Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bábkové vlády prisluhovaním cudzej zemi a dobrovoľným dotovaním ukrajinskej armády ťahajú Slovanov do bratovražednej vojny a mienkotvorné médiá so svojím zapredaným čierno-bielym videním tlačiac na pílu ukazujú smer, ktorým máme kráčať a to cestou Ukrajiny ako bašty boja za slobodu s banderovským odkazom! Akékoľvek vzopretie sa tomuto hyenizmu je terčom útokov na osobnú slobodu, posmech nevynímajúc. Stačí nahliadnuť v Denník N, ktorý je pod ochranou našej apolitickej figúrky na Hrade. Dennodenne sme svedkami populizmu o destabilizácii a ochromení Európy opäť na želanie cudzej mocnosti spoza oceánu pre ZISK a KAPITÁL. Dokedy budeme musieť znášať toto prisluhovanie? A ako máme vysvetliť našim deťom toto mlčanie a nemohúcnosť postaviť sa na odpor voči najväčšiemu agresorovi týchto čias? Ako sa máme zmieriť s realitou, že za peniaze možno zradiť nielen svoju vlasť a najbližších, ale že je to priam žiaduce a verejne tolerované?

„Nie je filozofiou EÚ, aby dav rozhodoval o jej osude.“

Martin Schulz, predseda Európskeho parlamentu na margo britského platného referenda.

„Proti európskym dohodám neexistuje žiadna demokratická voľba.“

J.C. Juncker, predseda Európskej komisie.

Dve prelomové vyhlásenia ohľadom vox populi 21.storočia! Je tragédiou, že spoločnosť zaslepene podlieha propagande a živí v sebe nenávisť voči obetiam kapitalistického hyenizmu namiesto toho, aby otvorila oči a postavila sa príčine tohto útlaku. Naopak,  práve teraz nastal ten správny čas pre kapitalizmus na posilnenie fašizácie Európy, Slovensko nevynímajúc. Nedajme sa zneužiť. Pre fašizáciu európskych krajín nastáva totiž veľmi plodné obdobie. Spoločnosť odchovaná spravodajstvom je sofistikovane dezinformovaná pravidelným prísunom klamlivých informácií, preto dnes ľudia považujú za pravdu iba to, čo prezentujú médiá, čo znamená, že systém dosiahol, čo chcel. V prvom rade si treba položiť otázku, komu vyhovuje chaos v Európe? Ak si na túto otázku zodpovieme, pochopíme.

Fašizmus v radoch oligarchie a najvyšších politických kruhov v prevleku demokracie je na vzostupe. Vazalské politické špičky v celej Európskej únii podporujú banderovskú ideológiu na Ukrajine. To, že neodsúdili fašistické besnenie a namiesto toho vedú štvavú kampaň proti Rusku, nech je pre nás mementom. Nie všetci však zdiaľajú túto kamufláž. Kapitalisti preto zmenili taktiku v svojej šachovej hre a vsadili na rozoštvanie tej časti neposlušných občanov, s cieľom priviesť ich k svojmu košiaru. Tá časť verejnosti, ktorá nepodporuje genocídu na Ukrajine nie je už totiž hrozbou v kapitalistickom rozpínaní. Prečo sa napríklad utečenci implantovali do európskych krajín ako rozbuška? Vsadili všetko na národnú hrdosť s cieľom vyburcovať ju do extrémov. Fašizmus je a bude na vzostupe, keďže má práve v kapitalistickom zriadení veľmi vhodné podmienky. Čo bude nasledovať ďalej? Fašistom stačí vsadiť na jednoduchosť a to ukázaním prstom na nepriateľa, preto sa treba mať na pozore. Ľudia sa totiž už teraz zúfalo pridávajú do zmanipulovaných skupín, aby nevedomky podporili neonacistické akcie. Je však naša spoločnosť pripravená vzoprieť sa fašizmu?

Verím, že viacerí zdieľame názor, že k povinnému školskému čítaniu by malo byť zaradené výstižné dielo plné krutých opisov v koncentračnom tábore Mauthausen od Antonína Hrubana. Snáď vtedy by sme si už od detstva začali skutočne vážiť to, čo slepo pokladáme za samozrejmosť a pritom o SLOBODU neospravedlniteľne prichádzame vlastným pričinením v zhovievavosti k zlu, ktoré nás nahnalo k múru a nedáva nám už na výber… Vidno to z prístupu k voľbe menšieho zla, keď sme presvedčení, že INEJ VOĽBY NIET.

Nebudem sa vyjadrovať k oficiálnym kladným vyjadreniam všetkých svetových prozápadne orientovaných médií k ukrofašizmu a ich  bezhraničnému klamstvu smerom k Rusku ako nálepky  agresora. Kto pozná charakter povstalcov pochopí, že  ide cielene o provokáciu ukrajinskej armády zameranú na vystupňovanie ozbrojeného konfliktu a ako vrchol sadizmu a pretvárky nikoho neprekvapí ani vyjadrenie do pŕs sa bijúceho ukrajinského prezidenta, pre ktorého hodnota ľudského života je pojem neznámy. Nielen však tí, čo vydávajú zločinecké príkazy nesú zodpovednosť za smrť nevinných ľudí, ale sú aj tí, ktorí im slepo načúvajú. Našťastie nie je tajomstvom, že kvantum ukrajinských vojakov prebieha na stranu povstalcov, nie v snahe zachrániť si holý život, ale jednoducho preto, že sa nechcú podieľať na bratovražednom slovanskom boji, do ktorého boli vinou mobilizácie prinútení.

„My všetci zomrieme. Bohužiaľ sa nerozhodneme ako. Ale môžeme sa rozhodnúť, ako stretnúť svoj koniec, aby na nás pamätali ako na Mužov“

Sergej Grishin, opolčenec /máj, 2014/

Podobne posolstvo odovzdané Ivom Stejskalom, ktorý na otázku reportérov, prečo sa vzdal pohodlia domoviny a odišiel brániť fašizmom utláčaný národ odvetil: „Pretože som Slovan,“ nech zostane v našich srdciach naveky.

Sila Slovanov je v jednote, držme spolu a budeme neporaziteľní. Uvedomme si, kam patríme, iba to je naša záchrana. Kým žijeme, máme všetko vo svojej moci. Kto môže za to, že to nechápeme?

 

ČAS PREBÚDZANIA

len jednu otázku

k bratom mám

ČÍM všetkým je nám

sloboda?

pýtam sa briez a topoľov

súmraku pod bežnou oblohou

pýtam sa pradedov

v svojich snoch

ktorí už našli vlastný rov

a čo za svoju rodnú vlasť

vedeli HRDO život klásť

len preto aby celá zem

nesnívala len márny sen

… ach, povedzte mi Slovania

vieme sa vzoprieť

krivde k nám

či chceme byť len krotká zver

nie orol, čo sa môže vzniesť

nerozpoznať klam z cudzích úst

čo k ROZOŠTVANIU vábi krv ?

no moja duša netúži

 

stáť bokom

v CUDZOM objatí

chce voľný výhľad na domov

skalnaté drsné výšiny !

SVS

/zbierka Žalujem/

Obrázok: Sonka Valovič Sazama, Slovania navždy!

Na našich stránkach poskytujeme priestor skutočne pestrej palete názorových línií, predstavujúcich alternatívu voči súčasnému zriadeniu. Preto čitateľov upozorňujeme, že nakoľko i samotní členovia redakčného kolektívu DAV DVA, spolupracovníci či korešpondenti vzišli z rôznych prúdov, v partikulárnych otázkach sa ich výklady a postoje môžu líšiť či si dokonca miestami protirečiť. Iba názorová pluralita totiž umožňuje skutočne plodnú a hodnotnú diskusiu s potenciálom vygenerovať tie najlepšie myšlienky, schopné načrtnúť pôdorys pre nové spoločensko-ekonomické zriadenie, zohľadňujúce potreby 21. storočia.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *