1/3 starším ľuďom chýba socializmus, ukázal prieskum v Českej republike

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Novinky.cz informujú: S tvrdením, že za socializmu bolo lepšie, súhlasí podľa prieskumu spoločnosti NMS Market Research pre Pamäť národa 38 percent ľudí nad 40 rokov. Lepšie sa za socializmu žilo 38 percentám ľudí. Opačný názor vyjadrilo 45 percent ľudí a 16 percent nedokázalo odpovedať.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


9 thoughts on “1/3 starším ľuďom chýba socializmus, ukázal prieskum v Českej republike

 • 23. októbra 2019 at 10:51
  Permalink

  To je ale smutné zistenie, že až 45% pepa stáreže sa ÚDAJNE žije lepšie v kapitalizme, ako v socializme. Ktovie, či sa im naozaj žije lepšie, ako za socializmu ?
  Predsa len…chýbajúce mandarinky sú čosi iné, ako chýbajúci doktori …

  Smutné, veľmi smutné !

  Reply
 • 23. októbra 2019 at 14:55
  Permalink

  Hodnotiť,kedy sa žilo lepšie môžu len tí,ktorí žili v produktívnom veku v oboch režimoch,t.j.54+.
  Tí ktorí majú dnes 40 rokov,mali v r.1989 10 rokov a ich hodnotenie je teda nerelevantné! Ak by hodnotili len respondenti vo veku 54+ rokov,tak kladne by socializmus hodnotilo výrazne viac ako 38%ľudí.

  Reply
 • 23. októbra 2019 at 16:44
  Permalink

  Tiež som toho názoru, že za socializmu bolo lepšie ako e teraz v tomto slniečkársko-havlovsko-opileckom hnoji, ktorý sa volá demokraciou a kapitalizmom. Súčasný systém môžu chváliť iba zlodeji, podvodníci a mentálne retardovaní ľudia. Slovensko je toho príkladom – najvyšší štátny predstavitelia, bývalí a aj súčasní, aktívny účastníci gorily a pod.

  Reply
 • 25. októbra 2019 at 8:41
  Permalink

  Ja mám 53 rokov, a či sa za komunistov žilo lepšie je otázka. Nemôžete porovnávať vtedy a dnes . Dnes sme náročnejší všetci majú mobily , autá a platia sa účty telekokunikáciam, Za komunistov v mojom detstve bolo zopár pevných liniek v dedine.na MNV v škole u doktora a zopár vyvolených súkromných. Ale žeby to bolo znižovalo kvalitu života sa nedá povedať. Kvalitu života znižovalo nedostatok tovaru, napríklad na chlieb sa v sobotu chodilo čakať pred obchod. My deti sme takto strávili niekedy aj celé doobeda. Deti sa aktívne zapájali v pomoci o domácnosť, bolo to samozrejmosťou. Dokonca aj skrášľovanie obce bolo povinné, chodili sme čistiť jarky alebo zbierať ovocie , ktoré rástlo na dedinských priestoroch. Za komunistov bolo horšie v tom smere , že nebolo dostatok tovaru,a sloboda bola obmedzená.Čo sa týkalo života, komunisti dokázali vytvoriť životné istoty , pracovať musel každý, bez pardonu. Neexistovalo nechodiť do roboty. Za komunistov sa budovalo, všetky štátne budovy ako nemocnice, školy , fabriky (okrem tých zahraničných, sú ešte z čias komunizmu. Podporovali bývanie, všetky činžiaky sú z čias komunizmu. Výstavba rodinných domov, dostali sme dotáciu na výstavbu rodinného domu. Mladomanželské pôžičky ani nehovorím-za tú si mladá rodina zariadila celý byt. Pracovať sa skrátka muselo a bolo to aj vidieť. No späť do socializmu by sa už asi nik nechcel vrátiť, ide len o to , že by sme si mali vziať z tých čias to dobré,čo vtedy fungovalo.

  Reply
 • 25. októbra 2019 at 11:08
  Permalink

  Spomeňme si, ako tí neľudskí komunisti ( in Böhmen und Mähren – komunistické zrůdy ) mučili ľudí prácou a bytmi…

  https://bit.ly/2MNeGSA

  …zlatí komunisti…

  Reply
  • 25. októbra 2019 at 13:01
   Permalink

   No hej, Martin, ale viete — MOBILIZÁCIA / Aj keď pod mostom, ale s mobilom!/
   No hej, úpadok morálky — drogy, kriminalita, korupcia, prostitúcia, bezdomovectvo…/Ale ten sortiment!/
   No hej, klimatické zmeny, mamička Zem kolabuje /Ale tie autá!/
   VPRED!

   Reply
 • 25. októbra 2019 at 14:18
  Permalink

  MŮJ DOPIS PŘEDSEDOVI KSČM V. FILIPOVI
  A EUROPOSLANKYNI ZA KSČM K. KONEČNÉ

  Vážený soudruhu předsedo,
  vážená soudružko europoslankyně!

  Dnes SEZNAM.CZ zveřejnil hned dvě zprávy s těžkým sociálním obsahem:

  1) https://www.seznamzpravy.cz/clanek/dalsi-hrozba-zvyseni-vydaju-pro-ceske-spotrebitele-velke-teplarny-hrozi-zdrazenim-81648?dop-ab-variant=4&seq-no=2&source=hp

  2) https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vysoka-cena-za-udrzitelnost-duchodu-dnesni-dvacatnici-mohou-jit-do-penze-az-v-75-letech-81639?dop-ab-variant=4&seq-no=1&source=hp

  Jsem pln očekávání kontrapropagandy ze strany ÚV KSČM, protože tohle je přece sousto doslova na prahu „oslav“ 30. výročí „velikého vítězství“ Čechů a Slováků nad politikou KSČ. Anebo bude opět ticho?

  Se soudružským pozdravem
  V. Václavík, člen KSČM, 60 let

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *