DAV DVA na Loomio.org a s vlastnou knižnicou vecí aj pre spolupracovníkov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Členovia iniciatívy DAV DVA začali v prvých januárových týždňoch roku 2017 fungovať na voľnom softvéri loomio.org. Počiatky tohto softvéru možno nájsť v hnutí Occupy, kedy bol potrebný nástroj umožňujúci diskusiu medzi ľuďmi a mať možnosť priameho rozhodovania. Tento pomerne jednoduchý nástroj, ktorý je akýmsi veľmi jednoduchým hybridom Gmailu a Facebooku je využívaný aj pirátskymi stranami, či stranou Podemos. Umožňuje pomerne ľahké hlasovanie o problémoch, ktoré je potrebné v DAV DVA riešiť.

Od prvých februárových dní zas DAV DVA poskytuje virtuálnu knižnicu vecí okrem svojich členov aj pre svojich spolupracovníkov, ktorí zatiaľ nie sú členmi DAV DVA. Zatiaľ funguje na spoločnom cloude s možnosťou ponúkať funkčné veci a aj si ich požičiavať od ľudí, ktorí ich majú momentálne u seba. Inšpiráciu sme našli v už fungujúcich kamenných knižniciach vecí v Británii, na Slovensku, či inde. Sú to akési predchodkyne prístupových centier. DAV DVA sa pokúsi aj o reálnu kamennú knižnicu vecí v budúcnosti, no chce ísť už teraz v niečom príkladom.

Foto: Loomio screenshot, CC

 

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *