Juraj Draxler: Vyzývam ministra vnútra Mikulca, aby verejne vysvetlil, akými pokynmi sa polícia riadi pri potláčaní občianskych protestov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Celé predpoludnie som strávil s príslušníkmi policajného zboru. Prvý telefonát prišiel o 7,30, potom si dokonca po mňa pred deviatou prišli domov príslušníci na predvedenie. Aby som okamžite podal výpoved v prípade vyvesenie transparentu na moste SNP.

Pripomeniem, že išlo o transparent 5 x 2 metrov, ktorý nikomu neprekážal, či už v pohybe alebo vo výhľade. Vyvesený bol mimo doby zákazu vychádzania.Dokopy som absolvoval tri výsluchy. Ten posledný dokonca k tomu, že ráno údajne ktosi umiestnil pred budovu ministerstva vnútra podozrivú krabicu, ktorú vraj museli pre istotu odstraňovať pyrotechnici. Naozaj sa mi zdá doslova drzé ma akokoľvek, aj nepriamo s niečím podobným spájať.

Dovoľte k tomu povedať toľkoto: keď som bol vo funkcii člena vlády SR, stávalo sa, že som mal pred vchodom akcie organizovanej ministerstvom neohlásenú minidemonštráciu s transparentmi. Dokonca proti mne v napätom predvolebnom boji vešali transparenty kade-teda z okien budov.

Kým som pred budovou jednej z našich vysokých škôl čakal na generálneho tajomníka OECD, ktorý tam prišiel na moje pozvanie, „aktivisti“ okolo mňa krúžili s kamierkami. V minulosti som ten záznam ukazoval, lebo oni to dokonca hrdo zverejnili, ako hrdinsky obťažovali ministra.

NIKDY ma ale nenapadlo na niekoho volať políciu. Dokonca ani vtedy, keď tu prebiehal akože štrajk, ktorý ani nemal parametre štrajku. A keď aktivisti zastrašovali učiteľov, ktorí sa k nim odmietali pripojiť (dodnes mám k tomu zachované emailové komunikácie).

Polícia ako taká koná profesionálne a osobne policajtov podporujem a držím im palce v tejto neľahkej dobe. To ale rozhodne neznamená, že celú vec nechám len tak. To si naozaj treba vyhodiť z hlavy.

Pýtam sa ministra Mikulca: odkiaľ chodia príkazy na tieto policajné aktivity?

Zdroj: Facebook Juraja Draxlera

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *