Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ak systém šliape po inštitucionálnych rámcoch, ktoré mu mali dávať legitimitu , tak to je už naozaj vrcholné štádium, potom môžeme očakávať nové legitimáčné rámce.

To, že sa tu v podstate od vzniku samostatnej republiky len veľmi symbolicky uplatňujú sociálne práva dané ústavou, za niektorých vlád sa otvorene neuplatňovali, tak to je už žiaľ tristná realita. Ale pokiaľ svätý grál tohto usporiadania, teda nedotknuteľnosť súkromného vlastníctva výrobných prostriedkov je nahlodaný, a na základe ústavy, zákonov a ústavných zvyklostí, je takmer 100% istota, že podnikateľia dostanú neskutočné odškodné, za to, že nemohli vykonávať svoju činnosť a nebola im pridelená adekvátna náhrada, ak si pôjdu hájiť svoje práva prirodzene. K tomu sa podľa všetkého môžu pridať aj osoby, ktorým bola obmedzená osobná sloboda tým, že ako zdraví občania museli byť zavretí v karanténe, tiež odporúčam vymáhať náhradu. Toto je jedná časť marazmu.

Potom tu máme už niekoľkoročný systematický útok na slobodu slova, v poslednom čase aj otvorený útok na národnú identitu, ani nie že suverenitu tú vďaka transformácií už aj tak nemáme, ale na identitu, na jazyk, na kultúru na históriu a sebestačnosť tohto národa. Profesor Oskar Krejčí pred pár dňami povedal (v relácií na Svobodnom rádiu), síce o Čechoch, ale o nás to platí taktiež, že pokiaľ tieto procesy budú pokračovať, tak v najbližšom storočí ako národy prestaneme existovať.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Dušan Deák o súčasnom úpadku

  • 26. júna 2020 at 9:09
    Permalink

    Pan Deák, ved tato demokracia je tak koncipovana, aby majetni ostali majetnymi a svoj majetok este zveladovali, a nie aby on prisli! Vykvet demokracie USA – tak v ich demokracii bola demokracia len pre majetnych, ale nie pre otrokov. Otroci boli tovar! A aj prvi prezidenti USA boli otrokarmi. Predsa by si neurobili ustavu proti sebe a prisli tak o majetok! A tak sa to taha storociami… Vsetky ustavy su odvarom tej prvej demokratckej z USA.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *