V Lehote odhalili pamätnú tabuľu Lacovi Novomeskému

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Pri príležitosti matičného dňa a výročia otvorenia meštianskej školy v Lehote odhalili — matičiari na čele s mimoriadne činorodým predsedom MO MS Lehota a publicistom Danielom Pavelom, členom výboru Matice  Ľubomírom Kleštincom, riaditeľom ZŠ Lehota Petrom Naščákom, zástupcom starostu Jurajom Pavelom a ďalšími osobnosťami a miestnymi matičiarmi v spolupráci so starostom obce Radoslavom Kriváčkom — pamätnú tabuľu básnikovi, povereníkovi pre školstvo a osvetu, predsedovi Matice slovenskej a Zväzu slovenských spisovateľov, zakladateľovi SNG, VŠMU, VŠVU, Slovenskej filharmónie a celého radu kultúrnych inštitúcií a škôl, vrátane Meštianskej školy v Lehote Dr. hc. LADISLAVOVI NOVOMESKÉMU. Zároveň matičiari uviedli do života knihu Daniela Pavela KRVAVÉ ŠENKY, MÝTY A REÁLNY POHĽAD. Samotný Miestny odbor Matice slovenskej v Lehote má cez 200 členov, čo je približne 10% z celého obyvateľstva.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *