Filmový svet očakáva nové dielo Mateja Mináča, v ktorom si zahrá aj Fellini

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Ilustračné foto (vľavo Federico Fellini) – thefilmstage.com

(zdroj)

Je zriedkavé, keď slovenský režisér nakrúti dobrý film a ešte zriedkavejšie je, keď slovenského režiséra oceňujú zahraniční kritici a odborné médiá.

Tým vo svete filmu uznávaným režisérom je Matej Mináč (vpravo), mimochodom, 1. apríla oslávi 60-tku.

(zdroj)

.

Matej Mináč sa preslávil najmä dokumentárnym filmom Nicholas G. Winton – Sila ľudskosti. V roku 2002 zaň dostal ocenenie EMMY AWARD za najlepší dokumentárny film roka. V pondelok priniesol filmový magazín Cineuropa článok, v ktorom informoval o novom projekte Mateja Mináča. Pôjde o film Nikdy sa nevzdávaj a zahrá si v ňom aj filmová legenda Federico Fellini. Film sa má začať nakrúcať na budúci rok a premiéru má mať v roku 2024, no mená Mináč a Fellini sú takým lákadlom, že filmoví komentátori sa už teraz na tento film tešia.

Príbeh filmu, aj stretnutie s Fellinim, sa rozvíja na základe skutočných udalostí zo života slovenského režiséra. Ešte ako mladý debutant v roku 1989 nakrúcal dokumentárny film o Jurajovi Jakubiskovi Portrét režiséra. Súčasťou tohto filmu bol aj rozhovor s Federicom Fellinim, za ktorým sa štáb vybral do Talianska. Nový film Mateja Mináča by mal formou humorného cestopisu opísať zážitky z tejto cesty, na pozadí dobovej atmosféry, v ktorej sa zrazili tri ideológie – socialistická, kapitalistická a nacionalistická.

Súčasťou filmu by mali byť aj doteraz nepublikované zábery Federica Felliniho.

Viac informácií o Matejovi Mináčovi nájdete tu alebo tu.

Marián Moravčík

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *