Hlas ľudu = nehlasovalo 58,21 % voličov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Aj druhé kolo volieb hlavy Slovenskej republiky VYHRAL NIKTO, lebo 58,21 % voličov si z možnej personálnej ponuky VYBRALO NIKOHO. V prvom kole to bolo 51,26 %, teda počet nehlasujúcich občanov viditeľne narástol, čo primerane znižuje reálny mandát novej prezidentky. Pri volebnej účasti 41,79 % Zuzana Čaputová získala 58,40 % a Maroš Šefčovič 41,59 %, čiže aj rozdiel medzi kandidátmi sa výrazne zmenil v neprospech právoplatne zvolenej prezidentky. V prvom kole Maroš Šefčovič nedosiahol ani polovicu jej hlasov, v druhom kole sa k nej výrazne priblížil.

Prvá žena v prezidentskom úrade by si pri elementárnej sebareflexii mala uvedomiť, že zďaleka nereprezentuje všetkých občanov, pretože ju viac ľudí odmietlo, ako za ňu hlasovalo. Je to zároveň vizitka kredibility tzv. demokratického systému, v ktorom väčšina občanov vôbec nie je zaujímavá, podstatné je len dostatočné množstvo peňazí, ktoré akúkoľvek neznámu osobu môže za niekoľko mesiacov dosadiť do najvyššej štátnej funkcie, vybavenej rozličnými právomocami, vrátane kompetencií hlavného veliteľa ozbrojených síl.

Potvrdil sa aj môj predpoklad, že na základe výsledkov prvého kola sa zmobilizujú odporcovia Zuzany Čaputovej, ktorá sa prezentovala sloganom POSTAVME SA ZLU (správne po slovensky: postavme sa proti zlu), čím nevdojak predznamenala, že v druhom kole podstatná časť voličov môže na rovnakom základe vyhodnotiť ako ZLO práve ju.

Na tom, že skúsený profesionálny diplomat a podpredseda Európskej komisie (čiže vlády Európskej únie) Maroš Šefčovič neuspel v súťaži s občianskou aktivistkou okresného formátu, sa podpísalo niekoľko významných okolností. Tým, že doterajší kontroverzný prezident si dal záležať na tom, aby rovnako ocenil kvality a osobnostné predpoklady oboch kandidátov, ktorí postúpili do druhého kola, zámerne a zákerne znížil šance Maroša Šefčoviča, lebo pred verejnosťou ich – ľudovo povedané – strčil do jedného vreca. Tak Maroš Šefčovič prestal byť pre mnohých ľudí vnímaný ako zreteľná alternatíva vo vzťahu k Zuzane Čaputovej.

Mgr. art. Pavol Janík, PhD.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Hlas ľudu = nehlasovalo 58,21 % voličov

  • 31. marca 2019 at 12:20
    Permalink

    Nemyslím, že to Kiska veľmi ovplyvnil, „jeho“ ľudia by volili Čaputovú aj keby ich nevyzval.
    Viem, že bohatí ľudia nemajú problém mu odpustiť jeho daňové a iné prešľapy. Zbohatnúť
    (nejmä extrémne) sa totiž nedá poctivo.

    Dúfam, že budúci rok to predvolebné heslo nebude v americkej angličtine „McCarthy Forever“;)
    Idey tohto „senátora“ sú totiž stále veľmi živé, iba sa realizujú v mediálnej rovine. Mladí (väčšina) chcú nateraz všetko, len nie spravodlivejšiu spoločnosť. Táto myšlienka je ich pre mamonárske náboženstvo vyslovená heréza.

    Reply
  • 31. marca 2019 at 16:42
    Permalink

    Lenže kto zaviedol dogmu, že socializmus rovná sa spravodlivejšia spoločnosť. Je to skôr mravný ako vedecký pojem, pojem utopického socializmu, nie marxizmu a bohatí proti nej môžu postaviť svoju mravnú tézu, že je spravodlivé, aby si užívali plody svojej poctivej práce. Je to mravná téza proti mravnej téze a mladí sa prirodzene skôr priklonia k bohatšej ceste- tadiaľto cesta do budúcnosti nevedie.

    Treba racionálne, vecne ukázať mladým, že v skutočnosti to nie je cesta k bohatstvu, ale chudobe. Pretože vyššia úroveň bohatstva, životnej úrovne sa dosahuje utváraním novších a novších spoločenských systémov. Pretože sú efektívnejšie ako predošlé systémy. Stačí k tomu obyčajný sedliacky pohľad do minulosti, dnes aj sociálne odkázaní u nás na dedine sú bohatší ako stredoveký feudál, pretože majú televízor, mobil, internet, sociálne siete, chladničku, práčku, kúpeľňu, k doprave minimálne autobus, vlak, príp. aj auto.

    Starý systém už viac bohatstva neutvorí, len ho môže prerozdeľovať smerom k bohatým.
    Lenže dnes môže byť spoločenský systém efektívny a dávať plný priestor mohutným výrobným silám len vtedy, ak dáva priestor aj rozvoju a utváraniu vysokokvalifikovanej, vzdelanej, kultivovanej pracovnej sily. Nevzdelaní, sociálne vylúčení ľudia sediaci doma, potulujúci sa po svete nie sú prínosom ale nákladom pre spoločnosť. Preto aj západná spoločnosť namiesto dynamického rozvoja sa rozkladá, upadá všeobecná vzdelanosť, kultivovanosť.
    A mladí ľudia v tomto upadajúcom prostredí sa budú cítiť bohatými len v zmysle jednookého kráľa medzi slepými. Mladí ľudia by mali byť prirodzene múdrejší ako ich predkovia, preto neverím, že nakoniec nepochopia, že idú sami proti sebe.

    Reply
  • 1. apríla 2019 at 7:12
    Permalink

    Správny postreh. Väčšina z občanov si nepraje ani jedného z kandidátov za prezidenta, ale mafia si aj tak našla cestu, ako dosadiť niektorého zo svojich. Takto vyzerá totalita v praxi, len ju označujeme pojmom demokracia.

    Predpokladal som, že jej voliči sú prevažne tí, ktorí dúfajú, že budú nejak profitovať z korupcie a ekonomického úpadku. Ale všimol som si, že medzi mojimi známimi bolo takí, ktorí sa len nechali oklamať jej propagandou. Z jej úspechu nemajú a nebudú mať žiadny prospech, ale chovali sa akoby ich ovládol nejaký náboženský kult.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *