Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

V Slovenskej republike , nie v tomto štáte, ako s obľubou sa u nás vyjadrujú viacerí politici a veľakrát aj bývalý predseda vlády, vyhral voľby ďalší produkt „našich mienkotvorných médií „ médií masového ohlupovania. A darí sa im. Dobre zaplatení presstitúti od svojich donorov a majiteľov mediálneho prostredia vedia ako na Slovač a tá sa podvoľuje ohlupovaniu jedna radosť. Nemalou mierou k tomu prispieva i tradične slovenská nevraživosť medzi sebou. Tak ako už starí Rímania ovládali spoločnosť na základe poučky : Rozdeľuj a panuj ! Tak sa aj dnešným mocipánom z Penty,  Esetu, J and T a im podobným darí rozdeľovať spoločnosť podľa floskúl náboženských, rasových, genderových, národnostných i iných. Pričom skutočná podstata problému rozdelenej spoločnosti spočíva v nespravodlivom rozdeľovaní vytváraných prostriedkov v spoločnosti. V tom, že jedna, oveľa menšia skupina ľudí, si privlastňuje oveľa väčší koláč ako jej patrí. A v tomto jej v nemalej miere pomáhajú politici, ktorí zákony, ktoré to zabezpečujú , vytvárajú a uvádzajú do praxe, pričom za uvádzanie väčšej časti spoločnosti do biedy a chaosu nenesú žiadnu trestnoprávnu zodpovednosť a  samozrejme mocenské zložky štátu , prokuratúra i súdy. To si v súčasnej pohnutej dobe môžete všímať na našej politickej scéne. Ako sa bijú o pozície v týchto dôležitých orgánoch štátu.

Aby som nezabudol v nemalej miere sa na tomto chaose podieľajú aj „ naši  komedianti „ z divadiel a televízií. Z tvorby, ktorú produkujú si môžu dovoliť to, o čom obyčajný Slovák môže tak akurát iba snívať.  Svoj podiel viny majú i mimovládne organizácie, dobre platené zo zahraničia a bohužiaľ i zo štátneho rozpočtu. Slúžia na to, aby sme si my, obyčajní nímandi, vedeli, čo si máme myslieť o svete okolo nás. Aby sme vedeli, čo sú to napr. európske hodnoty.

Najsmiešnejšie na tom všetkom je to, že média väčšinou vlastnia hore popísaní majitelia a píšu a uverejňujú len to, čo im je dovolené, ale verejnoprávne médium RTVS , ktoré je platené z našich daní a koncesionárskych poplatkov nie je ani za máčik odlišné od celého masmediálneho prúdu. Iba v nezávislých /od našich podnikateľov/ médiách, tkzv.  konšpiračných a na sociálnych sietiach sa môžete dočítať a dozvedieť aj pravdu. Bohužiaľ. Je, existuje nejaká sila, ktorá tento trend dokáže zastaviť a zmeniť tento nespravodlivý chod spoločnosti?

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Vitajte v Čaput-ovciach

 • 3. apríla 2019 at 10:24
  Permalink

  Presne tak, rozdrobili nás!
  Na tej istej lúke vôl hľadá trávu, pes zajaca a bocian jaštericu. /Seneca/
  A zabúdame na lúku!
  Kde bude hľadať vôl trávu, pes zajaca, bocian jaštericu, keď lúka vyschne, zmení sa na púšť?!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *