Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Dvojnásobná vražda novinára a jeho priateľky postavila do pozoru celé Slovensko. Áno stalo sa niečo nehorázne a všetci to berieme ako útok na slobodu slova a demokraciu. Myslím si však, že v prvom rade by to chcelo ukľudniť emócie a nechať v pokoji vyšetrovatelov pracovať, pretože teraz ide o každú minútu. Pokiaľ je tu nejaké podozrenie, že to niekto chce zamiesť pod koberec, opozícia mala od prvého dňa trvať na tom, aby prišli pomôcť, alebo aj kontrolovať popredný zahraničný vyšetrovatelia a nie zneužívať situáciu rôznymi vyhláseniami a polopravdami. Nemôžem si pomôcť, ale mne osobne to pripadá, ako keby niekto čakal na príležitosť urobiť na Slovensku majdan. „Pozadie vraždy môže byť ale aj iné, nech to znie akokoľvek šialene. Vrah chcel destabilizovať štát.“ To sú slová analytika Milana Žitného. Tak ďaleko by som ja zatiaľ nešiel, ale každopádne to, že už krátko po čine sa objavila nepravdivá správa o poukladaných nábojoch, čo mal byť nejaký odkaz od mafie svedčí o tom, že niekto chce vyvolávať vášne. A nebol to jediný pokus. To, že generálny prokurátor po niekoľkých dňoch dal príkaz neinformovať o vyšetrovaní politikov a verejnosť niečo naznačuje. Minimálne fakt, že vyšetrovatelia boli rušení. Podľa mňa ten príkaz mal dať už pár minút  po čine a boli by možno ďalej, ale to by sa musel aj dodržiavať. Nemôžem si pomôcť, ale celé vyšetrovanie dvojnásobnej vraždy a ten cirkus okolo mi pripadá ako dobre pripravená TV show. Jeden opozičný poslanec hovoril, že Fico by sa nemal vyjadrovať k tejto dvojnásobnej vražde. Súhlasím, ale malo by to platiť aj pre opozíciu a v podstate pre všetkých. Mám dojem, že pravda tu ide bokom a každý tu sleduje svoje záujmy.

V prvom rade je najdôležitejšie vypátrať vraha aj objednávateľa. V tomto súčasnom cirkuse je to sťažené a pripustil to aj riaditeľ PZ. Preto by podľa mňa bolo dobré riešenie prizvať na pomoc zahraničných vyšetrovateľov, čím skôr tým lepšie. Robert Fico sľúbil štedrú odmenu milión eur za informácie, ktoré budú viesť k vyšetreniu tohto zločinu. Pokiaľ by ich zaplatil z vlastného vrecka pravdepodobne by nik nenamietal a bol by to jeho problém, takto to je problém daňových poplatníkov. Na druhej strane môže to pomôcť. Pomôcť mohlo aj odstúpenie ministra vnútra a policajného riaditeľa, ako to od začiatku požadovala opozícia. Tá už teraz cíti šancu a požaduje pád celej vlády. Ak by vládu mala nahradiť terajšia opozícia, tak to podľa mňa pôjdeme s kaluže do blata. Možno najlepším riešením na ukľudnenie situácie by bolo vyhlásiť predčasné voľby. Každopádne by nebolo dobré ak prevládnu emócie, či zlosť a ľudia sa nechajú zmanipulovať. Chce to kľud a rozumné uvažovanie. Nie prilievať ojej do ohňa, ako to urobila podpredsedníčka parlamentu Nicholsonová, ktorá otvorene vyzýva na prevrat.

Na internete som objavil správu, že na Slovensko dorazil Marcello Fabiani, pravá ruka Georga Sorosa. Je to jeden z aktérov Oranžovej revolúcie na Ukrajine v roku 2004. Marcello sa údajne objavuje všade tam, kde padajú vlády a režimy. Túto správu beriem s rezervou, no ak by to bola pravda, nič dobré by to pre Slovensko neveštilo!

Vladimír Hano, Poprad

Na našich stránkach poskytujeme priestor skutočne pestrej palete názorových línií, predstavujúcich alternatívu voči súčasnému zriadeniu. Preto čitateľov upozorňujeme, že nakoľko i samotní členovia redakčného kolektívu DAV DVA, spolupracovníci či korešpondenti vzišli z rôznych prúdov, v partikulárnych otázkach sa ich výklady a postoje môžu líšiť či si dokonca miestami protirečiť. Iba názorová pluralita totiž umožňuje skutočne plodnú a hodnotnú diskusiu s potenciálom vygenerovať tie najlepšie myšlienky, schopné načrtnúť pôdorys pre nové spoločensko-ekonomické zriadenie, zohľadňujúce potreby 21. storočia.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


14 thoughts on “CHCE TO KĽUD

 • 6. marca 2018 at 11:14
  Permalink

  Mám rada mladých ľudí, krásny pár, mali život pred sebou…Želám si, aby bol vrah vypátraný a spravodlivo potrestaný.Hnusí sa mi však politické zneužívanie tohto brutálneho činu opozíciou. To, čo robí, je amorálne a odporné!

  Reply
 • 6. marca 2018 at 13:22
  Permalink

  Čo sa týka vraždy, podľa zatiaľ verejnosti známych poznatkov ide o „obyčajnú“ vraždu, ktorá by sa vôbec nemala miešať do politiky.

  Čo sa týka prepojenia sociálnej demokracie na veľkokapitál ide o dávno známu vec, ktorá je vlastná ako buržoáznemu kapitalizmu, tak sociálnej demokracii v ňom.

  Ak by sa prepojenia a „spolupráca“ s mafiou potvrdili, išlo by o nový prvok a „vyššiu ligu“ buržoázneho kapitalizmu u nás.

  Vláda pravice ( tej parlamentnej aj mimoparlamentnej ) by však bola druhou tragédiou Slovenska – zotročenie krajiny podľa záujmov mocností a globálneho kapitálu a totálna devastácia sociálneho systému – či už zdedeného, alebo ako tak pozliepaného sociálnou demokraciou.

  Spoluobčania – hlavne Tí mladí – nedajte sa zblbnúť pravicovými živlami k pravicovému prevratu. Nemyslite si že máte pravdu právd, a že zvrhnutím neobľúbenej vlády nastolíte „demokratický raj“. Toto sme tu už mali v roku 1998 a dopadlo to pre Slovenskú republiku katastrofálne. A modus operandi bol úplne rovnaký – masívna finančná podpora zo Západu a total einsatz všetkých pravicových a „cudzích“ médií a pochybných mimovládnych organizácií. A na čele tejto pravicovej perepúte stála samozrejme naša pravicová umelecká fronta.

  Overte si ako sa vlády pravice po roku 1998 „starali“ o obyčajných ľudí. Ak sa dostanú opäť k moci bude to Sodoma.

  ====================================================
  Príklad ?

  Nárast cien energií počas pravicových vlád 1998 – 2006

  Elektrina : + 435 % ( z 0,99 Sk/kWh na 5,30 Sk/kWh )
  + 50 % ( z 34 Sk/M na 51,52 Sk/M )

  Plyn : + 519 % ( z 2,77 Sk/m3 na 17,16 Sk/m3 )
  + mil.% ( z 0 Sk/M na 66,39 Sk/M )

  Teplo : + 293 % ( z 165 Sk/GJ na 648,57 Sk/GJ )

  Voda : + 509 % ( z 10 Sk/m3 na 60,86 Sk/m3 )

  Priemerná mzda : + 87 % ( z 10 003 Sk/M na 18 761 Sk/M )

  Nárast cien energií počas pravicovej vlády 2010 – 2012

  Elektrina : + 8 % ( z 0,1972 €/kWh na 0,2139 €/kWh )
  + 2 % ( z 2,1658 €/M na 2,2080 €/M )

  Plyn : + 15 % ( z 0,0584 €/kWh na 0,0673 €/kWh )
  + 2% ( z 2,0738 €/M na 2,1120 €/M )

  Teplo : + 21 % ( z 250,2168 €/kW na 302,4786 €/kW )
  + 44 % ( z 0,0345 €/kWh na 0,0498 €/kWh )

  Voda : + 7 % ( z 1,8564 €/m3 na 1,9853 €/m3 )

  Priemerná mzda : + 5 % ( z 769 €/M na 805 €/M )

  =============================================

  A prepojenia „novej“ pravicovej vlády na veľkokapitál a aj mafiu ostanú, len na iné skupiny veľkokapitálu, ktoré vedú v pozadí medzi sebou boj, a politici sú ich nastrčené figúrky v hre na demokraciu.

  Lidé – bděte !

  Reply
 • 6. marca 2018 at 13:40
  Permalink

  Ten priložený obrázok obrázok ma ale podráždil.

  FREEDOM OF SPEECH
  IS
  FREEDOM TO BE STUPID
  TOO

  Kto určí, kto a čo je STUPID ?!

  Je úplne zrejmé, že nastáva nový „poriadok“ v slobode slova aj na internete, kde sa začína viesť na ňu ohromný útok. Chcú mať všetko pod dohľadom a prinútiť ľudí k autocenzúre !

  Sloboda slova je jednou, ak nie jedinou, z výhod, ktoré priniesol kapitalistický prevrat 1989 obyčajným ľuďom. A ideme si ju nechať vziať ?!

  Všimnite si vypínanie diskusií počas prebiehajúceho pravicového prevratu, na najpoužívanejších spravodajských portáloch-vlastnených samozrejme väčšinou zahraničnými mediálnymi konglomerátmi . Alebo domácou superoligarchiou.

  Novinári sa za kapitalizmu zmenili na „špinavé protislovenské prostitútky“ a spravodajstvo na účelovú propagandu. Verejnosť však prezrela ich manipulácie a úplne stratila dôveru v spravodajstvo – a čo je najhoršie aj spravodajstvo verejnoprávne, ktoré „si platí“ verejnosť. Za to ju chce „slušná“ novinárska žumpa potrestať tak, že vyhlásila svätú vojnu proti slobode slova.

  Tu je chuťovka prešporskej pravicovej perepúte o jej začínajúcom brutálnom útoku na slobodu slova, slobodu prejavu a slobodu internetu :

  https://www.youtube.com/watch?v=wuF9f2WINfQ

  Lidé – bděte !

  Reply
   • 6. marca 2018 at 16:07
    Permalink

    Máme hole v ruce

    veď ale ja sa nechcem biť…

    Reply
 • 6. marca 2018 at 13:53
  Permalink

  Nastal pokus o pravicový prevrat, s veľkým podozrením že sa jedná o puč podporovaný zo zahraničia, pravdepodobne na oslabenie ( skrotenie, ovládnutie, ) stredoeurópskych krajín.

  Fico sa dostal do takej situácie, že už vážne nemá čo stratiť, dokonca už ani svoje meno. Myslím že v takejto situácii je tá najlepšia chvíľa zatočiť s vlastizradným mimovládnym sektorom na Slovensku a vyčistiť ním infiltrované verejnoprávne médiá. Konečne je k tomu pádny dôvod.

  Bude Slovensko krajinou svojprávnou a zvrchovanou, alebo nesvojprávnou, vazalskou a otrockou ?

  Zakrútiť krkom mimovládkam a vyčistiť verejnoprávne médiá by bola od neho posledná veľká služba pre Slovensko.

  Reply
  • 7. marca 2018 at 14:56
   Permalink

   Ták.

   Dnes je jasné, že sa Ficovi jeho zaliečanie sa mimovládnemu sektoru a eurozväzácke riťolezectvo ťažko vypomstilo.

   Fico je v Európe odpísaný, on už hrá len na domáceho voliča.
   Fica môže zachrániť to, že obetuje „teplých“ mestských voličov SD pre Progresívne Slovensko, prudko otočí kormidlo smerom k sociálnej a vlasteneckej politike a získa tým ľavicových voličov hlavne z radov znechutených nevoličov a protestných voličov a nefašistických voličov ľudákov. Toho však asi nie je schopný, lebo niekto má v hrsti jeho miešok.

   Je hanebné, že parlamentná ľavica nie je schopná zákonmi podchytiť zvrchovanosť a svojprávnosť Slovenskej republiky, a tieto mne sympatické návrhy, podáva naci-faci strana :

   Je to strašné, ale musím im dať zapravdu.

   Reply
 • 6. marca 2018 at 16:21
  Permalink

  To je tá spomínaná propaganda namiesto spravodajstva.

  Pamätáte si na správy o UMIERNENEJ sýrskej opozícii, podložené zábermi jej, po zuby ozbrojených členov ?

  A vôbec, dnes je doba spravodajstva PRÍVLASTKOV. Všimnite si ich nadmerné používanie. Napríklad práve v prípade tej sýrskej opozície – denno denne spravodajstvo dôsledne tvrdošijne zdôrazňovalo, že je UMIERNENÁ.

  Lenže čo je pre jedného umiernená opozícia je pre druhého teroristická skupina. A teraz ide o to, že prívlastok niekto vytvoril. Kto ? Ako ? Prečo ? A prečo počujem v správach tento a nie iný prívlastok ?

  Nuž, keď sa začnú v správach používať prívlastky, je to koniec spravodajstva a začiatok propagandy.

  Sledujte prívlastky.

  Reply
 • 8. marca 2018 at 9:37
  Permalink

  Denník SME rovnako ako portál Trend padol na úplne dno žurnalistiky.

  Oficiálne totiž oznámil, že nebude publikovať vyjadrenia premiéra Slovenskej republiky Róberta Fica o možnom zapojení amerického miliardára Georga Sorosa do súčasnej krízy na Slovensku.

  Tento kontroverzný denník však neváha zverejňovať rôzne konšpiračné teórie o Vladimírovi Putinovi, či údajnom Ruskom ovplyvňovaní volieb v iných krajinách. Denník v minulosti taktiež zverejnil konšpiračnú teóriu o zbraniach hromadného ničenia v Iraku.

  Reply
  • 8. marca 2018 at 12:19
   Permalink

   Výstižné!

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *