Gentleman Macron zachránil reputáciu slovenského premiéra

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Občania Slovenskej republiky si môžu uľahčene vydýchnuť. Svetové tlačové agentúry necitujú ani slovo z toho, čo povedal premiér Matovič francúzskemu prezidentovi Emanuelovi Macronovi. Hrdinom dňa je Emanuel Macron a jeho láskavá pohostinnosť, keď trikrát odmietol pomocnú ruku a osobne držal dáždnik nad (čerstvo ostrihanou) hlavou slovenského premiéra.

Titulok dňa: Svoj dáždnik nepustím z ruky

Slovenského premiéra treba pochváliť za to, že navštívil aj mestečko Meudon, kde niekoľko rokov pôsobil a prvý raz sa preslávil mladý astronóm Milan Rastislav Štefánik.

Horšia správa je, že ani o tejto zastávke slovenského premiéra veľké svetové agentúry neinformujú. Výraznejšie zmienky sme našli len v českom vydaní Sputnika, v maďarskej tlači a Visegrádpost.

Ako irónia osudu potom pôsobí titulok z EN24: „Osladí Matovič Macronovi strednú Európu?“, s odkazom na komentár Jacquesa Rupnika, ktorý hovorí, že vystupovanie premiéra Matoviča naznačuje, že Slovensko začína uprednostňovať dvojstranné vzťahy pred koordinovaným postupom Visegrádskej štvorky.
Z tohto pohľadu vari aj gesto Emanuela Macrona znamenalo, že sa snažil, aby si to u Matoviča „nepokazil“.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *