Ladislav Kováčik: Spomienka na kauzu únosu Vietnamca

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ku kauze únosu Vietnamca. Toto som si napísal do denníka 9. 8. 2018, keď bol brannobezpečnostný výbor NR SR k tejto téme:

Predtým, než si prečítam niečo sprostredkované z nejakého média, napíšem svoj vlastný umelecký dojem z „grilovania“ ministerky Sakovej (Smer) a exministra Kaliňáka (Smer) po skončení branno-bezpečnostného výboru NR SR. Vysielala to TA3.

Ako prvé nám televízia sprostredkovala vyjadrenie Antona Hrnka (SNS), ktorý nič zásadné nepovedal (pred živým vstupom ešte TA3 priniesla slová M. Beblavého – nezaradený), potom prišiel so vzrušenou tvárou Ľubomír Galko (SaS) a povedal, že si je teraz už istý, že Kaliňák s únosom niečo mal.

Potom novinári (bolo tam vidieť aj Tódovú a počuť E. Kordu) „vypočúvali“ ministerku Sakovú a policajného prezidenta Lučanského. Ministerka vyzerala, že je na záťažové situácie pripravená a trpezlivo odpovedala, potom krátko aj policajný prezident.

Tí, keď odišli, ozvalo sa sťažovanie novinárov, že „točili stále to isté“ a zaznela otázka, že kde je Kali, či niečo v tom zmysle. Potom mali ísť ekonomické správy, ale boli prerušené, keďže „Kali“ už stál pred kamerou. Oproti ministerke bol o dosť podráždenejší, veď išlo o obvinenie voči nemu samotnému. Opakoval, že Denník N napísal klamstvá a vymenoval aj to, ktoré tvrdenia sa nezhodovali s pravdou.

Bola tam fakt pekná hŕstka presstitútov – snáď len Martu Jančkárovú by som takto nenazval – ktorí útočili a útočili a zdá sa, že ich priam vzrušuje fakt, že Slovensko by mohlo mať medzinárodnú blamáž, priam by ich to až tešilo! Škoda, že nemecké orgány a nemecká strana zatiaľ žiadne vážne výhrady voči Slovensku nevzniesli.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Ladislav Kováčik: Spomienka na kauzu únosu Vietnamca

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *