Karol Ondriáš: Osudné fiasko koalície zločincov pri bombardovaní Sýrie!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ako každý vie, koalícia zločincov, tentoraz v zostave USA, UK a Francúzsko, bombardovala skoro ráno 14.4.2018 suverénnu krajinu – Sýriu. Nebudem rozoberať a opakovať to, čo vie každý, kto nie je vytunelovaný a má IQ vyššie ako 77. Mňa zaujali dôležité fakty, pri ktorým sa naše médiá opäť premenili na fekálne jamy, a ak ich zmienia v správach, tak ich nebudú objektívne diskutovať a vyvádzať geopolitické vojenské závery. Podľa informácií zo sýrskych a ruských zdrojov, počas bombardovania raketami, sýrska obrana zostrelila 71 rakiet zo 103. Podľa vyjadrenia vojenských predstaviteľov USA, pár hodín po nálete, všetky vystrelené rakety zasiahli určené ciele v Sýrii, ktoré boli len tri.

Kde je pravda?
Už teraz je dostatok overiteľných dôkazov, že pravda je taká, ako ju popísalo vojenské vedenie Ruska napríklad na TASS, odkiaľ mnohé údaje vyberám. Podstatný fakt, čo správa hovorí, je, že cieľom bombardovania v Sýrii neboli len 3 nevojenské ciele, ale boli to hlavne významné vojenské objekty zahrňujúc aj letiská. Tento fakt je založený na fotografiách bombardovaných troch cieľov, nájdených fragmentov po bombách a počte kráterov. Ak je pravda na americkej strane, tak sa vojenskí odborníci pýtajú, prečo koalícia zločincov, aby zničila 3 nepodstatné ciele v Sýrii potrebovala vystreliť priemerne 34 rakiet na jeden cieľ? Väčšina rakiet mala výbušnú nálož 450 kg, takže na jeden cieľ by stačilo 3-10 rakiet (10 rakiet je 3 x viac, ako skutočne potrebných). Pripomínam, že cena 1 rakety Tomahawk, ktoré boli hlavne použité, je 1,35 milióna dolárov.

Takže, aké boli skutočné ciele bombardovania a ako to dopadlo:
Podľa hovorcu ministerstva obrany Ruskej federácie:
Sýrska obrana na zničenie útočiacich rakiet koalície zločincov použila 112 riadených rakiet zem-vzduch.
23 rakiet z 25 vystrelených z Pansir-S1-systému zasiahlo cieľ.
24 rakiet z 29 vystrelených z Buk-systému zasiahlo cieľ.
5 rakiet z 11 vystrelených z Osa-systému zasiahlo cieľ.
5 rakiet z 13 vystrelených z S-125-systému zasiahlo cieľ.
3 rakety z 5 vystrelených z Strela-10-systému zasiahlo cieľ.
11 rakiet z 21 vystrelených z Kvadrant-systému zasiahlo cieľ.
0 rakiet z 8 vystrelených z S-200-systému zasiahlo cieľ. (S-200 je 30 rokov starý systém určený na zostreľovanie lietadiel).

Dôležité zariadenia vojenského významu, ktoré boli chránené modernejšou protivzdušnou obranou, prakticky neutrpeli žiadne škody!

Všetky 4 rakety vystrelené na vojenské objekty a letisko Dumayr boli zostrelené.
Všetkých 18 rakiet vystrelených na vojenské objekty a letisko Blei bolo zostrelených.
Všetkých 12 rakiet vystrelených na vojenské objekty a letisko Shairat bolo zostrelených.
Všetky 2 rakety vystrelené na vojenské objekty a letisko Dumayr boli zostrelené.
5 rakiet z 8 vystrelených na letisko Mezze bolo zostrelených.
13 rakiet z 16 vystrelených na letisko v Homse bolo zostrelených.
5 rakiet z 30 vystrelených na výskumné strediská v Barze a Djaramani, kde sa vyvíjali lieky, bolo zostrelených.

Pamätám si, že keď som náhodou pozeral v sobotu ráno (14.4.2018 , ~4 hod) CNN, kde v priamom prenose na tlačovke Pentagonu hodnotili „úspechy“ bombardovania, nevládla tam atmosféra víťazov. Generáli, ktorí popisovali „úspech“ a profesionalitu americkej-anglickej a francúzskej armády už vedeli, že to bolo totálne vojenské fiasko, o ktorom sa svet nesmie dozvedieť. Generáli jednoznačne potvrdili, že všetky vystrelené rakety, dopadli tam, kde mali a tým splnili cieľ bombardovania. Podobné boli aj vyhlásenia amerického prezidenta Trumpa, ktorý potvrdil, že ciele boli splnené a poďakoval armáde za profesionalitu. Keď prezident Trump vyhlásil, že ciele bombardovania boli splnené, možno mal na mysli, že ihneď po bombardovaní mu stúpla popularita na 51% a stúpli aj akcie firiem vyrábajúce útočné rakety, kde čistý zisk pre akcionárov bol okolo 5 miliárd dolárov. Mohli by sme diskutovať, koľko rakiet koalície zločincov by bolo zostrelených, keby na obranu Sýrie sa zapojila Ruská armáda a použila najmodernejšiu protiraketovú techniku. Odhadujem to, že by zostrelila skoro 100%, alebo všetky útočiace rakety.

Vojenské fiasko koalície zločincov v Sýrii ukázalo, že i napriek obrovskému vojenskému rozpočtu USA, napriek množstvu vojenských základní vo svete (len v Ázii, USA majú 200 vojenských základní s 400 000 vojakmi), efektivita USA armády je nízka. Aby bola nulová, stačí mať dostatočné množstvo moderných ruských protiraketových systémov. Vedia to v Rusko, vedia to americkí generáli, a vedia to všetci, ktorí majú IQ vyššie ako 77 a nemajú vytunelovaný mozog povinnou propagandou Vyvoleného hamburgera.
Keď to budú vedieť všetci, tak USA prestanú rinčať zbraňami a terorizovať celý svet, a ich zahraničná politika sa stane morálne vyspelou a sympatickou, ktorá bude konečne v súlade s príjemnými a sympatickými Američanmi, ktorých som mal možnosť počas môjho života v USA poznať.


RNDr. Karol Ondriaš, DrSc.
Člen KSS a DAV-DVA

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
7 thoughts on “Karol Ondriáš: Osudné fiasko koalície zločincov pri bombardovaní Sýrie!

 • 18. apríla 2018 at 9:19
  Permalink

  Zaujalo ma-1 rakety Tomahawk, ktoré boli hlavne použité, je 1,35 milióna dolárov. A deti vo svete umierajú od hladu !!!

  Reply
 • 18. apríla 2018 at 9:32
  Permalink

  Ten záver sa mi páči, no treba počítať aj s tým, že Amíci si nechávajú to najlepšie nakoniec, ktorý by bol definitívny. Rusi samotrejme tiež. Každopádne to bombardovanie bolo čiste na efekt a politická fraška.

  Reply
 • 18. apríla 2018 at 10:11
  Permalink

  Pán Ondriaš – ste členom KSS.

  Pokiaľ je KSS proti vojenskému imperializmu – a to dúfam že je – mali by ste na „námestia“ prinášať okrem iného aj rozpravu o našom členstve v NATO a jeho dôsledkoch.

  Tie dôsledky sú také, že desaťročia či stáročia vedená imperiálna politika západných mocností, prinášala do krajín druhého a tretieho sveta rozvrat a biedu, ktorých následkom je napríklad aj prílev utečencov do Európy. Keďže Slovensko je členom Európskeho zväzu, je naň vyvíjaný politický tlak na prijímanie utečencov. Takže vlastne Slovensko má takýmto spôsobom riešiť problémy, ktoré samo nespôsobilo a len preto , že sa spolčilo s vojenskými avanturistami.

  Zopakujem – Slovensko západ „ochráni“ iba vtedy, ak to bude v jeho záujme. Ak nie, bez problémov nás hodí cez palubu ako v Mníchove 1938.

  Preto Slovenských komunistov žiadam, aby zaujali jasný odmietavý postoj ku členstvu Slovenska v globalizačných a imperiálnych spolkoch akými sú Európsky zväz a Severoatlantická zmluva. Pri lákaní a vstupe do týchto fašistických spolkov neprebehla vôbec žiadna verejná rozprava a vôbec sa občanom nepredstavili aj nevýhody, ktoré naše členstvo prináša.

  Poukazujete na to, že vojenským imperiálnym avanturizmom, sa Slovensko stáva útočníkom ( agresorom, napádajúcou krajinou ) a zaťahuje nás do problémov, ktoré sme nespôsobili. Je to proti naším tradíciám či povahe, keď my nemáme žiadne minulé krivdy spojené s územnými nárokmi voči susedným krajinám. Preto je nutná naša politická a vojenská neutralita, s prísnou politikou nekomentovania a nezasahovania do záležitostí cudzích krajín.

  Napadnutie neutrálnej krajiny sa ťažšie uskutočňuje a „ospravedlňuje“ ako napadnutie krajiny patriacej do určitého vojenského zväzku.

  Slovenskí komunisti ! Aká teda bude Vaša politika, zahraničných vecí ?

  Slovensko – preč z Eurozväzu !
  Slovensko – preč z NATO !

  Reply
 • 19. apríla 2018 at 22:31
  Permalink

  To Slovensko naše
  posiaľ tvrdo spalo?
  Slovensko nespí, Martin, Slovensko je v kóme! Až na niekoľkých Slovákov, ktorí sa ešte o hlavu neudreli.

  Reply
 • 21. apríla 2018 at 22:53
  Permalink

  Ten boľševický magor si akosi zabudol všimnúť Rusov. Ale preňho, vlastizradcu sú to vlastne „naši“

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *