Fejtón Ľuboša Blahu: Ficov majstrovský ťah a fraška okolo vítania Pompea

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Dnešný deň v skratke :-)

PREDSTAVTE SI, AKO SA MUSEL TVÁRIŤ KISKA

Po prvé, som úprimne rád, že sme sa konečne dohodli na tom, že Smer neumožní podvodníkovi z Prezidentského paláca vyberať ústavných sudcov.

Len jedno ma mrzí: že som nevidel v priamom prenose ten pretiahnutý ksicht upoteného hada, keď sa tú správu dozvedel. Ten musel byť zdutý.

Už si toho zmrzačil dosť, Kiska, ruky preč od ústavného súdu. Yes!

FICO TO DAL NA PÁNA

Po druhé, mrzí ma, že celú voľbu Ústavného súdu opozičné mrchy a žoldnieri Penty z médií premenili na inkvizičný tribunál proti Robertovi Ficovi. Bolo to nedôstojné, hlúpe a účelové.

Fico dnes ukázal, ako veľmi ich má na saláme. Stiahol kandidatúru a vlastne tým odkázal všetkým tým zdivočelým liberálom jedno: chcete boj – budete ho mať.

Ľudsky som Robertovi Ficovi želal, aby sa stal predsedom Ústavného súdu, ale úprimne: je dobré, že je späť v zápase a pôjdeme nemilosrdne po nich.

Už stačilo šikany, lynčovania a ponižovania – okúsite vlastnú medicínu, teľce.

CHCE OPOZÍCIA ZNEFUNKČNIŤ ÚSTAVNÝ SÚD?

Po tretie, nikto nikomu nebráni, aby sme predĺžili funkčné obdobie aktuálnych ústavných sudcov dovtedy, kým sa Kiska nevyprace z Prezidentského paláca – ide v zásade o niekoľko týždňov.

Ak opozícia nechce paralyzovať Ústavný súd, takéto riešenie podporí.

My im rozhodne ich slniečka za ústavných sudcov voliť nebudeme – na to nech rovno zabudnú.

Tu ide predsa o Slovensko a pri všetkej úcte, na Ústavný súd nemôžu ísť redaktorky Denníka N a podobná háveď, to ani nežartujme.

STAČILO!

Po štvrté, všetky problémy s Ústavným súdom sme mohli mať vyriešené, keby sme využili to najdemokratickejšie riešenie, aké ponúka venezuelská opozícia za podpory USA a EÚ – jednoducho sa niekto mohol samo-menovať za predsedu Ústavného súdu ako americký tajtrlík Guaido v Caracase za prezidenta a mohlo byť vybavené.

Alebo to je demokratické, iba ak to chcú Američania?

Samozrejme, žartujem. Je jasné, že jediná demokratická cesta, ako zvoliť sudcov Ústavného súdu, je tajná voľba v parlamente.

Pri personálnych voľbách to tak vždy bolo, aby sa chránil slobodný výkon mandátu poslanca. Ale odrazu to vraj nie je dobré – lebofico. Fuj, aký účelový hnus.

Osobne som mimoriadne sklamaný z toho, ako sa správajú Maďari – ako sorry, ale robiť si politickú kampaň na hejtovaní koaličného partnera, uf, to je fakt sila. Už toho mám akurát tak po krk.

POMPEO PREHOVORIL A DAV ZABURÁCAL

Po piate, aby to nebolo len o Ústavnom súde, mimoriadne dobre som sa zabával na tom, ako dnes v Devíne predniesol americký „velikán ducha“ Pompeo prejav o zlom komunizme a zatlieskalo mu celých šesť osôb nad 70 rokov.

Pri všetkej úcte k prítomným šiestim deduškom, zvyšných 5 miliónov Slovákov by na Pompea akurát tak bučalo.

Ty nevieš nič o socializme, Pompeo, tak netáraj. Choď vysvetľovať všetkým tým státisícom Slovákov, čo prišli o robotu, dôstojnosť, domov či bezpečie, že aká úžasná vec je americká „sloboda“ – vysmejú Ťa!

Pretože sloboda, to nie sú tvoje drísty, ale práca, vzdelanie, dôstojný dôchodok, bývanie a zdravotná starostlivosť. To je skutočná sloboda! A toto socializmus ľuďom dal a kapitalizmus vzal. Už chápeš, Mike, prečo Ti tlieskalo len šesť ľudí?

NO JASNÉ, HUAWEI JE ZLO A iPHONE JE COOL… ARE U KIDDING ME?

Po šieste, je suis Huawei. Už to tí Američania fakt s tým hejtom proti Číne prehnali. Mám sto chutí si ísť kúpiť čínsky mobil, lebo toto je zo strany USA len obyčajná odpudivá obchodná vojna.

Už nestačí, že nás ťahajú do nenávisti proti Rusku, ale ešte musíme povinne hejtovať aj Čínu. Z tej Ameriky vychádza neuveriteľný blen.

To akože fakt niekto verí tomu, že mobily Huawei zneužíva Čína na odpočúvanie Slovákov, ale americký iPhone je pre užívateľov čistokrvná „security“? Si myslíš, Mike, že Slováci žerú seno?

Tak buď odpočúvate všetci do jedného alebo ani jeden – ale tváriť sa, že zlá je len Čína a americký Veľký brat nikdy nezneužil žiadne dáta, to Ti možno uverí Tvoj pudlíček Guaido, ale nie normálni ľudia na Slovensku.

MÁTE, ČO STE CHCELI, LIBERÁLI

Mohol by som pokračovať, priatelia, ale aj zajtra je deň.

Bojujeme ďalej! A mám taký pocit, že teraz začne skutočný boj – ale toto zjavne opozícia a médiá chceli, keď lynčovali Roberta Fica, tak nech sa páči, mojkovia, užijete si to – do dna :-)

Ľuboš Blaha

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
38 thoughts on “Fejtón Ľuboša Blahu: Ficov majstrovský ťah a fraška okolo vítania Pompea

 • 13. februára 2019 at 6:20
  Permalink

  Já toho Blahu prostě žeru:D Takhle má mluvit levicový politik, tohle je levice.. Sice je v slovenském parlamentu se svými názory asi jako kůl v plotě, ale i tak je fajn, že je tam, že jako poslanec aspoň říká narovinu co a jak.

  Reply
  • 14. februára 2019 at 22:33
   Permalink

   Petra.
   Takže ľavicový politik má mať nejaký mozgový epileptický záchvat? Alebo generuje nejaké náhodné slová?
   Jdu blejt velebnosti.
   .
   Mimochodom nie je možné predĺžiť mandát ústavných sudcov a to dokonca ani ústavným zákonom. Bolo by to totiž reprospektívne. To tieto kraviny tu komu tento hulvát hovorí?
   On si hovorí vzdelanec?

   Reply
 • 13. februára 2019 at 8:43
  Permalink

  To až teraz ste prišli na to, kto sú „slovenskí“ novinári ? Aj tí vo verejnoprávnych mediach. Dokedy nám budú klamať aj 100 krát na deň a pravdu povedia raz aj to niekde zastrčenú. Je pravda, že dnes išiel Danko do Ruska alebo je to len hoax RTVS ? Čo sa deje?

  Reply
  • 14. februára 2019 at 20:33
   Permalink

   laco.
   To že niekto tvrdí niečo čo odporuje Tvojim túžbam neznamená, že klame.
   To čo tu predvádza Blaha v princípe ani klamstvo nie je, ale len nejaké pomätené blúznenie zobrazené zhlukom náhodných myšlienok a motívov.

   Reply
 • 13. februára 2019 at 8:55
  Permalink

  Výborne! A to video — VYNIKAJÚCE!!! VIVAT BLAHA!!!
  Mimochodom: nová PETÍCIA Frontu ľavicovej mládeže NIE AMERICKÝM RAKETÁM NA ÚZEMÍ /SKVELÁ ĽAVICOVÁ MLÁDEŽ — slovami Hviezdoslava:
  Ó, mládež naša, tys’ držiteľkou rána,
  vladárkou mája tys’, jara pokladníkom,
  šafárom šťastlivým; k tebe obraciam sa
  zo smutnej zápače, od ďalekých honov,
  mrázkom už striebrených — volám: Vezmi kľúče,
  odomkni raj nám zavretý!

  Reply
  • 13. februára 2019 at 21:24
   Permalink

   Pani Slavomíra.
   Vy pri čítaní tých logických nezmyslov nemáte pocit že tento človek nie je že len nevzdelaný, ale aj trpí nejakou narcistickou poruchou?
   A čo to trepal o dôchodkoch? Všade kde nebol socializmus bol a je vyšší a to podstatne.

   Reply
   • 14. februára 2019 at 0:05
    Permalink

    A ještě. Čína doma naprosto fantasticky zlepšuje sociální podmínky. Tak např., od srpna t.r. Čína snižuje věkovou hranici pro odchod do důchodu z 60 na 55 let u mužů, z 55 na 50 let u žen! Tohle je přece nádherný výsledek budování socialismu v ČLR! Tohle na světě nikde nenajdeš! V Rusku pod vedením Putinova oligarchátu se děje všechno naopak, věk pro odchod do důchodu od Nového roku se zvedá u mužů i žen o 5 roků! To je výsledek krachu celého Ruska!

    Reply
    • 14. februára 2019 at 9:30
     Permalink

     Cha cha cha…. pani Honková?
     Odkedy je v Číne dôchodok? Len ten, ktorý si sama dáte nasporením si v dôchodkových spoločnostiach… a samozrejme odísť môžete hocikedy.

     Reply
    • 14. februára 2019 at 10:05
     Permalink

     Pani Honková, nemyslím, že v Číne je socializmus. Všimnite si, že majetok veľkých čínskych spoločností je až na malé výnimky v súkromnm vlastníctve a medzi obyvateľmi sú značné sociálne rozdiely. Všimnite si brutálne zasahy z posledných dvoch rokov proti ľavicovým študentom, ktorí organizujú protikapitalistické štrajky a štrajky za práva pracujúcich. Za kritiku Tengových kapitalistických reforiem rovno do basy a nakladačka k tomu.

     Čo sa týka situácie v Rusku, úplne s Vami súhlasím. Myslím si, že smerovanie Ruska sa veľmi podobá smerovaniu Slovenska, len s tým rozdielom, že sa tak silne neskláňajú pred agresiou USA a diktátom EU. Mimochodom demagóg Blaha sa netají tým, že je veľký priaznivec Putina a ruského oligarchátu.

     súdruh Čelko

     Reply
    • 14. februára 2019 at 11:40
     Permalink

     Pani Honková, nesnažte sa vysvetliť niečo DJ, charakterizuje ho indiánske príslovie: „Zaslepenec je väčší chudák ako slepec.“

     Reply
     • 14. februára 2019 at 17:53
      Permalink

      Súdružka Slavomíra.
      Nemusí sa snažiť vysvetliť. Stačí keď sa naučí rešpektovať pravdu a fakty. Ale v rámci ľavicovo -utopistického blúznenia majú s tým mnohí problém.

 • 13. februára 2019 at 9:08
  Permalink

  Demagóg Blaha, opäť dokazuje, že je správnym pravicovým politikom. Najskôr vášnivá obhajoba ambícii Roberta Fica o lukratívne miestečko na ústavnom súde, v typickom Blahovom arogantom štýle. Nasleduje celá rada jeho vlastných bludov:
  1) Väčsina občanov si skutočne myslí, že komunizmus je zlý. Propaganda v médiách (vrátane smeráckej) nám to už mnoho rokov úspešne vtĺka do hláv. Takže tvrdenia o 5 miliónoch Slovákov, ktorí by bučali na antikomunistické prejavy, sú úplne mimo reality.
  2) V skutočnosti Slováci naozaj obľubujú iPhony. Je im jedno, či ich USA zneužíva na sledovanie. Pretože propaganda navodzuje dojem, že sledujú ľudí, kôli ich ochrane. Alebo, že sledovanie vôbec neexistuje. Jediné, čo väčšinu kupujúcich limituje pri kúpe iPhonov, je vysoká cena.
  3) Občania si naozaj myslia, že Čína je zlá, a USA dobré. Sankcie voči Huawei, za dodávky do Severnej Koreje, sú Slovákom úplne ukradnúté, alebo s nimi súhlasia.
  4) Do nenávisti voči Rusku nás neťahá USA, ale priamo vláda Slovenskej republiky. Čiže vláda sociálnych demokratov a donedávna aj toľko ospevovaného vodcu Roberta Fica. K šíreniu nenávisti hojne využívajú média, ktoré majú pod kontrolou.
  5) Nieje to opozícia, ktorá je proti Smeru a Ficovi, ako to tvrdí Blaha. Spomínam si, že to boli práve komunisti (Vzdor), ktorí vo svojom vyhlásení označili Smer-SD za štandardnú kapitalistickú stranu a dokonca Blahu za bábku, ktorú v Smere umelo vydržiavajú. Zatiaľ čo ostatné pravicové starny spolu so Smerom len bojujú o moc a medzi sebou. Každá z nich by chcela mať svojho človeka na vplyvnom mieste. A to je pravý dôvod prečo sa medzi sebou naťahujú o post predsedu ústavného súdu.

  Reply
 • 13. februára 2019 at 10:21
  Permalink

  K článku samotnému: Nenaplnil autor skutkovú podstatu trestného činu šírenia nenávisti voči osobe, voči inštitúciám a voči slovenskej spoločnosti? Preboha, kam až sa dá klesnúť v „revolučnej ľavicovosti“…aj keď chápem, že príklady tiahnu a takí protagonisti Slušného Slovenska robili to isté.

  K samotnému obsahu: Musím to povedať tak po slovansky: JA NEPONIMAJU! = nerozumiem a nechápem…Pochopil som osobnú tragédiu politika Roberta Ficu, ktorý nevie ako odísť z politickej scény (napríklad Kaliňák to urobil elegantne) a stále sa tlačí do dverí autobusu, ktorý je plný nepriateľov…na jeho mieste by som ostal na zástavke a počkal na iný autobus…
  A k obsahu „hry na zdržovanie“ voľby sudcov …bol som to ja, čo som položil aj takúto otázku: Ak sú karty zle rozdané v prípade voľby prezidenta SR, čo tak zrušiť termín volieb a posunúť ho povedzme na termín volieb do parlamentu? No čo, už tu raz za prezidenta bol predseda vlády Mečiar, riziká nie sú dnes tak vysoké, Pellegrini „ujde“, či? No a sudcovia tiež „počkajú“, len parlament prijme zákon o 12 mesačnom predlžení funkčného obdobia dosluhujúcich sudcov Najvyššieho súdu…chlieb lacnejší nebude…

  Reply
  • 13. februára 2019 at 12:53
   Permalink

   PZV Kantor, čo sa týka spomínanej „revolučnej ľavicovosti“, som presvedčený, že autor článku nemá nič spoločné s ľavicou, ani s revolučnými myšlienkami. Naopak ľavicu poškodzuje tým, že sa ju v médiach snaží spojiť so Smeru a sociálnou demokraciou, hoci sociálna demokracia je čiste kapitalistická ideológia.

   Nemyslím, že Ficova pozícia je taká, aby musel uvažovať o odchode z politickej scény. Faktom je, že v posledných parlamentých voľbách získal najviac hlasov. Takže v skutočnosti je dosť úspešný.

   súdruh Čelko

   Reply
  • 14. februára 2019 at 23:11
   Permalink

   Pán Kantor.
   Skúste sa naučiť rešpektovať pravidlá.
   Nie je možné prijať zákon o predĺžení funkčného obdobia ústavných sudcov. A to ani normálny a ani ústavný zákon, keďže by bol retrospektívny.
   V súčasnosti sú zákony v poriadku. Fico 12 rokov vedel koľko trvá funkčné obdobie ústavného sudcu. A dôvod prečo je to v súčasnosti tak ako je jednoducho on sám.
   A na to sa nedá ušiť žiadny zákon. Na človeka ako je Fico, teda klamár, podvodník, uzurpátor, vlastizradca a bezohľadný maniak, ktorému záleží iba na jeho moci a občania Slovenska či princípy právneho štátu sú mu ukradnuté.

   Reply
 • 13. februára 2019 at 13:30
  Permalink

  Len by ma zaujímalo, prečo p. Blaha obhajuje tajnú voľbu, veď, keď si stojím za svojím, nemám to prečo skrývať…

  Reply
 • 13. februára 2019 at 15:51
  Permalink

  Pane Bože toľko sprostostí.
  Problém je len jeden.
  Psychpatický úbožiak, ktorý chce vykorčuľovať z politiky a získať teplý flek ovláda takéto „ovečky“ ako Blaha.
  V jeho článku sa odzrkadľuje iba tak obrovská ľudská hlúposť a nulové právne vedomie nič viac.

  Reply
  • 13. februára 2019 at 15:56
   Permalink

   … a toto je tu zas …

   Reply
 • 13. februára 2019 at 16:21
  Permalink

  1. Tajná voľba „chráni slobodný výkon mandátu poslanca“?
  A to vážne? Ak ja ako volič neviem, ako môj poslanec hlasoval, je to v poriadku, lebo ak by som to vedel, nemohol by slobodne vykonávať svoj mandát? Nuž, aj to je logika …
  2. Je dobre, že je Fico späť v zápase.
  Bolo by dobré otvorene povedať, prečo mesiac po tom čo na sneme vyhlásil, že ide do volebného zápasu ako líder Smeru, chcel ujsť z politiky. Boli tlaky, vyhrážky, alebo len tak z roztopaše na ústavný súd?
  Bude ďalej viesť Smer v duchu tradičnej smeráckej pravicovej politiky z ľavicovou kozmetikou? Aby sme vedeli, voľby sa blížia (dúfam že v najbližších voľbách sa bude Smer unúvať nám predstaviť aj volebný program).
  3. Pompeo.
  Mohla by nám Pelle-vláda otvorene povedať, načo tu vlatne bol?
  Snáď nemáme veriť tomu, že chcel prehovoriť k „siedmim starčekom“ o tom, ako zamladi slúžil na hranici pri ostnatom drôte a pridať pár kidov o spoločne zdieľaných hodnotách a večnom priateľstve.
  Alebo nesmieme vedieť skutočný dôvod jeho návštevy?

  Sme hodní vedieť pravdu, alebo len sledovať tragifrašku v podaní šašopolitikov v našom parlamente…

  Reply
 • 14. februára 2019 at 0:08
  Permalink

  A ještě. Čína doma naprosto fantasticky zlepšuje sociální podmínky. Tak např., od srpna t.r. Čína snižuje věkovou hranici pro odchod do důchodu z 60 na 55 let u mužů, z 55 na 50 let u žen! Tohle je přece nádherný výsledek budování socialismu v ČLR! Tohle na světě nikde nenajdeš! V Rusku pod vedením Putinova oligarchátu se děje všechno naopak, věk pro odchod do důchodu od Nového roku se zvedá u mužů i žen o 5 roků! To je výsledek krachu celého Ruska!

  Reply
 • 14. februára 2019 at 18:10
  Permalink

  Bez Babiše, Bakaly, Klause , Jankecha to půjde kupředu mnohem lépe , nikdo nestojí o jejich excesy a přednášky .

  Reply
  • 14. februára 2019 at 19:25
   Permalink

   Pani Honková, nechcite od nich veľa, „stačí, keď sa naučia rešpektovať pravdu a fakty. Ale v rámci pravicovo-kapitalistického blúznenia majú s tým mnohí problém.“/cit.DJ/

   Reply
   • 14. februára 2019 at 20:31
    Permalink

    Súdružka Slavomíra.
    No kritické myslenie chýba, keď ma musíte v opačnom garde citovať. Nechcete sa učiť rešpektovať fakty?
    Napr.
    „Keď naprší, tak je mokro. “ To je fakt.
    alebo
    „Tam kde nebol socializmus, žijú ľudia dlhšie a majú vyššie dôchodky“ . To je tiež fakt.

    Reply
  • 14. februára 2019 at 20:36
   Permalink

   Pani Honková.
   Ako to išlo „ku předu“ za súdruhov vieme. Ale Vám to zo srdca prajem. Hlavne keď pôjdete do nemocnice.
   Aj vo Venezuele to ide „ku předu“ . Inflácia sa ani nedá štatisticky zachytiť.

   Reply
  • 14. februára 2019 at 20:40
   Permalink

   Pani Honková tak ešte raz. To by snáď mal snáď aj debil pochopiť.. obrazne povedané:)
   .
   Cha cha cha…. pani Honková.
   Odkedy je v Číne dôchodok? Len ten, ktorý si sama dáte nasporením si v dôchodkových spoločnostiach… a samozrejme odísť môžete hocikedy.
   .
   Už to viete pani Honková? Tak šup šup z postele, obliať sa studenou vodou a precitnúť z ťažkých snov:)

   Reply
 • 15. februára 2019 at 19:16
  Permalink

  Dnes umírají lidé , kteří žili v socialismu , proto se dožívají vysokého věku. My se toho s těmi jedy a náhražkami v alkoholu i v jídle nedožijeme. Proč snížili cenu ropy? Jestlipak to víte pane Jankech? Aby zkrachovala Venezuela i Rusko.

  Reply
  • 16. februára 2019 at 16:26
   Permalink

   A ešte som zabudol k jednej blbine pani Honková.
   To ako kto znížil cenu ropy? USA? To nemyslíte vážne. USA ťaží ropu aj z bridlíc a ak jej cena klesne pod 50 dolárov za barel, tak je ťažba nerentabilná. Preto vysoká cena ropy je priaznivá aj pre USA.
   Cenu ropy určuje OPEC a záleží od toho ( a od mnohých faktorov) koľko sa jej rozhodnú ťažiť.
   Venezuela je v krachu preto, lebo zničila svojimi socialistickými experimentami svoju ekonomiku a Rusko preto, lebo ekonomiku orientovali len na vývoz surovín.
   Všetko je prozaickejšie súdružka Honková. Ale len pre človeka s realistickým zmýšĺaním.

   Reply
 • 16. februára 2019 at 0:23
  Permalink

  Jankechu než něco hloupého plkneš, tak se nejdřív informuj.To je tvé přání, aby socialismus neměl důchodový systém. C’ína má státní důchodový systém

  Reply
  • 16. februára 2019 at 9:23
   Permalink

   Neviem, ako je to presne dnes s čínskym dôchodkovým systémom, ale čínska spoločnosť nikdy nebola založená na všemocnom štáte, ale viac na samosprávnom systéme. Štát riadil strategické otázky spoločnosti, ale sociálny systém, starostlivosť o svojich blízkych, bol otázkou rodiny, obce, samosprávy.

   Napr. v polovici 19. st. slúžilo v štátnej správe len 20 000 štátnych úradníkov, obsluhujúcich 400 miliónov čínskych občanov. Aj Slovensko ich má viac. Bolo to možné preto, že väčšinu oblastí si riadili obce, samosprávy (džentry) samy. Teda aj sociálnu starostlivosť, dôchodkový systém.

   Oba systémy, štátny či samosprávny, majú svoje výhody aj nevýhody. Štátny systém síce zaručuje vyrovnanú štátnu dôchodkovú podporu, čo obecný nemusí, pretože na to nemusí mať zdroje. Ale zároveň štátny je anonymný, vzdialený, pre neho je dôchodca len číslom a nevychádza z konkrétnych podmienok dôchodcu, čo zase lepšie zohľadní obecný systém.
   V samosprávnom systéme, kde si obec, samospráva dobre pozná svojich občanov, by sa nemohli udiať prípady všemocného, až totalitného nórskeho sociálneho úradu Baverment, ktorý necitlivo odoberá rodičom deti, stačí ak kýchnu.

   Je zrejme dobré kombinovať prednosti oboch systémov a zrejme ide dnes Čína týmto smerom.

   Reply
  • 16. februára 2019 at 12:04
   Permalink

   Ale no pani Honková. Informujte sa Vy ako to funguje a potom tu niečo píšte. A netykáme si.
   .
   A vždy sa budú ľudia dožívať nízkeho, ale aj vysokého veku. Mimochodom, priemerný vej mužov sa od r. 1989 zvýšil cca o 4 roky.

   Reply
 • 16. februára 2019 at 15:13
  Permalink

  Protože větší část života prožili v socialismu , tak se lidi dožívají vyššího věku. Jinak se od roku 1989 zvýšila úmrtnost na rakovinu střev o 30%. A sebevraždy jsou 4 denně. Narkomanie za komunistů byla tvrdě potírána , dnes si kapitál chrání překupníky drog, aby si mastil kapsy na neštěstí mladých naivních, nezkušených lidí. Komunisté vrat’te se a vypráskejte pravičákům kožich !!!

  Reply
  • 16. februára 2019 at 15:57
   Permalink

   Pani Honková je mi Vás ľúto.
   To že sa zvyšuje úmrtnosť na rakovinu je celosvetový trend a je spôsobený mnohými faktormi ale predovšetkým veľkou konzumáciou červeného mäsa, fajčením a alkoholom. Takže v princípe iba potvrdzujete fakt, že sa máme lepšie ako za socíku.
   .
   Počty samovrážd. Pre Boiha kde ste vzali také číslo? Vycucali z prsta? Sa spamätajte.
   V r. 1989 bolo na 100 000 obyvateľov 11,3 samovrážd. V r. 2009 nar. 11 samovrážd. Ale napr. v r. 1983 až 15. Takže netliachajte.
   .
   Čo sa týka drogovo závislých, tak sa zmenila len droga, nie závislí. Tearz si môžu ľudia kúpiť drahšie a „kvalitnejšie“ drogy. Predtým čuchali Toulén, vyrábali pervitín, čuchali čikuli a pod. Následky rovnaké. Osobne som poznal človeka z dediny čo sa učuchal k smrti. Tak nerozprávajte voloviny.
   .
   Komunisti prídite a vyvraždite všetkých čo majú iný názor ako v päťdesiatych rokoch.
   Tak si to želáte súdružka Honková?

   Reply
 • 16. februára 2019 at 17:21
  Permalink

  Střílelo se do dělníků, ale to Jankechu nevzpomeneš!!! Komunisty si neber do huby . Nesaháš jim ani po kotníky. Nikdy se český národ neměl tak dobře jako za komunistů !!! A nikdy už se tak dobře mít nebude !!!

  Reply
  • 16. februára 2019 at 19:11
   Permalink

   Pani Honková.
   Neurážajte robotníkov. To je nehorázne ako ich urážate a ponižujete.
   Moja mama bola upratovačka v škôlke a otec invalidný dôchodca.
   Ale neharašilo im v hlave a vedeli čo je dobro a zlo.
   Vedeli že existuje morálka. Vy viete že niečo také existuje?
   Prečo si myslíte že robotníci nemali morálku? Že nevedeli čo je dobro a čo zlo?
   Myslíte si že chceli mať iba plné brucho a od brucha už svet neexistoval?
   .
   Áno do davu sa mnohokrát strieľalo. Napríklad aj v Černovej. Viete čo sa tam stalo a kde to je?
   Ale nie pre pomätené vízie.
   A nikdy sa nemali Česi a Slováci lepšie ako dnes. Nikdy v histórii a sú aj slobodní.
   .
   Že sa nehanbíte…

   Reply
   • 16. februára 2019 at 20:11
    Permalink

    Vy sa zastávate robotníkov, Jankech?
    Predčasom ste /na otázku Cudzinca: „Ako idú obchody?“/odpovedali takto: „…tá proletárska pakáž len obzerá a nechce nič kupovať…“ To nie je urážka? To nie je ponižovanie? To je čo? Odpoviem: „To je HNUS!“
    Že sa nehanbíte…
    P.S.“A nikdy sa nemali Česi a Slováci lepšie ako dnes.“/cit. Jankech
    No áno, tí, ktorí žijú na ulici, tí, ktorí drú za pásom dvanástky, tí, ktorí si „užívajú“ exekúcie, tí, ktorí žijú z výplaty do výplaty…tí sa majú „fajn“, fakt.
    A netárajte tu stále o tom bruchu, Vy ho máte plné, ale deti v Afrike/kapitalistickej/ vyduté.

    Reply
 • 16. februára 2019 at 19:22
  Permalink

  „Chtěl bych se věnovat sociální patologii v nejširším smyslu. Ti, kteří nesou odpovědnost za stav společnosti, se pochopitelně tváří, že je všechno v pořádku. Není. Naopak vzrůstají demoralizace a bída. V ulicích měst se pohybují desítky tisíc bezdomovců a jen blbec může tvrdit, že se dobrovolně rozhodli pro tento „životní styl“. Třetina z nich trpí psychózou, většina zneužívá drogy nebo alkohol, pokud na ně seženou peníze, statisíce lidí není schopných „platit složenky“. Každý rok se nenarodí desetitisíce dětí, protože by je rodiče neuživili, a mnohé z těch, které se přesto narodí, nejsou rodiče schopni dostatečně zaopatřit, tisíce dětí nemají na školní obědy atd. Statisíce lidí je v exekuci,“ konstatuje kandidát do Senátu za Prahu 12 a bývalý ministr zdravotni
  Rychlá odpověď

  Reply
 • 20. februára 2019 at 7:59
  Permalink

  S odstupom času čítam ten článok aj diskusiu. Od veľmi aktívneho diskutujúceho D.J. čítam na adresu a označenie poslanca p. Blahu: mozgový epileptický záchvat, hulvát, pomätené blúznenie, psychopatický úbožiak, debil. Na adresu expremiéra p. Fica: klamár, podvodník, uzurpátor, vlastizradca, bezohľadný maniak. Tak s takým odborníkom na vážne politické témy sa ťažko diskutuje. To pán Blaha používa iný, kultúrnejší sarkastický jazyk a proti nemu sú bezmocní.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *