Blaha poučil Korčoka o zahraničnej politike USA

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Plní minister zahraničných vecí Ivan Korčok pokyny Washingtonu? Chce Slovensko premeniť na pobočku Pentagonu? Vypočujte si, ako som mu včera naložil v súvislosti s Venezuelou. Korčok nemá čo hľadať na čele rezortu zahraničia. To, že uznal Guaida, je škandál. Potvrdil, že táto vláda neslúži Slovensku, ale USA.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


5 thoughts on “Blaha poučil Korčoka o zahraničnej politike USA

 • 11. júla 2020 at 10:17
  Permalink

  A toto sa čo za bludy ? Úplne vytrhnuté z kontextu. Venezuela ležiaca na najbohatších náleziskách ropy trpí hlavne pre neschopnosť Huga a jeho nasledovníka Madura, pre nič iné. Dopadli ako Rumunsko pod vedením Čaušeska. Veď aj benzín majú na prídel a hladujú. Tak ako to bolo v Rumunsku na konci 80-tych rokov. Prečo nehladujú iní ako napr. Kazachstan, Turkménsko či Azerbadžan. Veď aj tam vládnu postsovietsky polodiktátori ? A kolonializmus 18-19 storočia sem miešať je nezmysel. A o vplyv v Afganistane sa stále bojovalo. Už cárske Rusko oň bojovalo s Britániou a ťahá sa to do dnes. Je tam obrovské nerastné bohatstvo a strategická poloha. Tak treba na to hľadieť že RUSKO a USA sú v tom rovnako.

  Reply
  • 11. júla 2020 at 17:19
   Permalink

   Pán Bako, my o voze a Vy o koze…
   Ako „znalec pomerov vo Venezuele“ ste si nevšimol, že podstatou vystúpenia Ľ. Blahu nie je obhajoba spôsobu nakladania štátu s ropou, ale fakt, že ministrík minikrajiny posluhuje pri rozdúchavaní občianskej vojny a krádeži štátneho menového zlata tejto ťažko skúšanej krajiny (možno by to zlato, zmiernilo hospodárske problémy?….) Možno ukážka medzinárodného terorizmu londýnskeho pikolíka americko-britských petrolejárov je demonštráciou, kde a ako vznikajú venezuelské problémy. Pred Madurom dostávala Venezuela od „nadnárodných“ korporácií (daňovo príslušných USA a VB) 5 USD za barel, po Cavezovi 35! Alebo ak chcete Chavez (podľa Vás) okradol „dobré“ americké firmy o 30 USD na barel…Rozumiete? Vnímate, že životná úroveň vo Venezuele nie je na programe zahraničnej starostlivosti? A skúste popísať „ropné“ záujmy toho „slovenského“ poskoka, čo šéfuje „suverénnej“ zahraničnej politike SR…

   Reply
  • 14. júla 2020 at 16:09
   Permalink

   Plne svami súhlasím.
   Blaho vystúpenie ne štekanie raneného
   psa, zaujaté proti spojemým štátom a poplatné ich nepriatelom. Tak je na mieste otázka na Blahu, ktorý, naštastie nemá žiadnu zodpovednú funkciu na Slovenku, za koho horlí a za koho šteká v parlamente on. Určie nie za naších spojencov v aliancii. Čiže vystupojuje proti záujmom aj našej republiky aj našeho strategického bezoečnostného ukotvenia.

   Reply
 • 11. júla 2020 at 11:23
  Permalink

  Bludy? Alebo hlody?
  Ten kto pozná históriu, pozná aj existujúce postupy.
  Bolo obdobie, keď USA ovládali strategické zásoby všeličoho…… keď sa im znepáčil nejaký prezidentík (najmä v L.Amerike) tak stačilo hodiť na trh tie zásoby (napr. kávy) a prezident štátu (naozaj sa to stalo – stačí hľadať…ak to viete?) sa zastrelil. Jediná krajina ktorá dokázala odolávať blokáde USA bola Kuba. Tí čo poznajú históriu, vedia aj to, ako fungovala občas nejaká blokáda (historicky staršia) v Európe a kto ju realizoval. Pokiaľ by Maduro (alebo jemu podobní) bol ochotný spolupracovať ako Noriega….. tak by mohol robiť čokoľvek. Ale iba do času… kým nenabehnú americkí hrdinovia ako do Panamy a zmasakrujú tam tisíce civilistov a zabásnu svojho sluhu Noriegu. Ale nemožno uprieť Noriegovi zásluhy o obchod so zbraňami, drogami – Irán, kontras… Nedá sa všetko z histórie (ani z internetu) úplne vymazať. Nedávno zas písali o Lumumbovi – ale zabudli, že toho chlapa „zabili“ viackrát…. zastrelili, zakopali, vykopali, rozsekali, zakopali, vykopali, spálili… A boli pri tom aj chlapci z CIA (a nielen belosi). Pred mnohými rokmi jeden dôležitý minister USA hovoril o americkej pomoci pre štáty L.Ameriky takto – každý dolár investovaný do obmedzenia rastu populácie prinesie 10 dolárov a ušetrí naháňanie povstalcov po horách…

  Reply
 • 15. júla 2020 at 18:30
  Permalink

  Ako mohol Blaha poučit Korčoka, ked Korčok je nepoučitelny? ;-))

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom