Juraj Draxler: Vyzývam ministra vnútra Mikulca, aby verejne vysvetlil, akými pokynmi sa polícia riadi pri potláčaní občianskych protestov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Celé predpoludnie som strávil s príslušníkmi policajného zboru. Prvý telefonát prišiel o 7,30, potom si dokonca po mňa pred deviatou prišli domov príslušníci na predvedenie. Aby som okamžite podal výpoved v prípade vyvesenie transparentu na moste SNP.

Pripomeniem, že išlo o transparent 5 x 2 metrov, ktorý nikomu neprekážal, či už v pohybe alebo vo výhľade. Vyvesený bol mimo doby zákazu vychádzania.Dokopy som absolvoval tri výsluchy. Ten posledný dokonca k tomu, že ráno údajne ktosi umiestnil pred budovu ministerstva vnútra podozrivú krabicu, ktorú vraj museli pre istotu odstraňovať pyrotechnici. Naozaj sa mi zdá doslova drzé ma akokoľvek, aj nepriamo s niečím podobným spájať.

Dovoľte k tomu povedať toľkoto: keď som bol vo funkcii člena vlády SR, stávalo sa, že som mal pred vchodom akcie organizovanej ministerstvom neohlásenú minidemonštráciu s transparentmi. Dokonca proti mne v napätom predvolebnom boji vešali transparenty kade-teda z okien budov.

Kým som pred budovou jednej z našich vysokých škôl čakal na generálneho tajomníka OECD, ktorý tam prišiel na moje pozvanie, „aktivisti“ okolo mňa krúžili s kamierkami. V minulosti som ten záznam ukazoval, lebo oni to dokonca hrdo zverejnili, ako hrdinsky obťažovali ministra.

NIKDY ma ale nenapadlo na niekoho volať políciu. Dokonca ani vtedy, keď tu prebiehal akože štrajk, ktorý ani nemal parametre štrajku. A keď aktivisti zastrašovali učiteľov, ktorí sa k nim odmietali pripojiť (dodnes mám k tomu zachované emailové komunikácie).

Polícia ako taká koná profesionálne a osobne policajtov podporujem a držím im palce v tejto neľahkej dobe. To ale rozhodne neznamená, že celú vec nechám len tak. To si naozaj treba vyhodiť z hlavy.

Pýtam sa ministra Mikulca: odkiaľ chodia príkazy na tieto policajné aktivity?

Zdroj: Facebook Juraja Draxlera

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *