Draxler o tom, čo mohol dezignovaný premiér urobiť a čo neurobil

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Igor Matovič mal celý týždeň od vypuknutia hlavnej fázy epidemiologickej krízy priestor na to, aby sa ukázal ako štátnik. Je predseda jednej z najbohatších strán (a v prepočte na člena vôbec najbohatšej), ktorá má zároveň županov a teda nejaký verejný aparát. Bez problémov si mohol zostaviť malý odborný a komunikačný tím, ktorý by komunikoval s vládou. Veď on na požiadanie všetky kľúčové informácie dostáva.

Ako dezignovaný premiér mohol (a dalo by sa povedať, mal) so svojimi ľuďmi pomáhať usmerňovať komunikáciu, ak videl nedostatky, operatívne na to mohol upozorňovať. Čo ale urobil? Týždeň ho veľmi nebolo vidno, lebo sa háda o vládne posty. Potom mu došlo, že by ho ľudia mohli začať brať na zodpovednosť, tak včera usporiadal brífing, kde veľmi kreatívnou extrapoláciou došiel k tvrdeniu, že za ostatné tri týždeň sa na Slovensko z Talianska vrátilo sto tisíc ľudí (??) a cez médiá začal vláde odkazovať, čo by mala robiť, hoci práve sám išiel na zasadnutie krízového štábu.
A dnes znovunaštartoval svoje cirkusové správanie nejasnými vyhrážkami cez Facebook. Toto nás odteraz čaká na takmer dennom poriadku. Pevne verím, že zďaleka nie štyri roky.

Zdroj: FB

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *