Iveta Hajdová: Toto už nie je len o poslancovi Blahovi…

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Situácia, ktorá na Slovensku vznikla podaním trestného oznámenia pani europoslankyňou Nicholsonovou na poslanca Ľ. Blahu a následným obvinením poslanca Blahu z trestného činu popierania a schvaľovania holokaustu, zločinov politických režimov a zločinov proti ľudskosti sa netýka už len poslanca Blahu samotného. Týka sa  všetkých nás.

Je to pokus o priame zasahovanie štátnej moci  pomocou reštrikcií do základných ľudských práv, ktoré zaručuje Ústava SR a ich popieranie. Je to priamy pokus o cenzúru názorov a ich šírenie.

Žiaľ, deje sa to presne tým istým spôsobom, ktorý používali totalitné systémy, ktoré vraj Blaha obhajuje. Tie isté spôsoby potláčania a cenzúry názorov a ľudských práv poznáme z pôsobenia fašisitických režimov v Európe, ale aj v Južnej Amerike. Také isté spôsoby používali na potlačenie názorov, práv a slobôd komunisti v päťdesiatych rokoch, ale aj mccarthyovský režim v USA.

To, čo sa deje na Slovensku v súčasnosti, nemá nič spoločné s demokratickými princípmi a je hrubým zneužívaním štátnej moci voči osobám, ktoré majú odlišné názory, ako reprezentuje súčasná moc.

Čo je však veľmi smutné na tomto prípade, je snaha oboch strán vytĺcť z nej politický kapitál.

Tou, ktorá predstavuje súčasnú politickú a štátnu moc a ktorá sa snaží takýmto spôsobom zavádzať totalitu v myslení, názoroch a totalitnými spôsobmi si zabezpečuje poslušnosť občanov štátu, ale aj druhej strany, ktorá v podstate používa politikárčenie na vlastnú stranícku propagandu.

Jedným zo skutočných významov takéhoto politicko-mocenského divadelného predstavenia pre občanov Slovenska je odpútanie ich pozornosti od toho, čo sa deje vo svete.

A tým je, že kým sa tu na Slovensku hráme na vlastnom piesočku a zacyklili sme sa v hádkach a kritike súčasnej vlády, tak vo svete začína naberať na vážnosti a význame nová ľavicová filozofia, ktorá priamo poukazuje na to, že systém, ktorý sa na Slovensku snaží zabetónovať mocenskými reštrikciami voči vlastnému obyvateľstvu je v úpadku a preto je nutné vytvoriť nový sociálne spravodlivý systém založený na humanizme, ľudských právach a sociálnych istotách pre čo najväčší počet obyvateľov planéty.

Pretože systém, ktorý vládne západnému svetu už dávno nie je kapitalizmus na spôsob Tomáša Baťu, ako sme si ho naivne mnohí predstavovali, ale parazitizmus v  obludnej forme, ktorá vedie nielen k zániku ľudstva, ale celej planéty. Pokiaľ sa Slováci nevymania z vlastného úzkoprsého ponímania toho, čo sa deje v ich štáte a nezačnú chápať, že svet pôjde ďalej aj bez ich účasti, ostanú stále len kolóniou tých, ktorí sa v súčasnosti bijú už  aj o maličké územia vlastnej pôsobnosti, len aby si zachovali  zdanie vlastnej  moci.

Pre malý štát, akým je Slovensko a jeho občanov  je životu nevyhnutné, aby začali  prijímať informácie a vzdelávať sa aj v tejto oblasti a neostávali hluchými, slepými a nemými, keď sa jedná o ich vlastné prežitie.

Nuž vážení, to čo sa udialo trestným podaním na poslanca Blahu, je v skutočnosti snaha o obmedzenie vašich ľudských práv a slobôd, ale aj snaha obrať vás o vašu  ľudskú dôstojnosť, sociálne práva  a budúcnosť pomocou umelo vytvorených reštrikcií štátnou mocou.

Článok bol pôvodne uverejnený na Blog Pravda.sk
Ilustračné foto: Damir SpanicUnsplash

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
6 thoughts on “Iveta Hajdová: Toto už nie je len o poslancovi Blahovi…

 • 17. júla 2020 at 20:16
  Permalink

  Veru tak.
  A ešte sa spýtajte Smerákov, kto stvoril legislatívu, na základe ktorej sa tak deje.

  Reply
 • 18. júla 2020 at 8:20
  Permalink

  Súhlasím týka sa to všetkých nás.
  Ale, netreba zabúdať, kto nám všetkým toto utrpenie spôsobil! Všetko sa im dá odpustiť, ale toto nie! Ako mohla „ľavicová strana“ hlasovať za takúto neslobodu? Radšej mali pristúpiť na predčasné voľby, urobili by menej škôd. Prečo nepodnikli žiadne kroky k náprave, keď ešte bol čas a možnosť? Veď na týchto stránkach boli na to sústavne upozorňovaní! Doslova to bolí výkriky zúfalstva ľudí, ktorí videli do čoho sa rútime. Nikdy netreba zabúdať na to, že palica má dva konce. Žiaľ mám veľkú obavu o budúcnosť národa, práve táto chyba nám zlomí väzy.
  Ak chceme, aby sa utrápení, urobení Slováci, ktorým často krát ide o prežitie zo dňa na deň ( z dôvodu žobračenky, ktorú dostavajú za ťažkú prácu )„vymanili z úzkoprsého ponímania toho čo, sa deje v štáte“, mal by ich niekto aj viesť. A čo sa tu deje posledných 30 rokov? Kradne, klame, podvádza atď. Na komunistov pľujú ešte aj SMER-áci (viď. Posledné kladenie vencov v Ostrom Grúni – Odchod Plegriního pred prejavom predsedu KSS atď.). Prioritou sociálnych demokratov sú menšinové deviácie a iné cie a nie blaho národa. A kde je inteligencia národa? Pozerajú čo sa dá ešte urvať.

  Reply
 • 18. júla 2020 at 10:09
  Permalink

  Pán Blaha. Píšem Pán lebo ste v skutočnosti pán. Od súdruha, za ktorého sa tak radi vydávate máte ďaleko. Na rozdiel od ostatných politikov ste najviac naľavo. Aspoň slovami. Budete aj činmi? V Košiciach nám východniarom chcú zrušiť knižnicu DAVDVA. Viete a chcete s tým pomôcť.? Nepredpokladám, že budete reagovať. To je pod Vašu úroveň . Načo sa baviť s plebsom. Robiť si image je jednoduchšie. Hoci možno ani neviete, že Vaše statusy sú tu na DAVE skoro každý deň.

  Reply
  • 18. júla 2020 at 11:04
   Permalink

   Laco, problémy s knižnicou nie sú administratívne (nie je nikto, kto by ju chcel zrušiť „zhora“), ale finančné. Nájom priestoru stojí takmer 2000 eur ročne. Doteraz sme ich platili zo zbierky určenej na rozbehnutie, ktorá prebehla celoslovensky. Nám samozrejme nie je ľúto tých peňazí, ale rozmýšľame, či ich využívame efektívne. Knižnica dnes funguje hlavne ako archív. Návštevníkov, ktorí majú záujem o knihy v nej, je veľmi málo, Dávid hovorí, že v priemere 1 – 2 mesačne.
   Knižnicu nechceme zrušiť, len ju zrejme presťahujeme do Bratislavy do nového sídla OZ DAV DVA. Bude naďalej plniť svoj cieľ, lebo knižky chceme postupne digitalizovať a sprístupniť elektronicky. A klesne tlak na financie.

   Reply
   • 18. júla 2020 at 18:45
    Permalink

    Marián, ale V ČOM MÁ ĽUBOŠ BLAHA PROBLÉM ZAPLATIŤ ROČNÝ NÁJOM KNIŽNICE DAVDVA ZO SVOJHO MESAČNÉHO POSLANECKÉHO 5TISÍC EUROVÉHO PLATU? Ozaj, Laco má pravdu. Ak sa niekto tvári ľavicovo, tak by mal byť ľavicový vždy…či len ak ide o voľby? …no ale veď budú – predčasné…
    Ozaj – a máte tam aj knihu Coopindustria – fungujúci podnik na princípoch zamestnaneckej samosprávy a učebnicu Ekonomika po kapitalizme? Nie? Tak prehlasujem, že vám do knižnice darujem po dva exempláre. Sú nepredajné, takže o cene sa ani len neodvážme rozmýšľať….

    Reply
 • 19. júla 2020 at 15:00
  Permalink

  Marián ja si myslím, že problém je v inom, ale toto cez média rozoberať nebudem. To Ti radšej napíšem alebo zavolám. A keď už do Bratislavy. Prečo si tam od nás z Východu nevezmú aj našich spoluobčanov? Hneď by sa im otvorili oči a prestali by hovoriť o diskriminácií a rasizme. Hlavným mestom mala už dávno byť Banská Bystrica.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *