Karol Ondriáš: Hlavný dôvod Trumpových sankcií a taríf, ktorý vám nesmú médiá prezradiť

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Upozorňujem, že tento blog budú zbytočne čítať „chichotajúce sa domáce zvieratká Vyvoleného hamburgera“, ktoré vydávam denne v televízii.

Poslednú dobu som si všimol, že médiá často informujú a diskutujú o sankciách a dovozných clách (čo sú tiež vlastne sankcie), ktoré uvalil americký prezident Trump na dovoz výrobkov z Číny a z okolitého sveta. Zistil som, že  oduševnene diskutujú o všetkom možnom ohľadne sankcií a dovozných ciel, ale podstatný fakt nesmú ani načrtnúť. A o tomto podstatnom fakte je tento blok.

Ale najskôr uvediem niektoré údaje:

Z obrázku jednoznačne vyplýva, že komunistická ideológia ekonomicky nielenže konkuruje kapitalistickej, ale po roku 1985 už vyhráva na celej čiare. Tovary vyrobené v komunistickej Číne sú nielen konkurencie schopné, ale sú stále viac lacnejšie a hodnotnejšie, ako vyrobené v USA. Ako vidieť z obrázku, počet a hodnota týchto čínskych výrobkov, ktoré konkurujú USA (a Európe) sa stále zvyšuje.

1.) V roku 1949, keď sa v Číne dostali k moci komunisti, krajina bola zničená vojnou na pokraji hladomoru a Číňania sa dožívali priemerne 35 rokov.
2.) Naproti tomu USA, po ziskovej 2. Svetovej vojne, v tom čase vyrábali ≥ 50% svetovej priemyselnej produkcie a vlastnili 61% zásob svetového zlata. Zaviedli kapitalistický systém liberálnej demokracie, aby Vyvolený hamburger neobmedzene vládol a mal sa dobre nekonečne dlho.
3.) Všetci kapitalistickí učenci, kapitalistickí svetoví vodcovia a médiá ospevovali a ospevujú kapitalistický politicko-ekonomický systém liberálnej demokracie, ako šťastnú budúcnosť ľudstva a s výsmechom komentovali a odsudzovali „totalitnú, nehumánnu a zločinnú politicko-ekonomickú“ situáciu v komunistických krajinách. Vedecky a neomylne tvrdili, že komunistický systém je ekonomicky, politicky a humánne neschopný a nemôže konkurovať ich liberálnej demokracii, čo je prakticky kapitalistický kanibalizmus, kde väčší berie všetko.
4.) Takto sa kapitalistickí svetoví, neomylní a najmúdrejší vodcovia stali obeťou vlastnej propagandy, a po veľkom úsilí, keď zničili Východoeurópsku socialistickú civilizáciu, vôbec nepredpokladali, že komunistická Čína, ktorá od roku 1949 už nebola kolonizovaná západom, sa vplyvom komunistickej ideológie a praxe vyhrabe z chudoby a začne konkurovať kapitalistickému kanibalizmu.

Ale v osemdesiatych rokoch 20. storočia si už niektorí poradcovia neomylných vládcov začali uvedomovať, že komunistická Čína sa neočakávane vyhrabala z biedy a úspešne ekonomicky a politicky napreduje. Ale vtedy už Čína prekročila Rubikon, a bola už dostatočne silná, aby ju nemohli demokratickí liberáli jednoducho obrátiť na pravú vieru, t.j. zničiť ju bombardovaním alebo prevratom. Neuspeli ani ďalšie pokusy, ktoré nie je čas teraz spomínať. Ako konkuruje systém komunistickej čínskej ideológie v praxi s kapitalistickou ideológiou USA za posledných 32 rokov je ukázané na obrázkoch. Vývoj každoročného obchodného deficitu USA (to jest, že o koľko viac tovaru ročne doviezli, ako vyviezli) s komunistickou Čínou, od roku 1985 až doteraz, je na Obrázku č. 1. USA v roku 2017 mali obchodný deficit 796,2 miliardy dolárov, z toho 375,2 miliardy dolárov pripadlo na komunistickú Čínu.

Na Obrázku č. 2. je ukázané, ako USA/čínsky deficit rástol kumulatívne počas tohto obdobia. Aby USA vykryli toto negatívne saldo obchodnej bilancie, tak sa zadlžujú u komunistickej Číny, ktorá je v súčasnosti jej najväčším veriteľom. V máji 2018, USA boli zadlžené v komunistickej Číne sumou 1180 miliárd US-dolárov (1 180 000 000 000 dolárov; bohvie, čo všetko sa za to dá kúpiť?).

Predpokladám, že niektorí poradcovia zamyslených amerických tankistov, pozerajúc si uvedené grafy, si jasne uvedomili, že ak voľný obchod a trh, ako hlavné piliere kapitalistického systému liberálnej demokracie budú aj ďalej pokračovať, kapitalizmus nemá šancu konkurovať čínskemu komunizmom a po čase všetko v USA (ale aj inde) bude patriť Číne.

Preto, keď zlyhali vojenské, teroristické a mediálne možnosti USA, prezident USA Donald Trump musel začať chrániť kapitalistickú ideológiu liberálnej demokracie, kapitalistický ekonomický systém a prax kapitalistického kanibalizmu proti komunistickej ideológie čínskej praxi. Ako záchranu kapitalizmu proti čínskemu komunizmu nariadil dovozné clá na niektoré čínske výrobky (čo je tiež súčasť už všadeprítomných sankcií) a straší, že dovozné clá uvalí na všetky produkty komunistickej Číny.

Ekonomické sankcie na dovoz výrobkov z komunistickej Číny, je to isté, ako keď v dávnoveku občania mesta zistili, že protivník je už silnejší, tak okolo mesta postavili hradby. Postavenie hradieb proti čínskemu dovozu je jeden z posledných zúfalých činov ideológie kapitalistického kanibalizmu, ideológie – ku ktorej sa Vy ešte stále utiekate, okrem nás komunistov. A aby ste túto ideológiu vyznávali až do roztrhania teľa, t.j. až do možnej veľkej vojny, preto naši tárajúci zamyslení tankisti na TA3, RTVS, Markíze… SME… nesmú, asi ani pod trestom ukrižovania, nieto diskutovať, ale ani spomenúť tento podstatný fakt sankcií a dovozných cieľ USA proti komunistickej Číne.
(Ideológia Čínskeho komunizmu vyhráva na celej čiare proti kapitalistického systému liberálnej demokracie v USA aj v humanite civilizácie. Je to napríklad počet väzňov, zastrelených, znásilnených, ublíženie na zdravý, atď… Ale o tom inokedy.)

Ešte je potrebné pripomenúť, že porovnaním deficitov obchodnej bilancie komunistickej Číny s rôznymi kapitalistickými krajinami vyplýva, že je jedno, či v krajine majú politicko-ekonomický systém kapitalizmu liberálny alebo neliberálny, voľnotrhový alebo nevoľnotrhový, profesionálne zločinný alebo demokraticko represívny, vždy tam platí praxou overiteľný zákon, že vo voľnon súťažení bez bombardovania, sankcií a terorizovania, čínske komunistické princípy v ekonomike, politike a v humanite vyhrávajú nad kapitalistickým kanibalizmom.

Takže toto všetko, čo je popísané vyššie, Vám nesmú Vaše médiá prezradiť. Pretože si stále chcú udržať štatút mediálnych fekálnych jám, čo antikomunisti vždy ocenia.

Záverom uznávam, že Francis Fukuyama a milióny jeho nasledovníkov majú pravdu, keď tvrdia, že ľudské dejiny sa skončia víťazstvom liberálnej demokracie. On bohužiaľ zabudol dodať: že to platí za jedného predpokladu, že sa vo svete neobjaví krajina s komunistickou ideológiou a praxou, a liberálnej demokracii sa ju nepodarí zničiť skôr ako prevládne vo všetkých merateľných ekonomických, politických a humánnych hodnotách.

P.S. Prosil by som aspoň dva diskusné príspevky do súťaže: „Obete vlastnej propagandy“. Upozorňujem, že príspevky odrážajúce IQ < 50, nebudú do súťaže zaradené.
180808


RNDr. Karol Ondriaš, DrSc, člen KSS a DAV DVA

RNDr. Karol Ondriaš, DrSc. (* 30. marec 1952Žitavany, okres Nitra) je vedec, fyzik, biofyzik, bývalý politik. Štúdium ukončil maturitou. Na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave v rokoch 1972 až 1977študoval odbor fyzika, špecializáciu biofyzika. V roku 1984 vykonal rigoróznu skúšku a bol mu udelený titul RNDr. O rok neskôr, 24. apríla 1985 obhájil kandidátsku dizertačnú prácu na tému „Biofyzikálna analýza membránových účinkov lokálnych anestetík“ a získal vedeckú hodnosť kandidát vied (CSc.).

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
3 thoughts on “Karol Ondriáš: Hlavný dôvod Trumpových sankcií a taríf, ktorý vám nesmú médiá prezradiť

 • 8. augusta 2018 at 17:06
  Permalink

  Takže sa hlásim sa do súťaže „Obete vlastnej propagandy“ – IQ=51

  Nemôžem počúvať blúznenia ľavicových romantikov, ktorí chcú vybudovať obchodnú rýchlotrať z Číny do Európy, tí najväčší sinohujeri samozrejme najlepšie cez Slovensko – no a tí elitní s IQ > 51, by ešte chceli vybudovať kdesi na Záhorí hlavný celoeurópsky prekládkový terminál. No Marx Vás osvieť !

  To si máme akože pustiť do dvora trójskeho koňa v podobe rýchlotrate, ktorá strojnásobí rýchlosť dodávky tovaru z 1,5 miliardovej veľmoci ?!!!! Veď nás umlátia čapicami ! To je jeden jediný slováčik na 265 hladných Číňanov.

  Ak výroba páru obuvi trvá robotníkovi deň, tak jeden slovenský obuvník má robotu na celý rok, aby obul 265 Číňanov. Ale ak 265 Číňanov vyrobí za deň 265 párov obuvi, kúpi si jeden slováčik tých 265 párov ?!

  Prosím Vás spamätajte sa už s tou Čínou.

  Čína dosiahla neuveriteľný vývoj a rozvoj za posledných 30 rokov, no za akú cenu. Nikdy by sa jej to nepodarilo, keby sa vďaka lacným otrokom nestala výrobňou pre celý svet – 1,5 mld ľudí ku 5 mld. ľudí – áno len tak to funguje, v žiadnom prípade naopak.

  Na Slovensku je priemerná mzda 960 €. Máte ju p. Ondriaš ?- áno ?, tak to Vám blahoželám, no vedzte že 70 % ľudí o nej môže iba snívať. A tak nejak je to aj s impozantným čínskym hospodárskym úspechom. áno, určite vznikla tam trieda ľudí, so západnou životnou úrovňou, dokonca tzv. čínsky socializmus umožnil vznik anomálií ako je trieda zbohatlíkov ( milionárov ) a superzbohatlíkov ( miliardárov ). Mimochodom, počas poslednej celosvetovej hospodárskej krízy, kde bol najväčší dopyt po luxusnom tovare ? Kde dosiahla automobilka Lamborghini rekordné predaje ( počas krízy !!!! ) ? No v čínskom „socializme“.

  Lenže ako ľavičiar by ste nemali upierať pohľad ako buržuj na priemer, ale na tie najnižšie triedy. No a aký je život obyčajných čínskych pracujúcich z vidieka v obrovských robotárňach za gigamestami na východe ? Aké je tam pracovné právo a pracovné podmienky ?

  Vážne si ideme dávať čínu za vzor ? Ak ľavica chce dosiahnuť „čínsky“ model, tak díky, ale v tomhle nejedu.

  Je blízko čas, keď sa čína nezmestí do svojich vlastných hraníc, a začne skupovať ( okupovať ) všetko za radom. Príklad jej „investícií“ v Afrike. Čína sa správa ako ekonomický predátor, a je nevidím rozdiel medzi kapitalizmom a „tým“ čo je a čím je Čína. A ak si necháme otvorené hranice tak nás zožerie – alebo umláti tými čiapkami. Budeme slovač na čínskej zemi.

  Na rozdiel od Vás si myslím, že naopak ochranárska politika jednotlivých štátov voči zápornému saldu obchodu v každej jednej komodite, ktorú je schopný vyrobiť je budúcnosťou hospodárstva.

  Mimochodom praktická otázka, keby sa teraz u nás komunisti dostali k moci, ako by znovubudovali naše socialistické hospodárstvo ? V otvorenom a ešte aj globálnom trhovom prostredí ?
  Sotva však. Rozumnenjšie by bolo chrániť clami tie odvetia, ktoré sa vyberú na zabezpečenie sebestačnosti ( v nich ) .

  Len otroci ako mi sme sa mohli vzdať ochranárstva v podobe ciel a štátnej podpory vlastnej výroby, v prospech hospodárskych veľmocí. A tak aj dopadlo naše poľnohospodárstvo, strojárstvo, elektrotechnika ….

  Globalizácia je arcizlo súčasného sveta, a ľavica by mala byť jasne protikapitalistická a protiglobalizačná.

  Reply
  • 8. augusta 2018 at 20:37
   Permalink

   Súhlasím. Ono je to bohužiaľ tak,že pohľad na okolitý svet je iný z labolatoria, z parlamentu, z poza montážneho pásu atď. Problémy našich dnešných vládcov, miliardárov, riešia podľa hesla Starých Rímanov – Rozdeľuj a panuj. A darí sa im to. A ľavičiari sa hrajú na svojom piesočku. Každý ináč. Bez ohľadu na dôsledky pre väčšinu spoločnosti.

   Reply
 • 26. augusta 2018 at 16:17
  Permalink

  Karol Ondriáš ekonomicvký analfabet tu bude trepať. Ešte nám súdruh Ondriáš povedz ako sa u nás privatizovali baky a budeme sa váľať od smiechu. Titulovaný magor.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *