Pozvánka: Konferencia Alternatívy pre 21. storočie

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Dňa 25.2.2017 sa uskutoční v Žiline konferencia o systémových spoločenských alternatívach pre 21. storočie uplatniteľných pre Slovensko a svet. Organizuje ju iniciatíva DAV DVA. Bude sa konať na adrese: Tulská 3240/33 v spoločenských priestoroch zasadacej miestnosti s kapacitou približne 45 miest na sedenie. (Spoje MHD: Zo železničnej stanice idú spoje 6 a 14. Vystúpiť treba na zastávke sv. Cyrila a Metoda a odtiaľ sa na miesto dostanete pešo.) Prihlásiť sa je možné stále cez mail alebo tu na linku vypísaním mena a priezviska.

Program konferencie je nasledovný s tým, že v prípade potreby môže byť operatívne upravený:

Na úvod sa predstaví Roman Michelko s témou: Reálne alternatívy ľavicovej politiky alebo ľavica v slepej uličke? Nasledovať by mala téma: Ekonomická demokracia ako jedno z posledných štádií kapitalistickej spoločnosti od najmladšieho prednášajúceho Igora Melichera. Ďalší program obstará téma: Evolučné prekonanie kapitalizmu – Koncepcia Richarda D. Wolffa – od Martina Kraľa z SAV. Spravodlivý finančný systém – „Peniaze ako práca“ – od Borisa Demoviča a téma: Ciele a návrhy Ekonomiky založenej na zdrojoch od nášho zahraničného hosťa Tomáša Martinčoka. Na záver bude nasledovať diskusia s účastníkmi o najvhodnejších alternatívach pre Slovensko. Tu sa bude môcť každý zúčastnený niečo spýtať prednášajúcich alebo aj členov iniciatívy.

Konferencia bude prvá z plánovaných akcií, ktoré majú pomôcť nájsť model, ktorý by sa mohol uplatniť na Slovensku či vo svete v krátkodobom, strednodobom až dlhodobom horizonte. Na úvod však treba začať o alternatívach hovoriť, treba sa ich chopiť, spoločne na nich zapracovať a práve preto tieto konferencie sú v súčasnej dobe plnej nebezpečných trendov dôležité a verejnosť by sa mala do nich zapojiť.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *