Blaha v rozhovore s redaktorom Albertom (KĽÚČ OD) odpovedá na otázku, či je komunistom

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ľuboš Blaha. Ostatné obdobie je jedným z najznámejších politikov. Spustila sa vlna kritiky z médií a potom zo Slovenskej akadémie vied. Nielen o tom, ale aj o podpore zo strany mladých českých komunistov a tiež o kritike z ich strany, že Blahu nepovažujú za komunistu. Ľuboša Blahu sme sa preto opýtali, či sa on za komunistu považuje.

PhDr. Michal Albert, PhD.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
27 thoughts on “Blaha v rozhovore s redaktorom Albertom (KĽÚČ OD) odpovedá na otázku, či je komunistom

 • 18. decembra 2019 at 9:11
  Permalink

  Odpoveď dávno poznáme. Demagóg Blaha už pred tým viackrát označil sám seba za komunistu či marxistu. Keby bol komunistom, nemusel by to o sebe stále dookola rozkrikovať.

  Reply
  • 18. decembra 2019 at 19:53
   Permalink

   súdruh Ľuboš Čelko

   blaha je v prvom rade demogóg a ideológ smeru

   toho smeru ktorého systém ochraňoval kočnerovcov, trnkovcom, bodorvcov,
   širokého, pentu, ale aj kšefty počiatka, kaliňáka, žigu, pašku, …
   toho smeru čo bol 12 rokov hluchý a slepý k rozkrádaniu štátnych peňazí
   čo nevidel mýto, nástenku, emisie, predražené diaľnice, IT systémy pre
   finančnú správu, štátnu správu,
   toho smeru čo sa vždy zastal papalášov a nikdy sa nezastal obyčajných zamestnancov
   ktorý na rozkrádačky poukazovali roky…

   mohli by sme o tom písať 10x viac ako boli leninove spisy
   ale načo to ?

   blaha bude písať o tom čo sa deje v treťom kvadrante milióntej galaxie
   ale NIKDY nepodal ani jediný Zákon aby pomohol „ľavici“…
   nikdy neriešil problémy chudobných a málo zarábajúcich občanov našej republiky
   teda väčšiny…

   vždy rád a za svoje výhody poslúžil najbohatším
   podporou zákonov v nrsr
   a obhajobou politiky smeru = akciovej spoločnosti oligarchov

   Reply
   • 19. decembra 2019 at 16:54
    Permalink

    No Pan Ján zo Zvolena. Váš intelekt a prehľad o politike svedčí o tom že buď naozaj nič neviete,alebo sa robíte neskutočne hlúpi, alebo práve Vy ste platený demagog!!!!! Ale čo už, tiež ste len človek, len vás prosím, nezapajajte sa do politickej diskusie keď ste veľmi, veľmi vzdialený od objektivity a hlavne reality. Ďakujem.

    Reply
    • 19. decembra 2019 at 19:31
     Permalink

     Roman

     zapachať si uši a zakryť oči pred realitou nie je diskusia
     smer nám tu vládne a ja som napísal svoj pohľad
     stačí napísať ARGUMENTY v čom sa mýlim
     ale na to žiadny smerák nemá

     Reply
   • 20. decembra 2019 at 8:47
    Permalink

    Súhlasím s vami pán Zvolen. Napísal ste výstižne čo ten „ľavicový“ Smer vlastne robí pre štát a občanov.
    Blaha pre občanov nič neurobil. A nevšimol som si, že by vôbec navrhoval nejakú zmenu súčasného stavu. Nopak vyzdvihuje činnosť Smeru a hlavne Fica.

    Reply
    • 20. decembra 2019 at 15:57
     Permalink

     súdruh Ľuboš Čelko

     smer nám vládne 12 rokov od roku 2006
     ľavicovejší chmelár a mičev nemajú podporu
     pri tom „všetci“ nadávajú aké je to na slovensku zlé
     a volia tých čo tu roky vládnu…

     chcieť zmenu a pri tom držať roky pri moci mafiu, zlodejov a klamárov
     a voliť ich OPAKOVANE
     to nie je ľavicové ale nelogické a hlúpe

     Reply
   • 20. decembra 2019 at 8:56
    Permalink

    Toho anonymného trolla (Roman) si nevšímajte. Nejde mu o diskusiu. Potrebuje pozornosť.

    Reply
 • 18. decembra 2019 at 11:33
  Permalink

  K doktoru Blahovi povím asi tolik. Radikální levičák určitě je, marxista je rovněž tak, jeho projevy ve prospěch lůzy jsou skvělé, byť lůza na jeho projevy zvysoka kašle. Jako komunista vystupuje rovněž tak, proto se jím také cítí. Jenže…

  1) Dr. Blaha nemůže být členem kom. strany, protože jinak by skončil na pracáku a byl by skoro bez peněz jako i já, svou rodinu by neuživil ani omylem, rodina by ho vyprala z domu pro jeho neschopnost vydělat peníze. Své knihy by mu nikdo nikdy nevytiskl. Já, na rozdíl od Dr. Blahy, jsem svým světonázorem nejen komouš, ale navíc, jsem i členem KSČM. Proto společensky neprorazím, i kdybych se snažil sebevíce. Dokonce neprorazím ani v rámci mé vlastní strany, protože jsem členem frakce Náš Restart, navíc, spravuji web této frakce. To mělo za následek, že jsem byl OV vyloučen z lednové účasti na okr. konferenci. Jsem zkrátka renegát se vším všudy a na všecky světové strany. )

  2) Na druhé straně se Dr. Blaha chová pragmaticky, neboť éra kom. stran, jakož i levic. stran obecně, de facto skončila. Začíná vládnout celosvět. bankovní pravicová totalita, proti které JAKÁKOLI OBRANA JIŽ NENÍ MOŽNÁ, PROTOŽE RUSKO SE POSTAVILO TVRDĚ A NEKOMPROMISNĚ NA STRANU SVĚTOVÉHO DOLAR. KAPITÁLU.

  A nejen proto se Dr. Blaha chová pragmaticky, levic. strany na polit. hřišti totiž dobrovolně ukončily svou činnost. Nýbrž také proto, že po levic. polit. stranách NENÍ ŽÁDNÁ POPTÁVKA, SLOVANSKÝ PROLETARIÁT RADIKÁLNĚ ODMÍTÁ NEJEN LEVICI, ALE I SOCIALISMUS JAKO PERSPEKTIVU BUDOUCNOSTI.

  Závěr? Po levici bude zotročen a později zcela zničen i proletariát. Mylně se lůza domnívá, že kapitál ji potřebuje a miluje. Nikoliv. Tato planeta skončí jen s elitou a robotickou společností v rámci zlaté miliardy. Básně na DAV-DVA nikdo číst již nebude. Na city veršů nezbude prostor, ani čas. A to vše jen proto, že ideologie levice a lůzy již min. 30 roků je tvrdě PRAVICOVÁ. Dělníci, zemědělci, pošťáci, důchodci, studenti, ženy-matky, prostě skoro všichni kromě mě a hrstky mně blízkých prosocialistických pomatenců žijí ve svém virtuálním světě budoucího kapitalist. ráje na této planetě…

  Reply
  • 20. decembra 2019 at 16:03
   Permalink

   Vašku z Moravy

   rád by som si prečítal čo ľavicové urobil blaha ako poslanec NR za 8 rokov ?
   aký ľavicový zákon presadil
   kedy sa postavil na stranu slabších ktorí ukázali na rozkrádanie a jeho smer sa vždy zastával tých čo rozkrádali a nie tých čo to odhaľovali
   blaha hlasoval za zjednodušený prístup MIMO občanov EU na náš pracovný trh TEDA proti robotníkom
   vždy v personálnych otázkach držal líniu smeru

   blaha kecia o zahraničí
   ale to čo v zahraničí kritizuje to na slovensko podporuje

   ľavicovosť je v skutkoch a tie blaha nemá ľavicové ale v prospech oligarchov a vlády peňazí na slovensku

   Reply
 • 18. decembra 2019 at 18:00
  Permalink

  O Blahovi hovoria, že je odvážny? Veď on sa bojí aj obyčajných komentárov. 45 tisíc zmazaných komentárov, to asi nebudú len vulgárne útoky.

  Čo status, to kompilácia demagogických klamstiev. Pokiaľ toto má reprezentovať modernú ľavicu, tak to zbohom…alebo skôr zleninom?

  Reply
  • 19. decembra 2019 at 9:37
   Permalink

   Bude zaujímavé sledovať, ako dlho asi potrvá, než začne mazať komentáre DAV. Blahove a Ficove články sú obvykle komentované negatívnymi ohlasmi zo strany ľavicových čitateľov. Vhľadom na silný vplyv sociálno-demokratickej pravice na DAV predopkladám, že časom nás cenzúra neminie.

   Reply
  • 19. decembra 2019 at 17:29
   Permalink

   Jediný klamár tu si práve Ty. No teda, ty si iný demagog a hlavne rodený hlupák!!!!! Asi tak. Prajem všetko dobré!!!!

   Reply
 • 18. decembra 2019 at 18:29
  Permalink

  Súdruh Čelko, nepozerajme na to, kto hovorí, ale na to, čo hovorí. Mne sa páči, čo Blaha hovorí, fandím mu.

  Reply
  • 19. decembra 2019 at 8:59
   Permalink

   Pani Kotrádyová, ja ho naopak odmietam. Odmietam ho hlavne pre jeho klamstvá, ale aj pre jeho kolaborantstvo s kapitalistami a jeho aroganciu. Pre mňa je neprijateľný.

   Reply
 • 19. decembra 2019 at 9:21
  Permalink

  Súdruh Čelko, s kapitalistami kolaborujú predovšetkým občania, to oni volia kapitalistické strany.
  Blaha je arogantný k arogantným, a to je vporiadku; keď Blaha reaguje urážkami na urážky, tak to nie sú urážky, ale nastavenie zrkadla. O klamstvách Blahu neviem, na čo myslíte?

  Reply
  • 19. decembra 2019 at 10:29
   Permalink

   Pani Kotrádyová, Blahova arogancia je zjavná, keď si prečítam jeho články a porovnám ich napríklad s vašimi. Jeho články sú plné chrapúnskeho vyjadrovania v štýle – on jediný má pravdu a ostatní sú hlúpi a mýlia sa. Zatiaľ čo vaše články sú slušné a vecné. Na rozdiel od vás, on sa nezapojí do diskusie, ani neodpovedá na otázky. Odpovedá len na tie otázky, ktoré si sám kladie.

   Čo sa týka klamstiev, tak ten človek je ako výkonná továreň na výrobu klamstiev. Napr. keď rozpráva o tom, čo všetko urobili s Ficom v Smere pre pracujúcich a pre občanov. V skutočnosti zákony, ktoré pretlačil Smer, podporujú korupciu, zbohatlíkov a umožnujú zamestnavateľom priamo okrádať zamestnancov.
   Alebo ak sa pokúsite dovolávať občianskych práv. Aj keď vám zákony a úrady dajú za pravdu, máte smolu. Jedinou cestou je súd, známosti, alebo peniaze.
   Hovorím o tom čo sám zažívam, takže tie Blahove klamstvá na mna neplatia. Problémy bežných pracujúcich občanov niesu o situácii na Kube či v Rusku. Ani o tom, či neajký ukričaný smerák je komunista alebo nieje.

   Reply
   • 19. decembra 2019 at 11:58
    Permalink

    Ó, súdruh Čelko, mýlite sa!
    Keď som ešte učila a „NEŽNÍ“kolegovia si priniesli do zborovne televízor a sledovali „Púštnú búrku“/vojnu v Iraku, v ktorej zabíjali ľudí, deti / ako nejaký hokejový zápas /samozrejme pritom fandili Američanom/; vstala som, vyletolo zo mňa arogantné „HNUS!“, a pritom som tak tresla dverami, že skoro vyleteli z pántov; ono som po čase síce aj ja letela, ale to je vedľajšie. Takže nie som ja také neviniatko, ako sa zdám v komentárov; keď ma napáli nejaká nespravodlivosť tak…Blaha je popri mne cukrík. Možno preto Blahu chápem viac ako Vy. Arogancia je to na čo Blaha reaguje a klin sa klinom vybíja. Ono je to tak, čo do Blahu opozícia vložila, to tam je; lebo dáš len to, čo dostaneš. Tí, ktorí pochodovali za Slušné Sovensko s papierovou šibenicou, na ktorej visel Fico, boli slušní?
    Blaha vo svojich statusoch navyše odťahuje oponu a dáva nám nahliadnuť do zákulisia, supluje novinárov, bez jeho statusov by sme sa k istým informáciám vôbec nedostali. Do ľudí trochu vidím, podľa mňa je Blaha priateľský a srdečný človek.
    Samozrejme v tomto máte pravdu, cit.: „V skutočnosti zákony, ktoré pretlačil Smer, podporujú korupciu, zbohatlíkov a umožnujú zamestnavateľom priamo okrádať zamestnancov. Alebo ak sa pokúsite dovolávať občianskych práv. Aj keď vám zákony a úrady dajú za pravdu, máte smolu. Jedinou cestou je súd, známosti, alebo peniaze.“ Nemôžem s Vami nesúhlasiť!
    A čo sa týka Vášho názoru:“Problémy bežných pracujúcich občanov nie sú o situácii na Kube či v Rusku.“Podľa môjho názoru sú, GEOPOLITIKA je dôležitá. Viete, keď je košiar s ovcami, obklopení vlkmi, ťažko vyženiete ovečky na pašu.

    Reply
    • 20. decembra 2019 at 8:15
     Permalink

     Predpokladám, že ste štátny zamestnanec, alebo dôchodkyňa, takže neviete aké to je, keď musíte časť svojho platu odovzdávať zamestnávateľovi. Ja áno. To by vám bolo jedno čo sa deje v Iraku. Viac by vás zaujímali bohatí podnikatelia bez chrbtovej kosti a ich smerácki ochrancovia.
     A keby ste potom počuli, ako jedna z tých smeráckych sviní rozpráva o tom, aký je on komunista a ako si váži pracujúcich …. tresnutie dverami by vám nestačilo.
     Vlci sú dávno v košiari, len sa tvária ako ovce. Košiar už neplní žiadnu funkciu, ovčiarsky pes je s vlkmi a bačovi je jedno čo je s ovcami.

     Reply
     • 20. decembra 2019 at 10:47
      Permalink

      Nie som ani štátny zamestnanec, ani dôchodkyňa; ja nie som NIČ, súdruh Čelko. Kvôli svojmu komunistickému presvedčeniu, kvôli tomu, že som sa odmietla prispôsobiť novej ideológii, vytvorili mi v práci také podmienky, že som musela z práce odísť, hoci som svoju prácu milovala. Už šesť rokov žijem bez práce a bez akéhokoľvek príjmu, nepoberám ani podporu v nezamestnanosti, keďže som odišla z práce sama. Žijem z ničoho, teda z maminho chabého dôchodku. Asi tak, súdruh Čelko. A keby som sa rozpísala o dôvodoch, pre ktoré som odišla, otvárali by ste oči.

 • 19. decembra 2019 at 9:22
  Permalink

  Cestou z práce som videl bilboard ĽSNS s nápisom, ktorý vyzýval k zoštátneniu strategických podnikov. Napadlo ma, kam sa asi podeli ľavicoví voliči. Prečo radšej nepočúvajú tvrdenia „komunistu“ Blahu a Fica o tom, že smer, rozpredávajúci štátne podniky, je ľavicový.

  Reply
  • 19. decembra 2019 at 12:07
   Permalink

   Štátne podniky rozpredala pravica – DZURINDOVCI!
   Článok v Pravde z 20.12.2015 — FICO: SLOVENSKO OPAŤ MOŽE ZÍSKAŤ SLOVENSKÉ ELEKTRÁRNE, citujem:
   „Podľa premiéra by už malo byť podpísané memorandum medzi Enelom a Slovenskom, ktoré zabezpečuje štátu opciu na kúpu toľkých akcií Slovenských elektrární, ktoré by mu v prípade uplatnenia opcie zaručilo majoritu v elektrárňach.“
   Takže buďme k Ficovi trochu spravodliví./ALE ABY BOLO JASNÉ, SOM KOMUNISTKA, NIE SOCDEMÁČKA!/
   Som zvedavá ako sa podarí ĽSNS zrealizovať v podmienkach kapitalizmu výzvu z billbordu.

   Reply
   • 20. decembra 2019 at 8:31
    Permalink

    Každá vláda za posledných 30 rokov predávala štátne podniky. Len s tým rozdielom, že smerákom zostalo toho na predaj už menej.
    Prezradím vám ako fungujú štátne podniky a hlavne štátne úrady, pretože to viem z vlastnej skúsenosti. Na väčšinu svojej práce najímajú súkromné firmy, ktoré vykonávajú prácu na objednávku. Samozrejme za premrštené sumy. Tie firmy sú vyberané podľa známostí a úplatkov. Často len presúvajú zákazky ďalším firmám, za podiel z tržby. Firiem, ktoré presúvajú zákazky v reťazci je niekedy viac za sebou.
    Takže to že je podnik/úrad štátny, v skutočnosti nemá veľký význam.
    Nesmiete sa uraziť pani Kotrádyová, ale za komunistku vás nepovažujem. Myslím si, že stojíme na opačnej strane barikády, len sa kôli tomu navzájom neurážame.

    Reply
    • 20. decembra 2019 at 10:57
     Permalink

     Tak to ste ma fakt URAZLI, súdruh Čelko. Ale neznalosť ospravedlňuje.
     / stranícky preukaz síce nemám, lebo ja nemám ani na členské a i/.
     Pekné sviatky!

     Reply
 • 20. decembra 2019 at 16:19
  Permalink

  súdruh Ľuboš Čelko

  ani jeden davdvaista neodpovie na otázku koľko štátnych podnikov vybudovala strana smer ?
  veľkú nulu

  a je to presne tak ako píšete pani kotrádyovej ktorá nemá jediný argument
  lebo štátne podniky smeráci ako dojné kravy vydojili a vytunelovali

  rovnako ako štátny rozpočet a eurofondy

  kočner je len bábka divadla ktorého výsledky vidíme na každom kroku
  chaos je realita slovenska

  a čo to píšu na dvadva
  Sme občianska iniciatíva, ktorá šíri povedomie o alternatívach voči súčasnému ekonomicko-spoločenskému zriadeniu.
  ?????????????????????????
  ako to robia = volia a verejne podporujú smer a smerákov
  ktorí 12 rokov vládnu a tým tvorili a tvoria súčasné zriadenie na slovensku
  ???

  Reply
 • 20. decembra 2019 at 19:24
  Permalink

  Ja nemám ani jediný argument, pán Zvolen, zato Vy máte veľmi zaujímavý argument, citujem Vás, pán Zvolen: “ KAPITALIZMUS sa mi páči!“ To všetko, o čom píšete vo svojom komentári je produkt kapitalizmu, pán Zvolen; to je môj argument.

  Reply
  • 21. decembra 2019 at 11:58
   Permalink

   pani kotrádyová

   podporujete, obhajujete a volíte blahu a smer
   toho blahu a ten smer ktorý nám tu od roku 2006 buduje kapitalizmus = v najhoršej podobe
   kapitalizmus kde vládne oligarchia a kde sú na prvom mieste peniaze

   od roku 2006 vládnu vaši tak by ste mali chváliť ako je na slovensku výborne
   ak máme presne taký kapitalizmus aký vy roky podporujete a volíte

   Reply
 • 22. decembra 2019 at 10:11
  Permalink

  Nie som ani štátny zamestnanec, ani dôchodkyňa; ja nie som NIČ, súdruh Čelko. Kvôli svojmu komunistickému presvedčeniu, kvôli tomu, že som sa odmietla prispôsobiť novej ideológii, vytvorili mi v práci také podmienky, že som musela z práce odísť, hoci som svoju prácu milovala.

  *****************************************************************************************

  Už šesť rokov žijem bez práce a bez akéhokoľvek príjmu, nepoberám ani podporu v nezamestnanosti, keďže som odišla z práce sama.

  *****************************************************************************************
  ——————————————————————————————————————————————

  Žijem z ničoho, teda z maminho chabého dôchodku.

  ——————————————————————————————

  Asi tak, súdruh Čelko. A keby som sa rozpísala o dôvodoch, pre ktoré som odišla, otvárali by ste oči.

  ***********************************************************************
  PS

  Velmi smutné.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *