VIDEO: Ľuboš Blaha prednášal na univerzite MGIMO

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

SLÁVNA RUSKÁ UNIVERZITA MGIMO POZVALA PREDNÁŠAŤ ĽUBOŠA BLAHU O GLOBALIZÁCII

Ľuboš Blaha: Za posledné dni som sa prakticky nezastavil. Minulý víkend debata v rozhlase, potom v televízii, medzitým prednáška na stretnutí Spoločnosti priateľov Kuby (a opätovné srdečné stretnutie s kubánskou veľvyslankyňou, skvelou Yamilou). Vzápätí ešte cez víkend odlet do Londýna a tri dni hĺbkových rokovaní v britskom parlamente o brexite. Cestou domov na letisku korektúry knižky Sto statusov Ľuboša Blahu, ktorá onedlho vyjde. Do toho príprava prednášky o globalizácii do Moskvy, kam odlietam zajtra – na pozvanie slávnej ruskej univerzity MGIMO. Samozrejme, cestu využijem aj na politické stretnutia v ruskej Dume – s predsedom medzinárodného výboru a ďalšími osobnosťami ruskej politiky, slovom, s priateľmi.

O svoje zážitky z Ruska sa podelil na sociálnych sieťach:

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “VIDEO: Ľuboš Blaha prednášal na univerzite MGIMO

 • 20. marca 2019 at 21:39
  Permalink

  Pán Blaha, nemá zmysel lietať po svete ako splašený kôň, ale sadnúť si, upokojiť sa – a rozmýšľať do hĺbky. Aký zmysel mal Váš čiernobiely megazápas s liberálmi a globalistami, ak sa presadili dvaja liberáli a globalisti. Je to totálne fiasko Vašej anti-liberálnej, konzervatívnej a nacionalistickej stratégie a taktiky.
  Treba prestať naháňať voliča do volieb a seriózne sa zaoberať smerovaním ľavice a spoločnosti.

  Reply
  • 22. marca 2019 at 17:36
   Permalink

   Že nehovorím do vetra, ukazujú aj reakcie čitateľov napr. na Hlavných správach. Niektorí Vám odporúčali – v pozitívnom slova zmysle, držiac Vám palce – založiť si pravicovú stranu, iní pravicovo-konzervatívnu stranu, alebo sa objavila aj kombinácia tuším konzervatívno-národnú – ? stranu.

   To svedčí o tom, že Vaše postoje sú problémové, nejednoznačné, možno ich vysvetľovať rôznymi spôsobmi a ľavicový volič sa v nich nemusí nájsť.

   Váš čiernobiely boj proti globalizácii si možno vykladať aj ako boj proti európskej integrácii, Bruselu a eurohujerom. V tomto zmysle potom voliči nevidia nejaký rozdiel medzi Šefčovičom ako podpredsedom EK a Čaputovou, dokonca ona sa im môže svojím pseudobojom proti pezinskej skládke zdať slovenskejšia.

   Pritom je tu jasný rozdiel, Šefčovič zastupuje európske záujmy, čo ako sú zdeformované kapitalizmom, ale sú to aj naše záujmy. A Čaputová zastupuje americké záujmy, protikladné európskym a slovenským záujmom, EÚ predstavuje pre USA konkurenta. USA nevnímajú svet globálne prepojený, vzájomne na sebe závislý a preto potrebu globálnej deľby práce a spolupráce, ale ostatných vidia len ako svojich konkurentov a nepriateľov. V poslednom čase to dali viackrát najavo aj v obchode. A nebudú váhať obetovať Európanov v zničujúcej vojne s Ruskom.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *