VIDEO: Prezident Maduro varuje občanov USA pred mediálnou a psychologickou manipuláciou

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Ústavný prezident Bolivarovskej republiky Venezuela, Nicolas Maduro pripomína: „Chcem vás upozorniť na komunikačnú, mediálnu a psychologickú vojnu, ktorá sa šíri najmä v médiach USA proti Venezuele.“ Maduro varuje pred vojenskou intervenciou USA a prítomnosti ropy a prírodných zdrojov vo Venezuele. Pripomína Vietnam, Lýbiu a ostatné imperiálne intervencie. Zdôrazňuje financovanie prevratu Spojenými štátmi Americkými a tajnými službami. „Žiadam rešpekt pre Venezuelu, žiadam mier!“ hovorí Maduro, ktorý sa odvolával na nasledovanie odkazu Huga Cháveza a Simona Bolivára. Viac vo videu nižšie.
(Video otitulkoval Igor Jurečka)
Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


10 thoughts on “VIDEO: Prezident Maduro varuje občanov USA pred mediálnou a psychologickou manipuláciou

 • 3. februára 2019 at 14:12
  Permalink

  Slavomíra Kotrádyová
  HRDZA MERY
  Hrdza Mery Hydrooxidová sa narodila v kovošrote na starom bicykli. Bol sychravý november a pršalo dva týždne. Mery vlhko milovala, vtedy jej najlepšie chutili nechránené kovy, pochutnala si na zábradlí, zhltla fúrik a pustila sa i do karosérie auta.
  Hrdza Mery si v kovošrote žila nad pomery. No ako to už býva, kto má veľa, chce ešte viac. Ryšavá Mery sa rozhodla, že to skúsi aj inde. Najprv rozožrala kovy v meste, potom šafárila na území celého štátu, napokon prekročila hranice a chamtivo sa pustila do zahraničných kovov. Zničila mosty a rozdelila ľudí, ktorých mosty spájali, vyšplhala sa na veže, zvony z nich smutne zvonili, ručičky na vežových hodinách zhrdzaveli a zastali. Ktosi našiel v zemi starú zhrdzavenú mincu a rozšíril fámu, že vraj napadla i menu.

  Kovy sa pred ňou triasli, najmä tie, o ktoré sa majiteľ nestaral a nezabezpečil im bezpečnú ochranu v podobe nehrdzavejúcich náterov.
  Všade, kde sa Mery objavila, kovy zosmutneli, postupne strácali lesk a rozpadávali sa. V každej krajine po sebe zanechala spúšť.
  Hrdza Mery Hydrooxidová sa postupne zmocňovala sveta, iba metálmédiá to kovom zamlčovali. A keďže metálmédiá o jej deštrukčnom správaní pravdivo neinformovali, Mery sa rozpínala, nestačila jej už iba pevnina, zmocnila sa i morí, prístavné móla sa rozpadávali, potopené lode sa menili na vraky. Prenikla i do zeme a rozožrala vodovodné potrubia, dierami z neho unikala voda a strácala sa v zemi.
  „Kto ju zastaví?! Kto ju zastaví?!“ horekovali nechránené kovy sveta.

  Mery sa páčilo, že všade vzbudzuje strach, jej sebavedomie rástlo a prerástlo i jej schopnosti.
  Jedného dňa prechádzala okolo výkladu klenotníctva a niečo ju oslepilo. Žltý kovový krúžok za sklom zdravo žiaril a nádherne sa leskol. Ten lesk ju dráždil. Zastavila sa a hrdzavé oči jej zasvietili. Pohľadom hltala žltý kov i jeho cenu.„Taký malý kov a taký drahý!“ Drahé veci Mery zbožňovala, hrdzavo sa zaškerila a zažrala sa do rámu výkladu, dostala sa dovnútra a zahryzla sa do zlatého prsteňa. Netušila, že tento kov je ušľachtilý, rýdzi. Žiadna zlátanina kovov! A nevedela to podstatné, že tento kov je nehrdzavejúci. Vycerila na zlato svoje nenásytné hydrooxidové zuby. A na ňom, na ušľachtilom kove si ich vylomila!

  Stáva sa, stalo sa, že svet pred koróziou zachránil jeden jediný ušľachtilý kov.
  Bezzubá hrdza Mery stratila nielen zuby, ale i sebavedomie, stiahla sa do miestneho kovošrotu, sem-tam zhltla nejakú tú starú šraubu a spomínala na staré dobré časy, keď jej patril svet. Na Mery však žiaden kov nespomínal v dobrom. Spomínali by ste v dobrom na niekoho, kto vás ničil alebo sa o to pokúšal?!

  Možno by Mery dopadla inak, keby sa pustila do bojovej techniky, keby rozožrala pušky, tanky, bojové lietadlá. Zničené mestá by ešte stáli, mŕtve deti by ešte žili!

  SOLIDARITA S MADUROM!!!

  Reply
 • 3. februára 2019 at 19:49
  Permalink

  Je mi z tej americkej administrativy zle. Je mi zle z ludi, ktori ju to u nas obhajuju. Je mi zle z europskych politikov. Neviem, kto vymyslel spalovaci motor, ale keby zil, muselo by mu tiez byt zle.

  Amerika (zial, aj mnohi jej bezni obcania, cest vynimkam) ma, zda sa, dva hlavne ciele: nepripustit spravodlivejsie zriadenie tu na zemi a ovladnut co najvaescie zasoby ropy.
  Dokedy sa na toto bude Boh pozerat? Dokedy sa to budu pozerat ludia?

  Reply
 • 4. februára 2019 at 19:32
  Permalink

  Ľavica by sa mala naučiť odplácať kapitálu používaním podobných metód.

  Prečo by slovenská ľavica a národné sily nemohli zorganizovať demonštrácie na odstúpenie prezidenta Andreja Kisku?
  Andrej Kiska figuruje vo viacerých daňových a pozemkových podvodoch.
  Figuroval v pokuse o štátny prevrat po vražde novinára.
  Je podozrivý z napojenia na americký kapitál a presadzovanie jeho záujmov na úkor Slovenska.

  Dnes vo verejnosti a vo svete rezonuje odstraňovanie demokraticky zvoleného venezuelského prezidenta. Preto neukázať, že túto metódu možno použiť aj proti americkým bielym koňom. Neexistuje lepšia príležitosť.

  Kto? Smer ako najsilnejšia strana by mala mať najväčší záujem na vrátení úderu Andrejovi Kiskovi. Dve komunistické strany. Iniciatíva DAVDVA. Národne orientované sily, ktoré A. Kisku nemajú v obľube.

  Prečo by to nemohla organizovať aj Iniciatíva DAVDVA v spolupráci so Smerom, niektorými národnými silami?
  Bola by to konečne ukážka akcieschopnosti ľavice.

  Jediný problém je, kto by ho mal nahradiť. Podľa zákona zrejme predseda parlamentu Andrej Danko. S ním by niektorí mohli mať problém, ale určite by ho ako náhradu A. Kisku prijali.

  A prečo by odvolanie slovenského prezidenta nemohli podporiť iné krajiny, napr. Čína, Rusko, India, Venezuela, Bolívia, Kuba, Nikaragua, Sýria, atď.

  Reply
  • 4. februára 2019 at 21:30
   Permalink

   Pán Antal.
   Prečo robíte zo slovenskej ľavice absolútnych nemorálnych lúzrov? Myslíte si že ľavičiari, tí skutoční sú nemorálni hajzlíci?
   Nič z toho čo ste napísali nie je pravda.
   Ste jednoducho konšpirátor, alebo klamár.
   Takto sa ľavica bude vždy hrať iba na tom malom piesočku za verejnými toaletami, kam nikdy nikto nechodí, lebo je tam veľa smradu. A ak tam ľavičiar zavíta, chytí si od smradu nos.

   Reply
 • 4. februára 2019 at 21:36
  Permalink

  No a ešte odkaz na tento článok, ktorý dokonale ilustruje príčiny a problémy ekonomiky vo Venezuele.
  Nemajte strach. Ekonomika porazí každého kto nerešpektuje jej zákony. Ako porazila najväčšiu imperiálnu mocnosť Sovietsky zväz čím sa zrútil celý utopistický socializmu založený iba na neslobode, násilí a vraždách.
  A tu je ten článok.: https://iness.blog.sme.sk/c/501305/sedem-ekonomickych-hriechov-vo-venezuele.html

  Reply
  • 4. februára 2019 at 22:44
   Permalink

   Jankech, keď sa, ako píšete „zrútil celý utopistický socializmus založený iba na neslobode, násilí a vraždách“, vysvetlite mi, prečo vraždy, násilie a nesloboda pretrvávajú? Prečo ich tá Vaša ekonomika neporazila, ale znásobila? Hm?

   Reply
   • 4. februára 2019 at 23:26
    Permalink

    Pani Slavomíra.
    Rád Vám to objasním.
    Nikdy nezabránite vraždám ktoré páchajú zločinci pre drogy, peniaze, zo žiarlivosti či z pomsty. Taká spoločnosť neexistuje a ani nikdy nebude existovať. Mimochodom, vo Venezuele je v súčasnosti najviac vrážd na svete.
    Avšak je rozdiel ak vraždy, násilie, neslobodu organizuje štát, alebo sú nepredvídateľým javom. No a ak ste si nevšimli, už tu nemáme ostnatý drôt a ani nejdeme pre politický vtip do väzenia.
    Skúste zistiť ktorý je rok a zistiť že môžeme slobodne cestovať po celom svete a nemusíme sa nikoho pýtať či nám to dovolí.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *