CENZÚRA: Ivanovi Luljakovi zablokoval Facebook príspevok s kritikou neoliberálnej SaS

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Facebooková cenzúra pokračuje v plnej paráde. Po nemožnosti komentovať príspevky s linkom, tento krát zablokovali príspevok autora DAV DVA, člena KSS, historika Ivana Luljaka. Cenzúra sa skutočne stáva realitou našich dní.  Sledujte preto naše stránky www.davdva.sk a konto na na VK.com.
Update: príspevok Facebook po 24 hodinách opäť zobrazil.

Zablokovaný príspevok: SaS kritizuje sociálny balíček Ficovej vlády. Sú to omrvinky a komunisti by si predstavovali sociálne opatrenia v prospech pracujúcich ostrejšie dôraznejšie a rozhodnejšie. Nesnažili by sa dať vlaky zdarma len študentom, hoc ich otcovia pracujúci s minimálnou mzdou si ich musia platiť. Urobili by viac v prospech posilnenia právomoci odborov a postavenia pracujúcich, nie iba kozmetické úpravy so 100% príplatkom za nedele a 50% za soboty, v ktorom si aj tak zamestnávatelia nájdu cestičky ako ich obísť. Urobili by viac v prospech ochrany zdravia a zamedzeniu pracovných úrazov, netrpeli by pracovné agentúry ako nástroj vykorisťovania pracujúcich, dôležitým by bol hlavný pracovný pomer, nie agentúrne a zmluvné vzťahy.

Aj keď sú to omrvinky, odrobinky na zapchatie úst tých najbiednejších, tak sociálne balíčky sú… čo by v časoch vládnutia liberálnych fanatikov z SaS určite nebolo. Treba povedať na kritiku SaS jedno: chceli by vládu neobmedzeného trhu, platenia opatrovateľov samotnými chorými, chceli by im minimalizovať dôchodky a zrušiť minimálnu mzdu. Ak to berieme takto, konštatujem: Vďaka bohu za sociálne balíčky, môže byť horšie, oveľa horšie….

Ivan Luljak, autor je historik


 

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Ohodnotiť článok

One thought on “CENZÚRA: Ivanovi Luljakovi zablokoval Facebook príspevok s kritikou neoliberálnej SaS

  • 24. februára 2018 at 18:48
    Permalink

    Hurááá, demokracia!

     
    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom