Juraj Janošovský: Ľudia majú nárok na vyššiu mieru sociálnej spravodlivosti!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Moja odpoveď k výzve vrátiť socializmus (v jednej z polemík): Myslím, že súhlasíš s tvrdením, že k pádu socializmu rozhodným spôsobom prispela zmena medzinárodnej situácie. Potom, je nerozvážne – bez zmeny medzinárodnej situácie – organizovať reštauráciu socializmu. Možno budeš súhlasiť aj s tvrdením, že reštaurovaný kapitalizmus v roku 1989 bol iný ako ten, ktorý kolaboval v rokoch 1945-1948. Ten povojnový bol spojený so zlyhaním všetkých jeho systémov – morálky, politických mechanizmov, sociálnej bezpečnosti, medzinárodnej spolupráce ( V roku 1989 prevládla ilúzia o kapitalizme, ktorý sa pod vplyvom socializmu poľudštil v tzv. sociálnom štáte). Preto aj návrat k socializmu nemôže byť návratom pred rok 1989, ale pokrokom v 21. storočí. A tak naša zodpovednosť nie je v preberaní „povinností“ nových generácií (oni budú „užívateľmi“ návratu!). Naša povinnosť je definovať, ktoré anomálie spôsobili prevrat, a ponúknuť lepší socializmus (podľa mňa najmä efektívnejšiu ľudovú demokraciu, reálnu spravodlivosť vo vzdelávacom, zdravotnom a sociálnom systéme – nech nás nepletie, že socializmus bol v týchto oblastiach preukázateľne lepší- ľudia majú nárok na vyššiu mieru sociálnej spravodlivosti!)

Juraj Janošovský na sociálnej sieti

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *