Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Ako jeden z bežných Slovákov sa po určitých skúsenostiach z posledných rokoch z objektivitou predkladaných správ, zaujatých televíznych a rozhlasových komentárov v prospech jednej strany bez oponentúry  o domácu, ale aj zahraničnú politiku sa mimoriadne už nezaujímam.

Nie, žeby som na novinárov a média úplne zanevrel, raz za čas si prečítam noviny, niekedy popozerám televízne správy, pohundrem, ale niekedy aj pochválim ako státisíce iných občanov Slovenska. Niekoľkokrát som na tieto problémy upozornil aj vo svojich blogov, ale to je tak všetko čo bežný človek môže terajšej situácii spraviť keď média či chceme, alebo nechceme riadia náš život.

Zistil som, že bežný človek na súčasný trend vlády médií je prikrátky svoju pozornosť som obrátil na nešváry v zdravotníctve, sociálnej sfére tak vtedy cíti potrebu ozvať sa, sadnem si k počítaču, aby som ako nestranný človek poukázal na sociálnu nespravodlivosť a problémy s ňou súvisiace, ale dnes urobím výnimku obraciam svoju pozornosť k novinárom a médiám.

Priznávam, že k napísaniu tohto článku ma inšpiroval posledný výrok poslanca NR SR predsedu strany SMER a trojnásobného premiéra Róberta Fica ktorý uvádzam v titulke. Uvažoval som nad jeho výrokom, lebo to nebol prvý a zrejme nebude ani posledný jeho výrok na adresu novinárov a médií. Na ilustráciu uvádzam aj ďalšie jeho výroky o „novinárskych prostitútkach“, alebo o „lacných komediantov“, ktorí šmíruju a zasahujú do súkromia niektorých politikov z cieľom zničiť stranu SMER.

Nechcem tým pranierovať novinárov, ale ani bagatelizovať silné slova pána poslanca Fica, alebo ho obhajovať len chcem poukázať dôsledky keď sa česť a morálka v politike a médiách sa vytratila z nášho spoločenského života a tieto prejavy na obidvoch stranách sú dôsledky tejto straty.

Aby som lepšie pochopil prácu a novinárov vzal som si na pomoc Wikipédiu kde sa hovorí:

Novinár, alebo žurnalista je tvorivý pracovník, ktorý je autorom novinárskych, alebo žurnalistických prejavov. Pôvodne to bol človek živiaci sa žurnalistikou iba v tlačených médiách, ale dnes sa týmto názvom označuje aj človek pôsobiaci širšie, rozhlas, televízia či spravodajská agentúra. O novinárskej etike a morálke je môj zdroj skúpy a tak som si spomenul na časy ktoré som prežil v tzv. totalite, ako onú historickú dobu v súčasnej dobe označujú niektoré politické spoločenské kruhy, ktoré  si nevážia slovenskú históriu, ľudí v ktorej v nej žili a tvorili hmotné a kultúrne hodnoty.

Aj vtedy boli novinári, žurnalisti, ktorí pracovali pre denníky, časopisy, rozhlas, televíziu a ČTK, ale aj napriek dobe ktorú by niektorí naši demokratickí spoluobčania najradšej vymazali z pamäti som presvedčený, že toto povolanie s týmto pomenovaním pre väčšinu týchto ľudí bolo poslaním, z jasnou náplňou činnosti.

Boli to novinári, rebeli vážiac si svoje svedomie a profesionalitu nesprávali sa aby sa len a len mohli zaliečať svojim nadriadeným za lepším „kúskom žvanca,“ stali si za svojím presvedčením a pravdou. Jasne, že boli novinári aj „tí dobrí“, ktorí v honbe za slávou a mamonom slúžili dobe v ktorej pôsobili, prikrášľovali ju, sem  tam aj zaklamali a neraz zapredali svoje svedomie, ale tých sme včas odhalili a neverili sme im.

Bohužiaľ po nežnej tzv. revolúcii kde nám budúci politici stojaci na tribúnach cez vás novinárov sľubovali lásku, svetle zajtrajšky a my plní nadšenia sme im uverili, ale opak bol pravdou. Politické a mocenské kruhy okamžite pochopili moc médií kde sa dá manipulovať, tvoriť verejnú mienku a to všetko využiť vo svoj prospech a preto rýchlo média privatizovali na svoj obraz videnia sveta.

Na špinavú prácu si najali armádu novinárov, žurnalistov závislých od svojich chlebodarcov, lebo tu platí, čim si poslušnejší tým si lepšie odmenený. Honbou za senzáciami, výmyslami a veľa krát aj lžami sa stráca morálka, čestnosť nepochybujem o tom, že aj dovtedy čestných ľudí z radov novinárov toto zlákalo a pridali sa na opačnú stranu.

Aj v súčasnej dobe v tomto mediálnom marazme sa nájdu sa aj novinári, žurnalisti a tým patrí obdiv a česť, lebo títo novinári, žurnalisti sa nespreneverili svojmu poslaniu odolali lákaniu lepšieho života a straty cti, zachovali si novinársku česť, nezávislosť, ale tí sú za svoje slobodné myšlienky a názory odsudzovaní, prenasledovaní, neraz i zastrašovaní, zaradzovaní k extrémistu, neraz len preto, že, chcú informovať svojich čitateľov, poslucháčov a divákov objektívne, ukázať pravdu z iného pohľadu.

Miroslav Majerník

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


9 thoughts on “Vy ste najväčší zločinci na svete

 • 25. februára 2019 at 15:48
  Permalink

  Deformácia historickej pravdy ako i prítomnosti v prospech chlebodarcov je rovnaký zločin ako vražda. Pri vražde tela zomiera človek telesne, pri vražde mysle však človek zomiera duchovne.

  Reply
 • 25. februára 2019 at 21:00
  Permalink

  Bože, ale to máte pokrútené. V tých časoch kontrolovala všetky médiá komunistická strana a bolo teda zrejmé že pisálkovia museli písať to čo im súdruhovia nariadili. Vtedy boli novinári platení súdruhmi a preto písali iba to čo sa súdruhom hodilo.
  .
  Problém súčasných informácií vo vzťahu k Vám je predovšetkým ten, že ich nedokážete triediť, ak nezodpovedajú Vašej ideológií tak sú zaplatení kapitálom.
  Opak je však pravdou. Napriek tomu, že nie som novinár môžem šíriť informácie, a aj Vy ich šírite týmto článkom. A asi ani jeden z nás nie je platený. Alebo Vy dostávate honorár?
  .
  A ten najzásadnejší problém je problém plytkosti Vášho charakteru.
  Neveríte, že niekto túži po slobode a ide mu o vec, keďže nerozumiete čo je sloboda, netúžite po nej a preto ani neuveríte že takí ľudia existujú a to aj preto, že nepíšu to čo chcete Vy.

  Reply
  • 25. februára 2019 at 21:12
   Permalink

   Jankech, kde berieš drzosť hovoriť o charaktere, ty “odborník” na zdravotníctvo, predávajúci udice a háčiky ? Máš doma zrkadlo ? Skús ho vyleštiť …

   Reply
   • 25. februára 2019 at 21:26
    Permalink

    Cudzinec.
    Iba chudák a zbabelec sa snaží anonymne uraziť diskutujúceho.
    Skús k veci a daj si sem svoje meno, zakomplexovaný chudáčik.
    A zrkadlo som Ti nastavil v mojich knihách úchylko.

    Reply
    • 26. februára 2019 at 23:30
     Permalink

     Keď už teda cituješ zo svojho zdravotného záznamu, ani sa nedivím, že u teba nikto nekupuje.
     A mimochodom, ako vystupuješ, do toho teba nič. Skôr sa divím, že pri tej hanbe, ktorú robíš verejne pod svojím menom, ešte nie si v Bytčici.

     Reply
   • 25. februára 2019 at 21:41
    Permalink

    A ešte som zabudol.
    Zbabelec (alias Cudzinec) ktorý sa nedokáže ani len podpísať pod to čo tvrdí, mi tu chce dávať kázanie o morálke… ch-cha-cha a DAV DVA – kultúrno politický magazín mu tu dáva priestor. Tomu sa hovorí „kultúra“

    Reply
 • 26. februára 2019 at 8:06
  Permalink

  Pán Majerník
  Je to vládna moc jej prisluhovači a voliči ktorí nesú zodpovenosť za stav SLOVENSKA !

  Ak by tí čo sú pri moci ZVEREJŇOVALI Pravdivé informácie , ak by nezahmlievali a nespoliehali sa na svojich ktorých tak ľahko oklamú a kúpia si „skoro všetci“novinári by MUSELI písať REALITU lebo by ich ľahko odhalili ako klamárov !

  Komu IDE O PRAVDU?
  Ide o MOC – teda o peniaze štátu a jeho občanov.

  Schody sa ZAMETAJÚ ZHORA.
  Preto je potrebné najskôr vyžadovať od Mocných aby dávali správne a reálne informácie.
  Potom sa ľahko odhalia tí čo klamú.

  Ak klame vláda a štát a mnoho občanov tak rado UVERÍ klamstvám médiá sa veľmi radi pripoja.
  Veď vymýšľať si a klamať je najľahšie TAK prečo sa nepridať?

  Reply
 • 27. februára 2019 at 19:48
  Permalink

  Ste v svojom článku k novinárom veľmi mierny. Dokonca ani Fico tou svojou vetou nepreháňa.
  Píšete, že sa nájdu poctiví a čestní novinári… a znie to ako zbožné želanie, lebo nikoho nemenujete a fakt by som sa musel veľmi namáhať, aby som nejaké meno uviedol.
  Asi tak, ako hovoril profesor na matematike, keď chcel byť zaujímavý: „… toto je ešte otvorený problém a nikto ho nevie vyriešiť. Jeden taký sa našiel, ale … (parafrázujem) … pred rokom ho zabili.“

  Áno, všetci kolegovia Jána Kuciaka sú sprostredkovane jeho vrahmi, lebo keby všetci riadne a poctivo robili svoju robotu a písali pravdu, nebol by dôvod zabiť ho kvôli tomu, čo píše.
  Ak sa vám tento postoj zdá prisilný, tak si uvedomte, že mainstreamoví novinári dodnes obrazne popravujú každého, kto mal pred 89 niečo spoločné s ŠTB alebo KSČ s argumentom, že slúžil zločinnému režimu. Tento argument kolektívnou vinou živia oni, takže nemám žiadne zábrany hodiť ich všetkých do jedného vreca a predpokladať, že s tým oligarchickým molochom spolupracujú vedome.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *