Ivan Štubňa o konspiratori.sk

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom
Údajne existujú konšpiračné médiá…

Tvrdia to samozvaní „odborníci“ na www.konspiratori.sk, ktorí stanovili svojské kritériá slúžiace na to, aby mohli zoznam nepohodlných stránok vytvoriť. Pravdu povediac,  uvedené kritériá sú všeobecné, viaceré cez čiaru, lebo kritériá uvádzajú aj nezmysly alebo napr. hoaxy, povedané moderným slovníkom. Napr. zdraviu škodlivé alebo ekonomicky škodlivé články, hanobenie rás, extrémistický obsah a pod. 

Tieto nezmysly sú produkované úmyselne, čo môže súvisieť s hľadaním pravdy, odhaľovaním utajovaných vecí, káuz politikov, ktorých zverejnenie je pre verchušku viac ako nepríjemné. Zaujímavé je, že na tomto zozname sa nenachádzajú štvavé médiá SME alebo DenníkN. Autorom nevadí ani bulvár. Myslím si, že uvedené kritériá spĺňajú skôr ako zverejnený zoznam nepohodlných stránok. Ale týka sa to aj ďalších tzv. mainstreamových, rozumej po slovensky, mienkotvorných médií. Zaujímavé je, že sa tieto médiá sami vedia takto onálepkovať. Škoda len, že sa nespýtajú na názor občanov.  Lebo občan vníma aj mienkotvorné médium, ktoré je negatívne. Občan si sám k médiu vytvorí pozitívnu alebo negatívnu mienku.

Inak, keby ostatné médiá písali otvorene pravdu bez nadržiavania jednej strane, boli by objektívne s príslušnou dávkou etiky, tak tzv. konšpiratívne stránky by nemali potrebu vzniknúť. Preto sa pozrieme na niektorých predstaviteľov, ktorí si uzurpovali právo hodnotenia a zaradenia niektorých stránok do zoznamu.

WHO is WHO výber

Pavol Hardoš, PhD.
Odborný  asistent v Ústave európskych štúdií a medzinárodných vzťahov, ktorý nadväzuje na tradíciu katedry politológie založenou Miroslavom Kusým, známym ideológom KSČ z 50-tych rokov 20. storočia. a komentátor štvavého denníka SME. 
Riaditeľkou Ústavu európskych štúdií a medzinárodných vzťahov je Oľga Gyárfášová, obhajujúca pravicové smerovanie spoločnosti vrátane NATO.  Je členkou správnej rady Inštitútu pre verejné otázky (IVO), ktorý vedie Grigorij Mesežnikov, ďalšia negatívna osoba vo verejnom živote spoločnosti. Činnosť prolokajského IVO je podporovaná Sorosovskou nadáciou otvorenej spoločnosti, German Marshall Fund of the United States, USIS, Konrad Adenauer Stiftung, GLOBSEC a podobné spoločnosti určené na masívne masírovanie vedomia občanov v prospech cieľov, ktoré nám vnucujú iné západné štáty a ktoré nie sú v prospech záujmov Slovenska. 

Mgr. Tomáš Kriššák
Projektový manažér a komunikačný poradca v Sorosovej Nadácii otvorenej spoločnosti.


Mgr. Juraj Smatana
Novopečený štátny tajomník na Ministerstve životného prostredia Slovenskej republiky. Priamy podriadený „DOMOVNÍKA“ (ÚPN 23214).

Filip Struhárik
Naviazaný na štvavé média DenníkN a SME.

Marína Zavacká, PhD., Tomáš Zálešák, PhD.
Osoby s prepojením na Sorosovu chobotnicu.

Mgr. Alexej Fulmek
  Čestný člen komisie, „otec“ štvavého média SME, veľká Sorosova ryba, na masírovanie mozgu občana. Za svoje služby si vyslúžil vyznamenanie od ďalšieho Sorosovho kamaráta Kisku. Počas rokov 1991 – 1992 pôsobil ako vojnový reportér v konfliktných zónach bývalého Sovietskeho Zväzu. Ozaj? Ktovie aké správy dodával a komu?

Záver: 
Väčšina z týchto osôb, ktoré sa považujú za odborníkov na tému konšpiračných médií, je aktívna v oblasti mediálneho vymývania mozgov celej slovenskej populácie vzhľadom k ich záberu.

Tzv. konšpiračné médiá ich ohrozujú predovšetkým tým, že odhaľujú ich pravú podstatu činnosti a aktivizujú verejnosť smerom k hľadaniu skutočnej objektívnej pravdy. Takže podľa môjho názoru je úbohé, ak si takéto osoby uplatňujú nárok na onálepkovanie niekoho ako konšpirátora. Inak všetky osoby majú niečo spoločné…Nie je ťažké uhádnuť čo.
Predsa však vyjadrujem poďakovanie autorom uvedenej stránky www.konspiratori.sk, že čitateľom uľahčili vyhľadávanie týchto stránok ich zverejnením. Myslím si, že čitatelia sú natoľko vyspelí, aby vedeli rozlíšiť v článkoch čo je pravda a čo nie.  Takisto ako aj v ostatných médiách.

Z mesta SNP Ivan Štubňa
stubna322@gmail.com

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Ivan Štubňa o konspiratori.sk

 • 7. apríla 2020 at 20:15
  Permalink

  To je krásne ohodnotenie, že nás títo „ľudia“ nemajú radi!
  Bola by som nešťastná, keby ma v minulosti napr. mal rád Hitler. Jeho odporcovia sú dnes vysoko hodnotení.
  Aj my budeme, keď doba týchto „ľudí“ pominie.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *