VIDEO: The Century of The Self alebo ako nás manipulujú

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Nižšie sú videá, ktoré ukazujú, ako nás kapitalisticky a „demokraticky“ manipulujú „naše“ masmédiá.

The Century of the Self je seriál britskej televíznej stanice BBC, ktorý vznikol pod taktovkou známeho tvorca Adama Curtise. Popisuje, ako boli teórie Sigmunda Freuda, otca psychoanalýzy, využité v praxi s cieľom ovládať masy. Pionieri nových techník v komunikácií s širokou verejnosťou byli Edward Bernays, Freudov synovec, a dcéra Anna Freudová. Série veľmi pútavo vysvetľuje fenomény ako vznik konzumnej spoločnosti, utváranie verejnej mienky a výchova moderných občanov demokratických systémov. (ČSFD)

Všimol si Karol Ondriáš

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “VIDEO: The Century of The Self alebo ako nás manipulujú

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *