Dušan Deák k Hirošime a Nagasaki: Bol to jeden z najhorších vojnových zločinov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Pred 74. rokmi zabíjala americká atómová bomba v Hirošime a Nagasaki

V prvních dvou až čtyřech měsících po shození bomb zemřelo v Hirošimě 90 000 – 166 000 lidí a v Nagasaki 60 000 – 80 000, z toho v každém městě téměř polovina zemřela v prvním dni. Zdravotnické oddělení Hirošimy odhaduje, že lidé, kteří zemřeli v první den, v 60 % zemřeli na ozáření nebo uhořeli v plamenech, ve 30 % zahynuli pod padajícími troskami a v 10 % z ostatních příčin.

Pozri tu

Toto a zhodenie tej druhej bomby na nevinných civilistov patrí medzi najhoršie vojnové zločiny 20 storočia, tak isto ako Irak je podľa mňa najhorším vojnovým zločinom 21.storočia zatiaľ. Ale viete, čo je nehanebné?

…učiť deti v školách, že tento zločin ukončil vojnu, že to vlastne bola spása.

Tak, ako to je už naozaj sila, japonská armáda bola dávno porazená, a zabitie desiatok tisíc s dosahom stoviek tisíc nevinných ľudí nič na tomto fakte nemohlo zmeniť, USA to urobili aby demonštrovali silu ZSSR, samozrejme aj ako vedecký pokus, ako to vlastne dopadne.

Takže, všetcí tí čo to ospravedňujú ako správny krok, ktorý pomohol ukončiť vojnu, tak vlastne legetimizujú použitie jadrových zbraní na civilnom obyvateľstve, len aby títo druškovia nezabudli, že dnešné jadrové zbrane sú stovky násobne silnejšie a učínejšie ako byli vtedajšie a len 2 krjainy ich majú viac ako 15 000 dokopy, tak si predstavte, čo to urobí s planétou, to akože si tí idioti myslia, že pôjdu žiť na Mars?

…neviem vážne pochybujem, že si zaslužíme označenie ,,človek rozumný“ pri takýchto veciach určite.

Mgr. Dušan Deák, autor je politológ

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


5 thoughts on “Dušan Deák k Hirošime a Nagasaki: Bol to jeden z najhorších vojnových zločinov

  • 7. augusta 2019 at 17:20
    Permalink

    Súhlasím s článkom.

    Aj podľa mňa nešlo o nič iné, ako vojenský pokus účinku jadrových zbraní, dvoch rozdielnych konštrukcií. Krajina, ktorá ich takto použila by mala byť vylúčená z ľudského spoločenstva, namiesto toho, ona tvorí „politiku sveta“ a je svetovým teroristom a policajtom v jednom.

    Je taktiež hanebné, že vnútorná kolaborácia v postihnutej krajine už trištvrte storočia vedie servilnú politiku voči svojmu útočníkovi . Ako Japonec by som sa hanbil za to, že vnútorná kolaborácia „zabudla“ kto bol útočníkom, aký neľudský čin spáchala a hlavne to, že rovnakú útočnú politiku vedie 75 rokov po celom svete – z konfliktu do vojny, z vojny do konfliktu – nepretržite, len aby pred domácim obyvateľstvom ospravedlnila nehorázne, ale skutočne nehorázne výdavky na zbrojenie. O hanbe použitia jadrových zbraní treba neustále hovoriť, a neustále pripomínať to, kto ich použil, a že jeho politika je stále rovnako útočná – čiže použitie zbraní hromadného ničenia neustále hrozí, kdekoľvek na svete.

    Preč s USA !

    https://i.redd.it/41hcbmsbg0411.jpg

    Reply
    • 8. augusta 2019 at 0:20
      Permalink

      Martine, přeji Vám
      i nám všem klid a mír v těchto neklidných časech.

      Připojuji se ke slovům nejen Vás, ale i samotného autora. Nicméně, dovolím si jen jednu úvahu. Přiznám se, ještě donedávna bych tohle z huby nevypustil. Avšak po přečtení následujícího článku a prohlédnutí fotek o kousek níže již nejsem natolik tvrdě vyhraněný vůči amer. útoku na Hirošimu a Nagasaki. Dokonce bych řekl, že Japonci sklidili to, co sami zaseli.

      Nezapomínejme, Martine, že císařské Japonsko bylo fašistickým útvarem, jenž prováděl ukrutnosti vůči nejen čínskému civilnímu obyvatelstvu na úrovni překračující v řadě případů dokonce i nejhorší fašistická zvěrstva hitlerovského Německa. Masakr jen v jednom jediném čínském městě Nanking zbavil života během naprosto nepředstavitelného masakru během běsnění japonských fašistů přes 300 tisíc (!!!) nevinných a mírumilovných obyvatel. Některé histor. prameny uvádějí číslo až 430 tisíc popravených (nejčastěji stětím šavlí) a až 80 tisíc hromadně znásilněných dětí a žen v jednom jediném Nankingu. Nepředstavitelné… ((

      A tento jeden jediný akt fašistické japonské zvůle měl horší následky než Hirošima a Nagasaki dohromady. Následující odkazy jsou více než strašlivé… ((

      http://www.halonoviny.cz/articles/view/47835306

      http://www.muzivcesku.cz/galerie/pres-300-tisic-obeti-behem-par-tydnu-znasilneni-nankingu-ve-26-fotografiich/?image=0&back=http://www.muzivcesku.cz/znasilneni-nankingu-ve-26-fotografiich-nekolikatydenni-masakr-japonci-neprezilo-na-300-tisic-lidi/

      Reply
    • 8. augusta 2019 at 2:01
      Permalink

      Martine, ještě dovětek mi dovolte.

      Vezmeme-li v potaz i Druhou čínsko-japonskou válku (7. červenec 1937 až 2. září 1945), nemohu na tomto místě pominout strašlivý fakt celkových čínských obětí fašistického Japonska. Krvavá řež v Nankingu koncem r. 1937, tedy na začátku holokaustu Číňanů ze strany fašistického Japonska, byla, bohužel, jen preludiem k celkové válečné hrůze japonských fašistů na území Číny.

      Ve světle dějinné PRAVDY nemohu proto obejít stranou děsivou hrůzu Druhé světové války v letech 1937-1945, která zní takto. NEJVĚTŠÍ VÁLEČNÉ ZTRÁTY NA ŽIVOTECH POSTIHLY NÁRODY DVOU STÁTŮ, A SICE SOVĚTSKÉHO SVAZU (27 MILIÓNŮ) RUKAMA FAŠISTICKÉHO NĚMECKA A ČÍNSKÉ REPUBLIKY (20 MILIÓNŮ) RUKAMA FAŠISTICKÉHO JAPONSKA.

      Ač to zní, možná, podivně, civilní ztráty Japonců v Hirošimě a Nagasaki rukama USA nepřesáhly sotva 2 % celkových čínských obětí rukama japonských fašistů v letech genocidy Číňanů v průběhu strašlivé Čínsko-japonské války v letech 1937 až 1945.

      Reply
  • 8. augusta 2019 at 8:13
    Permalink

    Vašku,

    žiadny počet obetí neospravedlní použitie jadrových zbraní. Na civilnom obyvateľstve, bez varovania z veľkej výšky, keďže nebol vyhlásený ani bombardovací poplach, keďže si mysleli že ide o prieskumné lietadlo ( Hirošima ). A ešte k tomu v čase, keď fašizmus bol už v Európe porazený. Japonsko stačilo izolovovať, a postupovať konvenčne, Tokyo leží pri mori – okrem toho bolo postihnuté neúrodou ( ryže ), čiže by malo veľké problémy so zásobovaním armády. Hladná armáda – mierna armáda. Ak chceli Japonsko primeť ku kapitulácii, mali bombu hodiť do mora, 30 km od Tokya s výstrahou že nabudúce budú presnejší. Ale načo čakať humanizmus od kapitalihnusu, však ?

    Kovbojstanci si len našli zámienku na vyskúšanie ich účinku a demonštráciu silu pred celým svetom pri delení vojnovej koristi. Je to odporný čin, ktorý by mal byť svetovým spoločenstvom odsúdený a USA izolovoané, keď sa doteraz za to neospravedlnili.

    Zatiaľ čo držba jadrových zbraní bola témou ešte v 80. rokoch, po rozvrate socializmu protijadrové hnutie úplne stíchlo a dnes sa pochody obyvateľstva voči jadrovým zbraniam nekonajú. Najvyšší čas ich obnoviť – aj to by malo byť témou medzinárodnej ľavice, rovnako ako abnormálne a stále sa zvyšujúce výdavky na zbrojenie, kým chýbajú peniaze na zdravotný a sociálny systém, a na boj ( lepšie je povedať na prispôsobenie sa ) s klimatickými zmenami.

    Reply
    • 8. augusta 2019 at 11:56
      Permalink

      Martine, zdravím Vás.

      Neobhajoval jsem první a, doufejme, i poslední použití A-pumy proti lidem. Jen jsem chtěl naznačit, že prvotní příčinou zásahu USA (spojenec SSSR ve Druhé světové válce) proti Hirošimě a Nagasaki, bylo válečné běsnění fašistického Japonska na Dálném východě. Proč Japonsko zatáhlo USA do válečné vřavy na Pearl Harbor 7.12.1941? Co mohli Japonci asi tak čekat od Američanů, poděkování nebo co? Tím neospravedlňuji amer. použití A-pum v Japonsku.

      Jen jsem chtěl říci, Martine, že Vaše poznámka o „poraženém fašismu v Evropě“ nebyla na místě, protože II. sv. válka skončila teprve 2.9.1945 porážkou fašistického Japonska, na to, prosím, nezapomínejme.

      I proto společná vojenská přehlídka spojenců ve II. sv. válce, tedy SSSR, USA a Velké Británie se konala v Berlíně, Martine, a to až 7.9.1945, tedy AŽ PO UKONČENÍ DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY NA VŠECH FRONTÁCH, TEDY AŽ PO PORÁŽCE NEJEN FAŠISTICKÉHO NĚMECKA, ALE I FAŠISTICKÉHO JAPONSKA NA DÁLNÉM VÝCHODĚ DNE 2. ZÁŘÍ 1945.

      Martine, sovětskému státu a Rudé armádě pod velením Vrchního velitele ozbroj. sil SSSR maršála J.V. Stalina amer. útok na japonská města Hirošimu a Nagasaki nikterak nepřekážel v provedení této slavnostní voj. přehlídky ─ podívejte se:

      https://www.youtube.com/watch?v=Mnpn5znFEtc

      P.S.
      Martine, nic proti Vám osobně, opravdu zhola nic, ale ve vší úctě, kdybych si měl vybrat mezi smrtí v epicentru výbuchu v Hirošimě a mezi smrtí japonských satanistů v čínském Nankingu, promiňte mi, vybral bych si Hirošimu.

      Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *