CENZÚRA: Ivanovi Luljakovi zablokoval Facebook príspevok s kritikou neoliberálnej SaS

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Facebooková cenzúra pokračuje v plnej paráde. Po nemožnosti komentovať príspevky s linkom, tento krát zablokovali príspevok autora DAV DVA, člena KSS, historika Ivana Luljaka. Cenzúra sa skutočne stáva realitou našich dní.  Sledujte preto naše stránky www.davdva.sk a konto na na VK.com.
Update: príspevok Facebook po 24 hodinách opäť zobrazil.

Zablokovaný príspevok: SaS kritizuje sociálny balíček Ficovej vlády. Sú to omrvinky a komunisti by si predstavovali sociálne opatrenia v prospech pracujúcich ostrejšie dôraznejšie a rozhodnejšie. Nesnažili by sa dať vlaky zdarma len študentom, hoc ich otcovia pracujúci s minimálnou mzdou si ich musia platiť. Urobili by viac v prospech posilnenia právomoci odborov a postavenia pracujúcich, nie iba kozmetické úpravy so 100% príplatkom za nedele a 50% za soboty, v ktorom si aj tak zamestnávatelia nájdu cestičky ako ich obísť. Urobili by viac v prospech ochrany zdravia a zamedzeniu pracovných úrazov, netrpeli by pracovné agentúry ako nástroj vykorisťovania pracujúcich, dôležitým by bol hlavný pracovný pomer, nie agentúrne a zmluvné vzťahy.

Aj keď sú to omrvinky, odrobinky na zapchatie úst tých najbiednejších, tak sociálne balíčky sú… čo by v časoch vládnutia liberálnych fanatikov z SaS určite nebolo. Treba povedať na kritiku SaS jedno: chceli by vládu neobmedzeného trhu, platenia opatrovateľov samotnými chorými, chceli by im minimalizovať dôchodky a zrušiť minimálnu mzdu. Ak to berieme takto, konštatujem: Vďaka bohu za sociálne balíčky, môže byť horšie, oveľa horšie….

Ivan Luljak, autor je historik


 

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “CENZÚRA: Ivanovi Luljakovi zablokoval Facebook príspevok s kritikou neoliberálnej SaS

  • 24. februára 2018 at 18:48
    Permalink

    Hurááá, demokracia!

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *