Filmový svet očakáva nové dielo Mateja Mináča, v ktorom si zahrá aj Fellini

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ilustračné foto (vľavo Federico Fellini) – thefilmstage.com

(zdroj)

Je zriedkavé, keď slovenský režisér nakrúti dobrý film a ešte zriedkavejšie je, keď slovenského režiséra oceňujú zahraniční kritici a odborné médiá.

Tým vo svete filmu uznávaným režisérom je Matej Mináč (vpravo), mimochodom, 1. apríla oslávi 60-tku.

(zdroj)

.

Matej Mináč sa preslávil najmä dokumentárnym filmom Nicholas G. Winton – Sila ľudskosti. V roku 2002 zaň dostal ocenenie EMMY AWARD za najlepší dokumentárny film roka. V pondelok priniesol filmový magazín Cineuropa článok, v ktorom informoval o novom projekte Mateja Mináča. Pôjde o film Nikdy sa nevzdávaj a zahrá si v ňom aj filmová legenda Federico Fellini. Film sa má začať nakrúcať na budúci rok a premiéru má mať v roku 2024, no mená Mináč a Fellini sú takým lákadlom, že filmoví komentátori sa už teraz na tento film tešia.

Príbeh filmu, aj stretnutie s Fellinim, sa rozvíja na základe skutočných udalostí zo života slovenského režiséra. Ešte ako mladý debutant v roku 1989 nakrúcal dokumentárny film o Jurajovi Jakubiskovi Portrét režiséra. Súčasťou tohto filmu bol aj rozhovor s Federicom Fellinim, za ktorým sa štáb vybral do Talianska. Nový film Mateja Mináča by mal formou humorného cestopisu opísať zážitky z tejto cesty, na pozadí dobovej atmosféry, v ktorej sa zrazili tri ideológie – socialistická, kapitalistická a nacionalistická.

Súčasťou filmu by mali byť aj doteraz nepublikované zábery Federica Felliniho.

Viac informácií o Matejovi Mináčovi nájdete tu alebo tu.

Marián Moravčík

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Filmový svet očakáva nové dielo Mateja Mináča, v ktorom si zahrá aj Fellini

 • 5. augusta 2022 at 7:32
  Permalink

  Great with detailed information. It is really very helpful for us.
  Village Talkies a top-quality professional corporate video production company in Bangalore and also best explainer video company in Bangalore & animation video makers in Bangalore, Chennai, India & Maryland, Baltimore, USA provides Corporate & Brand films, Promotional, Marketing videos & Training videos, Product demo videos, Employee videos, Product video explainers, eLearning videos, 2d Animation, 3d Animation, Motion Graphics, Whiteboard Explainer videos Client Testimonial Videos, Video Presentation and more for all start-ups, industries, and corporate companies. From scripting to corporate video production services, explainer & 3d, 2d animation video production , our solutions are customized to your budget, timeline, and to meet the company goals and objectives.
  As a best video production company in Bangalore, we produce quality and creative videos to our clients.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *