Karol Ondriaš o zločinoch kapitalizmu

Úvodom prehlasujem, že všetko, čo je napísané v tomto blogu je klamstvo. Je to všetko vymyslené pre potešenie chichotajúcich sa Domácich zvieratiek Vyvoleného hamburgera.

Ako by som ja hypoteticky bombardoval Rakúsko:

Predstavme si, že ja by som mal letku bombardérov a mnoho bômb, ktoré by platili daňový poplatníci. Ak by Rakúsko bol môj kapitalistický protivník, tak podľa zákona kapitalistického kanibalizmu, „že ja sa budem mať tým lepšie, čím sa ty budeš mať horšie“, by som začal bombardovať Rakúsko. Samozrejme, dôvod bombardovania, ako napríklad, že Rakúsko podporuje terorizmus, že má biologické zbrane, že tam vládne diktátor, ktorý použil chemické zbrane, a tak podobne, by “vykadili“ moje masmediálne fekálne jamy. Tým by vyrobili veľa “vykadencov“, ktorí by moje bombardovanie pokladali za morálne správne, ospravedlniteľné a nevyhnutne potrebné.

Samozrejme, tento scenár by platil len v tom prípade, keby som mal za sebou niekoľko miliónovú armádu na desiatkach základniach sveta vyzbrojenú jadrovými zbraňami, kontrolované masmédiá, tajné služby, ktoré by odpočúvali telefóny, maily, bankové prevody a linky UTR internetu, a v prípade potreby aj fyzicky likvidovali “neprispôsobivých“ občanom Zeme. Pretože to tak nie je, bombardovanie Rakúska už po prvom dni po zabití jedného-dvoch Rakúšanov by bolo označené ako masové vraždenie v priamom prenose a ja by som bol právom odsúdený, ako vojnový zločinec na medzinárodnom súde v Norimbergu.

Ako USA skutočne bombarduje Afganistan:

Ako každý vie, USA už 17 rokov úspešne, bez zábran a s tichou alebo hlasnou podporov všetkých svetových demokratických lídrov (až na výnimky) bombardujú Afganistan (a mnoho ďalších krajín). Len v Afganistane zabili niekoľko desiatok až sto-tisíce nevinných ľudí. Podľa správy Pentagonu, napríklad USA len od januára 2018 do konca októbra 2018 zhodili v Afganistane 5982 bômb. (1)

Je to jeden z mnohých ukážkových príkladov fungovania kapitalistického kanibalizmu v priamom prenose. V normálnej právne fungujúcej civilizácii by boli aktéri bombardovania súdený v Norimbergu podobne, ako aj ja, keby som hypoteticky začal bombardovať Rakúsko.

To, že sa tak nedeje, je jeden z hrozivých prvkov kapitalistického kanibalizmu, ktorý podporujú vedome – nevedome všetci, ktorí podporujú kapitalizmus.

Ale to nie je najtragickejšie pre charakterizáciu súčasnej kapitalistickej civilizácie.

Najtragickejšie je, že kapitalistický kanibalizmus v Afganistane, t.j. masové vraždenie už 17 rokov, mlčky alebo otvorene podporujú všetci demokratickí vodcovia v EU, poslanci v parlamente  EU alebo lídri a poslanci národných štátov sveta (samozrejme až na výnimky), mediálni humanisti a demokrati, slniečkári, skoro všetky mediálne celebrity, velká väčšina masmédií a väčšina správnych občanov (samozrejme až na výnimky, ktorých protiakcie zatiaľ nemali šancu to zvrátiť). Predpokladám, že takto v minulom storočí podporovali Hitlera.

Podobných príkladov je veľa, volajú to demokracia.

Prečo to tak je? Prečo kapitalizmus produkuje veľkú skupinu profesionálnych morálnych uchylákov na všetkých úrovniach, ktorí nariaďujú alebo podporujú masové vraždenie vo svete v priamom prenose?

Na základe veľa overiteľných faktov je jasné, že je to zákonitý jav kapitalizmu, ktorý sa dá odstrániť len s odstránením kapitalistického systému.

Ako nevyhnutným produktom kapitalistického kanibalizmu v našich novodobých dejinách sa svet často delil na koalíciu zločincov a na ich opozíciu. Napríklad Napoleon  mal svoju veľkú koalíciu zločincov, podobne Churchill alebo Hitler. Napríklad malú koalíciu zločincov mal Pinochet, atď…

Existuje? A ak áno, aká je súčasná koalícia zločincov? Odpoveď je tak známa, že ju ani netreba uvádzať.

Hlási sa Slovensko oficiálne ku súčasnej koalícii zločincov? Odpoveď je tak známa, že ju ani netreba uvádzať.

Bude Slovensko zatiahnuté do križiackych ťažení na Východ? Myslím si, že v rámci našej tradície, áno. “Naše“ masmédia na tom pracujú denne už dlhé roky. Každý, kto podporuje križiacke ťaženie na východ je podporovaný médiami a volený.

Ak existuje koalícia zločincov, potom podľa zákona kapitalistického kanibalizmu, musí krajiny, ktoré sú v opozícii, zničiť všetkými možnými prostriedkami. Samozrejme, pretože už existuje internet, musí pritom vyzerať ako demokratická, humánna a civilizovaná koalícia. Preto, krajiny v opozícii nemôže jednoducho vymazať z povrchu zemského jadrovými zbraňami. Kvôli tomu, napríklad v súčasnosti USA a ich koaliční priatelia v EÚ uvalili nové sankcie na Sýriu, na ~ socialistickú Venezuelu, Kubu, ~ komunistickú Severnú Kóreu, Rusko, komunistickú Čínu…, čo mlčky alebo otvorene podporujú všetci demokratickí vodcovia sveta, atď… Mediálni analytici denne zdôrazňujú, že sankcie sú správne a potrebné pre demokratické fungovanie sveta.

Opäť, nielenže nikto sa neopováži povedať (až na výnimky), že väčšina sankcií je učebnicový príklad správania sa profesionálnej teroristickej organizácie, ale väčšina vládcov (a samozrejme každý “vykadenec“) to hlasno podporuje.

Ako už každý vie, pretože skoro všetky masmédiá sveta úspešne vyrábajú “vykadencov“, ktorí sú nevyhnutne potrební ako jeden z pilierov fungovania súčasného systému kapitalistického kanibalizmu. Ich radostný život v mentálnom rozsahu: jesť, piť, kakať, cikať, súložiť je súčasťou už aj našej spoločnosti.

Poukazovanie na negatíva kapitalizmu a hľadanie jeho ľudskej tváre, bez deklarovania socializmu ako východiska, sú vítané rituálne tance, ktoré majú viesť len ku kozmetickým zmenám a sú potrebné na zaistenie, aby podstata kapitalistického kanibalizmu ostala nedotknutá (ako v tomto duchu hovorí Slavoj Žižek).

RNDr. Karol Ondriaš, DrSc. (celý blog tu. )

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Zdieľaj tento článok:

5 thoughts on “Karol Ondriaš o zločinoch kapitalizmu

 • 15. augusta 2019 at 9:19
  Permalink

  Neustále počúvame a čítame o zločinoch komunizmu, preto je našou povinnosťou pripomínať a písať o zločinoch súčasného zriadenia, ktoré sa skrýva za pojem demokracia…
  Často o tejto téme píšem, pretože jedným z najväčších zločinov kapitalizmu je ten, že jeho predstavitelia bezočivo klamú ľuďom, že žijú v slobode a demokracii a pritom sú nútení žiť v totalite moci peňazí, dlhového otroctva. strachu a neistoty…

  Reply
 • 15. augusta 2019 at 20:43
  Permalink

  V studenej vojne parodovali boj socialistických krajín za mier replikou, že „mier uchránime, aj keby neostal kameň na kameni“. Ak opominieme, že Varšavská zmluva nakoniec naletela podvodom typu: „spoločný európsky dom“, koniec vojenských paktov a pod, heslo prežilo v modifikovanej podobe. „Demokraciu“ nastolíme aj keby sa toho nedožil žiaden obyvateľ Zeme…Americkí dobrodinci poslali súkromné armády aby brutálne nastolili pokoj a mier v desiatkach krajín. Pripomeniem, že mier nastoľujú ponáraním zajatcov do ľadovej vody a simulovaným topením. Vládu práva zasa tak, že komando v priamom prenose zastrelí bez súdu amerického nepriateľa pred očami jeho rozospatých dcér ( všetci pri zásahu spali a v pyžame, asi nikto neukrýval zbraň…). Nositeľ Nobelovej ceny mieru B.Obama dal počas prenosu, ktorý sledoval s „priateľmi“ v Bielom dome priniesť čerstvé hamburgery a kolu. Majú silní žalúdok americkí vierozvestcovia!

  Reply
  • 15. augusta 2019 at 22:33
   Permalink

   … vždy ma privádza k hlbokému, niekedy až transcendentálnemu zamysleniu, rozdiel medzi napodobovaným ( simulovaným ) a skutočným topením …

   newspeak

   Reply
 • 16. augusta 2019 at 1:45
  Permalink

  Devy, Devany, chlapi a mládenci buďme dobrí k svojmu okoliu , svojim blízkym, priateľom, spolupracovníkom. Pomáhajme si, poučme sa , poraďme si. Tak pomôžeme ľuďom viac ako keď sa snažíme zmeniť celosvetový poriadok. Nemáme na to. Robme to, čo vieme a dokážeme. A aj to pomôže a ľudia sa budú mať radi a nie navzájom sa nenávidieť , strieľať, či okrádať. Prestaňte veriť politikom . Im nikdy nešlo o naše blaho.

  Reply
  • 16. augusta 2019 at 14:02
   Permalink

   Kedysi dávno som čítala, že ak chce človek niečo zmeniť, musí zmeniť najskôr seba.
   To čo píšeš je veľmi potrebné, pomáhať, dodávať nádej, správať sa pekne…
   Vlastne často o tom píšem, ako napríklad pomôže obyčajný úsmev, vypočutie toho druhého, drobná pomoc, záujem o toho druhého ale všimla som si, že ľudia nemajú o to veľmi záujem. Radšej čítajú o politike, hádajú sa ako diví, nadávajú si…
   Ako keby zlo malo navrch, to je problém tejto doby a preto si môžu politici robiť s ľuďmi čo chcú, klamať im, vysmievať sa im do očí…
   Je to hlavne preto, lebo tí dobrí sa stiahli a mnohí nerobia nič, myslia si, že niet pre koho…
   Takže zločiny kapitalizmu môžu prekvitať…
   Pretože ľudia zabúdajú na obyčajnú ľudskosť…

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *