Ľuboš Blaha navštívil Čínu: Slovenské média klamú o Honkgongu, vyjadril som čínskym partnerom podporu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Keď čítam, ako naše tupé liberálne médiá mudrujú o Hongkongu a Číne, tak mi je z nich zle. Vyslovene – zle.

SLOVENSKÉ MÉDIA KLAMÚ O HONGKONGU – NEVERTE IM ANI SLOVO!

Oni len preberajú americkú propagandu, v živote tu neboli, v živote sa nerozprávali so živým Číňanom, sú len teľce bez názoru, ktoré poslušne šíria čierno-biely protičínsky naratív na pokyn z Ameriky, ktorá vyvolala nechutnú obchodnú vojnu s Čínou a potrebuje na Čínu útočiť.

Nepíšem vám o tom z bratislavskej kancelárie, ale priamo z Číny. Píšem vám z čínskej Lhasy (Tibetská autonómna oblasť). Včera sme v Pekingu absolvovali niekoľko dôležitých politických stretnutí v čínskom parlamente, na ministerstve zahraničných vecí či na Ústrednom výbore Komunistickej strany Číny.

PRICESTOVAL SOM DO ČÍNY, ABY SOM ČÍNSKEJ VLÁDE VYJADRIL PODPORU A PRIATEĽSTVO

Ako vedúci našej parlamentnej delegácie som potvrdil naše priateľstvo voči Číne, ako aj našu podporu politike jednej Číny, ktorá znamená, že plne rešpektujeme, že Taiwan, Hongkong, Macao aj Tibet patria k Číne. Je to ich vnútorná záležitosť, tak ako je naša vnútorná záležitosť, čo robíme v Dolnom Kubíne, Prešove či Dunajskej Strede. Bodka.

Dozvedeli sme sa v Pekingu pravdu o Číne. A nie americkú propagandu, ktorú čítate v Denníku N či SME. Nečítajte to – sú to bludy. Aktuálne nepokoje v Hongkongu sú ďalším liberálnym pokusom o farebnú revolúciu, ktorý sponzorujú Spojené štáty americké. Nič iné.

Demonštranti sa uchyľujú k násiliu a Číne dochádza trpezlivosť. Len si predstavte, že by dakde v New Yorku demonštranti drancovali medzinárodné letisko a my by sme poučovali americkú vládu, že nesmie použiť políciu na nastolenie poriadku. Absurdné.

Vyjadril som čínskym partnerom svoju podporu a ubezpečil ich, že Slovensko na rozdiel od niektorých západných veľmocí nebude pchať nos do vnútorných záležitostí iných krajín.

VYSVETLIL SOM ČÍNSKYM PARTNEROM, ŽE KISKU NETREBA BRAŤ VÁŽNE

Odmietame, aby niekto vnucoval svoju liberálnu ideológiu do celého sveta. Rešpektujeme suverenitu a iné kultúry. Rešpektujeme čínsky socializmus.

Vysvetlil som našim partnerom z čínskej komunistickej strany, že provokáciu zo strany bývalého prezidenta Kisku vo vzťahu k Tibetu, ktorú spáchal pred niekoľkými rokmi a na ktorú Číňania stále pamätajú, treba chápať ako izolovaný akt nepodstatného politika, ktorý bol zrejme motivovaný Spojenými štátmi americkými.

Jeho provokácie Číny sú v príkrom rozpore s oficiálnou líniou našej zahraničnej politiky. V zákulisí som našim partnerom z ČĽR vysvetlil aj pozadie novej slovenskej prezidentky. Úprimne.

VYJADRIL SOM UZNANIE ČÍNSKYM KOMUNISTOM

Budeme tu ešte niekoľko dní, takže sa ešte k Číne vo svojich statusoch vrátim. Na Slovensku sa šíri neuveriteľne veľa lží o čínskom socializme aj tibetskej otázke. Napíšem vám pravdu, priamo odtiaľto.

Tento rok Čína oslavuje 70.výročie odkedy sa k moci dostali komunisti. Počas našich stretnutí som vyjadril veľký obdiv, že čínski komunisti urobili zo zaostalej a chudobnej krajiny ekonomického giganta, moderný štát a politickú veľmoc. Dostali s chudoby 800 miliónov ľudí.

Pred rokom 1949 bol priemerný vek dožitia v Číne 36 rokov, dnes je to dvojnásobok a viac. Predtým bola väčšina populácie negramotná, dnes je to neuveriteľne vzdelaný a inovatívny národ. Predtým boli ženy neuveriteľne utláčané, dnes sú plne rovnoprávne. Mohol by som pokračovať.

POSIELAM ČERVENÉ POZDRAVY VŠETKÝM SLNIEČKAM NA SLOVENSKU

Čínska ľudová republika si za svoje úspechy zaslúži uznanie. A ja som ho vyjadril veľmi otvorene. Slovensko si Čínu váži a tešíme sa na ekonomickú, kultúrnu aj politickú spoluprácu.

Je pre mňa veľkou cťou, že tu môžem byť. A osobitne som si to vychutnal na ústredí komunistickej strany, kde sa cítim ako doma medzi priateľmi ?

Krásny 21.august zo socialistickej Číny želám, česť práci!

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


11 thoughts on “Ľuboš Blaha navštívil Čínu: Slovenské média klamú o Honkgongu, vyjadril som čínskym partnerom podporu

 • 21. augusta 2019 at 15:47
  Permalink

  Tá reportáž z Číny od pána Blahu je fantastická, sympatická a odvážna! Schováva tak novinárov z ostatných redakcií do zadnej časti tela a mal by im robiť pravidelné prednášky ako sa robí redakčná práca!!! To je lahoda, to je čítanie! To ľudí zaujíma. Mali by to prevziať verejno právne médiá, ak sú ešte nejaké….milan kupecký

  Reply
 • 21. augusta 2019 at 19:11
  Permalink

  Pán Blaha dobre. Veľmi dobre.

  Reply
 • 21. augusta 2019 at 21:52
  Permalink

  V roku 1996 bol som v Číne pracovne dva týždne. To čo sa o Číne píše u nás je stupídne a píšu to ľudia, čo tam nikdy neboli alebo zámerne klamú. Na Slovensku, ale aj Česku si mnohí namýšľajú, akí sme svetoví a technicky vyspelí. Keby videli ten ekonomický a hospodársky rozmach určite by si mysleli, že sú v ríši divov. Rozvoj priemyslu je pre nás nepredstaviteľný, stavby na pokraji fantázie, budovy, mosty, železnice a cesty v mnohých prípadoch riešené unikátne. A čo pre nás bolo prekvapujúce stretávali sme príjemných, ústretových a usmievavých ľudí nielen v Pekingu ale aj vo vzdialených provinciách. Číňania sú neskutočne pracovití a skromní. Pán Blaha o Číne napísal pravdu!

  Reply
 • 21. augusta 2019 at 21:52
  Permalink

  https://bit.ly/2NlvEZe

  Vaše komentáre, súdruhovia …

  … a môžete pridať aj pár postrehov o vidieckom prekarizovanom proletariáte, na ktorého pote, krvi a nešťastí – hovorím NE-šťastí, stojí 30 ročný zázrak červeného draka…

  Reply
 • 22. augusta 2019 at 7:09
  Permalink

  Ďakujem za informácie Luboš. Konečne sa človek dozvie pravdu a nie tie sračky, čo do nás tlačia každý deň naši presstitúti.

  Reply
 • 22. augusta 2019 at 11:06
  Permalink

  ach jo komunista Blaha sa nezaprie manipulácia nepravda lož zavádzanie to sú jeho nástroje ach uvedomuje si niekto že Blaha porušil zákony tej svojej milovanej Číny keď sa prihlásil na webovú stránku Facebooku napísal príspevok a iných ako Wikipédia YouTube je zakázané navštevovať pod prísnym trestom obchádzania čínskeho firewallu .

  Reply
  • 23. augusta 2019 at 8:57
   Permalink

   Za prvé, Čína facebook nezakazuje ale blokuje, takže Blaha zákon neporušil. Za druhé Blaha nieje komunista, ale sociálny demokrat.
   Pán „jožko“, nebolo by lepšie popremýšľať skôr než napíšete nejakú hlúposť?

   Reply
 • 22. augusta 2019 at 23:07
  Permalink

  Je to hlupak ten Blaha. Ale, to predsa uz davno vsetci vieme!

  Reply
  • 23. augusta 2019 at 15:10
   Permalink

   Ozval sa Bratislavský slniečkar a smetiar. Takže všetci títo to vedia. Stačí čítať smeti a nočník a nerozmýšľať.

   Reply
   • 23. augusta 2019 at 15:37
    Permalink

    Koho chlieb ješ, toho piesen spievaš!!!!

    Reply
  • 23. augusta 2019 at 21:06
   Permalink

   Hlupák je ten, kto bezdôvodne uráža a potrebuje si tak zvýšiť vlastné ego, ale k téme článku sa nedokáže vyjadriť…

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *