Ľuboš Blaha: "Kriminálnici" ako ja boli aj Einstein, Chaplin, Brecht, Sartre a Neruda

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážený pán špeciálny prokurátor,

priznávam sa, spáchal som ten najstrašnejší ideozločin. Šíril som jeden z komunistických symbolov, ktorý odkazuje na beztriednu spoločnosť, v ktorej nebude chudoby, nerovnosti a vykorisťovania.

Podľa všetkých dostupných filozofických definícií je heslom komunizmu „každému podľa jeho potrieb“. A áno, čo môže byť strašnejšie a extrémistickejšie ako chcieť, aby všetci ľudia mali naplnené svoje potreby a žili dôstojne a šťastne.

No fuj, úplné porušenie ľudských práv, veď čo môže byť horšie pre ľudské práva, ako keď má každý človek naplnené svoje potreby.

Komunizmus v praxi nikdy neexistoval, hoci 20.storočí boli ideály komunizmu viackrát zneužité, čo je samozrejme odsúdeniahodné.

Tieto ideály však po stáročia ženú vpred ľudí, ktorí sa odmietajú zmieriť s nespravodlivosťami kapitalizmu. Patrím medzi takýchto ľudí a áno, som vinný tým, že odmietam chudobu, nerovnosť, oligarchiu a vojny. Ja viem, úplný extrémizmus.

Mimochodom, rovnaký ľavicový extrémizmus vyznávali aj ďalší známi svetoví kriminálnici, napríklad Albert Einstein, Charlie Chaplin, Pablo Picasso, Diego Rivera, Frida Kahlo, Louis Aragon, Henri Barbusse, Bertold Brecht, Jean-Paul Sartre či Pablo Neruda.

Myslím, že by ste mali rýchlo kontaktovať Interpol, aby vám pomohol zničiť ich celoživotné dielo, ktoré zjavne smerovalo k podpore hnutí smerujúcich k potlačeniu ľudských práv.

Začal by som pálením Sartrových kníh, pokračoval likvidáciou Picassových obrazov a na záver by mal Interpol slávnostne zavrhnúť aj Einsteinovi teóriu relativity.

Aj na Slovensku mám zopár komplicov, ktorých by ste mali stíhať. Andy Warhol, ktorý mal slovenské korene, kedysi vytvoril slávne dielo Kladivo a kosák.

Ja viem, Warhol už nežije, ale možno by ste mohli v mene boja proti extrémizmu nechať zbúrať jeho múzeum v Medzilaborciach, tento prašivý stánok Warholovho komunizmu.

Ale to nie je všetko. Ako vás už upozornil aj predseda strany Smer-SD Robert Fico, Slovensko je posiate červenými hviezdami, kosákmi a kladivami na všetkých sovietskych cintorínoch a pamätníkoch ruských osloboditeľov.

Ako dôkaz prikladám náhrobné kamene z cintorína hrdinov v Žiline, ktorým som sa bol pokloniť pred pár týždňami. Hej, hej, zločin, priznávam, som recidivista, robím to opakovane..

Predpokladám, že v mene boja proti extrémizmu budete tieto náhrobné kamene chcieť všetky zničiť, ale možno by stačilo, keby ste len premaľovali tie extrémistické kosáky a kladivá a na náhrobné kamene namaľovali štátnu vlajku USA, určite by to bol mimoriadny príspevok do vášho šľachetného zápasu proti extrémistickej komunistickej ideológii.

A keď budete v mene vášho statočného zápasu za ľudské práva hádzať do povetria Slavín, pán prokurátor, prosím, nezabudnite na jeho mieste postaviť Sochu slobody na počesť tých, ktorí – ako isto veríte – umierali za naše oslobodenie v boji s fašizmom.

Som presvedčený, že vaša spravodlivá misia neskončí na hraniciach Slovenska a hneď, ako zavriete Blahu, do basy strčíte aj štát Rakúsko, ktoré si dovolilo mať v štátnej zástave orlicu, ktorá v pazúroch drží kosák a kladivo.

Čo si to tí červení Rakúšania dovoľujú dávať si do znaku symboly robotníkov a roľníkov, extrémisti jedni!

A keby len oni – dokonca aj v Spojených štátoch amerických sa nájdu čierne ovce, presnejšie červené ovce. Zástava Kalifornie v sebe obsahuje červenú hviezdu, dôkaz prikladám.

Odporúčam bezodkladne zasiahnuť, pán prokurátor, možno by mal byť zaistený aj ten maco, čo tam na tú hviezdu čumí – zjavne šíri extrémistické symboly.

Vážený pán prokurátor,

zločinný predmet, ktorý šírim, červenú hviezdu s kosákom a kladivom, naďalej prechovávam vo svojej kancelárii v Národnej rade Slovenskej republiky. Dôkaz takisto prikladám.

Spolu s týmto zločinným predmetom u mňa nájdete aj ďalšie extrémistické predmety, knihy Karla Marxa, Antonia Gramsciho či dokonca Gustáva Husáka.

Sám som dokonca napísal niekoľko vedeckých extrémistických kníh, v ktorých citujem komunistických autorov a hľadám alternatívu kapitalizmu, čo je samozrejme trestný čin, to všetci vieme.

Hľadať alternatívy v demokracii – to je ideozločin toho najväčšieho razenia, asi by ste ma mali zavrieť rovno do gulagu.

Mimochodom, mnohí svetoznámi autori, ktorí o Marxovi píšu a ktorých knihy mám v kancelárii, ešte stále žijú – rád vám poskytnem ich adresy na univerzitách v USA, Nemecku či Veľkej Británii. Predpokladám, že ich budete chcieť takisto trestne stíhať.

Teším sa na výsluch, pán prokurátor a viem, že môj ideozločin je neospravedlniteľný, pretože niet väčšieho extrému ako chcieť sociálne spravodlivejší systém ako je liberálny kapitalizmus.

Ale predsa len, prosím, berte do úvahy aj poľahčujúcu okolnosť, že posledných 30 rokov svojho života nakupujem výlučne v kapitalistických obchodoch (s malou výnimkou môjho krátkeho pobytu na Kube).

A minule som si bol dokonca kúpiť jogurty pre decká v rakúskom Hainburgu – a nie, nerobil som to kvôli kosáku a kladivu v rakúskej vlajke.

Možno by ste mi mohli znížiť trest, chápem to ako jasný dôkaz, že mi ako extrémistovi predsa len záleží na ľudských právach a som na najlepšej ceste k ideologickej náprave.

Ako dopĺňam, jedno kladivo síce vlastním, občas v domácnosti zabijem aj dáky ten klinec, ale kosák doma žiaden nemám. Uvážte – aj to je zjavný ideový posun smerujúci k ľudským právam. Snažím sa.

Česť práci, pán prokurátor.

Súdružsky,

PhDr. Ľuboš Blaha, PhD.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
28 thoughts on “Ľuboš Blaha: "Kriminálnici" ako ja boli aj Einstein, Chaplin, Brecht, Sartre a Neruda

 • 2. februára 2020 at 10:50
  Permalink

  Vážení čitatelia. To čo napísal L. Blaha je neodškriepiteľné a ukazuje v akom systéme vlastne žijeme. Ale… Citujem Ľ. Blahu:
  „… a vyšetrovatelia budú naháňať každého, kto bude mať iný názor.“
  Veru tak. A bude sa to diať na základe legislatívy, ktorú presadila vláda Smeru.
  Mám tomu rozumieť tak, že ľudí dobieha vlastná história?
  Priateľsky pozdravujem Julo

  Reply
 • 2. februára 2020 at 11:46
  Permalink

  Držím palce Luboš, Takýto ideologickí tiežprokurátori by sa po parlamentkách 2020 už nemali vyskytovať. Treba to riadne raz navždy zanalyzovať, odkiaľ fúka vietor. Či by nebol porušený zákon FARA v prípade jeho platnosti aj na Slovensku.
  Stop rozvracačom Slovenskej kultúry, histórie, tradícii, folklóru a obyčajov !!!

  Reply
 • 2. februára 2020 at 12:00
  Permalink

  Novodobá inkvizíCIA! Súdi a raz bude súdená!
  P.S.Odporcom kapitalizmu bol aj George Bernard Shaw, vynikajúci anglický dramatik a autor brilantných aforizmov. Mimochodom, do konca života sa hlásil k priateľstvu so Sovietskym zväzom.
  Niekoľko jeho aforizmov:
  „Kacír je ten, čo zapaľuje oheň, nie človek, ktorého v ňom upaľujú.“
  „Morálka národa a charakter ľudí sa podobajú zubom. Čím sú skazenejšie, tým viac to bolí, keď sa ich niekto dotkne.“
  „Bohatstvo rastie a ľudia upadajú.“

  Reply
 • 2. februára 2020 at 19:40
  Permalink

  Takže „Česť práci, pán prokurátor“, píše pán Blaha.
  A ja dodávam „Česť vašej práci, poslanci a vláda Smeru“.
  Pretože ten pán prokurátor koná len na základe legislatívy prijatej vašou vládou a vašimi poslancami. Čo iné mu ostáva? jeho povinnosťou je uplatňovať platné právo.

  Reply
 • 2. februára 2020 at 22:57
  Permalink

  V r.1984 pozval Helmuth Kohl na návštevu vtedy Západného Nemecka prezidenta USA R.Reagana.Návšteva sa uskutočnila v r.1985 a jej súčasťou sa stal aj pietny akt zmierenia na vojenskom cintoríne v Bitburgu.Je to mestečko,ktoré bolo v r.1944 totálne zničené bombardérmi Spojencov.Reagan sa išiel pokloniť k hrobom 2000 padlých nemeckých vojakov v 2.svetovej vojne.Pozornosti uniklo,že medzi nimi bolo aj 49 hrobov esesákov.Ich príslušnosť k SS bola vyznačená na náhrobných kameňoch a tak sa stalo,že Reagan sa klaňal aj znaku SS.Bol z toho veľký škandál po celom svete ,protestovali židovské organizácie a Eli Wiesel ,keď preberal od Reagana Zlatú medailu kongresu,tak mu pred celou Amerikou povedal :“Vaše miesto pán prezident nie je pri hroboch esesákov,ale pri ich obetiach!“
  Tak ma napadá,že p.Blahu dnes obviňujú ľudia,ktorí sa tiež klaňajú esesákom…tentokrát ukrajinským,lotyšským,litovským aj estónskym.Sú s nimi dokonca v jednom spolku (NATO) a udržiavajú priateľské vzťahy s pohrobkami tých,ktorí majú na svedomí Babin Jar,Volyňskú rež,vypálené dediny na Slovensku počas SNP…s tými,ktorí v máji 2014 upálili vyše 40 ľudí za živa v Dome odborov v Odese a do dnešného dňa vraždia ľudí na Donbase.No a práve našim adorantom týchto esesáckych pohrobkov(nedá mi,aby som si nespomenul na priateľské objatia nášho odiózneho prezidenta Kisku s prezidentom UA Porošenkom) vadí kosák a kladivo.Ten kosák a kladivo ,ktorý 7.5.1945 umiestnený na červenej zástave zavial na Reichstagu.
  Ten symbol,pod ktorým len na území Slovenska leží 65 tisíc červenoarmejcov,ktorí padli v bojoch za naše oslobodenie.Symbol,ktorý v Rusku nesie pomenovanie „Znak víťazstva“a ktorý je chránený Ústavou RF.Neviem pochopiť,čo sa to so svetom deje.Za dva-tri roky už dosiahnem sedemdesiatku,tak asi preto sa mi zdá,že svet sa na zadok obracia.My sa tu prieme o veciach,ktoré ovplyvniť nemôžeme a popri tom sa dejú okolo nás svinstvá nad ktorými zostane stáť každý slušný človek v nemom úžase.A potom pôjdeme k voľbám,aby sme si zvolili zase tých istých,alebo podobných smradov akí nám vládnu už 30 rokov.
  Myslím,že dnes keď sme svedkami toho,ako nám priťahujú skrutky nami zvolení „demokratúrnici“ môže minulý režim označiť za „totalitný“naozaj len poriadny blb!

  Reply
 • 3. februára 2020 at 19:36
  Permalink

  dubník:
  „nedá mi,aby som si nespomenul na priateľské objatia nášho odiózneho prezidenta Kisku s prezidentom UA Porošenkom…“
  Mne zase nedá nespomenúť priateľské objatie premiéra Fica a ukrajinského premiéra Jacenjuka, keď so širokým úsmevom otáčali koleso ventilu plynovodu, čím sme umožnili spätný chod plynu zo SR na Ukrajinu. Bol to svojrázny akt „priateľstva“ s Ruskom z našej strany.

  Reply
  • 3. februára 2020 at 20:58
   Permalink

   p.Juhár!
   Nenašiel som žiadnu fotku,na ktorej by bol zobrazený Fico,ako sa objíma s Jacenjukom.Jacenjuk navštívil Slovensko v r.2015 kvôli reverzu plynu na Ukrajinu.O tej návšteve je na internete dosť materiálu z ktorého vyplýva,že ak sa niekto pchal do zadku Jacenjukovi,tak to boli Kiska s Pellegrinim.Viete p.Juhár!Keby to aj bola pravda a za celý váš pravdepodobne nie najvydarenejší život bol zodpovedný výlučne SMER-SD a Fico,tak ja s tým neurobím nič!Ja sa len snažím na tomto webe slušným spôsobom prezentovať svoje názory a očakávam,že mi diskusia s rozumnými ľuďmi pomôže pochopiť,čo sa to vlastne vo svete a u nás deje.Diskusia s vami,mi nedáva nič okrem znechutenia z toľkej nenávisti,ktorá sa z vás valí na p.Fica a stranu Smer-SD!Tak si 1.marca otvorte fľašku šampusu na oslavu toho,že ani strana SMER-SD,ani Fico už vládnuť nebudú!Prajem vám do budúcnosti veľa „progresu“v slovenskej politike ktorú povedú ľudia,ktorí vám už nebudú spôsobovať toľko utrpenia ako ten SMER s Blahom a Ficom.Ja voliť nechodím a nevolil som ani SMER,ani Fica!Len sa snažím na rozdiel od vás byť objektívny.Kto robí,robí aj chyby!Kto nerobí,žiadnych chýb sa nedopustí!
   Lebo viete p.Juhár!Ja si myslím,že nech by u nás vládla akákoľvek strana s akoukoľvek ideológiou,musela by robiť len to,čo jej bude nadiktované resp.povolené pánmi z Wall Street a City of London. Mne osobne vyhovoval ten minulý režim a od tohoto ktorý žijeme si nesľubujem vôbec nič dobrého!Preto ma ani veľmi nevzrušujú prejavy vašej frustrácie z nenaplnených očakávaní od Fica,Blahu,Dzurindu,Mečiara….hocikoho.Musíte veriť tomu,že Truban,Kiska,Matovič a Hlina s pomocou Chmelára a progresívneho krídla strany SMER-SD(už bez odroňov ako Fico a Blaha) v nasledujúcom volebnom období napravia Slovensko na tú správnu cestu!

   Reply
   • 3. februára 2020 at 21:47
    Permalink

    p.Juhár!
    Keby ste si pozorne prečítali článok ku ktorému diskutujeme tak by ste možno zistili,že jeho nosnou témou je trestné oznámenie na poslanca Blahu za to,že sa nechal odfotiť s „kosákom a kladivom“!Keby bol z tohoto „zločinu“obžalovaný ktokoľvek,nie len poslanec Blaha alebo iný člen strany SMER-SD,moja reakcia by bola rovnaká!Z vašeho príspevku sa dá vyvodiť,že s obžalobou za „propagáciu“kosáka s kladivom súhlasíte,lebo sa jedná práve o poslanca za stranu SMER-SD p.Blahu.A v tomto ja s vami ani pri najlepšej vôli súhlasiť nemôžem!

    Reply
 • 4. februára 2020 at 9:04
  Permalink

  To je teda ukážka urážky čitateľov.
  blaha sa priznáva a potom sa odvoláva na … ???

  Zákony ktoré na Slovensku platia schválila, alebo mohla zmeniť vláda smeru
  12 rokov …
  blaha sám hlasoval za tzv. protiextrémistický DOPLNOK trestného zákona.

  Priznať sa a potom spochybňovať … všetko vrátane seba.

  Za vlád smeru nebolo dávané NIKOMU podľa jeho potrieb !

  Svojim toľko koľko si vládzu nabrať a nakradnúť zo spoločného a drvivej väčšine
  biedu a chudobu.
  Zadĺženosť štátu sa zvýšila o 20 miliárd €.
  Vyše 20 miliárd zadĺženosť domácností.
  Dlhy obcí a miest…
  Pri tom sa tu rozkradlo skoor 20 milárd eurofondov..
  a Príjmy štátu boli najvyššie v histórii !!!

  Koľko ľudí zbytočne zomrelo a trpelo pre naše zdravotníctvo, úroveň ciest…
  vyše 300 000 občanov študuje alebo pracuje v zahraničí
  koľko rodín je rozvrátených týždňovkami, dvojtýždňovkami MIMO bydliska ???
  o tom 12 rokov blaha ani ň…
  Na Slovensku nemá byť každému podľa potrieb? ale nie každému smerákovi ale občanovi !?

  Ale kto zo smerákov schudobnel ?
  blaha? fico? kaliňák? počiatek? žiga? glváč? … ??? KTO
  alebo ich sponzor?
  oligarchovia?
  finančné skupiny ?

  nie iba obyčajní členovia a sympatizanti smeru schudobneli
  rovnako ako drvivá väčšina obyvateľov Slovenska

  právne BEZVEDOMIE „vraj „ľavicového“ blahu
  názor je nie fotiť sa a obhajovať niečo
  To sú činy !
  Ale to by vysoko vzdelaný MUSEL vedieť niečo o práve, zákonoch a nie
  oblbovať a podceňovať ostatných…

  spoliehať sa že propaganda je viac ako PRAVDA je také blahovské

  Reply
 • 4. februára 2020 at 16:44
  Permalink

  Takže pán dubník, raz a navždy.
  Ja nepredkladám nenávisť ale fakty. Rozumiete tomu? Fakty a ešte raz fakty. Vždy a na každej diskusii na Davdva. A väčšinou po mojom príspevku zhasla diskusia, lebo protiargumenty na základe faktov neboli.
  Ako dôkaz citujem váš príspevok:
  „Z vašeho príspevku sa dá vyvodiť,že s obžalobou za „propagáciu“kosáka s kladivom súhlasíte, lebo sa jedná práve o poslanca za stranu SMER-SD p.Blahu“
  Pán dubník,
  koľkokrát som v týchto diskusiách predložil fakt, že prvotnou príčinou týchto politických procesov je legislatíva vlád pod vedením Smeru a poslancov. A ešte dal link na tento článok:
  https://www.hlavnespravy.sk/tridsiatich-rokoch-slobodou-pravom-aka-sloboda-ake-pravo/1994351
  10 krát, 20 krát? Už to ani nepočítam.
  A vy stále nechápete podstatu veci, príčinu a následok, teda vznik právnej normy a jej aplikáciu. Nechápete a nechápete a nechápete …

  Reply
  • 4. februára 2020 at 18:31
   Permalink

   Áno !Predkladáte fakty,ktoré síce môžu byť pravdivé,ale neriešia nápravu.Kritizujete častokrát s penou na ústach bez toho,aby ste problém rozobrali v časových súvislostiach.Z vašej kritiky nezainteresovaný človek musí prísť k názoru,že za všetko zlo ktoré sa v tomto štáte udialo za posledných 30 rokov je zodpovedná strana SMER-SD a jej líder R.Fico.Akoby ani neexistovali vlády VPN,HZDS,SDKÚ.SDĽ…..zo všetkého nešťastia viníte len a len Fica s Blahom a stranu SMER-SD.Tak napíšte !Čo si sľubujete od toho,že táto strana alebo aspoň jej časť vedená Ficom odíde z politickej scény?Kto by ju mal vo vláde nahradiť aby ste vy boli s vládou spokojný?Lebo podľa mojej mienky reálne hrozí,že sa k moci aj vďaka ľuďom ako ste vy,dostane súčasná „liberálna“opozícia ktorá okamžite po nástupe zruší vlaky zadarmo pre študentov a dôchodcov,postará sa o ratifikáciu Istanbulského dohovoru,otvorí náruč pre migrantov z Afriky a BV,dekriminalizuje drogy,odovzdá Bruselu ešte aj to málo kompetencií ktoré nám zostali,sprivatizuje zdravotníctvo aj so zatiaľ štátnou VŠZP a naučia naše deti (ktoré prídu o otca a mamu a budú mať len „rodiča 1,rodiča 2 a možno aj rodiča 3,4,5…) na marihuanu a 5 gr.bieleho dizajnu…..k tomuto speje vaša zaslepená a nekonštruktívna kritika.
   Takže p.Juhár,raz a navždy !Svojimi „písačkami“nie len na tomto webe len dokazujete,že ideovo patríte skôr k nastupujúcim „progresivistom“ a pseudosocialistom typu Chmelár,ako ku skutočným ľavičiarom.

   Reply
   • 4. februára 2020 at 19:06
    Permalink

    No vidíte dubník,
    stále nič nechápete. Keďže ja o voze a vy koze (ja o konkrétnej veci a vy naložíte guláš všetkého možného), končím.

    Reply
    • 4. februára 2020 at 19:26
     Permalink

     Zase ste sa vyhli odpovedi na zásadnú otázku! Za koho to vlastne vy,p.Juhár kopete?Priznávate vôbec,že táto spoločnosť sa ocitla na okraji priepasti a že pri všetkých faktoch aj „faktoch“ktoré používate pri svojej dehonestačnej rádoby kritike R.Fica a Ľ.Blahu to boli výlučne oni,kto pádu do nej ako-tak bránili?Kde sú vaše návrhy na riešenie zjavne akútneho problému ktorý nás čaká po voľbách?Nezdá sa vám,že vaša lacná a účelovo vedená kritika skôr spoločnosti škodí ako pomáha? Na tieto otázky by som odpovede od vás čakal asi márne!
     A p.Juhár ! O moje schopnosti „chápať“ vy starosť mať nemusíte!Skôr si v tomto ohľade spytujte svedomie vy sám.A nezabudnite pri tom na fakt,že argumentácia ad hominem,je výsadou …nazvime to „menej vnímavých“ľudí!

     Reply
     • 4. februára 2020 at 22:49
      Permalink

      Pán Dubník, áno, dá sa súhlasiť, že pán Juhár to trochu preháňa s kritikou Smeru, najmä je to kontraproduktívne pred týmito voľbami. Ja som s ním polemizoval v tomto smere. Ale na druhej strane tu mal aj viacero konkrétnych návrhov.
      Ja osobne nezdieľam jeho pozíciu, ale zase nevidím v nej až taký problém, sme rozdielni, ale mali by sme tvoriť jednotu v rozmanitosti.

      Preto sa mi nepáčia Vaše osobné útoky proti ostatným diskutérom, Vy už nepolemizujete s komentármi pána Juhára , Vy ho už osočujete, vraj nepodarený život. Mňa ste osobne napadli len preto, že moje tézy boli nad Vaše chápanie.

      Jedna z mojich téz hovorí napr. o dnešku ako o sociodiverzite, silne pluralitnej spoločnosti, s veľkou rozmanitosťou spôsobov života, názorov, potrieb. Z toho vyplýva aj chápanie ľavice ako silne pluralitnej, s veľkou rozmanitosťou postojov a názorov, ľavicových prúdov. Ktoré by nemali voči sebe vystupovať ako nepriatelia, ale ako jednota v rozmanitosti.
      Osobnými útokmi voči iným diskutérom sa k takejto jednote ale určite nedostaneme.

      Toto je tak trochu slabina aj Iniciatívy DAVDVA. Redakcia pripúšťa rozmanité názory, autorov, ale zároveň akoby sa k tomu stavala formálne, nebrala tieto názory vážne. Pretože nie sú v súlade s postojom jednotlivých členov DAVDVA.
      V podstate všetci, ktorí tu pôsobia, nepôsobia ako ucelený kolektív, celok, ale len ako súhrn jednotlivcov. Dospeli sme tu zatiaľ len k buržoáznej individualite, ktorá chápe iné individuality ako konkurentov, nepriateľské, nie ku komunistickej individualite, založenej na kolektíve, kde sa rozvinutá individualita cíti súčasťou vyspelého kolektívu.
      Prejavuje sa to aj v postoji k článkom, komentárom. Články sa zverejnia, k väčšine niet žiadnej diskusie, kde tu zopár komentárov. A znovu osamelé komentáre, ktorých obsah sa nerozvíja, ale buď ignoruje, alebo sa vyvracia ako nehodný, pretože nezodpovedá postojom iných izolovaných individualít. Ako to napísal pán Juhár, po jeho komentároch ticho. Lenže to sa dotýka väčšiny komentárov, nielen jeho.

     • 5. februára 2020 at 9:57
      Permalink

      Re:Milan Antal
      cit.“Nepáčia sa mi vaše osobné útoky proti ostatným diskutérom“kon.cit
      K tomu len toľko p.Antal,že to čo vy nazývate „osobnými útokmi“považujem ja za celkom prirodzenú reakciu na príspevky konkrétne vaše a p.Juhára.Na vašich príspevkoch mi vadí váš mentorský tón,ktorým vnucujete svoje predstavy o socializme a vyjadrovanie svojich pochybností o schopnostiach protivníka v diskusii chápať vaše Vaše tézy.Napokon,mne úplne stačí,že chápem názory ľudí s ktorými som v stálom kontakte.Robotníkmi počnúc,vysokoškolsky vzdelanými ľuďmi končiac.A nechýbajú medzi nimi ani pravoslávny pop a katolícky kňaz.No a ja som presvedčený,že vaše tézy,tak ako ich podávate sú „nad chápanie všetkých týchto ľudí!Tak som od vás chcel len jedno….aby ste tie svoje tézy vyjadril tak,aby neboli „nad chápanie“ ľudí z prostredia v ktorom žijem!Z Vašich téz,aj keď ste to nevyjadril explicitne totiž vyplýva,že ste horlivým zastáncom globalizácie (podľa Dr.Mravíka – imperializmu) , Novoľavičiarstva a presadzujete tzv.liberálnu demokraciu,čo nie len podľa mňa nie je nič iné,ako nadraďovanie práv menšín,nad práva väčšiny.Tak vždy,keď vás čítam,tak si predstavujem tých ľudí ktorí tvoria spoločenstvo v ktorom sa pohybujem,ako by asi chápali vaše tézy oni.Keď sa tak zamyslím,tak tie vaše tézy sa od téz „Svedkov Trubanových“,prezidentky Čaputovej a finančníka Soroša až tak veľmi líšiť nebudú.Priznávam ale,že je to len môj dojem z toho mála,čo som si od Vás prečítal.My sa nikdy nezhodneme už len preto,že kým vy tvrdíte,že reálny socializmus sa morálne vyčerpal a preto musí „prerásť“do inej vyššej formy,tak ja tvrdím,že reálny socializmus nedostal šancu aby mohol naplno preukázať svoje možnosti!Veď koľko len financií a ľudských životov stálo kapitalistov tzv „zadržiavanie komunizmu“!Ja si na rozdiel od vás myslím,že ten reálny socializmus nemá alternatívu.
      Viete! DavDva ma zaujal,keď som sa dozvedel,že p.Moravčík a diskutér s nickom „Navaja MM“sú jedna a tá istá osoba.Navaja MM je veľmi rešpektovaným a obľúbeným autorom a diskutérom na českom webe „Poznámky pána Bavora“,ja na tento web občas zájdem a vždy si s chuťou prečítam či už článok,alebo diskusný príspevok od neho.
      Teraz po skúsenosti s Vami,p.Juhárom a p.Zvolenom vidím,že „škoda bisidovaty“ako sa u nás hovorí!

     • 5. februára 2020 at 16:42
      Permalink

      Re:Milan Antal
      Vo svojej odpovedi so sa dopustil chyby !Napísal som :“…tvrdíte,že reálny socializmus sa morálne vyčerpal….“
      Správne má byť :“…tvrdíte,že reálny socializmus sa materiálne vyčerpal…“
      Ospravedlňujem sa !

  • 4. februára 2020 at 19:08
   Permalink

   Pán Juhár, nie ste v diskusiách korektný. Vydávate svoj osobný názor za fakt.
   Predmetný zákon ako celok bol aproximáciou európskej legislatívy a tie náhubkové antiextrémistické paragrafy boli nadprácou ministerky Žitňanskej z Mosta-Híd. Žitňanská bola aj gestorom návrhu zákona a podpisovala dôvodovú správu.
   Pri hlasovaní o zákone ako celku – proti boli v podstate len kotlebovci, Sme rodina a niektorí nezaradení. OĽANO sa zdržalo, ale spolu s koalíciou ako jeden muž zahlasoval aj celý klub SaS.
   Tvrdiť, že za tú legislatívu môže jedine Smer, lebo Fico bol predseda vlády a hlavný predkladateľ zákona, to je taký fakt, ako že Osvienčim oslobodila Ukrajina, lebo šlo o 1. ukrajinský front.

   Reply
 • 5. februára 2020 at 13:20
  Permalink

  Pán Moravčík,
  uveďte, ktorá smernica EU nám ukladá prijať také ustanovenia Trestného zákona, aké tam boli dané novelou – zákonom č.257/2009 Z. z.. Ja som žiadnu nenašiel.
  Pokiaľ ide o „nadprácu Žitňanskej“ pri druhej novele, tak tá bola odobrená celou vládou, inak by jej to neprešlo. A poslancami, ako uvádzate. Aspoň sa pri hlasovaní ukázalo, kto je demokrat a kto …

  Reply
  • 5. februára 2020 at 15:43
   Permalink

   Pán Juhár, zase sa snažíte byť nekorektný. Nikde som netvrdil, že tie predmetné doplnky od nás požadovala EÚ. Tie boli pribalené v zákone, ktorý bol celý protiteroristický a ten od nás požadovala EÚ. Žitňanská a spol. využili to, že sa zákon prerokovával v časovej tiesni a napokon predčasne ukončili rozpravu a hlasovali o ňom ako o celku. Je mi jasné, že keby bol Smer chcel (a keby trebárs vedeli, že to niekto použije aj proti Blahovi), tak by vari zabojoval. Ale malo by to svoju cenu a svoje dôsledky ako v prípade hlasovania o eurovale, keď padla Radičová.
   Celým týmto výstupom chcem demonštrovať, že fakty sa dajú rôzne interpretovať a na fakty môžeme mať rôzne názory. To je normálne a korektné. Ale nie je korektné vydávať akýkoľvek sumarizujúci a hodnotiaci názor za „fakt“.

   Reply
   • 6. februára 2020 at 11:41
    Permalink

    Pán Moravčík,
    prvá (podstatná) novela bola prijatá za premiére Fica a vypracovaná u ministra Harabína – fakt.
    Druhá za premiéra Fica a vypracovaná u ministerky Žitnianskej – fakt.
    Hlasovali za ňu vládni poslanci aj niektorí opoziční – fakt.
    Obidve novely sú podkladom pre buzerovanioe ľudí za názor – fakt.
    Ľudí buzerujú špeciálne trestné orgány založené premiérom Ficom a ministrom vnútra Kaliňákom (NAKA atď.) – fakt.
    Vtedajší minister spravodlivosti Harabín už proti založeniu takýchto orgánov protestoval a odstúpil – fakt.

    Reply
    • 6. februára 2020 at 12:39
     Permalink

     Pán Juhár, rozlišovať fakty od názorov je problém. Niekedy nie jednoduchý.
     Vaše prvé tri vety sú faktami len do tej miery, že výraz „za Fica“ chápeme len ako časové určenie. Podsúvanie akéhokoľvek iného významu by už bolo názorom.
     A po týchto prvých troch vetách, ktoré sa celkom vierohodne tvária ako fakty, vrazíte vetu:
     „Obidve novely sú podkladom pre buzerovanioe ľudí za názor“ – táto veta nie je faktom ani vo sne, je to čistý názor.

     Okrem toho, mám silné pochybnosti, či tá Ficova vládna väčšina od začiatku plánovala tie trestné novely aplikovať takto. Práve kvôli Blahovmu príkladu si myslím, že nie. Som presvedčený, že tí prokurátori a policajti, ktorí „buzerujú ľudí za názor“ sa dopúšťajú zneužitia právomoci verejného činiteľa, ktoré zákonodarcovia vôbec nezamýšľali. (Porovnajte so znením Ústavy SR.) Problém je teda celkom inde, než naň ukazujete.

     Reply
 • 5. februára 2020 at 18:47
  Permalink

  Často sa kritizuje, že naše deti patria k najhorším v EÚ, pretože z absolvovaných testov vyplýva, že nevedia čítať s porozumením.
  Po vyjadreniach niektorých diskutujúcich (nebudem ich tu pre korektnosť menovať) mi je však úplne jasné, že ich to v krátkej budúcnosti ani nenaučíme.

  Už stokrát viacerí opakujú, že extrémistické paragrafy schválila Ficova vláda a preto „tak im treba“. A ďalej: Fico sa vyjadril, že na „východe nič nie je“.
  Páni „spravodliví, vyznávači svojej jedinej pravdy“, skúste sa na to pozrieť aj bez krvavých očí, bez nenávisti, na ktorú Vás naviedli nedočkavci po moci, tí, ktorí istotne chcú iba spravodlivosť formou „čím horšie, tým lepšie“.
  Moje konštatovanie podložím dvomi príkladmi:

  Myslíte si, že terajší tak kritizovaný stavebný zákon umožňuje čierne stavby? Nie neumožňuje. Ale aj tak každý „nový“ politik sľubuje, že on novým zákonom zariadi, že čierne stavby zmiznú z povrchu sveta. Všetko závisí iba od postoja konkrétneho úradníka. Stačilo by iba vypustiť jeden paragraf v závere zákona, ktorý hovorí, že všetky paragrafy sú síce platné, ale iba dovtedy, ak stavebný úrad nerozhodne inak. Takže títo noví „slušní“ nám určia, ktorý konkrétny úradník je ten najlepší, neskorumpovateľný, skrátka „ich“.
  Bez toho, aby som vyhlasoval bývalého predsedu vlády za dokonalého musím skonštatovať, že jeho vyjadrenie „na východe nič nie je“ využili nekorektne všetky opozičné strany na jeho dehonestáciu. Tým čo povedal istotne nemyslel to, čo tak primitívne prebrali všetky médiá a doslova detsky sa z toho tešia aj niektorí diskutujúci. Ako diskutovať s niekým, čo nevie čítať s porozumením?
  Vážení, my Slováci máme jeden strašný problém. Nevieme si vážiť jeden druhého, sme strašne naivní, netrpezliví, závistliví, prelietaví, naletíme na primitívne sľuby a nevieme si vážiť nikoho živého.

  Reply
 • 6. februára 2020 at 14:00
  Permalink

  „Obidve novely sú podkladom pre buzerovanioe ľudí za názor“ – táto veta nie je faktom ani vo sne, je to čistý názor.“
  A to vážne, pán Moravčík? A čo sú potom prebiehajúce trestnoprávne konania od Rostasa až po Blahu? Názory???
  A či niečo „plánovali aplikovať“ takto, ma vôbec nezaujíma, ja im do hláv nevidím. Vidím následky a za tie sú zodpovední. A čo je najhoršie, nevidím u nich ani náznak sebareflexie a snahy to napraviť.

  Reply
  • 7. februára 2020 at 12:12
   Permalink

   Pán Juhár, nerozumieme si. Ja som nikde nenapísal, že veta „Obidve novely sú podkladom pre buzerovanioe ľudí za názor“ je nepravdivá. Len tvrdím, že to nie je fakt, ale názor.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *