Útoky neoliberálnych extrémistov pre kritiku NATO pokračujú. Tento krát útočia na Ľuboša Blahu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Útoky neoliberálnych extrémistov pokračujú. Tento krát ultra-pravica zaútočila na Ľuboša Blahu. Dôvod: kritika NATO. Ďalej Ľ. Blaha:


Prvýkrát ma denník SME „odvolával“ z funkcie predsedu európskeho výboru pred šiestimi rokmi. Bol som poslancom NR SR len niekoľko mesiacov a Tódová došla na to, že kritizujem americké vojny v Iraku aj Afganistane, označujem ich za nemorálne a odmietam hlasovať za vysielanie našich vojakov. A tak rýchlo volala premiérovi Ficovi, že či ma neodvolá. Poslal ju viete kam.

Odvtedy ma už denník SME odvolával niekoľkokrát, raz zbesilá Tódová, inokedy krabicový vinár Schutz, proste zamestnanci Penty sa na mne odbavujú už roky. Lebo som vraj boľševik, ruský agent a neviem, čo ešte. Aha – metalista.

Čo je najlepšie: ani po rokoch im moje odvolávanie neprišlo nudné – dnes zaútočili zasa. Lebo jasné, to je úloha nezávislých novinárov… Odvolať sa ma tentoraz rozhodol istý pán Tkačenko, komentátor Penty. Lebo som hlasoval proti vyslaniu slovenských vojakov k ruským hraniciam. A som proti NATO. Ale že vraj som úplne „okrajový“ politik. A vraj ho vlastne vôbec nezaujímam. Hm, no jo – a preto mi v článku Zastavte poslanca Blahu venoval šesť odstavcov plných hejtovania. Vtipné.

Pointa článku je tá istá ako u Tódovej pred šiestimi rokmi – vraj ma má premiér odvolať z pozície predsedu výboru. Možno by mal Tkačenko zavolať premiérovi, ako kedysi Tódová – aby ho poslal tam, kam premiér Fico kedysi poslal jeho ctenú šarmantnú kolegyňu. Ja tých Penťákov musím riadne vytáčať. A hrozne ma to baví. Najmä keď sa Tkačenko vo svojom článku sám označí za „pešiaka Penty“ – perfektné.

Chlapcom zo SME nejdú do hlavy dve veci. Že ako som mohol napísať, že poslanci Smeru by nikdy nepodporili vládu bez Fica a potom takúto vládu podporiť. Rád to našim zmäteným priateľom z Penty vysvetlím: poslanci Smeru by nikdy nezradili Roberta Fica a nepodporili vládu bez neho, pokiaľ by si to sám neželal. A on si to želal a sám mi kvôli tomu volal. Takže som takúto vládu podporil. Veľmi jednoduché. Verím, že som vyriešil túto strašnú záhadu, ktorá pánovi Tkačenkovi nedala spávať.

A potom mu ešte nešlo do hlavy, prečo som podporil programové vyhlásenie vlády a dnes hlasujem proti vysielaniu vojsk k ruským hraniciam. Nuž, milý „pešiak Penty“, aj to je veľmi jednoduché: nikde v programovom vyhlásení sa neobhajujú nepriateľské akty voči Ruskej federácii a nijako sa neobhajuje ani servilná pozícia voči NATO. A práve preto som zaň zahlasoval, čo je v plnom súlade s tým, že odmietam hlasovať za vysielanie slovenských vojakov do Pobaltia. Aké jednoduché. Stačí používať hlavičku-makovičku, milý pán Tkačenko.

Som samozrejme poctený, že denník SME sa ma už niekoľko rokov snaží odvolať a venuje mi toľko energie napriek tomu, že som podľa nich takí nepodstatný a okrajový. Iba som zvedavý, koľko hejtov mi budú venovať, keď bude rásť moja podpora – hľa, ako sa trasú.

Ďakujem za záujem, milí pešiaci, váš článoček Zastavte poslanca Blahu sa ozaj vydaril – vyčaril mi úsmev. Žiaľ, budem vás musieť sklamať – poslanec Blaha sa nedá zastaviť 


Ľuboš Blaha

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


4 thoughts on “Útoky neoliberálnych extrémistov pre kritiku NATO pokračujú. Tento krát útočia na Ľuboša Blahu

 • 16. mája 2018 at 19:41
  Permalink

  Citujem:“…kritizujem americké vojny v Iraku aj Afganistane, označujem ich za nemorálne a odmietam hlasovať za vysielanie našich vojakov….A som proti NATO.“ PALEC HORE !

  Reply
  • 17. mája 2018 at 6:22
   Permalink

   Prečo je potom poslanec blaha vo vládnej koalícii?
   Ktorá je celá za NATO?
   Ktorej nový premiér sa postavil za raketový útok na Sýriu?
   Ktorá vyslal našich vojakom mimo územia SR na hranice s Ruskom?

   Prečo ???

   Reply
 • 17. mája 2018 at 7:14
  Permalink

  No asi preto, lebo nechce byť v opozícií, ktorá je celá za NATO a takmer celá hlasovala za vyslanie vojakov na hranice s Ruskom /viď. hlasovanie/.

  Reply
  • 17. mája 2018 at 7:40
   Permalink

   Opravujem sa:…ktorá je takmer celá za NATO…vypadlo mi slovíčko.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *