Soňa Valovičová: Národné sebavedomie a hyeny

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Sebavedomie je vedomie toho, že som človekom. Každý človek má naň svoje právo, lebo je človekom a nie zvieraťom. Zaslúži si ho však len vtedy, keď to svoje právo považuje ako povinnosť – keď sa usiluje zostať na výške človeka.

Na tomto svete sme ale rôzni, no jedna kasta v posledných rokoch vytŕča príliš – je to kasta tých, ktorí chcú panovať nad inými ľuďmi a pozbavujú ich prirodzených, ľudských práv. No nielen nad ľuďmi túžia panovať, no i nad národmi – aby mohli žiť a slobodne sa vyvíjať!

Z tejto kasty – najnebezpečnejší, najpodlejší a najhnusnejší tvor prírody je liberál. Už zovňajšok tohto človeka, ktorý netuší, akým pohlavím ho Boh obdaril, je odpudzujúci. Ani muž, ani žena – taký hybridný kočkopes. A vo vnútri? Žiadne ľudské emócie, žiadne jemné city, len libido, ktoré ovláda celú túto tragickú figúrku. Vo dne sa neukáže bez pretvárky, pričom demonštruje, akým filantropom je, no v noci vylezie zo svojho brlohu bez masky a vrhá sa ako hyena na ľudské mäso v rozklade. Vyhrabáva mŕtvoly, žerie ich, živí sa nimi …

Nestál by mi žiadny liberál za jediné slovo, je pod moju ľudskú úroveň zaoberať sa niekým, kto je inteligentne aj morálne úplne mimo hranice človeka, no posledné udalosti nedokážem viac spracovať v tichosti. Pre slobodu slova, pre slobodu človeka, pre morálne hranice, pre ľudský intelekt, no hlavne pre národy nastala noc!

Tieto vychrtlé šelmy budú vyliezať a budú hľadať, budú snoriť, budú vyhrabávať ďalšie a ďalšie hroby, budú žrať! Doslova budú žrať! Čím viac je v nich mŕtvola symbolom ľudskej slobody daného národa, čím viac v živote mala väčší jas, tým viac ju budú trhať na kusy!

Kto pozorne sleduje politické turbulencie liberálnych vlád, vie, že svet upadol na samé dno. Z čoho žije národ? V prvom rade z minulosti, z toho, čo predkovia vytvorili a čo zanechali ako svoje dedičstvo. Sem patrí materinská reč, ktorou vravíme, potom história, ktorá nám v dedičstve zanechala všetko, čím disponujeme, ďalej mravy, zvyky, obyčaje … No minulosť je iba základom života národa. Je to iba základný kameň. To čo budujeme my, je dom, v ktorom žijeme a žiť budú naše deti, ktoré ho opäť zveľadia tak, ako káže evolučný zákon. No ako naše deti budú stavať, keď základy našich rúk nie sú trvácne? Z akého národného ducha sa odrazia?

Národne sebavedomým môže byť len ten človek, ktorý pozná minulosť svojho národa. Z nej sa naučil to, že jeho predkovia nežili nadarmo. Národne sebavedomý človek však vie, že národ nevyplnil svoje poslanie v momente, keď prevzal štafetu po svojich predkoch. Nie! On musí pracovať, aby národ žil ďalej a aby aj on odovzdal štafetu svojim potomkom.

Dnes je trend vysmievať sa z národnej hrdosti. Vedzme však – kto si nechráni práva svojho národa na život, nezachráni ho pred živorením a smrťou, lebo iný národ mu vezme slobodu!

K tomuto poznaniu vie dospieť IBA národne hrdý človek. No dnes sa hrdosť nenosí! Dnes sa po hrdosti šliape! A ak je ešte čo len štipka z nej, nazve sa extrémizmom! Národná hrdosť sa stala šovinizmom! Cielene?

Stačí mi pohľad na našu zem a na zem našich bratov – Čechov. Tam tma už nastala odstránením Koneva a schválením projektu fašistickým vlasovcom, na spôsob banderovskej Ukrajiny. Už len samotná myšlienka mala daných dobrodruhov vrhnúť do väzenia! Ale nie – celosvetová hanba ich netrápi!

Na Slovensku sme tiež dosvietili. Aj tu nastala noc. Zničené sochy osloboditeľov, politické perzekúcie, ideopolícia a podvodníci – plagiátori na najvyšších vládnych postoch. Aký národ, taká vláda? Nech si odpovie každý sám. No ja za seba vravím – našou PRVOU povinnosťou je stať sa národne sebavedomým Slovákom! Inak národ zomrie!

Dnes nemôžem mlčať! Urazili v priamom prenose jednu z najkrajších ľudských bytostí, akú zrodila naša zem. Syna nášho národa – Ludvika Svobodu. Ćím si zaslúžil, aby taký niktoš ako Jakub Železný, podarený syn ešte podarenejšieho otca Vladimíra Železného, tancoval na jeho hrobe? Kým je táto zbohatlícka figúrka, hrajúca sa na intelektuála? Nikým je! Nikým! V živote nič nedokázal, nikomu nepomohol, lenže hyenám tohto typu je málo škodiť svojou falošnou filantropiou živým, oni musia žrať! A cintoríny národných velikánov sú ešte stále plné hrobov, len sa priplaziť!

Nikdy nezabudnite, ako ľahko sme slobodu stratili a ako ťažko a za cenu veľkého úsilia a veľkých obetí nášho a najmä sovietskeho ľudu sme ju dobýjali späť!

(Ludvik Svoboda)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


9 thoughts on “Soňa Valovičová: Národné sebavedomie a hyeny

 • 18. júla 2020 at 18:14
  Permalink

  Redakcia Dav/Dva a pani Valovičová, so záujmom som si prečítal, plne súhlasím a ďakujem! milan

  Reply
 • 18. júla 2020 at 22:55
  Permalink

  To nie sú liberáli, ale NEOMARXISTI. Nebojte sa slova neomarxizmus!

  Reply
 • 18. júla 2020 at 23:08
  Permalink

  Málokto z tých, čo dnes svietia z obrazoviek, by sa mohol Ludvíkovi Svobodovi smelo pozrieť do očí. Nikto z nich sa mu nevyrovná ani morálnou silou, ani tým, čo urobili pre svoju vlasť.
  Psy brešú, ale psí hlas do neba nedoletí.

  Reply
 • 19. júla 2020 at 8:02
  Permalink

  Kedysi mal pojem liberál iný obsah, tí ľudia mali určité ideály. Rovnako mali ideály ľudia, ktorí prispeli k rúcaniu trónov despotických vládcov alebo aspoň k formálnemu zrúteniu kolonializmu (ktorý bohužiaľ vystriedal neokolonializmus). Dnešný liberalizmus obsahovo ani formálne už nemá nič so slobodou (akoukoľvek slobodou pre ostatných). Ide o slobodu pre týchto „liberálov“ robiť a vyhlasovať čokoľvek (že by chceli byť vo futbale na poste „libera“?).
  Motto liberálov: zmeníme svet k lepšiemu… postavíme ho na hlavu a v tom chaose budeme slobodne vládnuť neslobodným obdivovateľom nášho liberalizmu

  Reply
 • 19. júla 2020 at 12:11
  Permalink

  PATRNĚ BUDE NUTNÉ SI ZOPAKOVAT DĚJINY FAŠISMU

  Autorce článku má nejhlubší poklona,
  můj hluboký obdiv ─ VŘELÉ DÍKY!

  Jsem bytostně přesvědčen, že ani mluvené, ani psané slovo na naše národy, ve smyslu prozření, již ani trochu nepůsobí. Lidé nás, levicové buditele, ─ nečtou, lidé nám již ani nerozumí. Bohužel. (( Zejména mě to krajně nemile překvapuje u Slovanů, kteří vždy stáli v čele bojů proti silám ZLA zde v Evropě. Přitom právě Slovanů, nejvíce Rusů, byly vyvražděny DESÍTKY MILIÓNŮ fašistickým Německem.

  Dnes Slované obhajují ty nejtemnější síly, jež nás všechny v rámci skrytého fašistického útoku pod kódovým označením COVID-19 chtějí zlikvidovat. Existují nikoli tajné indicie, že se cosi hrozného připravuje. A aby toho nebylo málo…

  Od října, nejpozději od listopadu t.r. započne mohutný frontální útok sil připravujících NWO proti lidstvu, proti Slovanům zejména, v rámci akce KORONA-2. Psychologická válka v tomto směru JIŽ ZAPOČALA. Sdělovadla masívně od rána do večera ve stylu ministra propagandy fašistického Německa Josepha Goebbelse útočí na Slovany ze všech stran, že NEEXISTUJE JINÁ HROZBA NEŽ COVID-19.

  Žádné války, žádná rakovina, žádná tuberkulóza, žádné nemoci srdce a cév, žádné infarkty, žádné mrtvice, žádné drogy a sebevraždy, žádná nezaměstnanost, žádný úbytek 8 hektarů orné půdy v Česku den co den, prostě nic, JEN A POUZE COVID-19!!! Řekl bych dokonce, že tohle by mohl závidět i sám Goebbels! A proto se opět začíná s rouškami, s uzavíráním ekonomiky. Naše národy jsou psychologicky připravovány ke stannému právu, jakékoli pozitivní zprávy jsou ZAKÁZÁNY, šíří se jen a pouze NEGATIVNÍ ZLO.

  Tentokráte již bez pardónu se zavře všechno a napořád. Školami počínaje, firmami konče, zavede se STANNÉ PRÁVO jako za Heydricha, roušky coby povinný hidžáb nás budou provázet až do náhrobní desky. Zruinuje se veškerá ekonomika, zhroutí se finance, zruší se banky, vytvoří se jediná SVĚTOVÁ CENTROBANKA V USA. Euro i nár. měny přestanou existovat. Tato informace byla ZVEŘEJNĚNA v předposledním vydání nejmasovějšího ruského periodika „Sovětskaja Rossija“ prof. Valentinem Katasonovem. Bude-li zájem, poskytnu pro DAV-DVA adresu zdroje.

  Bože, to bylo urážek a posměšků ze strany Evropanů vůči muslimským ženám, že nosí i v horkém létě černé roušky přes půl hlavy! A pojednou Evropané sami sobě nařizují povinné doživotní hidžáby, ačkoli medicínsky se jedná o naprostý nesmysl! A mimochodem, tohle nebyla zpráva jen pro pitomce:

  https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/americane-koupili-firmu-od-kostelce-mela-by-chrlit-miliardy-vakcin-proti-koronaviru-40325922

  Zato pan prof. Prymula to válí, když se nechal slyšet, že v Kostelci u Prahy Američani vyrobí vakcíny, Němci ve Čtvrtém Reichu pod zkratkou EU to pak naplní do stříkaček pro Slovany. A máme naplněn odvěký sen MUDr. Mengeleho ─ bez gilotiny na Pankráci setnout hlavy nejen Čechům… A paní europoslankyně dokonce skrze web KSČM bojuje za bezplatné říšské vakcíny pro všechny Slovany! Prostě dokonalá fantazie!

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prymula-Vakcinu-vyrobi-u-nas-do-strikacek-pujde-v-Nemecku-Verim-ze-nam-neco-daji-630648

  Krásné poslední měsíce před KORONOU-2.

  P.S.
  Dobře už nebude, dobře už bylo…

  Reply
 • 19. júla 2020 at 12:54
  Permalink

  TENTO FILM Z R. 1987 BY MĚLI VŠICHNI SLOVANÉ ZNÁT… POVINNĚ!

  Dne 14. října 1943 se uskutečnilo největší a nejúspěšnější povstání vězňů z koncentračních táborů hitlerovského Německa. Vyhlazovací tábor Sobibor, na východě Polska v bezprostřední blízkosti Ukrajiny a Běloruska, byl vybudován v březnu 1942 v panenské a velmi řídce osídlené krajině jako jeden ze tří táborů (+ Belzec a Treblinka) v rámci konečného řešení židovské otázky při operaci „Reinhard“ (operace byla dodatečně pojmenována na památku zesnulého Reinharda Heydricha po atentátu z 27. května 1942 v Praze). Na zač. filmu je uvedena mylná informace, že se jedná o amer. film. Nikoli, jedná se o jugoslávsko-britský film.

  Ú T Ě K Z E S O B I B O R U
  (PŘESNÝ POPIS DĚSIVÉ HISTORIE NĚMECKÉHO FAŠISMU)

  Reply
 • 19. júla 2020 at 15:34
  Permalink

  Děkujeme , tomu by dnes mladí neporozuměli

  Reply
 • 20. júla 2020 at 20:32
  Permalink

  Až na základe tohto článku som sa dozvedel, čo sa stalo-čo povedal Jakub Železný v televízii. Som mierne povedané -vrcholne rozhorčený. Jasné, pre nich je najväčší hrdina Havel. Nesiaha Ludvíkovi Svobodovi ani po členky.

  Reply
 • 21. júla 2020 at 7:04
  Permalink

  Zvlášť odporný na výroku tohoto Jakuba Železného je fakt,že jeho dedo bojoval vo Svobodovej armáde,bol ranený v bojoch o Kyjev,liečený v Samare,kde sa narodil aj Jakubov otec Vladimír(TV Nova).Hovorí sa,že „posledný vták,ktorý si nase..e do vlastného hniezda“.
  Na svidnícku by tomuto chrapúňovi za jeho výrok ľudia rozbili hubu,lebo na Slovensku je generál Ludvík Svoboda nepochybne vážený a ctený viac,ako v ČR.
  Otec a syn Železní nie sú Česi.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *