Filozof Vladimír Manda o budúcom prokurátorovi neprokurátorovi

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Naši politici sa v tomto prípade pustili do zvláštneho spôsobu skvalitňovania nášho súdnictva. Rozhodli sa, že tak ako napríklad detské kardiologické centrum môže riadiť lesník, ako šéfom nemocnice môže byť niekto kto s medicínou nemá nič spoločné, tak sa rovnako rozhodli že „šéfom“ generálnej prokuratúry môže byť aj právnik, ktorý nieje prokurátorom.

V danom prípade však ide o nedostatok úsudku na strane poslancov, ktorý zákon schválili. Pointa je v tom, že „šéf“ generálnej prokuratúry neriadi len úrad prokuratúry organizačne, ale musí ho riadiť aj odborne, t.j. musí riadiť aj prokurátorov a preto musí byť sám generálnym prokurátorom. Rovnako ako v prípade predsedu najvyššieho súdu nieje možné zvoliť človeka, ktorý by nebol sudcom, lebo predseda nielen organizačne riadi úrad najvyššieho súdu, ale sám je predsedom senátu.

V prípade niektorých inštitúcii je možné oddeliť funkciu ekonomického či organizačného riadenia inštitúcie od jej odborného riadenia, ale toto nieje možné urobiť v prípade generálnej prokuratúry. Jednoducho povedané, šéf GP musí riadiť a kontrolovať aj prokurátorov, ale aby to mohol robiť, sám musí byť najvyšším prokurátorom alebo generálnym prokurátorom.

Už teraz je naprosto zrejmé, že ak sa generálnym prokurátorom stane neprokurátor, čo si teoreticky nesporne odporuje, tak naši politici dokážu, že oni sa vo svojom konaní nemusia riadiť logikou a súčasne je jasné, že tadiaľto vedie cesta nie k skvalitňovaniu nášho súdnictva, ale k jeho ďalšej degradácii.

Vladimír Manda na sociálnej sieti

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Filozof Vladimír Manda o budúcom prokurátorovi neprokurátorovi

 • 16. júla 2020 at 12:12
  Permalink

  Tieto kroky vedú k tomu, že výkonná moc (vláda) si priamo a nepriamo podriaďuje súdnu moc, prokuratúru a políciu. Pred „mnohými“ rokmi sa pokúšali prijať zákon a vyhodiť z funkcie Harabina. Neprešlo im to. Na Slovensko prišiel človek poverený z OSN a v správe napísal o tomto svinstve. O niečo podobné sa pokúšali aj v ČR. Ale nakoniec to išlo k ústavnému súdu a ten rozhodol o neprípustnosti takého zákona – dokonca tam ako precedens takýchto svinstiev spomenuli pokus vlády SR takto odpáliť Harabina. U nás o správe toho poverenca OSN médiá radšej ani neinformovali. Keď som poposielal našim slávnym „právnikom“ čo bojovali stále proti Harabinovi rozhodnutie ústavného súdu ČR kde priamo popisovali správu OSN o porušení nezávislosti súdov zo strany vlády SR….tak im to pysk vykrúcalo. Ešte aj dnes sa to dá nájsť medzi rozhodnutiami US ČR.
  Keď sa to nepodarí toto podriaďovanie súdnej moci, polície a prokuratúry vláde zvrátiť, tak to môžu iba na úrovni EÚ… alebo OSN. Na Slovensku sa ťažko robí akákoľvek osveta.

  Reply
 • 16. júla 2020 at 13:38
  Permalink

  Obsadenie tohto postu je pravdepodobne na objednávku zo zahraničia. Znie na meno Daniel Lipšic. V roku 1998 bolo na neho spracované Memorandum na tajného spolupracovníka Vojenským obranným spravodajstvom pod krycím menom „Zelenáč“. Je pravdepodobné, že Lipšic pracuje aj pre zahraničné tajné služby typu Mossad, alebo CIA. Viac na nižšie uvedenom linku.

  https://www.scribd.com/doc/80901687/Lipsic-Aron-Finish

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *