Ľuboš Blaha: Postoj MZV je bezpredmetný, autentická ľavica stojí za Venezuelou

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Priatelia, ja viem, že vás mnohých rozhneval postoj Ministerstva zahraničných vecí SR k Venezuele. MZV sa vyjadrilo, že neuznáva prezidenta Madura.

POSTOJ MINISTERSTVA ZAHRANIČNÝCH VECÍ VOČI VENEZUELE JE BEZPREDMETNÝ

Áno, aj mňa toto vyhlásenie zaskočilo, pretože MZV naň nemá žiaden mandát.

Posledná a dodnes aktuálna pozícia MZV odobrená Národnou radou SR z 10.decembra 2018 hovorí o tom, že Slovenská republika podporuje hľadanie politického mierového riešenia krízy obnovením národného dialógu medzi vládou a opozíciou Venezuely.

Včerajší postoj MZV je teda bezpredmetný. Slovenská republika ďalej uznáva prezidenta Madura a odmieta akúkoľvek vojenskú intervenciu zo strany USA či EÚ.

REZOLÚCIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU PRIPOMÍNA BENITA MUSSOLINIHO

Mrzí ma, že MZV rázne neodmietlo ani včerajšiu škandalóznu rezolúciu Európskeho parlamentu, ktorá silne pripomína imperiálne vyhlásenia Benita Mussoliniho voči Líbyi či Etiópii.

Nadradenosť, šovinizmus, vyhrážky a koloniálne inštinkty. Fuj. To sú tie chvíle, keď sa človek hanbí za to, že je občanom Európskej únie.

Som rád, že celá ľavicová frakcia GUE/NGL hlasovala proti a ostro odsúdila pokus o americký puč vo Venezuele. Som rád, že taký istý postoj má aj Jeremy Corbyn, socialistický líder britskej opozície.

SKUTOČNÁ ĽAVICA STOJÍ ZA VENEZUELOU

Postoj Európskej únie odmieta aj ľavicová vláda v Grécku. Hlavná koaličná strana Hnutie 5 hviezd v Taliansku takisto stojí za venezuelskou vládou. Americký socialista Sanders varuje pred americkou intervenciou do Venezuely.

Najznámejší ľavicoví intelektuáli na čele s Noamom Chomskym spísali petíciu, v ktorej odmietajú uznanie Juana Guaida a tvrdo kritizujú Trumpa za jeho imperiálnu politiku voči Venezuele.

Autentická ľavica stojí komplet za Venezuelou, za jej suverenitou a slobodou. Vrátane Mexika, vrátane Kuby, vrátane Bolívie.

A slniečkárska západná sociálna demokracia, ako to už v histórii pravidelne potvrdzuje, opätovne zrádza ľavicové ideály.

VOJNOVÍ ZLOČINCI SA ZNOVU SPÁJAJÚ – ZASTAVME ICH!

Tak ako sa vojnový zločinec Blair postavil za Bushovu vojnu v Iraku, tak sa dnes pomätenci z Európskeho parlamentu stavajú za Trumpa a jeho vojnové mokré sny o Venezuele. Je mi zle z celého Európskeho parlamentu.

Ľudia, vyjadrite solidaritu s Venezuelou! Ide o veľa! Nedovoľme, aby európski liberáli v nechutnej aliancii s krajnou pravicou (Trump, Bolsonaro, Duque) rozpútali ďalšiu strašnú vojnu.

Ľuboš Blaha

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
10 thoughts on “Ľuboš Blaha: Postoj MZV je bezpredmetný, autentická ľavica stojí za Venezuelou

 • 1. februára 2019 at 16:36
  Permalink

  Pán Blaha obráťte sa na svojho otca i pani viciš Rothmayerovú z rady pre retransmisiu aby konečne vo verejnoprávnych médiach začali objektívne informovať o tom čo sa deje vo svete i u nás doma. Vy ste sám vojak v poli. Nezmôžete nič. Asi prestanem platiť koncesionárke poplatky. Iba zápecnícky postoj novinárov v RTVS dáva akú takú“ ďôveru“ korporátnym médiám a ich dobre zaplateným presstitútom. Maďarič, Lajčák, Počiatek, … boli a sú akože ľavičiari ? Založte konečne skutočnú ľavicovú stranu a určite sa do parlamentu dostanete, ale z ľavicových odborníkov a skutočných ľavičiarov a nie riťolezcov a zohrievačov parlamentných kresiel.

  Reply
 • 1. februára 2019 at 18:24
  Permalink

  Dnes opäť ženieme svet do pekla a ja nebudem mlčať iba preto, že niektoré vrtiace chvosty chcú piškótku od amerického pána. /Eduard Chmelár RUKY PREČ OD VENEZUELY!/

  Reply
 • 1. februára 2019 at 20:22
  Permalink

  Suleiman tiež ministrovi zahraničných vecí pripomenul, že Juan Guaidó je samozvaným prezidentom a jeho uznanie zo strany EP i SR je podvodom a zasahovaním do vnútorných záležitostí suverénnej krajiny. “Na základe akých kritérií si dovoľuje minister Lajčák zdôvodniť svoje vyhlásenie? Azda na základe postoja Bruselu a Washingtonu?” opýtal sa podpredseda KSS.

  “Toto ministerstvo už dávno prestalo byť slovenským – stalo sa z neho Lajčákovo ministerstvo zahraničných vecí. KSS dôrazne odsudzuje bezohľadný zásah USA a ich spojencov vo Venezuele, ktorí podporujú rozvrat krajiny a adresujú legitímne zvolenému vedeniu vojenské hrozby.

  Takisto sa nám prieči servilná politika Lajčákovho ministerstva a jeho brutálna diplomatická intervencia do záležitostí, týkajúcich sa striktne zvrchovaného juhoamerického štátu,” tlmočil Suleiman stanovisko jeho strany.
  …Medzinárodný mier je v akútnom stave ohrozenia. Preto v KSS opovrhujeme servilnou politikou Lajčákovho ministerstva, ktorá nie je ničím iným, len kópiou politiky EÚ a USA. Vyzývame slovenských občanov, aj tých, ktorí sa považujú za ‘slušných’, aby vyjadrili odpor a dištancovali sa od takejto formy ‘pučistickej diplomacie’”, uzavrel svoje stanovisko.
  Jalal Suleiman./Servilný Lajčák brutálne zasahuje do vnútorných vecí Venezuely/

  Reply
 • 1. februára 2019 at 22:14
  Permalink

  Možno niekedy v minulosti sa javilo, že Miroslav Lajčák sa snaží vystupovať nestranne. Ale posledné roky jasne ukázal, že kvôli kariére sa stal pokorným služobníčkom veľkého kapitálu, bez cti.
  A ukázal zároveň hlbokú jednostrannosť, nekompetentnosť a nerozhľadenosť v súčasných civilizačných pohyboch, ktoré smerujú ku globálnej deľbe práce a globálnej spolupráci a nie rozdeľovanie sveta na priateľov a nepriateľov, rozvracanie stabilných krajín a celých regiónov.
  Zvrhávanie zákonných vlád odporuje medzinárodnému právu, to by si mal Lajčák uvedomiť.
  Podporovať toto je už nielen nekompetentnosť, ale aj zločinnosť.
  Miroslav Lajčák začal navyše porušovať aj demokratické pravidlá vlastnej krajiny, a zavádzať vlastný totalitný charakter ministerstva, ktoré si razí vlastnú zahraničnú politiku, nezávislú od postoja slovenského ľudu, postoja parlamentu a postoja vlády. To je na jednoznačný vyhadzov, takého ministra a také ministerstvo Slovensko určite nepotrebuje. Nekonpetentné, nedemokratické, ignorujúce postoje Slovenska, podporujúce otvorene porušovanie medzinárodného práva.

  Reply
 • 4. februára 2019 at 22:28
  Permalink

  Ľavica by sa mala naučiť odplácať kapitálu používaním podobných metód.

  Prečo by slovenská ľavica a národné sily nemohli zorganizovať demonštrácie na odstúpenie prezidenta Andreja Kisku?
  Andrej Kiska figuruje vo viacerých daňových a pozemkových podvodoch.
  Figuroval v pokuse o štátny prevrat po vražde novinára.
  Je podozrivý z napojenia na americký kapitál a presadzovanie jeho záujmov na úkor Slovenska.

  Dnes vo verejnosti a vo svete rezonuje odstraňovanie demokraticky zvoleného venezuelského prezidenta. Preto neukázať, že túto metódu možno použiť aj proti americkým bielym koňom.

  Kto? Smer ako najsilnejšia strana by mala mať najväčší záujem na vrátení úderu Andrejovi Kiskovi. Dve komunistické strany. Iniciatíva DAVDVA. Národne orientované sily, ktoré A. Kisku nemajú v obľube.

  Prečo by to nemohla organizovať aj Iniciatíva DAVDVA v spolupráci so Smerom, niektorými národnými silami?
  Bola by to konečne ukážka akcieschopnosti ľavice.

  Jediný problém je, kto by ho mal nahradiť. Podľa zákona zrejme predseda parlamentu Andrej Danko. S ním by niektorí mohli mať problém, ale určite by ho ako náhradu A. Kisku prijali.

  A prečo by odvolanie slovenského prezidenta nemohli podporiť iné krajiny, napr. Čína, Rusko, India, Venezuela, Bolívia, Kuba, Nikaragua, Sýria, atď.

  Reply
  • 6. februára 2019 at 23:36
   Permalink

   Pán Antal.
   Už si pretaňte vymýšľať a klamať. A ozaj. Vy neviete že Fico paktoval so „serešom? Jeho peniaze mu zjavne nesmrdeli.

   Reply
 • 6. februára 2019 at 23:34
  Permalink

  Ľuboš Blaha: Postoj MZV je bezpredmetný, autentická ľavica stojí za Venezuelou
  .
  Veru. Znamená to že Ľuboš Blaha podporuje hladomor. Veľké to víťazstvo socialistickej myšlienky.

  Reply
  • 7. februára 2019 at 0:02
   Permalink

   Jankech, pán Blaha hlavne nepodporuje HLAD Američanov a ich domácich prisluhovačov po tekutom zlate — ROPE. Poznáte to predsa, Jankech, ten hlad po bohatstve.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *