Ľ. Blaha: Nerozumiem, ako môže niekto tvrdiť, že Matovičova vláda sa len háda a nerobí nič pre ľudí – veď nič nie je ďalej od pravdy

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


1. Napríklad také ministerstvo obrany práve dnes podpísalo dlho očakávanú zmluvu s Izraelom o nákupe novým radarov. Za takmer 150 miliónov. Aj vám od dojatia vyhŕkli slzy?

2. Za 150 miliónov sme mohli mať postavené tri-štyri fungl nové moderné nemocnice, kde sme mohli zachraňovať ľudí. Ale čo tam po ľuďoch, keď môžeme nakupovať armádnu techniku – prosím, nakúpte ešte aspoň sto tankov, zo tri stíhačky a kopu guľometov, presne to dnes Slovensko potrebuje!

3. Gratulujeme Jaroslavovi Naďovi k jeho humanitárnemu činu roka, je krásne vidieť, že vláda aj v tých najťažších chvíľach slovenských dejín myslí na, citujem, „podporu protilietadlovej raketovej brigády s jej zbraňovými kompletmi“. Aké šľachetné!

4. Jarovi Naďovi želáme veľa šťastia na novom poste ministra zahraničných vecí. Poveriť ministra vojny, aby viedol rezort diplomacie – to je mimoriadne kreatívne. Myslím, že naposledy to skúsil Džingischán. Tesne predtým, než vyplienil polku zemegule

5. Je samozrejme veľkou úľavou vidieť, že na čele diplomacie bude stáť človek, ktorý občanom nadáva do opíc a jeho diplomatické schopnosti sú na úrovni vyhadzovača Čabu zo slávnej pesničky Elánu.

6. Len Jara prosím nepúšťajte k Sergejovi Lavrovovi, lebo ruský štátnik pukne od smiechu – bola by to veľká škoda. Ja viem, že po Korčokovi mohli dať rezort do rúk aj miestnemu vrátnikovi, ale aj tak malá rada: prosím, povyťahujte Naďovi pred nástupom do funkcie aspoň všetku slamu, čo má v topánkach. Ďakujeme.

7. Mimochodom, už ste zachytili, že Sulík „pozastavil“ svoje členstvo v koalícii? A ešte sa pri tom štyrikrát odvolal na Roberta Fica – to tu už fakt nikto nič negarantuje?

8. Ten pocit, keď po roku koalície s Matovičom pochopíš, že na svete neexistuje lepší vzor ako Robert Fico. Tomu sa hovorí – precitnutie bratislavského liberála.

9. Mohol by prosím niekto vysvetliť pánovi predsedovi SaS, že pozastaviť členstvo v koalícii nie je to isté, ako tipnúť rozfajčeného jointa. Má to následky. Fatálne následky.

10. Tá tona nenávisti, ktorá je medzi Matovičom a Sulíkom nezmizne, keď znova pustíme film – tak to nefunguje, milí moji. Už prosím prestaňte trápiť Slovensko a odíďte.

11. Aj ste zabavili, aj ste rozplakali, ste lepší než desať hollywoodskych hororov dokopy, ale už fakt stačilo – Slovensko potrebuje lídrov, nie komediantov.

12. Nie je čas na Boratov, Coneheadov, Krstných otcov ani Nekonečné príbehy – je čas venovať sa ľuďom, chrániť ich zdravie, životy a sociálne podmienky. To je úloha štátu, nie ten cirkus, čo predvádzate.

13. Ja byť dnes na Slovensku pravičiarom, tak v hlbokej dezilúzii utekám do knižnice a požičiavam spisy Karla Marxa či aspoň Johna Maynarda Keynesa… A už nechcem o liberalizme ani počuť… Sorry, ale ak po tomto fiasku ešte niekto bude voliť pravicu, má vážne sklony k masochizmu ?

14. Obávam sa, tak, ako od roku 1945 nikto nechce svojho syna nazvať Adolf, zopár generácii po roku 2021 nikto na Slovensku nenazve svoje dieťa Igor.

15. Tak čo tipujete, priatelia? Udržia to v štvorke, dajú bez Sulíka, odovzdajú prezidentke či to celé vzdajú?

Zdroj: Facebook Ľuboša Blahu

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Ľ. Blaha: Nerozumiem, ako môže niekto tvrdiť, že Matovičova vláda sa len háda a nerobí nič pre ľudí – veď nič nie je ďalej od pravdy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *