Liberálna alternatívna kultúra: satirický report Jakuba Benecha z koncertu Kalmusovho kamaráta v Brne

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ironické komentáre autora berte s rezervou, sú použité iba pre popis extrémnej situácie a kultúrneho šoku, ktorý autor článku zažil. 


Do Brna zavítala kapela Pentagramček. Hurá! Niekoľko krát som na nich chcel ísť a až teraz som mal konečne čas. Spolu s Pentagramčekom mali hrať ešte 3 iné kapely, ktorých mená som na plagáte neregistroval (nepoznal som ich) a nezapamätal som si ich, avšak po včerajšom koncerte ich mená už bohužiaľ nikdy nezabudnem.

Prvý sa na pódiu objavil (so 0:45 min meškaním) nejaký tragéd v ženských šatách, ušatej čapičke a vlasmi mastnými ako keby ich umýval vo friťáku (Samčo brat dážďoviek). Položil pred seba plyšovú veveričku a začal „spievať“. Posolstvo jeho rýmov voľných ako Dobby s ponožkou v náručí bolo asi takéto (ospravedlňujem sa za vulgarizmy): „Ježiš je kok*t buehehehehe„, kresťanstvo je debilina, buehehehe“, „všetci, ktorých pokladám za fašistov a rasistov sú kok*ti, buehehehe“. Nakoniec si kopol do slovenskej hymny a bolo po vystúpení. Všade dookola sa za každým grgnutím či vulgarizmom preneseným do mikrofónu ozýval ten tupý smiech ľudí v tričkách EÚ a Zomri, modrými vlasmi a deravými ksichtami, váľajúcimi sa v lepkavej kaluži piva.

ukážky z tvorby onej osoby

Hovorím si „ok toto som prežil už určite príde Pentagramček„. Nie. Na rad nastúpil istý útly chlapec s tričkom, kde bolo niečo v zmysle „komunisti boli zlí buehehehe“ (Miska na krev). Ten sa ma vo svojich textoch po východniarsky snažil presvedčiť, aby som spáchal samovraždu. To isté robil vonkoncom aj svojim spevom a vystupovaním. Ale po ňom už určite pôjde ten Pentagramček!

Hovno! Dvaja ********** (kapela Ján Pavol II) tam začali vypekať disko z 90tych a kričať do toho haleluja a útržky z poslednej nedeľnej kázne. Vtedy som už proste musel ísť na vzduch! Stál som pred barom vybúraný ako kulak hodinu po kolektivizácií. Nevedel som, ako mám túto grupirovku kategorizovať, či oxymorónom „prorežimný unteground“ alebo radšej len „mentálny suterén“. Keby som bol tabula rasa, tak idem na druhý deň do kostola a hodím sa pred oltár, len aby som neskončil ako oni. Ale hovorím si „Kubo, vydržal si to až sem, vysolil si za to 150kč, tak už proste počkaj na ten Pentagramček!“

Sláva, po nepodarenej didžine prišiel Pentagramček. Spolu s nimi sa tam objavil už spomínaný chumaj v ženských šatách s muchotrávkou na hlave. Hlavný spevák nadratý ako uherská sviňa ziapal do mikrofónu a aj napriek tomu cez gitary nebolo počuť čo spieva. Žiaden Pentagramček z Youtube. Následne začal spievať Haré Krišna a vtedy si to už naozaj pýtalo anonymné udanie. Celé to bolo vtipné asi ako tragédia v Černovej. Umeleckú úroveň akcie by v tej chvíli zachránila snáď už len skupina príslušníkov ŠTB, ktorí by odvliekli všetkých vystupujúcich do gulagu, alebo aspoň na psychiatriu. Za 150 kč som mohol mať 5 smažákov na stanici. UŽ NIKDY VIAC!

Jakub Benech

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
5 thoughts on “Liberálna alternatívna kultúra: satirický report Jakuba Benecha z koncertu Kalmusovho kamaráta v Brne

 • 1. februára 2019 at 16:34
  Permalink

  Žiaľ, je to umenie hnusu…

  Reply
 • 1. februára 2019 at 16:48
  Permalink

  Ničomu nerozumiete, Toto sú tie európske hodnoty, za ktoré naše masovomanipulačné masmédia usilovné bojujú už 30 rokov. O chvíľu tu prídu Jankech aj so Zvolenom a nám hlúpym ľavičiarom to všetko vysvetlia. Čo by sme si my tupé h o v e d a bez nich počali?

  Reply
 • 11. februára 2019 at 13:20
  Permalink

  Mám 64….no toto je taký HNUS ,ako všetci Tí ,čo si hovoria VIP

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *