Blaha poučil Korčoka o zahraničnej politike USA

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Plní minister zahraničných vecí Ivan Korčok pokyny Washingtonu? Chce Slovensko premeniť na pobočku Pentagonu? Vypočujte si, ako som mu včera naložil v súvislosti s Venezuelou. Korčok nemá čo hľadať na čele rezortu zahraničia. To, že uznal Guaida, je škandál. Potvrdil, že táto vláda neslúži Slovensku, ale USA.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
5 thoughts on “Blaha poučil Korčoka o zahraničnej politike USA

 • 11. júla 2020 at 10:17
  Permalink

  A toto sa čo za bludy ? Úplne vytrhnuté z kontextu. Venezuela ležiaca na najbohatších náleziskách ropy trpí hlavne pre neschopnosť Huga a jeho nasledovníka Madura, pre nič iné. Dopadli ako Rumunsko pod vedením Čaušeska. Veď aj benzín majú na prídel a hladujú. Tak ako to bolo v Rumunsku na konci 80-tych rokov. Prečo nehladujú iní ako napr. Kazachstan, Turkménsko či Azerbadžan. Veď aj tam vládnu postsovietsky polodiktátori ? A kolonializmus 18-19 storočia sem miešať je nezmysel. A o vplyv v Afganistane sa stále bojovalo. Už cárske Rusko oň bojovalo s Britániou a ťahá sa to do dnes. Je tam obrovské nerastné bohatstvo a strategická poloha. Tak treba na to hľadieť že RUSKO a USA sú v tom rovnako.

  Reply
  • 11. júla 2020 at 17:19
   Permalink

   Pán Bako, my o voze a Vy o koze…
   Ako „znalec pomerov vo Venezuele“ ste si nevšimol, že podstatou vystúpenia Ľ. Blahu nie je obhajoba spôsobu nakladania štátu s ropou, ale fakt, že ministrík minikrajiny posluhuje pri rozdúchavaní občianskej vojny a krádeži štátneho menového zlata tejto ťažko skúšanej krajiny (možno by to zlato, zmiernilo hospodárske problémy?….) Možno ukážka medzinárodného terorizmu londýnskeho pikolíka americko-britských petrolejárov je demonštráciou, kde a ako vznikajú venezuelské problémy. Pred Madurom dostávala Venezuela od „nadnárodných“ korporácií (daňovo príslušných USA a VB) 5 USD za barel, po Cavezovi 35! Alebo ak chcete Chavez (podľa Vás) okradol „dobré“ americké firmy o 30 USD na barel…Rozumiete? Vnímate, že životná úroveň vo Venezuele nie je na programe zahraničnej starostlivosti? A skúste popísať „ropné“ záujmy toho „slovenského“ poskoka, čo šéfuje „suverénnej“ zahraničnej politike SR…

   Reply
  • 14. júla 2020 at 16:09
   Permalink

   Plne svami súhlasím.
   Blaho vystúpenie ne štekanie raneného
   psa, zaujaté proti spojemým štátom a poplatné ich nepriatelom. Tak je na mieste otázka na Blahu, ktorý, naštastie nemá žiadnu zodpovednú funkciu na Slovenku, za koho horlí a za koho šteká v parlamente on. Určie nie za naších spojencov v aliancii. Čiže vystupojuje proti záujmom aj našej republiky aj našeho strategického bezoečnostného ukotvenia.

   Reply
 • 11. júla 2020 at 11:23
  Permalink

  Bludy? Alebo hlody?
  Ten kto pozná históriu, pozná aj existujúce postupy.
  Bolo obdobie, keď USA ovládali strategické zásoby všeličoho…… keď sa im znepáčil nejaký prezidentík (najmä v L.Amerike) tak stačilo hodiť na trh tie zásoby (napr. kávy) a prezident štátu (naozaj sa to stalo – stačí hľadať…ak to viete?) sa zastrelil. Jediná krajina ktorá dokázala odolávať blokáde USA bola Kuba. Tí čo poznajú históriu, vedia aj to, ako fungovala občas nejaká blokáda (historicky staršia) v Európe a kto ju realizoval. Pokiaľ by Maduro (alebo jemu podobní) bol ochotný spolupracovať ako Noriega….. tak by mohol robiť čokoľvek. Ale iba do času… kým nenabehnú americkí hrdinovia ako do Panamy a zmasakrujú tam tisíce civilistov a zabásnu svojho sluhu Noriegu. Ale nemožno uprieť Noriegovi zásluhy o obchod so zbraňami, drogami – Irán, kontras… Nedá sa všetko z histórie (ani z internetu) úplne vymazať. Nedávno zas písali o Lumumbovi – ale zabudli, že toho chlapa „zabili“ viackrát…. zastrelili, zakopali, vykopali, rozsekali, zakopali, vykopali, spálili… A boli pri tom aj chlapci z CIA (a nielen belosi). Pred mnohými rokmi jeden dôležitý minister USA hovoril o americkej pomoci pre štáty L.Ameriky takto – každý dolár investovaný do obmedzenia rastu populácie prinesie 10 dolárov a ušetrí naháňanie povstalcov po horách…

  Reply
 • 15. júla 2020 at 18:30
  Permalink

  Ako mohol Blaha poučit Korčoka, ked Korčok je nepoučitelny? ;-))

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *