#HlasyPozdvihnutéZTicha: Coronavirus odhalí skutočnú tvár našej spoločnosti

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Coronavirus medziiným (chvala) odhalí našu skutočnú tvár a možno dokonca v mnohých prípadoch bude kráľ nahý, tak ako napríklad Bruselskí páni svojou rokmi proklamovanou dojemnou humanitnou tvárou solidarity a jej slovami proklamovanej starostlivosti u utečencov (čo môže byť len dobre maskovaný peknými slovami dovoz novodobých otrokov do západných fabrík, miesto bavlnených polí….).

Citovo vydieračská mantra o židovsko- kresťanských koreňoch, ktorá mala útočiť na naše city a svedomie, ukazuje najmä u tých, čo to najviac propagovali, že má veľké diery a už dávno prehnité mentálne korene a skôr len hladia našu vyprázdnenú a plytkú dušu a ego, že je to tomu tak, ako keby to zodpovedalo skutočnosti.

Coronavirus nám všetkým nastavuje zrkadlo, a zdá sa, že kráľovstvo krivých zrkadiel sa nachádza na západe a hlavne v tom ekonomicky silnom západe (GB, FG, DE) vrátane ideologického centra pekný mantier, ktorým je Bruseli , ktoré jasne ukazujú, že slova solidarity, ľudskosti, humanity boli len heslami, ktoré svätili účel.

Možno vám niečo napovie článok v idnes od Tereza Spencerová (uvádzam z neho krátky úryvok (aby bolo jasné, nekritizujem EU, ale jeho neschopných a manipulatívnych a často hlúpych pohlavárov):

„…zatímco se Západ drolí a proti koronaviru postupuje na principu „každý sám za sebe“, dovezlo čínské jumbo první zásilku půl milionu roušek a dalších zdravotnických pomůcek do belgického Liege a na řadě je také Itálie, čínští experti už dorazili do iráckého Bagdádu… Peking oficiálně nabízí spolupráci nejpostiženějším zemím, konkrétně Íránu, Itálii a Jižní Koreji… první várka lékařské pomoci je už v Íránu, jemuž americké sankce zakazují mimo jiné i dovoz léků a zdravotního materiálu… stejné sankce dusí i Sýrii, která kvůli epidemii odložila parlamentní volby, zavírá kavárny a školy, i když nakažené hlásí jen sociální sítě, oficiálně se zaatím žádná čísla nepřiznávají… mimochodem, americký farmaceutický koncern Gilead má k dispozici slibnou vakcínu proti Covid 19, kterou hodlá prodávat za 50 až 100 dolarů, ale nyní se u soudu domáhá, aby se k němu nemohli dostat Číňané, protože se obává, že by Číňané lék rozdávali po světě zadarmo… v situaci, kdy jeden čínský miliardář poskytl Američanům víc masek a testů, než celá Trumpova vláda… fascinující… mimochodem, ČR hodlá z Číny přivézt 100 tisíc rychlotestů, ale zdá se, že kdybychom si o ně prostě řekli, už by tu byly i s doručením…“

Eva Z.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne




16 thoughts on “#HlasyPozdvihnutéZTicha: Coronavirus odhalí skutočnú tvár našej spoločnosti

 • 15. marca 2020 at 12:33
  Permalink

  Tak toto hovorí všetko: „…americký farmaceutický koncern Gilead má k dispozici slibnou vakcínu proti Covid 19, kterou hodlá prodávat za 50 až 100 dolarů…“HMM!

  A ešte toto: „…se u soudu domáhá, aby se k němu nemohli dostat Číňané, protože se obává, že by Číňané lék rozdávali po světě zadarmo… v situaci, kdy jeden čínský miliardář poskytl Američanům víc masek a testů, než celá Trumpova vláda… fascinující… mimochodem, ČR hodlá z Číny přivézt 100 tisíc rychlotestů, ale zdá se, že kdybychom si o ně prostě řekli, už by tu byly i s doručením…“

  Reply
 • 15. marca 2020 at 15:36
  Permalink

  Skutočnú tvár našej spoločnosti určuje aj hlúposť našich nových aj starých politikov,neinformovanosť obyčajných ľudí a bohužial aj zdravotníkov,ktorí exhibujú pred tv kamerami s nasadenými rúškami na ksichtoch.Pellegrini dokonca zariadil,že Zornica v Bánovciach nad Bebravou,okamžite zaradí do svojho výrobného programu šitie „ochranných“rúšok,ktoré v skutočnosti nikoho neochránia.Bolo to známe už pred 11.rokmi pri epidémii SARS.
  https://www.dtest.cz/clanek-673/zapomente-na-rousky

  Reply
 • 15. marca 2020 at 20:52
  Permalink

  Po dnešnom oznámení VW BA je mi jasné, že sme na začiatku významnej svetovej hospodárskej krízy – akej veľkej, to neviem odhadnúť. Bude na jej konci posilnená robotizácia a oslabení zamestnanci, či skôr nezamestnanci ?

  Svitla nádej na koniec kapitalizmu, globalizácie a hlavne „neslušného“ a zjavne prežitého ekonomicko-spoločenského liberalizmu ? Alebo na zintenzívnenie reakcie a „pritiahnutie opasku masám ? Bude nasledovať sklamanie ako po Grécku 2009 ?

  Reply
  • 15. marca 2020 at 22:46
   Permalink

   re :Martin
   Súhlasím s tým,že sme na začiatku veľkej hospodárskej krízy.Lebo po zastavení výroby vo VW prestanú s veľkou pravdepodobnosťou vyrábať aj ďalšie firmy.A keď skončia všetky 4 automobilky a pridajú sa US Steel,začnú pre SR ťažké časy.Tragédiou pre nás je,že my vlastne nemáme žiadny priemysel,ktorý by sme mohli nazvať „slovenským“.Nemáme ani žiadny agropotravinársky priemysel,ktorý by nás vedel uživiť.Do toho Covid-19 a konflikt na turecko-gréckej hranici,ktorý môže z hodiny na hodinu prerásť do „horúcej“vojny.Európska komisia je paralyzovaná a EÚ v predsmrtných kŕčoch.Kdesi som dnes čítal,že Merkelová sa nervovo zrútila a dá sa očakávať,že sa objaví ešte nejaká tá „čierna labuť“,ako to už býva,keď vo svete nadobudne prevahu nešťastie.
   Čo sa týka toho,že to môže predznamenať koniec kapitalizmu,tak k tomu čo sa nazýva „revolučnou situáciou“môže prísť skôr ako sa nazdáme.A keď tá revolučná situácia nastane,tak je otázkou,kto a za akým účelom ju využije.Nastolenie sociálne spravodlivej spoločnosti je len jednou z viacerých možností.Istotou však je,že taká zmena systému vo svetovom merítku bude sprevádzaná nevídaným krviprelievaním,úpadkom a deštrukciou.Ja osobne to zažiť nechcem a mladí ?Nie som si istý tým,či sú vôbec po tých rokoch vymývania mozgov nejakej zmeny schopní .
   Takže viac ako nádej pociťujem z toho čo sa na nás valí,obavy a strach.

   Reply
  • 16. marca 2020 at 7:41
   Permalink

   Osobitne ma zaujíma, čo narobí hospodárska kríza s Európou, v súčastnosti ako ohniskom nákazy. Pri obdobných opatreniach ako boli urobené v Číne, SARS od objavenia po vrchol chorobnosti trval 1 mesiac a ďalší mesiac chorobnosť doznievala, a možno ďalší mesiac a teplejšie počasie bude trvať až sa úplne vykynoží.

   Lenže napr. Taliansko a Španielsko nastúpili s opatreniami neskoro, a tam SARS bude mať omnoho devastujúcejšie účinky na zdravie ľudí a hospodárstvo týchto krajín.

   Chcem tým povedať, že práve teraz je šanca vycúvať z projektu Európskeho zväzu (=štátu) a návrat k pôvodnej podobe Európy, ako svetadielu národných štátov, ktoré môžu hospodársky spolupracovať.
   Ďalej, je to nádej, že sa definitívne znesie zo sveta ekonomicko-hospodársky liberalizmus, ženúci kapitál po celom svete a hľadajúci najnižšie náklady, čo pre obyčajných ľudí neznamená nič iné, ako súťaž ku dnu s globálnymi strediskami chudoby. Je čas definitívne skoncovať s presunmi výroby do lacných krajín a ich návrat do Európy, čo by znamenalo aj koniec vysokej životnej úrovne postavenej LEN na lacnej práci 2. a 3. krajín. Tu sa musí zmeniť aj myslenie Európskeho obyvateľstva smerom ku väčšej spolupatričnosti. Jednoducho povedané – musíme zvážiť či sa oplatí vyrábať lacné nohavice v Číne – či nie je lepšie vyrábať ich drahšie v Európe, kde sa tým pádom ale zdvihne zamestnanosť a teda aj rozšíri kúpyschopnosť obyvateľstva.

   Európa má 480 mil. obyvateľov, ak k tomu pridáme Spojené kráľovstvo a Rusko je to až 690 mil. obyvateľov, napr. USA majú „len“ 330 mil., čo znamená že Európa môže normálne a v pohode fungovať ako samostatný a nezávislý hospodársky nadregión, bez zhubného vplyvu USA, a bez zohľadňovania záujmov Číny a Ruska. Európa by sa tak mohla sústrediť na vnútornú politiku a vnútorné fungovanie.

   Ak by sa našiel vhodný model spolupráce, v hre by stále ostávali Čína a India, čím by sa z Eur-Ázie stala najsilnejšia hospodárska oblasť sveta.

   Reply
 • 15. marca 2020 at 23:32
  Permalink

  Aj ak by to celé bolo len „cvičenie civilnej obrany“ (názov relácie na Slob.vysielači Klub národohospodárov Slovenska, je veľmi smutné, že to až sem muselo dospieť. Aby sme až teraz zistili, že až orgány národného štátu môžu niečo robiť v celosvetovej pandemickej kríze. A mne osobtne je ľúto, že príde na to, že Slovensko nie je sebestačné ani v zdravotníckych tovaroch a službách, ani v potravinárstve a „dajBoh“ aby to vydržalo v energiách aspoň kým nebude nad 25 st.Celzia.
  Takto som to nechcel s tým varovaním že treba pred krízou naštudovať EKONOMIKU PO KAPITALIZME, nuž ale vyzerá to tak, že sa to deje živelne a každá krajina si pomáha ako vie.
  Že v tomto momente prakticky zanikol „Brusel“ aj „NATO“ aj svetové globálne inštitúcie, pretože nič nekonajú…to je smutný fakt.
  Nuž, vitaj späť NÁRODNÝ ŠTÁT, vlády učte sa najvzájom si koordinovať pomoc aj bez „Bruselu a NATO“…

  Reply
 • 16. marca 2020 at 6:52
  Permalink

  V Číne sa ukázalo,že porekadlo „kto druhému jamu kope,sám do nej padá“je pravdivé“Lebo vírus spôsobujúci Covid-19 nesie aj podľa významných vedcov z oboru mikrobiológie známky génovej manipulácie čo znamená,že sa jedná o produkt pochádzajúci z laboratória a Čína už priamo ukázala prstom na armádu USA ako na pôvodcu pandémie.Lenže „prekliati čínski komunisti“dokázali túto agresiu odraziť a nielenže vírus porazili,ale dnes ho pomáhajú likvidovať v Európe (pomoc z Číny prichádza už aj na Slovensko).Kým komunistická Čína tvrdo s epidémiou bojovala a vírus porazila,tak predsedkyňa EK pani Fonlajnová sa zmohla jedine na to,že odsúdila štáty,ktoré v rámci krízových opatrení v boji proti pandémii uzavreli svoje hranice a vyhlásila,že zatváranie hraníc v rámci EÚ je „nesolidárne“ !.Aký to rozdiel medzi akcieneschopnou EÚ so svojimi tzv.“európskymi hodnotami“ ,s jej ľudskoprávnou agendou a odsudzovaním Číny za „porušovanie ľudských práv“ a hodnotami ktoré vyznáva „komunistická“ Čína !
  Keď sa podarí pandémiu zlikvidovať,tak možno očakávať,že ľudia ako sú pp.O.Dostál,Hríb alebo Havran prídu „poďakovať“pred čínske veľvyslanectvo s vlajkami Tibetu a s transparentmi na ktorých budú hanlivé,protičínske nápisy.Ako je u nás zvykom…“urob susedovi dobre a os..ie ti plot“ !

  Reply
 • 16. marca 2020 at 10:09
  Permalink

  Sociálny štát a istoty padli.
  Rovnako ako mýtus o strane ktorá je VRAJ aj „ľavicová“ aj „sociálna“
  ale hlavne populististická. Ak chceme vieme byť najväčší populisti…RF

  Možno to teraz jej voličom dôjde a uvidia to čo nevideli 12 rokov počas vládnutia najľavicovejšej a najsociálnejšej demagógie.

  Je lepšie mať dobré a fungujúce zdravotníctvo s dostatkom lekárov, sestier,zdravotníckych pracovníkov… ale aj funkčné nemocnice a ambulancie stavebne a technicky vyhovujúce. Alebo NIE?
  Stačí sa pozrieť do NEMECKA. Do toho nemecka kde žije toľko cudzincov,
  aj imigrantov ale NEMECKO má funkčné a schopné zdravotníctvo !!!

  Ale kým každý pozerá LEN na seba = na svoj vlak zadarmo, na svoj 13. dôchodok, na „všetko“ čo dostane ZADARMO a hlavne oveľa viac ako ten druhý s kým chcete budovať spoločnosť kde solidarita a spolupatričnosť, spolupráca a ľudskosť budú viac ako TO čo dostanem JA…
  Ja ja ja.. a vraj ľavica !

  PS:
  Čína postavila za pár hodín nemocnicu.
  Krízový štáb zvolal premiér 27. januára 2020 !
  Dodnes nemáme dostatok rúšok, ale hlavne ochranného oblečenia, respirátorov pre lekárov… a o dezinfekčných prostriedkoch, ventilačných jednotkách… atď… ani ň…
  Štátne HMOTNÉ REZERVY zlyhali ako vždy u nás „všetko štátne“ !!

  Reply
  • 16. marca 2020 at 10:24
   Permalink

   „Zvolen“, vy sa naivne domnievate, že po 30 rokoch liberálneho besnenia a štátnej (!) neoliberálnej politiky politikov by „niečo štátne“ u nás mohlo fungovať?! Svatá prostoto. Ale že to predsa len aspoň ako-tak v štáte Slovenská republika funguje, je to NAPRIEK tým 30 rokom, a nechcite vedieť, ako by sa zachoval Makovič, ak by boli voľby v januári a ako by vyzerali rozhodnutia „jeho“ krízového štábu…čo nakoniec do troch týždňov už budete poznať na vlastnej koži.

   Reply
   • 16. marca 2020 at 10:32
    Permalink

    Fakty hovoria za všetko Koľko vládol Slovensku :
    Mečiar
    Moravčík
    Dzurinda
    Fico
    Radičová
    ????

    pán Národohospodár ktorých a koľko rokov ste podporovali ?
    teraz píšete o neoliberálnom besnení aj vy ste neoliberálne besnili !
    priznávate ????
    ????????????????????????????????????????????????

    Reply
    • 16. marca 2020 at 12:50
     Permalink

     Počúvajte, pán Zvolen, už stačilo. Dostávate posledné vážne varovanie, po ktorom už pôjdete do karantény. Nasaďte si rúško a prestaňte okolo seba chrliť tie zavírované sliny. A myslím to vážne!

     Reply
     • 16. marca 2020 at 20:56
      Permalink

      Zaujímavé argumenty.
      Iné nie sú ?

     • 16. marca 2020 at 22:39
      Permalink

      To neboli argumenty, ale jednoznačný a dúfam zrozumiteľný pokyn. Účelom komentárov pod článkami je diskusia. Nie sú určené na ventilovanie osobnej nenávisti.

     • 17. marca 2020 at 6:13
      Permalink

      Osobná nenávisť? Voči komu a kde?
      V mojich komentároch nie je žiadna.

 • 16. marca 2020 at 12:34
  Permalink

  Pozorne si prosím prečítajte nasledujúce dva odkazy a „skutočná tvár spoločnosti“v ktorej žijeme sa pred vami odhalí v plnej nahote.
  https://ac24.cz/en/-/ceska-biolozka-zkoumala-koronavirus-a-prinasi-odvaznou-hypotezu-virus-neni-prirodni-?redirect=%2Fen%2F
  a nasledoval trest,na ktorý p.doktorka zareagovala tak,že vyvinula rýchly test na identifikovanie koronavírusu ktorý ponúka zadarmo každému záujemcovi.Prvým záujemcom sú USA.Trest pre p.doktorku ale trvá!
  https://ac24.cz/en/-/ceska-biolozka-zkoumala-koronavirus-a-prinasi-odvaznou-hypotezu-virus-neni-prirodni-?redirect=%2Fen%2F
  https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/potrestana-lekarka-vyvinula-vlastni-test-zajem-o-nej-maji-v-usa-40316787
  Rozhovor s dr.Pekovou bol uvedený aj na našej TA3.

  Reply
 • 18. marca 2020 at 22:22
  Permalink

  Vieme, že SARS na Slovensko priviezla tá vrstva spoločnosti, ktorá nepestuje to zadubené zápecníctvo tak ako my, ale rozširuje si obzory lietaním po svete a má neodolateľnú potrebu tráviť napr. Valentína v Benátkach, lebo Prešporok predsa nie je dosť kúl.

  Všetci im túto ich rozhľadenosť s bratskou láskou tolerujeme a s ticho znášame riziko nákazlivej a nebezpečnej choroby, nie vďaka nášmu rizikovému správaniu , ale vďaka ich – veď predsa majú svoje slobody.

  A teraz si predstavte, že ohniskom nejakej nákazlivej a nebezpečnej choroby by bola niektorá zo spišských cigánskych osád, vďaka tomu, že tam nepanuje 21. ale -21. storočie.
  Ako by spoločnosť znášala takéto požehnanie ? Viem si predstaviť, že by to zdvihlo nebývalú mieru nenávisti voči naším bengálskym spolubývajúcim, kde by bolo doslova nutné, aby boli chránení políciou a armádou.

  Aké ľahké je trestať chudobných, a aké ťažké vzoprieť sa bohatým …

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *