Gentleman Macron zachránil reputáciu slovenského premiéra

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Občania Slovenskej republiky si môžu uľahčene vydýchnuť. Svetové tlačové agentúry necitujú ani slovo z toho, čo povedal premiér Matovič francúzskemu prezidentovi Emanuelovi Macronovi. Hrdinom dňa je Emanuel Macron a jeho láskavá pohostinnosť, keď trikrát odmietol pomocnú ruku a osobne držal dáždnik nad (čerstvo ostrihanou) hlavou slovenského premiéra.

Titulok dňa: Svoj dáždnik nepustím z ruky

Slovenského premiéra treba pochváliť za to, že navštívil aj mestečko Meudon, kde niekoľko rokov pôsobil a prvý raz sa preslávil mladý astronóm Milan Rastislav Štefánik.

Horšia správa je, že ani o tejto zastávke slovenského premiéra veľké svetové agentúry neinformujú. Výraznejšie zmienky sme našli len v českom vydaní Sputnika, v maďarskej tlači a Visegrádpost.

Ako irónia osudu potom pôsobí titulok z EN24: „Osladí Matovič Macronovi strednú Európu?“, s odkazom na komentár Jacquesa Rupnika, ktorý hovorí, že vystupovanie premiéra Matoviča naznačuje, že Slovensko začína uprednostňovať dvojstranné vzťahy pred koordinovaným postupom Visegrádskej štvorky.
Z tohto pohľadu vari aj gesto Emanuela Macrona znamenalo, že sa snažil, aby si to u Matoviča „nepokazil“.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *