Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Pred pár dňami som sa zúčastnila slávnostného vyradenia maturantov jedného gymnázia.

Bolo zvláštne pozerať na tých mladých ľudí, ktorí majú detstvo za sebou a život pred sebou. Stáli tam mladí muži a ženy, ktorí by mali byť budúcnosťou nášho národa a štátu.

Všetci z nich chcú získať vysokoškolské vzdelanie a stať sa intelektuálnou elitou. Každý jeden z tých mladých ľudí má na to predpoklady. Každý jeden z nich, sa môže stať tým, kto bude budovať nové základy nášho štátu postavené na morálnych a etických princípoch.

O 30 rokov mnohí z nich budú rodičia novej generácie a je len na nich samotných, čo zanechajú vlastným deťom. V akom stave bude ich ich štát, národ.

Žiaľ,moja generácia tento štát dovolila zdecimovať a rozvrátiť sociálne istoty a morálne hodnoty.

Dovolili sme rozpredať to, o čo sme sa my mladí, pred tridsiatimi rokmi nezaslúžili, ale budovali to naši rodičia a starí rodičia. Ticho sme sa prizerali na výpredaj štátneho majetku, ktorý mal byť zárukou budúcnosti našich detí.

Naša republika je v dezolátnom stave. Prebujnelý štátny aparát, ktorý si neplní svoju úlohu, ale len znásobil byrokraciu a komplikuje životy občanom. Skorumpovaní politi, pochádzajúci zo všelijakého prostredia, ktorí sa netaja, že im ide len a len o vlastný prospech a štát a jeho občania sú pre nich len dojná krava a stádo, ktoré treba poriadne využiť a zodrať až na kosť.

Nefukčný sociálny systém, ktorý podporuje tých, ktorí nevytvárajú žiadne hodnoty a tých, ktorí poctivo pracujú a vytvárajú hodnoty v tomto štáte „šikanuje“ rôznymi obmedzeniami.

Moja generácia pomaly zisťuje, že za tých necelých 30 rokov od „Zamatového prevratu“, keď sme zničili poctivú prácu našich predkov a vlastnú budúcnosť sa Slovensko neposunulo nikam vpred.

Členstvo v EÚ a NATO nám prinieslo len ďalšie zotročenie a nič pozitívne pre občanov tejto republiky.

Masívna antikomunistická kampaň, ktorá sa naplno rozbehla a snaží sa čo najviac očierniť socializmus pred mladými ľuďmi dokazuje, že tí, ktorí ju organizujú sa veľmi boja toho, že mladí ľudia vidia, že smerovanie konzumnej spoločnosti nabralo prudký pád dolu.

Žiaľ mnohí mladí, ktorí nezažili socializmuz, teraz rozprávajú o zločinoch komunizmu a démonizujú socialistické zriadenie. Žijú si v bubline vlastnej dôležitosti a prekrútenej pravdy a nevnímajú krutú realitu kapitalizmu, ktorá zdeformala morálne hodnoty na Slovensku.

Je preto povinnosťou nás, ktorí sme toto dopustili, aby sme zabránili ďalšiemu devastovaniu Slovenska a pomohli nastávajúce mladej generácii zmeniť to, čo sme zničili.

Mnohí z nás sa zamýšľajú, ako von z tohto bahna a biedy. Uvedomujeme si, že je to veľmi zložité, ale nádej na zmenu je.

Je veľmi dôležité, aby sme sa dokázali spojiť a začali pracovať, každý podľa svojich schopností a možností a pomohli zmeniť situáciu v našom štáte. Pomohli vybudovať novú budúcnosť založenú na na základných sociálnych istotách a ľudských právach. Na istotách pre všetkých a nielen pre tých, ktorí žijú z poctivej práca iných. Pretože záleží aj na nás samotných, čo naše deti odovzdajú svojim deťom – našim vnukom. Prosperujúcu krajinu s ľudmi, ktorí budú mať istú budúcnosť, alebo kolóniu s lacnou pracvnou silou, kde budú ľudia živoriť a prežívať zo dňa na deň, tak ako žijú mnohí teraz.

Mnohí z nás sa roku 2048 nedožijú, ale osobne verím, že zvíťazí ľudský rozum a snaha umeniť svet a našu malú krajinu k k lepšiemu.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať na sociálnych sieťach, alebo preposlať mailom známym. Touto jednoduchou cestou nám pomôžete dostať hodnotné informácie k širšiemu počtu ľudí…

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “30 rokov.

 • 4. júna 2018 at 11:56
  Permalink

  Páči sa mi to, čo ste napísali a tiež to tak cítim a vidím. Chcem aby sa moje deti a vnuci mali lepšie a nečakala ich ďalšia otrokáreň “ úspešne“ zainvestovaná na Slovensku s pomocou našej verchušky, ktorá v mene ľudí nás dostala tam, kde sme. Im to samozrejme nedochádza. Pohľad z BMV je iný ako z embéčky alebo autobusu.

  Reply
 • 9. januára 2019 at 11:52
  Permalink

  Skvelý článok. Úprimne a otvorene damaskuje dnešnú realitu, skrytú za pozlátkom reklamy, akú nám denne servírujú tí, čo nás chcú dostať bez rebríka na povalu…či skôr do suterénu. A rodičia nemajú veľa šancí otvoriť deťom oči a ukázať im, ako ich klamú…

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *