Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Nájdeme si cestu, ale ak sa nám to nepodarí, postavíme ju sami!“

MANIFEST

V historickom povedomí minulého storočia dejiny jednoznačne ukázali, že fašizmus porazil hrdinský odpor partizánov na čele s komunistami pracujúcich v ilegalite. Napriek ťažkej situácii pre vtedajší kolaborujúci hitlerovský režim našli v sebe odvahu nebáť sa a priviesť svoj statočný odboj do konca. Výsledkom bol porazený fašizmus a ukončenie svetovej vojny. Dnes v 21. storočí fašizmus opäť nadobúda rozmery hraničiace s reálnym nebezpečenstvom novej svetovej vojny. Na Ukrajine prevzali moc neonacistické strany, ktoré vyhlásili Stepana Banderu za národný symbol a na čele s oligarchom Petrom Porošenkom štvú do vojny proti Ruskej federácii, proti vlastnému bratskému národu, proti všetkým národom, vojnovým rozoštvávaním. Na Ukrajine je schválený zákon nesúci status vojnového veterána pre banderovcov – členov Organizácie ukrajinských nacionalistov (OUN) a ich vojenského krídla Ukrajinskej povstaleckej armády (UPA) spojených s veliteľom Stepanom Banderom . Na Ukrajine je zakázané nosenie georgijevskej stuhy, ktorá je symbolom boja proti fašizmu. Banderovskú Ukrajinu podporuje celá Európa vo svojich vládnych predstaviteľoch. De facto Európa podporuje banderizmus, podporuje fašizmus vo svojej najreakčnejšej podobe. Tým sa Európa stáva ako Ukrajina – fašizuje sa! My nasledovatelia statočných partizánov, ktorí porazili fašizmus v Druhej svetovej vojne však odmietame fašizáciu Európy a odmietame kroky vládnych garnitúr! Zostrujúci sa principiálny boj medzi kapitalizmom a socializmom bol vždy hlavnou príčinou toho, že cesta k spravodlivej spoločnosti, v ktorej človek nevykorisťuje človeka, bude plná prekážok. Sofistikované metódy utláčateľov zotročujú myslenie obyčajných ľudí. Je to účel – aby sa nikdy utláčaný národ nevedel vzoprieť, postaviť sa a biť sa za svoje právo žiť plnohodnotným životom tak, ako si zaslúži každý jeden človek na zemi!
Ako v čase protifašistického odboja 20.storočia, aj dnes je iba jediná cesta, ktorá dokáže dať veci do poriadku : cesta socializmu – antifašizmu. Žiť tejto myšlienke, burcovať ľudí, biť sa za ideu do konca svojich dní, obetovať jej celý život. Rozhodnúť som sa srdcom a vedieť, že nikto a nič nás nedokáže zastaviť. Žime tejto pravde, žime pravdu. A ak bude treba, buďme pripravení pre túto pravdu zomrieť!

„Moje vlastenectvo bolo, je a bude iného rázu ako vaše!“
Ján Nálepka

KÓDEX STATOČNÉHO KOMUNISTU – ANTIFAŠISTU
1/ Nesľubuj, pokiaľ sľub nevieš dodržať.
2/ Buď zdvorilý, ale nie servilný.
3/ Nerozhoduj o veciach v hneve.
4/ Menej hovor, viac konaj.
5/ Nekompromituj sa. Vo všetkom sa chovaj čestne.
6/ Buď obozretný. Dôveruj, ale preveruj.
7/ Buď neúplatný. Peniaze kazia charakter.
8/ Neposmievaj sa slabším, buď im príkladom vlastnou vnútornou silou.
9/ Neohováraj. Nepošpiň sa klamstvom.
10/ Zachovaj si svoju česť do konca svojich dní a za každých okolností.
11/ Nezlom sa pred strachom. Strach je prirodzený, zabíja panika.
12/ Nikdy nezraď svoju zem.
13/ Nikdy nezraď v sebe Človeka.

Soňa Valovičová, vedúca redaktorka pre V. číslo DAV DVA

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
20 thoughts on “MANIFEST PRE PRIPRAVOVANÉ V. ČÍSLO DAV DVA

 • 25. januára 2019 at 9:41
  Permalink

  FEST dobrý maniFEST!

  KAPITALIZMUS = FAŠIZMUS

  „Chodíme denne k potkaním brlohom hľadať zrnká ryže, aby sme zahnali hlad…“ hovorí zúfalá Indka v dokumentárnom filme…India, vcelku bohatá krajina, indická ekonomika rastie, a pritom žije v Indii 400 miliónov ľudí pod hranicou chudoby, v otrasných podmienkach v indických slumoch a na vidieku. PREČO? Odpoveď v Kafkovom citáte:

  „LUXUS BOHATÝCH JE ZAPLATENÝ BIEDOU CHUDOBNÝCH.“ — Franz Kafka

  Z kódexu sa mi najviac páči bod 13!

  Pekné fotokoláže, formou i obsahom!

  Reply
 • 25. januára 2019 at 12:41
  Permalink

  Vřelé díky autorce za morální kodex komunistů, tohle se dnes člověk nedočte dokonce ani ve stanovách KSČM či dokonce KSRF. Nicméně, mám k článku autorky dvě poznámky.

  1) Nesdílím názor autorky, že „fašizmus porazil hrdinský odpor partizánov“. Rozhodující roli v porážce německého fašismu sehrálo vítězství Rudé armády pod velením vrchního velitele ozbroj. sil SSSR Josefa Stalina. Kdyby nebylo vůdčí Stalinovy role ve vedení Rudé armády, německý fašismus by poražen nikdy nebyl. To považuji za naprosto ZÁSADNÍ dějinnou skutečnost, kterou nelze zpochybnit.

  2) K větě autorky „Na Ukrajine je zakázané nosenie georgijevskej stuhy, ktorá je symbolom boja proti fašizmu.“ bych rád poznamenal toto. Zaprvé, nejen Ukrajina zakázala nošení svatojiřské stuhy, ale i Sovětské Rusko ihned po VŘSR. Zadruhé, naprosto NENÍ pravda, že stuha svatého Jiří, jakožto symbol carské voj. moci, je symbolem boje proti fašismu. Níže uvedený zdroj mj. praví toto, cituji:

  Povšimněme si svatojiřské stuhy. Objevila se v r. 1769, byla rovněž součástí Řádu Vítěze svatého Jiří. Se rozumí, že v r. 1917 dané vyznamenání, spojené s církví, jakožto vyznamenání za boj. zásluhy, bylo zrušeno, aby se znovu objevilo až v r. 1992.

  Tak jakýpak má vztah „svatojiřská stuha“ ke Dni vítězství SSSR nad fašismem? Kdekdo poví, že žádný, ale ne docela to tak je. Svatojiřská stuha se používala v době Velké vlastenecké války nikoli v armádě SSSR, ale v Ruské osvobozovací armádě Vlasova, jenž bojoval na straně fašistů.

  Když probíráme historii, vychází nám, že svatojiřská stuha, hovoříme-li o období let 1941-1945, je symbolem fašismu a zrady, avšak komusi bylo velice třeba z ní učinit symbol Dne vítězství, i když ve skutečnosti symbolem vítězství nad fašismem je Prapor vítězství, útočná vlajka Řádu Kutuzova II. stupně 150. Idrické střelecké divize, nikoliv však vlasovské stuhy.

  ZDROJ: http://nikvesti.com/articles/53001

  Reply
  • 25. januára 2019 at 17:48
   Permalink

   1/ Manifest je písaný pre Slovákov z pohľadu Slováka pre DNEŠOK. Ano, Červená armáda má byť spomenutá.
   2/ Georgijevská stuha je symbolom boja proti fašizmu – DNES, v 21.storočí – symbolom boja proti fašizmu v opolčení , čiže symbolom boja proti fašizmu pre domobranu na východe Ukrajiny. Manifest je koncipovaný pre aktuálne dianie, terajšie udalosti. V tomto duchu 21. storočia je písaný.

   Reply
 • 25. januára 2019 at 17:00
  Permalink

  Páči sa mi tento Sonkin článok.
  No, už sa asi musím vyjadriť z „výšky“ toľkých prežitých rokov na tomto svete: Som ročník 1955 a niekedy v 1961 som prisahal na Iskričkový sľub, niekedy v 1966 na sľub Pioniera , medzitým som bol ako hosť na tábore kde prisahali Junáci – potom som prisahal ako Vojak ČSĽA. Azda i SZM , zväzáci mali prísahu a svoje „desatorá“. „Mo-ko-bu-ko“ (morálny kodex budovateľa komunizmu) bol vyvesený niekde na nástenke po 1980 v SZM miestnosti, ale neviem či to niekto už vtedy bral vážne.
  Zdanlivo to vyzerá opozične, čo píšem. Ale nie. Fandím týmto zásadám. Mladosti tieto nadšenia a zásady morálky patria. Majú ich aj mladí kresťania, aj mladí chovatelia zvierat, aj mladí športovci…len…len – A ČO ĎALEJ?
  Viete, že je ľahké odsúhlasiť KÓDEX, že je ľahké prisahať na princípy: hlavne vtedy, ak napríklad existuje celospoločenské vlastníctvo výrobných prostriedkov a všetok majetok je „náš“, ľudu – za socializmu. A na hraniciach stoja branci – desaťtisíce mladých vojakov ČS Ľudovej Armády.
  Alebo je principiálne dodržiavať zásady ilegality a konšpirácie, kedže v 1944 sa strieľalo i za vylepenie či prechovávanie antirežimových plagátov…ale i tam boli ľudia, ktorí materiálne, finančne i vojensky pomohli antifašistom a EXISTOVALA výrobná i hmotná základňa pre odboj.
  ….a čo máme dnes?…
  Ak iba morálne zásady – sme SEKTA ako jehovisti…
  …ak IBA KÓDEX STATOČNÉHO KOMUNISTU… sme bezbranné deti, do ktorých si udrie každý hrubokrk…
  nebude sa Vám to páčiť a vopred varujem všetkých trollov, ktorí budú víťazne písať že „vidíte, jeden z vašich to už vzdal“…
  nie – ja skôr varujem: zbavme sa konečne DETSTVA, ľavičiari…nesnívajme o Útópiách, neprisahajme na Kódexy – ale združme sily a začnime pracovať: na Slovensku chýbajú potraviny: kto dnes bráni začať jedným okresom, zasiať, držať sa agrotechnických termínov, zozbierať úrodu, distribuovať ju priamo zákazníkom alebo spracovať a predať v í-šopoch? Mladí – máte silu, máte chuť sa organizovať, máte radosť z družnej práce – ale máte i vedomosti aké Vaši dedovia nemali – máte ajpody i písíčka, viete robiť webstránky, viete spraviť distribučné kolcentrum, viete voziť tovar aj ako pizza- pikolíci: tak to robte. Vyrábajte – predávajte-zarábajte pre kolektív.
  A ak budete mať z potravín na Slovensku prvý milion Eur, potom sa dohodneme, či a aký morálny kodex nám treba.
  Zatiaľ sa hrajte, deti naše….

  Reply
  • 27. januára 2019 at 20:51
   Permalink

   Čo k tomu napísať Kantor…
   Máte pravdu. Pri dnešnej cca 37% potravinovej sebestačnosti nášho štátu je najvyšší čas začať niečo robiť.
   Ale…
   Viete , aké sú normy a predpisy EÚ, ktoré sa týkajú poľnohospodárstva.
   Nedávno aj v našom obecnom rozhlase hlásili, že treba na OÚ nahlásiť každú sviňu, mysleli tým ošípané, ktoré si ľudia doma chovajú v dnešnej dobe už len výnimočne, nie tie dvojnohé, ktoré z tohto štátu urobili chliev…
   Kam sme to dopracovali, keď sa nariadenia EÚ používajú ako bič na tých, ktorí sa snažia tvrdou prácou si aspoň trochu prilepšiť a jesť zdravé mäso…

   Reply
 • 27. januára 2019 at 2:46
  Permalink

  LEVICE CELOSVĚTOVĚ DOSTÁVÁ NA FRAK
  A V RUSKU POČÍNÁ MASOVÝ HLADOMOR

  Souhlasím v zásadě s tím, co napsal Kantor. Situace v levicovém hnutí je obecně vskutku děsivá, levic. hnutí se celosvětově rozpadá doslova před očima. Jižní Amerika a Rusko s Ukrajinou jsou toho příšerným dokladem. V Brazílii tamější lid si svobodně zvolil fašismus, ve Venezuele se to právě nyní děje jakbysmet, je to opravdová katastrofa nemající naprosto obdoby. Je to ještě horší, než tomu bylo v r. 1973, kdy se v Chile dostal k moci fašistický režim gen. Augusta Pinocheta. Celá Jižní Amerika se propadá do těžkého koloniálního područí USA.

  Co se Venezuely týče, je strašlivé mj. i to, že Putinův režim levic. vedení ve Venezuele v zásadě předhodil USA na talíři. Potvrzuje se tak názor prof. Igora Frojanova z Petrohradské státní univerzity, že V. Putin je pokračovatelem zrádcovské genocidní politiky Gorbačova a Jelcina vůči ruskému národu v plném rozsahu. Naposledy jsem se v diskusi o tom zmínil na ruském webu včera odpoledne zde:

  http://rustod.ru/ekonomika_i_innovacii/chechnya—gaz/#comments

  Dny prezidenta Madura jsou sečteny jednou provždy. Cháveze otrávili jako Maryša Vávru jedem do kávy, Maduru nejspíše pověsí jako Husajna v Iráku, aby venezuelská ropná pole, téměř jistě nejbohatší na celém světě, padla do rukou USA, stejně jako v Iráku. Je to příšerné. Venezuela, přestože její ropné bohatství je více než ohromující, se pohybuje spolu s Ruskem na hranici chudoby. Sociální situace ve Venezuele i v Rusku nese strašlivé rysy – bídu, hlad, nemoci, krádeže, únosy a vraždy v masovém měřítku. Lidé ve Venezuele i v Rusku nemají co jíst, nemají z čeho zaplatit bydlení, ačkoli žijí na gigantickém ropném bohatství, které v zemích na Arabském poloostrově umožňuje pohádkově žít i tomu poslednímu pomocnému dělníkovi či pouličnímu metaři. Situace ve Venezuele a v Rusku je v zásadě stejná jako v afr. Nigérii. Na jedné straně pohádkové zisky ropných dolar. magnátů, na straně druhé prostý lid nemá peníze ani na benzín do zapalovače.

  Pár slov k situaci v Rusku, jež nabývá stále rychleji a výrazněji apokalyptické rysy hladomoru na Ukrajině v letech 1932-1933. Pro ty, kdož rozumí rusky, nabízím k vyslechnutí tento sice krátký, ale o to děsivější dokument, o kterém se Češi, Moravané, ale ani Slováci nedozví ani slovo:

  V RUSKU HLADOVÍ 37 MILIÓNŮ LIDÍ (1/4 OBYVATEL RF):
  https://www.youtube.com/watch?v=v_8ENco0IUE

  V dokumentu se uvádí, že 1/3 všech ruských dětí se nachází na hranici absolutní bídy. Tento stav nelze proto nenazvat genocidou ruského národa ze strany vedení RF, prezidentem počínaje, vládou a posledním státním úředníkem konče. Dokument končí slovy, že stav věcí v RF je krajně kritický, takže hrozí masový hladomor pro desítky miliónů ruských dětí a důchodců. Jen zopakuji, co jsem uvedl již jednou na jiném místě. Vladimír Putin oproti Borisu Jelcinovi zvýšil počet dolar. miliardářů z 6 na 106, tedy více než 17x. Současně se však za vládnutí Putina oproti Jelcinovi zvýšil počet hladovějících, bezdomovců, žebráků, narkomanů a zbídačených Rusů více než 10x, v případě narkomanů dokonce více než 40x.

  A tak není divu, že ruský web začínají stále více zaplavovat články o tom, nakolik rychle a masově se šíří v RF hlad zejména mezi dětmi a důchodci. Ruské děti naprosto běžně padají ve školách do mdlob z hladu, úřady to řeší tak, že mají školní jídelny pro bohaté s kvalitní stravou a pro chudé se stravou, kterou sotva lze nazvat jídlem. Rodiče chudých ruských dětí však nemají peníze ani na tuto mizernou stravu, takže ruské chudé děti jsou podvyživené a věčně hladové. Obecně lze již s naprostou jistotou říci, že role ruského prezidenta je jednoznačná – vyhubit ruský národ hladem a připravit Sibiř pro německou a americkou elitu.

  Reply
 • 27. januára 2019 at 15:09
  Permalink

  POD VEDENÍM PREZIDENTA A VLÁDY RF BYLA ROZPOUTÁNA
  NEJSTRAŠLIVĚJŠÍ GENOCIDA V HISTORII PLANETY ZEMĚ, HORŠÍ, NEŽ-LI GENOCIDA SEVEROAMERICKÝCH INDIÁNŮ

  Následuje můj překlad níže uvedeného odkazu. Je to děsivé, strašlivé, drásající nervy, avšak NAPROSTO PRAVDIVÉ. V rámci Dullesovy doktríny byla ustavena „Ruská svatá trojice“, tedy M.S. Gorbačov (přestavba spojená s likvidací socialismu v SSSR), B.N. Jelcin (likvidace SSSR) a V.V. Putin (likvidace RF a holokaust ruského národa s desítkami miliónů obětí hladomoru). V závorkách uvádím můj přepočet na eura. Nuže tedy.


  Úředníci jsou přesvědčeni: aby národ nezemřel hlady, stačí mu 127 rublů (1.69 €) na den! To není spotřební koš, ale genocida národa.

  3833 ruble (51 €) za měsíc – takové nutriční minimum oficiálně stanovili úředníci pro obyvatelstvo. To je 3x méně, než je nutné pro zabezpečení organismu člověka min. dávkou bílkovin.

  Poslanec Nikolaj Bondarenko zkusil měsíc se stravovat za 3500 rublů (47 €). Ve výsledku ztratil na váze a začal pociťovat zdrav. problémy. Poslanec přišel k závěru, že nutriční minimum je nutné zvýšit 3x – min. na 10 tisíc rublů (133 €). A celkové životní minimum min. na 20 tisíc rublů (267 €).

  Skeptikům, kteří mi říkají… že je možno vyžít ze spotřebního koše, pravím: „Víte, lidé v koncentračních táborech také žili, dávali jim chlebové kůrky a sklenici vody, aby neumřeli hlady. Vyvstává však otázka, zda je tohle život? My přece žijeme v době míru, v nejbohatší zemi, s prvním místem na světě v těžbě ropy a plynu.“

  To, že máme bohatou zemi – je dobře vidět na životní úrovni úřednictva. Bondarenko vyzval poslance a ministry rovněž tak zkusit vyžít z 3500 rublů (47 €) na měsíc.

  „Lidé, kteří přijímají důležitá rozhodnutí pro občany Ruska, musí na sobě pocítit následky těchto rozhodnutí.“ N. Bondarenko

  Avšak zodpovědná za sociální politiku ministryně Golikova prohlásila: „Přehodnocení spotřebního koše započne až od r. 2021.“ Moje pozn.: Pak už nebude co řešit, jelikož ruský národ potká osud dinosaurů.

  Dále ministryně Golikova veřejně prohlásila: „Do té doby právě ještě několik miliónů Rusů vymře kvůli špatné výživě.“

  Logicky: v Rusku bohatém na suroviny, s přebytkovým rozpočtem, jsou peníze jen na pomoc oligarchům, Sýrii, Kubě… A na vydržování úředníků, žijících na životní MAXIMUM… na účet HLADOVĚJÍCÍCH a brzy umírajících Rusů.

  HLAD V BOHATÉ ZEMI (zveřejněno 25.11.2018):

  Reply
  • 27. januára 2019 at 19:12
   Permalink

   Pán Vašek, Vy ste typický skeptik, so sklonom k zápornej negácii:-).

   Určite, to čo píšete, sa aj deje. Ale určité udalosti, fakty je možné rôzne interpretovať, Vy ich vždy interpretujete katastroficky, ako zánik sveta. To je trest a vôbec trest pre európsku ľavicu za to, že prestala dôverovať marxizmu, čo ju posunulo z pozície pokrokovej sily do pozície konzervatívnej sily, bok po boku so starými kapitalistickými silami.

   Na krízu a rozklad starého je možné nazerať aj pozitívne, ako na potvrdenie toho, že potenciál starého systému sa naplnil , starý svet sa rozkladá a prišiel čas pre zrod nového systému. Áno, je to zánik sveta, ale len jednej konkrétnej podoby, kapitalizmu, ale objektívne treba vidieť, že aj socializmu. Niežeby socializmus tu ďalej nemohol existovať, a nadobudnúť liberálno-demokratickú podobu, ale on už nebude hybnou silou, hegemónom dejín, prišiel čas pre nový systém. Môže nadobúdať veľmi príjemné podoby, ale to je všetko.

   Takže treba sa pozerať dopredu, do budúcnosti a nevidieť všetko len čierne. My nepotrebujeme vyplakávať, ale tvoriť, budovať.
   Pozrite sa, podobné stanovisko ako Vy, zastáva aj KSS. A výsledkom sú zlé volebné výsledky. Hoci aj teraz, aj priebežne, prieskumy KSS dávajú 1,5 percenta hlasov, niekedy aj vyše 3 percent, vo voľbách dostane 0,7 percenta hlasov. A to je aj výsledok toho, že aj KSS je len kritická, nie tvorivá.

   Reply
   • 27. januára 2019 at 20:24
    Permalink

    KSS je v ruinách.
    Prečo?
    Kvôli tridsať rokov trvajúcej antikomunistickej kampani.
    Ale aj keď je niečo v ruinách a rozbité, vždy je nádej na tých ruinách vystavať niečo nové.
    Nie, nebude to už tá stará komunistická strana, ale nová, s novými ľuďmi, novými ideami, schopnosťou spájať ľudí a snahou napredovať.
    Z minulosti by sme mali učiť a poučiť, pretože dáva odpovede na mnohé, ale zotrvávať v nej je nebezpečné…
    Hovorí sa, že každý človek musí zažiť aj to, čo sa mu vidí zlé, alebo ťažké situácie, ktoré ho napriek všetkému dokážu zoceliť a nasmerovať správnym smerom.
    Myslím si, že aj spoločnosť práve prežíva také chvíle, hlavne preto, aby si ľudia začali znova vážiť hodnoty, kvôli ktorým sa oplatí žiť a bojovať…

    Reply
    • 27. januára 2019 at 21:03
     Permalink

     Devana, pekne napísané.

     Ale nepovedal by som, že KSS je v ruinách, len svoje myslenie nedokázala zladiť s pohybom výrobnej základne civilizácia a občianskej spoločnosti a stratila s ňou kontakt. V KSS je množstvo čestných, čistých ľudí, ktorí urobili mnoho pre túto spoločnosť a treba im poďakovať.
     Len škoda, že niektorí, najmä bývalí funkcionári, tak tvrdohlavo trvajú na nezmenenej podobe a orientácii KSS. Pozrite si košickú organizáciu KSS. Je aktívna, organizuje akcie, ale skôr z jedu, naprotiveň, nie v snahe získať si sympatie verejnosti.

     Revolučná strana je revolučná preto, že revolučne mení aj svoje myslenie, postoje, metódy v súlade s vývojom spoločnosti, aby vždy bola v čele vývoja. Kde dnes v KSS, či vo Vzdore vidíte diskutovať o Priemyselnej revolúcii 4.0, o 5G sieti, v ktorej je lídrom Čína, o postupe spoločenskovedného výskumu spoločnosti. Ak som to v diskusiách spomenul, bol som odmietnutý.

     Protikomunistická kampaň samozrejme, že má nejaký vplyv, ale nie rozhodujúci. Komunistické strany predsa pôsobili aj v ilegalite, za podmienok ostrej protikomunistickej kampane, ale mali sympatie verejnosti.

     Reply
   • 27. januára 2019 at 21:00
    Permalink

    Pán Antal:“…Vy ich vždy interpretujete katastroficky…“Ale veď to, čo opisuje pán Vašek je katastrofa.
    Kritika to je politika! Kritika súčasného je východisko tvorenia budúceho. Musíme vedieť, čo nechceme, aby sme mohli pomenovať to, čo chceme.
    Správne, pán Vašek, kritizovať, kritizovať, kritizovať to zlé, skazené, to „niečo zhnité v štáte dánskom“
    VEDIEŤ VIDIEŤ!

    Reply
    • 27. januára 2019 at 22:02
     Permalink

     Pani Kotrádyová, lenže nie je kritika ako kritika. To, čo používa p. Vašej a Vy sa k tomu pridávate, je záporná kritika, nie tvorivá.
     V podstate, kapitalizmus pre Vás predstavuje balvan, ktorý Vás pritlačil, je nad Vami a Vy s ním neviete pohnúť.
     Pre mňa je kapitalizmus už len starý systém, a sústreďujem sa na tvorbu nového.

     Reply
     • 27. januára 2019 at 22:32
      Permalink

      Pán Antal, svet, v ktorom narastá chudoba, svet, v ktorom ožíva fašizmus, svet, v ktorom krajiny ničia vojny, svet, ktorý balansuje nad priepasťou svetovej vojny… sa dá kritizovať inak ako záporne ? Áno, takýto svet ma tlačí ako balvan!!! Vás nie ?

     • 27. januára 2019 at 22:44
      Permalink

      Pane Antal!

      Přestaňte se navážet do Slavomíry Kotrádyové, dobře? O Rusku jsem psal já, tak se vyjádřete na mou adresu, rozumíme si? Děkuji za pochopení.

      Nyní k věci. Napsal jste, že má kritika „je záporná, ne tvořivá“. Dobrá tedy, jste schopen tvořivě kritizovat, když se Vám tak nelíbí mé odhalení Pravdy o fašizaci v ruské společnosti pod zločinným vedením V.V. Putina a jeho burž. dolarové bandy? Očekávám v nejbližší době, pane Antal, že podáte zde, na webu DAV-DVA, svůj vlastní tvořivý pohled na současné Rusko, abyste potlačil negativismus Vaška z Moravy.

      Pokud tak neučiníte, pak z jediného důvodu, že jste prostě jen užvaněný mluvka, který o životě v Rusku neví zhola nic. Pravda, je tu ještě jedna možnost, proč tak píšete, že jste chladnokrevný CYNIK, který furt píše nesmysly o komunismu a jakémsi pomyslném světě plném jakýchsi debilních 5G sítí atd, ačkoli tento svět je plný násilí, krvavých válek, bídy, hladu, nemocí, zloby a nenávisti.

     • 28. januára 2019 at 9:57
      Permalink

      Kľud, pán Vašek, nie sme v tretej svetovej:-). Keď už, ja som písal Vám a „naviezla“ sa do mňa p. Kotrádyová kvôli Vám. Pritom ja som Vás chcel len povzbudiť v tej pochmúrnej nálade, že nie je všetko také čierne, ako to vypadá. A aby ste nevideli okolo seba len zradcov a nepriateľov, aj keď tak možno vypadáme:-).

     • 28. januára 2019 at 10:16
      Permalink

      Takto vypadá naše „revolučné komunistické“ hnutie. Ak napíšem o komunizme, vraj sú to nezmysly. Toto isté sa stávalo v KSS.

      Čo sa týka 5G sietí, ani ja o tom veľa neviem. Ale budem si to musieť preštudovať. Ide o úplnú digitalizáciu spoločnosti, čo určí spôsob života, štruktúru spoločnosti, vzťahy, výrobu, bezpečnosť. A „komunisti“ o tom odmietajú diskutovať, im stačí len dookola opakovať, aký je kapitalizmus zlý systém.
      Socialistická Čína nereční, ale koná. Poráža západný kapitalizmus ekonomicky, technologicky. To je tá pozitívna, tvorivá negácia.

 • 27. januára 2019 at 20:41
  Permalink

  Kódex statočného komunistu- antifašistu.

  Pred 2000 rokmi napísal Marcus Tullius Cicero, pre svojho syna Marka knihu „de ofiiciis“ – O povinnostiach. Jazykom filozofa v nej opísal, dalo by sa napísať, tie isté myšlienky, ako sú vo Vašom „Kódexe“ pani Sonka.
  Aj keď sa doba zmenila a nie vo všetkom s Cicerom súhlasím, napríklad s tým, že považoval „remeselnícke práce “ za špinavé a nedôstojné slobodného človeka, jeho kniha je obrovským morálnym prínosom aj v súčasnosti.
  Základom morálnych hodnôt spoločnosti, by malo byť čestné jednanie- konanie vo všetkých sférach života. Ľudskosť a úcta k životu by mali byť samozrejmosť. Až vtedy môže spoločnosť napredovať….

  Reply
 • 27. januára 2019 at 21:07
  Permalink

  Čo sa týka kódexu komunistu – chýba mi tam Lenivovo Učiť sa, učiť sa, učiť sa. Alebo stále sa vzdelávať, byť v kontakte s najmodernejšími poznatkami doby.

  V ľavicovom prostredí sa dnes veda a poznanie akosi nenosia, ale práve to je príčinou, že ľavica nemá kontakt s reálnym vývojom spoločnosti.

  Reply
 • 28. januára 2019 at 11:43
  Permalink

  Pán Antal, „nenaviezla som sa“ do Vás, ja som na Vás REAGOVALA. Nepoužila som jedno urážlivé slovo, prečítajte si ešte raz pozorne môj komentár. Alebo má diskusia vyzerať tak, že Vy niečo napíšete a bodka, žiadna diskusia?
  Vyčítate iným expresívne výrazy a pritom sa im Vy nevyhýbate:
  /“Kľud, pán Vašek, nie sme v tretej svetovej“/
  Komentár pána Vaška bol o situácii v RF a nie o tom, o čom píšete v komentári:
  /“A aby ste nevideli okolo seba len zradcov a nepriateľov, aj keď tak možno vypadáme. „/O tom predsa pán Vašek vo svojom komentári vôbec nepíše.
  A že nie je všetko také čierne, ako vyzerá? Ale je, pán Antal! Alebo sa Vám situácia na Ukrajine, vo Venezuele,v RF, u nás… farbí naružovo.

  Reply
 • 28. januára 2019 at 12:09
  Permalink

  Pane Antal, zdravím Vás do posledního lednového týdne. ) Pobesedujeme u kafi. )

  Kľud, pán Vašek, nie sme v tretej svetovej:-). ►Ve smyslu psychologickém jsem v klidu, i když se zlobím. ) Ve smyslu politickém a sociálním jsem však krajně znepokojen, protože MY UŽ JSME VE TŘETÍ SVĚTOVÉ VÁLCE. Nikdo přece nemyslí vážně ani v nejhorším snu, že by rozpoutal termojaderný střet Západu a Východu, v tom se snad shodneme, pane kolego. Byť zcela vyloučit se to nedá, jako bývalý voják ČSLA o tom vím své. Bez diskuse. Nynější Třetí světová válka je však svým dopadem naprosto stejná, jen je roztažená v čase oproti voj. nasazení.

  Pane Antal, já ve svých předešlých příspěvcích uvedl fakta, o kterých jste doposud nevěděl, tedy, že Západ ve spolupráci s vládou a prezidentem Ruska provádí cílenou genocidu ruského národa – již nyní s počtem obětí srovnatelným s následky Velké vlastenecké války v letech 1941-1945. Za prezidenta Putina byly vyhubeny milióny Rusů bídou, hladem, drogami a nemocemi. Za prezidenta Putina z důvodu nezměrné bídy se nenarodily milióny Rusů, demografie v Rusku je tak apokalyptická. Uvedl jsem přece, že za Putina oproti Jelcinovi vzrostl počet narkomanů v Rusku více než 40x!

  Pane Antal, tohle že není válka ve Vašich očích? Pokud ne, pak se na mne nezlobte, ale Vy nejste Milan Antal, Vy jste RUR od K. Čapka, jenž dočista ztratil cit, tedy ten RUR. A já Vám pravím natvrdo, že odmítám žít v odlidštěné společnosti plné „chytrých“ nesmyslů s 5G špiónskými sítěmi, které budou vědět o každém z nás naprosto všecko, již nebudete mít ani to nejmenší tajemství, budete vystaven jako Mona Lisa v obrazárně pro veřejné pobavení Vrchního protektora v kanceláři Strýčka Sama. Tohle je ten Nový svět? Tohle chcete, pane kolego?

  A to nemluvím jako bývalý voj. zdrav. instruktor o tom, že 5G sítě zdravotně odvaří celé lidstvo i veškerou faunu na povrchu Země, protože veškerý prostor kolem nás bude doslova přesycen mikrovlnným zářením (už nyní je to hrůza), ze kterého všichni tažní ptáci se vzájemně pozabíjejí v nastalém chaosu plném dezorientace. Tohle s těmi 5G sítěmi je počátek konce lidstva, pane Antal, tohle mi nevyvrátíte. Nejsem v telecích letech, abych nechápal, co se to děje za hrůzu.

  Kdo zveřejnil zdravotní dopady těchto 5G sítí? Nikdo. Ani Vy ne, pane Antal. Ale já tak právě NYNÍ KONÁM. A PROTO VARUJI, tohle bude naprostá katastrofa nejen s nedozírnými zdravotními dopady na lidstvo a veškerou zvířenu zde na Zemi, ale také s nedozírnými dopady na mezilidské vztahy obecně, poněvadž VŠICHNI BUDOU VĚDĚT O VŠECH VŠECHNO. Z lidské společnosti se vytratí poslední špetka TAJEMSTVÍ, bez kterého se náš život změní v BEZBŘEHOU IDEOVOU A PSYCHOLOGICKOU PROSTITUCI. Budeme se plazit jeden druhému po zádech jako opice, ve jménu virtuálních amer. dolarů na účtu 5G sítě.

  ja som Vás chcel len povzbudiť v tej pochmúrnej nálade, že nie je všetko také čierne, ako to vypadá. ►Pane Antal, již jako třicetiletý občan ČSSR jsem v listopadu 1989 dobře chápal, že likvidace SSSR a veškerého evropského socialismu přinese naprostou ZKÁZU POZEMSKÉHO RODU ČLOVĚČÍHO. A dnes, kdy jsem již dvakrát tak starší, abych si pomalu ustlal v obýváku vedle rodičů na hřbitově, si jen potvrzuji mé tehdejší úvahy v plném rozsahu.

  A aby ste nevideli okolo seba len zradcov a nepriateľov, aj keď tak možno vypadáme:-). ►Ale no tak, pane Antal, nedělejme ze sebe větší hlupáky, než doopravdy jsme. ) Já nepovažuji za zrádce Vás osobně, ale tu bandu ve vedení Ruska zcela jistě ano! Vy jste sice technokrat jako můj švagr inženýr projektant, ale kromě diskuse na DAV-DVA nemá Vaše jednání žádný jiný dopad. ) Ostatně, pro mne platí skoro to samé. ) Já na rozdíl od Vás tyto mé názory šířím především na runetu, tedy na ruském internetu, protože na rozdíl od Haló novin nebo DAV-DVA si mě přečte tisíckrát více čtenářů, což mě těší, protože zasévám slovo. )

  Ak napíšem o komunizme, vraj sú to nezmysly. Toto isté sa stávalo v KSS. ►A Vy se divíte? Přece postrádá smysl zmínit cosi, o čem nikdo ani netuší, co to vůbec je! Nemůžete, pane Antal, přeskakovat vývojové etapy. Pokud děcko z důvodu nemoci zamešká 8. a 9. třídu ZŠ, nemůžete ho pustit rovnou na gympl, neřku-li rovnou na M-F fakultu UK Praha. Abyste vůbec mohl uvažovat o komunismu, vážený pane Antal, musel byste národ napřed připravit ideově a psychologicky, tohle se nedá řešit technokraticky à la „chytré technologie“ či „géniokracie elity“. Snad si nemyslíte, že Čína ten svůj socialismus dotáhne do komunismu, když tamější mládež od rána do večera jen čumí do obrazovek svých I-phonů jako otrok ve starověkém Egyptě, když stavěl ve strachu z úderu býkovcem ony pyramidy?

  Čo sa týka 5G sietí, ani ja o tom veľa neviem. Ale budem si to musieť preštudovať. ►No tak studujte, třeba zde, aspoň se konečně dozvíte, že 5G sítě vybudují USA a ne ta Vámi opěvovaná „lidová“ Čína:

  https://magazin.panobcan.cz/americane-si-potichu-privlastnili-5g-satelitni-frekvence-pro-celosvetovou-internetovou-sit-starlink-huawei-s-tim-nesouhlasil-ostre-protestoval-a-zbytek-uz-znate/

  A „komunisti“ o tom odmietajú diskutovať, im stačí len dookola opakovať, aký je kapitalizmus zlý systém. ►Já s Vámi o tom právě diskutuji, nebo snad nééé? ) Jo, nejsem „komunista“, ale komunista, pane Antal, opravdový, nejen jako, nevadí Vám to, že? )

  Socialistická Čína nereční, ale koná. ►Jo, koná, souhlasím, ale dříve či později vyvstane zásadní problém, komu bude patřit Sibiř. Zda nadále Rusku, anebo, jak se situace vyvíjí, – USA a Německu. Chápete, co by to znamenalo, Čína by rázem spadla na čumák, neboť bez Sibiře Čína neukojí svůj hlad po surovinách.

  Poráža západný kapitalizmus ekonomicky, technologicky. To je tá pozitívna, tvorivá negácia. ►Neříkejte hop, dokud jste nepřeskočil, pane Antal. Vy si snad myslíte, že USA dovolí ČLR, aby jim přerostla přes hlavu? Dovolte můj odhad, až to bude vážné, USA to zmáčknou, však víte, co mám na mysli, Satan není sebevrah, jako byl SSSR.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *