Fejtón Juraja Janošovského: Ako vypovedať vládu zo Slovenska

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ako vypovedať vládu zo Slovenska? Kam vypovedať, je jasné. Nech si ich americkí sponzori berú! A živia! Obávam sa však, že aj im rýchlo dôjde, že doviezli trúdy… Problémom nie je kam, ale ako sa ich zbaviť! Pokiaľ budú v Ramsteine, a po celej Európe, americké základne, bude ťažko sa príťaže miestnych kompradorských „elít“ zbaviť. Nakoniec, majú zásluhy. Namiesto peňazí do zdravotníctva a školstva „subvencovali“ Pentagonu investície na výskum nových zbraní (ušetrili za šrotovanie a dostali na drevo za „bojové“ stíhačky, ktoré sa v slovenskom vzdušnom priestore ani neotočia…).

Viac, ako tlupy amerických žoldnierov, stabilitu pomerov (koloniálnych) lepšie garantuje svorka miestnych žurnalistov. Po stážach a štipendiách ochotne položia za americké záujmy aj životy. Zašité šidlo v tejto vete je v tom, že nie svoje, ale naše…S drogovo závislými žoldniermi za chrbtom, so žurnalistami bez chrbta (chrbtovej kosti) miestne „elity“ nemajú veľa možností voľby: Ako kedysi Kukan. Buď pôjdu robiť nočných vartášov na družstvo (pardón: na farmu), alebo budú poslušnými bábkami, bezohľadnými poskokmi v hanebnom žolde…

Ako teda sa ich zbaviť, v odpovedi na ich hochštaplerstvo. Vypovedanie cudzích diplomatov, bez dôvodu, len ako prihlásenie sa do kampane proti Rusku. Ako vypovedať miestnu vládu? Ficovsko-pellegríniovský pokus (držať palce im môžeme) s referendom je viac kamuflážou, ako skutočnou možnosťou. Pellegríni, koketujúc s „progresívcami“ sa o referendum bude usilovať, ale asi sa s novou bábkovou vládou, dostaneme „iba z dažďa, pod odkvap“.Pravicovými populistami nominovaní prvoposlanci si určite sami „nevypustia rybník“. Kto už by im dal diplomatické pasy, sanatória, podiely na „európskej pomoci“ a najmä päť tisíc euro“ v hotovosti“ mesačne?

Možno, jediná členka predsedníctva Progresívneho Slovenska, ktorá splnila vekový limit na prezidentskú kandidatúru, pomôže PP koalícii (Progresívci+Pellegrini) do parlamentu a do vlády (a nám ostatným pod ten deravý odkvap…). No dostať výsledky referenda „cez parlamentnú väčšinu“, podporovanú Ústavným súdom, Generálnym aj špeciálnym prokurátorom a pristrihnutými sudcami je naozaj nesplniteľná úloha (aj pre Herakla- Augliášov chliev sa dá „vyčistit“, slovenský parlament nie!).

Teda kadiaľ cesta povedie? Začať asi treba s vypláchnutím slovenskej „žurnalistickej obce“ (ako to bájny Herkules urobil v najšpinavšom a najväčšom antickom chlieve). Hrdinovia Šorošových mimovládok, manažovaní Demešom a Vašáryovou, Dostálom a Osuským, sú v podstate iba zbabelci. Myslím, že bude stačiť iba verejne viesť individuálne, menovité „spisy“ evidujúce ich podnecovanie k vojne, arogantné ideologické útoky, nabádajúce k verbálnemu aj skutočnému násiliu, organizovanie genocídnych operácií.

Nie, ako hrozbu revanšizmom, ale ako podklad pre národné súdy, schopné, podľa zákonov, vyhodnotiť ich nezákonnú a protiústavnú činnosti… Bez mediálnej podpory „zmäknú“ aj miestni americkí jastraby (Kiska, Naď, Korčok, Čaputová) a ich slabosť bude signalizovať, že použitie „osloboditeľských amerických žoldnierov“ nie je až také ľahké. S prihliadnutím aj na to, že väčšina si ešte pamätá, v historickom európskom priestore, nakladačku „spojeným západoeurópanom“ – Napoleónovým Francúzom aj Hitlerovým Nemcom… Teda, ešte nejaký piatok potrvá kým „vyhostíme“ priemiérov a ministrov bábkových vlád. Možno je dobre, že pretečie Temžou, ešte veľa vody. Aby našich vyhostencov v exile, na Floride, „po zásluhe“ privítali namiesto bohatých amerických dôchodcov, naštvaní hispánci a afroameričania…(spolu s krokodílmi a tornádami).

Juraj Janošovský

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Fejtón Juraja Janošovského: Ako vypovedať vládu zo Slovenska

  • 28. apríla 2021 at 5:26
    Permalink

    Trefné. Prečo ste sa nezapísali do zoznamu na darovanie 2% z dane?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *