Dá sa kráčať „vpred“ aj proti prúdu ?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Kráčať proti prúdu je veľmi namáhavé. Mnohí z nás to poznajú.

Stáva sa, že taký prúd človeka často strhne so sebou a on musi znova vstať a vydať sa na cestu, ktorú si vybral. Kráčať vpred, proti prúdu, je ešte namáhavejšie najmä vtedy, ak je to prúd bahna a špiny upadajúcej a rozkladajúcej sa spoločnosti. Vtedy človek potrebuje veľa odvahy a odhodlania, aby dokázal ísť vlastnou cestou. Ísť proti prúdu spoločnosti, ktorá je založená na chamtivosti, mamonárstve a a vykorisťovaní človeka človekom. Spoločnosti, ktorá preferuje egoizmus, ktorý vydáva za individualizmus a kritické myslenie.

Človeku sa samému veľmi ťažko kráča proti prúdu v spoločnosti založenej na povrchnosti, kde je uctievaný kult krásy tela a mladosti a dehonestovaná krása duše a skutočného intelektu. Mnoho mladých ľudí pochopilo, že táto spoločnosť ničí samú seba tým, že zavrhla pravé morálne hodnoty. Hodnoty, ktoré formujú osobnosť človeka tak, aby žil plnohodnotným a naplneným životom. Mladí ľudia zisťujú, že ich už nenapĺňa lacná povrchná zábava a vnucovanie zážitkovej formy prežívania života. Snažia sa hľadať východiská a cestu z morálneho bahna spoločnosti, ktorá sa ich snaží presvedčiť , že krása tela a bohatstvo sú zárukou dobrého a šťastného života.

Pochopili, že skutočné šťastie a krása života spočíva v úplne iných hodnotách, aké sa im snaží vnútiť tento svet.

Aký bude svet a Slovensku v roku 2048.

To nikto z nás nevie.

Dôležitá je nádej a viera v zdravý ľudský rozum , ktorý dokáže rozoznať dobro od zla. Najmä vtedy, keď sa zlo snaží maskovať vzletnými heslami o slobode a demokracii. Mladí ľudia začínajú chápať, že heslá o pravde a láske sú klamstvom. Prestávajú veriť politikom a mocným sveta. Pochopili, že jediným východiskom z morálnej biedy, je prevziať zodpovednosť sám za seba a následne za vývoj celej spoločnosti.

Iste, je stále mnoho takých, ktorý sa vezú na prúde zábavy a odmietajú prevziať zodpovednosť za svoje konanie. Ale raz budú musieť čeliť skutočnému životu a rozhodnúť sa, ako chcú žiť.

Žiť v otroctve mamonu je veľmi lákavé, ale neprináša duševné uspokojenie a duchovný rast spojený s pravými morálnymi hodnotami.

„Vpred“ proti prúdu sa dá ísť a ak sa pridajú ďalší mladí ľudia, ktorým nie je ľahostajné, ako bude vyzerať aj ten náš maličký kúsok zeme, tak sa prúd konzumnej spoločnosti, ktorá postavila na piedestál peniaze a lacnú zábavu dá prekonať a dokonca aj zastaviť.

V tom môžeme mladým ľuďom pomôcť aj my samotní. My rodičia a starí rodičia správnou výchovou a vštepovaním hodnôt a pomôcť napraviť to, čo sme my samotní dopustili.

Skazu sociálnych istôt, zdevalvovanie hodnôt a stratu budúcnosti našich detí.

Musíme s nimi kráčať „vpred“ proti prúdu.

Obrázok: Mikuláš Galanda, bieda, CC

 

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať na sociálnych sieťach, alebo preposlať mailom známym. Jednoduchou cestou nám pomôžete dostať hodnotné informácie k širšiemu počtu ľudí…

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Dá sa kráčať „vpred“ aj proti prúdu ?

 • 1. júna 2018 at 13:07
  Permalink

  Cesta proti prúdu je cesta vpred, lebo je to cesta k zdroju, k prameňu a tam je voda najčistejšia.

  Reply
 • 2. júna 2018 at 13:40
  Permalink

  Dokonca sa dá kráčať aj „Hlavou proti vetru“…Ľavicový ekonóm Michal Polák ešte v 2011 napísal knihu, v ktorej „jako červená nit se texty vine respekt k revolučním zápasúm minulosti…“ ešte citujem „Názory a postoje M.Poláka jsou konzistentně levicové a neváhám napsat – autenticky socialistické…“
  …ale aj Vy to dobre chápete a „ísť proti prúdu“ dnes znamená hovoriť s vlastnými deťmi, vychovávať ich tak, aby vnímali socialistický svetonázor a sociálnu spravodlivosť ako základný princíp…už 29 rokov nám to zakazovali, „komunizmus“ je ústavne zakázaný, socializmus za ĆSSR bol zosmiešnený mladým generáciám a nik – takmer nik, neukazuje tú cestu – ktorá rozhodne v 1989 neskončila, len ju „zastavili“ …

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *