Igor Melicher: PODPORUJEM ROBERTA FICA AKO PREDSEDU STRANY SMER – SD

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Je to môj osobný postoj ako človeka, ktorý spolupracuje so stranou SMER – SD už niekoľko rokov a chápe mentalitu strany ako takej. S podporou SMERu som kandidoval vo voľbách do Národnej rady a rovnako tak aj vo voľbách do európskeho parlamentu na relatívne vysokom mieste. Mnohí si ma ešte určite pamätáte z billboardov, ktoré boli po celom Slovensku.

Vystúpil som na niekoľkých tlačových konferenciách, zúčastnil som sa predvolebných debát s náročnými pravicovými politikmi a tiež som sa podieľal na mnohých okresných akciách strany v mojom regióne. Cítim sa byť súčasťou kolektívu strany SMER – SD a práve preto chcem k aktuálnej situácii v strane povedať niekoľko slov.

Igor Melicher – Video na FB
https://www.facebook.com/generaciamladejlavice/

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
20 thoughts on “Igor Melicher: PODPORUJEM ROBERTA FICA AKO PREDSEDU STRANY SMER – SD

 • 27. mája 2020 at 16:55
  Permalink

  Iba keď pre zmenu on vyhodí Pelegriniho a jeho Spol. Tí nech si založia nejakú to SocDem libparty.

  Reply
 • 27. mája 2020 at 18:02
  Permalink

  Je to jasné, rozbiť Smer, tak ako HZDS a zlikvidovať po Mečiarovi ďalšieho múdreho štátnika Slováka Fica, navyše človeka so sociálnym cítením. Už som sa zmienil, že Fico si vykopal jamu potom, čo prehlásil že tu na území nepripustí žiadne cudzie vojská. Teraz je tu Naď a Korčok, ktorí vyhlásili, že na stíhačky, radary a na platy amerických vojakov sa musia peniaze nájsť. Sliač bude ich vojenským brlohom, no pre chudobu, najmä dôchodcov, ktorí živoria, peniaze nie sú. Fico sám nič nezmôže a média ho osierajú kde sa len dá. Podržme ho, príležitosť budeme mať zasa žiaľ iba pri voľbách, treba dúfať, že budú predčasné! Pellegríni a jeho dvaja kumpáni sú už v chomúte!

  Reply
 • 27. mája 2020 at 18:26
  Permalink

  Fakt mě příjemně překvapují Mladí SD. Nejen zde Igor Melicher, ale i statusy na jejich fb stránce dnes. Takže aspoň jeden pozitivní rozdíl oproti naší ČSSD, kde byli MSD ti největší kariéristi, oportunisti a poskoci liberálně globální moci.
  Jinak kdo včera viděl, přesvědčil se snad dostatečně. Ve stejném čase se sešly dva faktory – chorobné ambice Pellegriniho a z pozadí snahy o rozpad Smer-SD zevnitř za účelem posílení slouhů liberálně globální moci. Jenže Pelle to natolik přepálil, takže není divu, že celý veřejný prostor je zaplaven slovy zrada, podraz atd. Je to stejné schéma, jako u nás blahé paměti Sarajevský atentát na Klause v ODS. Jak to dopadlo víme – Klaus vstal z popela a jeho odpadlíci hráli chvilku druhé housle a pak skončili. Tady to bude podobné. Pelleho nečeká žádná budoucnost a pokud Fico zkonsoliduje stranu na jasně levicových, antiglobistických, ne-sluníčkářských a národně konzervativních pilířích, má šanci. A vytáhnout Luboše Blahu, mladé SD, ale i starší zkušené. A vrátit J. Podmanického.
  Jinak to že Pelle se nestydí budovat nový SMER s takovými kreaturami jako Raši a Žiga, nad tím fakt žasnu. I to i ta naše ČSSD ve své dekadentní podobě na tom byla a je personálně lépe.

  Reply
  • 27. mája 2020 at 19:02
   Permalink

   Čo sa nepodarilo bývalej opozícii, terajšej vydarenej koalícii, o to sa snażí Pelegrini… Človeku je na grc….

   Reply
 • 27. mája 2020 at 19:08
  Permalink

  Pelegrini je produktom SMERu a bez Smeru by nebol nikým (v politike). To divadlo so slušným Slovenskom spôsobilo, že sa dostal do funkcie (a že v nej ostal bolo spôsobené tým, že ho už nepovažovali za veľkého protivníka a opozícia nechcela predčasné voľby). Jednoducho tak sa vyvinula situácia a ten pán sa dostal hore na vlne „konjunktúry“. Aj akcie na burze klesajú a stúpajú…. ale o tom nerozhodujú akcie…. ale tí čo tie akcie držia (on dosť málo ovplyvní ako jeho cena …akcia… bude stúpať). Zdá sa mi, že jeho sebavedomie je väčšie ako vnútorná sebadôvera a asi ho niekto z pozadia posmelil, že má využiť situáciu (v diplomacii…hybná sila – momentum). Nemá však schopnosť viesť a motivovať členskú základňu, ktorá by mala zaňho bojovať. Spolieha sa asi na to, že ho opozícia bude viac akceptovať ako Fica. Ale pre opozíciu má cenu len ako osobnosť s funkciou v Smere. Dosť mi pripomína jeden veľmi podarený slogan známeho pivovaru, ktorý som videl na veľkom bilboarde pred rokmi. Každý môže zažiariť, ale my sme stálica…. Viac menej pripomína dlhšiu dobu takú prskavku na vianočnom stromčeku (aj v čase pred týmito veľkohubými vyhláseniami). Mal jednoducho šťastie, že ho v tých pohnutých časoch strana posunula do popredia a v danej situácii to opozícii stačilo a z pozadia Kiskovci umlčali hnutie Slušné Slovensko a veľké protikorupčné pochody. Fico aj po odstúpení z funkcie predsedu vlády ostal bleskozvodom a tak blesky obchádzali Pelegriniho. To nie je boj Pelegrini-Fico…. to je márny pokus osloviť členskú základňu a získať funkciu. To čo doteaz predviedol bolo veľmi málo ľavicové, s radosťou ustupoval opozičným útokom a tým si vytváral o sebe obraz človeka, ktorý je rozvážny. Nuž jeho vystúpenie s tými kolegami ukázali, že to postavil hop alebo trop. Doteraz v svojej práci, vystupovaní…. veľa rozhodnosti neprejavil.

  Reply
 • 28. mája 2020 at 11:34
  Permalink

  mne sa z obidvoch najviac paci Majka z Gurumu tato saskaren by v DAV snad nemala mat priestor tak oblecme si dresy nech vidno kto za koho kope ? smiesne bavme sa o hodnotach a o ich uplatnovani v zivote a nie kto s kym kope bavme sa o tom ako pentovicova grupa oblbla ludi predvolebnou retorikou a ako teraz kona ale nie tym kto za koho kope v smere urcite nazor mozme mat ale take pretriasanie to je snad tragikomedia

  Reply
  • 28. mája 2020 at 11:49
   Permalink

   Tak sa bavme ako ďalej a bavme sa o hodnotách. My tie témy v článkoch máme, ale nereagujete na ne, dávate sem niekoľko reakcií za sebou a všetko sú to také akože vtipné bonmoty od Andera z Košíc…

   Reply
   • 24. júna 2020 at 21:24
    Permalink

    ja som vam temy nikdy nebral, hovorim, ze su prakticky vacsinou nanic , ak nic prakticky neriesia, taki robinsonovci, zrejme naivne som sa domnieval , ze na pode DAV2 sa o politike nielen teoretizuje, pardon skuma

    Reply
   • 24. júna 2020 at 23:24
    Permalink

    „DAV DVA vzniká v podmienkach spoločnosti hodnotovo nastavenej na neoliberalizmus a ekonomicky na nadnárodný globálny kapitalizmus. Sme za radikálnu zmenu ekonomických a hodnotových parametrov spoločnosti. Nová spoločnosť je jedinou alternatívou pred možným zánikom ľudstva! Cieľom DAV DVA bude znova písať o reálnych problémoch ľudí. Bude hľadať a ponúkať alternatívu voči nadnárodnému globálnemu kapitalizmu.“

    Radikalna zmena len teoretizovanim o zmene nenastane, mozme ju chciet ako len chceme, len chcenie nestaci. Tie konkretne ponukane alternativy by sa dali tiez lahko spocitat. Realne problemy ludi-tazko povedat…
    Zrejme pre najvyssi ideovy ciel, nam unika ten momentalny, mna osobne ale zaujima ten najviac , lebo teraz ziju moje deti.
    Moja chyba, asi som sa obratil na zlu stranu, aj zla skusenost je skusenost…

    Reply
    • 25. júna 2020 at 7:49
     Permalink

     Dav Dva je občianske združenie a ako také má priamu politickú činnosť zakázanú zo zákona. Na to sú určené politické strany a hnutia.
     Je ťažké niečo podnikať s ľuďmi, ktorí nepoznajú alebo ignorujú zákony.

     Reply
     • 25. júna 2020 at 18:44
      Permalink

      Veru tazko nieco podnikat s ludmi, ktori sa vyhovaraju, ze poukazovanie na nepravosti a ich odsudenie sa ich netyka, zbytocna strata casu, co uz, ostane ho viac na ine. Ak inteligencia sa zmohne len na bavenie sa medzi sebou , co uz len narod narobi. Hovgh.

     • 25. júna 2020 at 19:40
      Permalink

      Ak ste ma chceli uraziť a nahnevať, tak sa Vám to podarilo, ale čo ste dosiahli? Keby Vás za to aspoň platili liberáli, ale Vy toho trolla asi robíte zadarmo.

  • 28. mája 2020 at 12:34
   Permalink

   Myslím si, že nemáte pravdu. Diskutovať sa dá, ale kto názory prenesie na politickú scénu? Preto jednota strany Smer-SD ako súčasnej opozičnej strany je veľmi vážna vec. Práve o rozbitie jednoty Smer-SD súčasnej koalícii a médiám ide. Keď sa to Pelegrínimu podarí tak naozaj stranu Smer-SD čaká osud HZDS, ktorého strojcom bude práve on, ale pre ješitnosť si to nechce uvedomiť.

   Reply
 • 28. mája 2020 at 12:24
  Permalink

  Výborne pán Melicher, dobre ste to zhodnotili. Teraz by ste Mladí Sociálni Demokrati mali reagovať na výzvu pána Fica a aktívne vstúpiť do politiky v rámci Smer-SD a vniesť tam „dobrý vietor“, ktorý odveje liberálne prejavy. Myslím si, že pán Pellegríni a spol. nepostupuje v súlade so stanovami strany Smer-SD. Z preferencií, ktoré získal vo voľbách narástlo mu egoistické ego. Preferencie sú v celoštátnom meradle, ale mali by sa pozrieť na volebné výsledky v mieste bydliska a okolí, kde je to v porovnaní s pánom Ficom tristne. Postavenie politika udáva strana, ale osobnosť je charakterizovaná obcou, kde politik žije a čo pre stranu robí a vysvetľuje čo robí strana pre ľudí. Dúfam, že na sneme strana Smer-SD urobí analýzu volebných výsledkov aj v tomto smere.

  Reply
 • 28. mája 2020 at 12:52
  Permalink

  Na obrazovku vyliezli „traja králi od smeru…“ a hovoria kriticky o vláde. Zaregistrovali reakcie ľudí na internete a tak rýchlo pred obrazovky. Vystupujú títo traja (kde je štvrtý ?) v mene Smeru? Mali záujem, aby to podali ako vystúpenie smeru alebo vystúpenie Pelegriniho? Cez takéto vystúpenia vznikne viac otázok ako podpory. Ani Matovič ich už nemôže brať celkom vážne a nájde si nejakú inú formuláciu na ich pomenovanie (nie múdrosráči, psy pri plote….). Tri myši, ktoré pištia? Vyzerá to tak, že sú odkázaní robiť si rýchlo reklamu, kým sa zdá, že hovoria za SMER

  Reply
  • 28. mája 2020 at 13:53
   Permalink

   Jo také jsem viděl tu dnešní tiskovku Pelle aspol. Ale zaujalo mě tam, jak začali dávat zpátečku, že tu výzvu nemysleli zle, že neupírají zásluhy Ficovi… Asi se skutečně zalekli té laviny reakcí, protože to bylo fakt nevídané. Prošel jsem si mnoho diskusí, FB profily politiků SMER, regionálních organizací a v drtivé většině je podpora Fica a odsouzení Pelleho jako zrada, podraz. I na Pelleho FB stránce většinou odsuzující reakce. Tak třeba se ještě chytí za nos a uznají, že tohle bylo fakt šlápnutí vedle. A třeba ještě, pokud vychladnou horké hlavy, dojde k nějaké dohodě, která zabrání rozpadu Smer-SD. Ale i tak se potvrdilo, že vhodná doba na výměnu Fica za Pellegriniho fakt ještě nenastala!! To řekl Igor Melicher velmi dobře a události posledních dní to jenom potvrzují.

   Reply
 • 28. mája 2020 at 17:55
  Permalink

  Malá poznámka k tomu čo sa deje. Ľudia zvyčajne odpustia niekomu, že zlyhá v odbornej rovine ale nie v ľudskej. Ak sa mu to podarí, tak stráca sympatizantov a skoro nemožné je takéto zlyhanie ospravedlniť. Tu možno povrchne chápať jeho vystúpenie ako politické zlyhanie alebo zradu…. aj to sa dá občas prepáčiť. Ale v skutočnosti tí štyria zlyhali ako ľudia. O takýchto pánoch písal už dávno Erazim Kohák (tuším minulý rok zomrel). Ak mali nejakých kamarátov, tak ich takýmto spôsobom určite stratili (aj keď to navonok nemusia dať najavo).

  Reply
 • 29. mája 2020 at 6:52
  Permalink

  Nebolo už dosť tých sociálnych demokratov? Každý má svoje názory. Ale propagovať pravicového politika, ktorého kapitalistická vláda škodila občanom a štátu…
  Na tom nieje nič ľavicové. To už môžu byť hrdinami ľavice aj politici súčasnej vlády.

  Reply
  • 29. mája 2020 at 20:46
   Permalink

   Tiež sa bavím na tom, ako zápalisto sa tu diskutuje o tom, kto ovládne pravicovú stranu Smer :-).

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *