Ivan Luljak: All for Brain (Všetci za zdravý rozum)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Požadovať odstúpenie policajného prezidenta považujem za vážny vedomostný nedostatok, alebo zámer vo vystúpeniach demonštrujúcich. Policajný prezident, a to podotýkam už po niekoľkýkrát, nemá žiaden vplyv na vyšetrovanie kriminálnych prípadov, má na starosti organizačnú štruktúru polície, je zodpovedný za stav v PZ, má právo byť informovaný o stave šetrenia, no do vyšetrovacích techník a postupov nemá oprávnenie zasahovať. Oprávnenie na to má dozorujúci prokurátor v konkrétnom prípade a jeho hlavný nadriadený generálny prokurátor vo všetkých prípadoch. Za kauzy teda nemôže policajný prezident niesť zodpovednosť. Za nevyriešené kauzy by mal hlavnú zodpovednosť niesť generálny prokurátor, ten však bol navrhnutý opozíciou a nehodí sa to do plánov v politických hrách opozície.

Na margo organizátorov, ak im o niečo ide, nie je možné postupovať, tak ako postupujú. Minister má právo vysvetliť svoje postupy. To, že chcel rokovať s organizátormi, považujem za priamy chlapský postoj, hoc Druckera vôbec nemusím. Organizátori, ak chceli ukázať svoju nestrannosť, bolo ich povinnosťou sa s ministrom stretnúť. To, že sa nestretli, znamená, že im nejde o to, čo požadujú, ale o akúsi politickú hru, ktorá by k moci priviedla opozíciu.

Mňa by veľmi zaujímalo, či demonštrujúci vôbec majú poňatia, čo žiadajú. Či nie sú ako stádo zmanipulované> Tomu by nasvedčoval aj ich základ vedomostí o kompetenciách policajného prezidenta.

Moja otázka: Čo požadujete?
Odpoveď: Odstúpenie policajného prezidenta.

O: Prečo práve ten by mal odstúpiť?
Odp: Je zodpovedný za nevyšetrenie kauzy Gorila a viacerých káuz.

O: A môže policajný prezident zasahovať do vyšetrovania?
Odp: Môže, je to povinnosť ovplyvňovať vyšetrovanie.

O: Čo Vám hovorí pojem dozorujúci prokurátor?
Odp.: Nič má na starosti právne veci, či?

O: A čo Vám hovorí pojem generálny prokurátor? Nemal by byť ten odvolaný za spomínané kauzy?
Odp. : Nie ten dozerá na prokurátorov, nemá nič s činnosťou polície, to má na starosti policajný prezident.

Každý si spravte malú analýzu rozmýšľania demonštrujúcich a pochopíte základnú vec – demonštrujúci nerozumejú tomu, čo požadujú.


Mgr. Ivan Luljak, autor je historik

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


10 thoughts on “Ivan Luljak: All for Brain (Všetci za zdravý rozum)

 • 6. apríla 2018 at 22:03
  Permalink

  Sú dve možnosti: Z cesty, ktorá vedie do prepadliska, sa môžeme vrátiť, alebo v nej pokračovať. Tretiu možnosť nevidím.

  Reply
 • 7. apríla 2018 at 13:02
  Permalink

  Predseda vlády za nič nemôže.
  Minister vnútra za nič nemôže.
  Policajný prezident za nič nemôže….
  Na Slovensku NIKTO nemá za nič zodpovednosť.
  Obyčajný robotník je zodpovedný za PLNENIE NORMY aj keď nemôže ovplyvniť nič ani za majstra, vedúceho, riaditeľa, majiteľa.
  Stále sa nájdu obhajovatelia = ja nič ja muzikant ALE PLATY za NIČ = žiadnu zodpovednosť berú z peňazí náš všetkých.
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply
 • 8. apríla 2018 at 10:45
  Permalink

  Stale to sem budem pisat. Nech sa lavicove strany uz teraz spajaju do velkeho koalicneho bloku a vo volbach iste ziskaju silne postavenie. Stacilo by heslo: Sloboda, rovnost, bratstvo.

  Slovko solidarita v sebe totiz implicitne obsahuje rozdiely medzi ludmi, sposobene nespravodlivym systemom, ktory ´vyhovuje len mensine.

  Reply
  • 8. apríla 2018 at 12:07
   Permalink

   Predvolebná koalícia znamená nutnosť spoločného zisku 7% hlasov, aby sa dostala do rady.
   Tá je teda výhodná pre strany, ktoré sami o sebe nedosahujú podporu 5 % a zároveň sú schopné spoločne vytvoriť podporu nad 7 %.

   Pre malé ľavicové strany je dobré že sa spájajú pod menom jednej zo strán tak, že na zoznam jednej zo strán zaradia aj uchádzačov ďalších strán, aby naškrabali aspoň 5 %. Inak v súčasnej situácii bojujú aspoň o tie 3 %, keď získajú príspevok od štátu, čo si môžu rozdeliť a platiť si z toho svoj „chod“.

   To čo spomínate, by sa hodilo na spojenectvo Smeru s malými ľavicovými stranami. Takéto spojenectvo však nesie veľké riziko, že veľká strana zadusí tie malé – príklad SDĽ a SDSS v spojenectve s pravicovými SDK.
   Ak chcete takéto spojenectvo, mali by ste vedieť odpovedať, ako sa malé a hlavne KOMUNISTICKÉ strany vysporiadajú s veľkokapitálovým pozadím SD a s veľmi vážnymi podozreniami na úplatkárstvo, či dokonca kriminálno-mafiánske činy/skupiny s ňou spojené.

   Podpora komunistov, je zatiaľ tak malá, že ich podporovatelia sa dajú označiť za tvrdé jadro, ktoré by strany nemalo opustiť, pokiaľ by SD mala nejaký úplatkársky-kriminálny-mafiánsky prúser. Na druhej strane spojenie komunistov so SD určite v takomto prípade zabráni získanie ďalších podporovateľov komunistických strán a poškodenie ich mena zase na dlhé roky.

   Preto predvolebné koalície nie sú nutné, úplne postačí spoločné vyhlásenie o možnej povolebnej spolupráci.

   Súčasný mohutný útok na SD mohli a mali využiť komunistické strany na pretiahnutie najľavicovejších a nie protikomunistických voličov SD, čím by sa zachránil „hlas ľavice“. Namiesto toho sa lúčia s Paškom… moje ňervä !
   Mám však obavu že sklamaní voliči SD sa stanú nevoličmi, prípadne tí, zo slabým ideologickým zázemím prejdú ku veľkokapitálom vytvoreným jednorázovým pseudostranám na „odoberanie hlasov“, alebo ku ľudákom.

   Ja zase hovorím, že najviac možných voličov komunistov je medzi nevoličmi, a potom medzi voličmi SD a časť medzi voličmi ľudákov a iných pochybných strán ( sme Kollárova rodina, … ).

   Komunisti namiesto hlúpej snahy o ideologickú a názorovú čistotu a jednotu, by naopak mali v rámci strany tolerovať ( stále ľavicové ! ) platformy oslovujúce voličov s :

   – vlasteneckými témami ( získanie ľavicových voličov SNS a ĽSNS ) ako sú : vystúpenie z NATO a Eurozväzu, vojenská a politická neutralita, zmena politiky, spoločnosti a hospodárstva z otvoreného na uzatvorenú v miere potrebnej na plnenie vnútorných záujmov SR…

   – kresťanskými témami ( získanie ľavicových voličov KDH a OĽANO ) ako sú : ochrana spoločnosti pred morálnym úpadkom ( napr. nadmierne presadzovanie určitých menšín na úkor väčšiny ), uchovanie postavenia manželstva, „sily“ rodiny vo výchove detí, sociálne učenie kresťanstva…
   Pravica si úplne ukradla kresťanstvo, ľavica by mala poukazovať na súlad sociálnych tém s kresťanstvom ( bratstvo ) a naopak odhaľovať nesúlad, či dokonca nepriateľstvo pravicovej politiky so svetskou časťou učenia kresťanstva ( poukazovanie na konkrétne protiľudové a asociálne kroky konkrétnych „kresťanských“ strán ).

   Ľavica skrátka nesmie dopustiť svoje vytesnenie z politologickej diskusie ľavica-pravica, a pravicové ohraničenie tejto diskusie na konzervativizmus-liberalizmus.

   Reply
 • 8. apríla 2018 at 14:43
  Permalink

  Na súčasnej situácii je veľmi dobre vidieť, ako nám chýba možnosť referenda umožňujúceho ukončenie pôsobenia politika, vlády či rady. Keby tu taká možnosť bola, že by sa napríklad nadpolovičná väčšina voličstva ( 2,2 milióna ) petične vyjadrila za konanie referenda, v ktorom by väčšinovým spôsobom mohla „ukončiť vládu“ ( volebné obdobie ).

  Keby tu taká možnosť bola, dnes by stačilo tým pravicovým šmejdom odkázať, nech nebľačia na ulici a neobťažujú slušných ľudí :) , ale nech si zorganizujú referendum. Hneď by ich protesty stratili „moc“.
  Keďže tu možnosť odvolávacieho referenda nie je, potom nám tu neviem dokedy serešmládež bude robiť bordel v uliciach.

  Skutočnú ľudovú demokraciu by veľmi posilnilo, keby sme zaviedli každoročné referendá – povedzme každý rok v Júni by sa konalo nejaké, pričom otázky naň, by sa petične zbierali počas celého roka od-do 1. mája. Pokiaľ by sa „nezozbierala žiadna otázka“ potom by sa samozrejme referendum v danom roku nekonalo.

  Reply
  • 9. apríla 2018 at 8:49
   Permalink

   Martin
   dovolím si napísať že žijeme na SLOVENSKU.
   Tu politici, polícia, prokuratúra, súdy, mnohé ďalšie štátne orgány NEDODRŽUJÚ
   Ústavu SR, ústavné zákony, zákony a ďalšie právne predpisy !
   PREČO si teda myslíte že by DODRŽIAVALI a REŠPEKTOVALI
   výsledky REFERENDA ?????????????????????????????????????????

   Reply
   • 9. apríla 2018 at 9:01
    Permalink

    Len preto, aby boli zvolení v nadchádzajúcich voľbách

    Reply
   • 10. apríla 2018 at 11:48
    Permalink

    Dobrý postreh. Len doplním, že sám bývalý premiér Fico hlása totálny právny nezmysel, že vraj referendum je u nás nezáväzné.

    Reply
 • 10. apríla 2018 at 6:40
  Permalink

  Martin
  Oni nedodržiavajú Ústavu SR skoro každý deň a sú opakovane desaťročia volení !!!

  Reply
  • 10. apríla 2018 at 10:48
   Permalink

   Máte pravdu.
   Ale nedodržiavanie zákonov, alebo ústavy je „skryté“ a ťažko sa dokazuje. Koľko špiny sa teraz ( 2018 ) nalialo na SD, ale stále nikoho ZÁKONNE neobvinili, nesúdili ani nepotrestali.

   Na druhej strane, postaviť sa proti tak zjavnej vôli ľudu, akým je referendum by bolo politickou sebevraždou vládnych strán.
   Tak zjavná vec ako referendum sa ľahko a dobre „predá“ opozíciou, alebo tlačou ľudu ľudovému – pozrite máte vládu ktorá Vás nepočúva – toto sa ľahko „predá“ aj jednoduchému voliacemu sedliakovi, nie len „ľudovým politológom“ – no vravím čistá sebevražda. Neviem si predstaviť , že by aj ten jednoduchý človek znovu volil tých, čo nepočúvajú jeho vôľu.

   Dnes ak by sa ľud vyjadril v referende, že chce ukončenie volebného obdobia a predčasné voľby a vláda by sa postavila proti, vtedy by protesty v uliciach skutočne mali svoje opodstatnenie.

   No a napokon, na sfunkčnenie referend stačí taká malá vecička ako ZÁKONNÁ záväznosť výsledkov referend pre vládu.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *