Ľuboš Blaha o rusofóbii, západných médiách a politickej situácii: Kto vedie hybridnú vojnu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Najnovšie komentáre filozofa, politika, politológa a komentátora verejného diania, Ľuboša Blahu na sociálnej sieti Facebook.

Západné médiá sa nám snažia nahovoriť, že Rusi zasahovali do amerických volieb, vedú hybridnú vojnu na Slovensku a stoja za všetkými útokmi proti západnému liberalizmu v celom „slobodnom svete“. Ako to robia? Využívajú tie najstrašnejšie zbrane informačnej vojny. Do USA nasadili až trinásť agentov a tri spoločnosti, aby ovplyvnili stovky miliónov ľudí, nech volia Trumpa či Sandersa. Nie, priatelia, to nie je pokus o vtip – taká je oficiálna verzia amerických úradov: trinásť ľudí. No proste úplný batalión! Divízia! Červená armáda! Ešte ťažšie zbrane Rusi nasadili na úbohú Európu. Na Slovensko dokonca poslali Sputnik! Jednu webovú stránku proti desiatkam rusofóbnych novín, televíznych kanálov a rozhlasových staníc. Podľa mňa proti Sputniku nemá nikto šancu a vyhrávať budú vždy len tí kandidáti, ktorých chce Rusko – lebo Sputnik.

Prosím vás, toto fakt niekto myslí vážne?! Tu sa fakt niekto zaoberá vážne „ruskou hybridnou vojnou“ kvôli trinástim agentom a Sputniku?! To fakt nie je problém v tom, že Clintonová bola arogantná neoliberálna vojnová štváčka, ale v tom, že sa trinásť Sergejov angažovalo v americkej politike? V ruskej politike funguje desiatky mimovládok, ktoré kopú do Putina. V Európe sú tisícky dobre zaplatených mimovládok, aktivistov a agentov, ktorí desiatky rokov prenasledujú každého, kto má iný názor, ako je ten jediný správny západný (neo)liberalizmus. V Amerike zbrojní lobisti a nadnárodní neoliberáli kontrolujú všetko s výnimkou miestneho dedinského rozhlasu v Texase. Pre porovnanie: okolo ruských hraníc je kopec amerických základní, v blízkosti amerických hraníc nenájdete ani ruskú zástavočku, nieto nejakú základňu. Preboha, to fakt nikto nevidí, že hybridnú vojnu nevedú Rusi, ale Američania?! Ešte raz: trinásť Rusov a Sputnik. To je, prosím pekne, hybridná armáda Ruska. Ja asi puknem od smiechu 


Ruská hybridná vojna sa niekomu zjavne vymkla z rúk. Ruská rodáčka Nasťa práve Slovensku vyhrala olympijské zlato a vážne hrozí, že najobľúbenejšia osobnosť Slovákov bude Ruska! Najskôr Sputnik, potom Čarnogurský a teraz Nasťa, ach, hybridná vojna v plnom prúde ? Ale vážne: máme ZLATO! Gratulujem!!! SLOVENSKOOO, ejaejaeja Slovensko 


Pamätám si, keď poslankyňa Vášáryová so svojím typickým afektovaným prejavom, z ktorého normálnym ľuďom naskakujú zimomriavky, každého v parlamente vystríhala, nech nekritizuje Brusel či západné štáty, lebo vraj všetko sledujú zahraniční diplomati a posielajú domov správy. Bububu! Smiali sme sa, že tetuška Magduška ostala mentálne zakliesnená v časoch, keď ako zaslúžilá umelkyňa podpisovala antichartu – jej životné krédo ostalo nezmenené: hlavne si nepohnevať súdruhov z Ústredneho výboru Komunistickej strany Sovietskeho zväzu, pardon, dnes už súdruhov z iného zväzu, z Európskej unie. Tíško, Veľký brat počúva, predtým Sergej, teraz Jurgen, podstata však ostáva, Magduška sa bojí. Kopec srandy s ňou bolo, najmä keď pateticky predstierala, že je sociologička a jej najväčší vedecký výkon boli Postrižiny…

No a predstavte si, že teta Magdalénka sa najnovšie angažuje v českej politike (úprimnú sústrasť, bratia!) a čo je najhoršie, jej vyjadrenia k prezidentovi Českej republiky sú na úrovni podguráženej výčapníčky – citujem: „Starého pána třeba nechat, ať tam sedí, … ať se léčí a uvidíme.“ A ako naša nekonečne múdra a dôvtipná sociologička dodáva, Slováci vraj nemajú Zemana príliš v lásce. Prepánajána. Tak Vášáryová roky všetkých poúča, že nemajú kritizovať politikov z iných štátov, lebo bububu, diplomati posielajú správy, no potom sama nakladá českej hlave štátu ako posledná sedlaňa. A ešte si aj vymýšľa nezmysly o tom, čo si Slováci myslia o Zemanovi. Haló, veď ona sa so živým Slovákom naposledy rozprávala v minulom tisícročí…

Milá Magdaléna, ako vždy sa mylíš. Slováci si vážia český národ, vrátane českého prezidenta a ak niekoho nemajú príliš v láske, potom sú to nafúkané a preafektované herečky, ktoré mudrujú o veciach, o ktorých nič nevedia a primitívne urážajú štátnikov bratskej krajiny kvôli ich veku.

Ospravedlňujem sa za Vášáryovú tým českým priateľom, ktorí ju náhodou berú vážne – my za ňu nemôžeme, my sme ju k vám do Česka neposielali, ale nie, naspäť ju nechceme, nechajte si ju prosím, my sme si jej už užili dosť ?

Magdalénka, prosím, prosím, už radšej mlč. Lebo robíš hanbu celému Slovensku.


Bratislavskí liberáli majú čierny víkend. Najskôr ruská rodáčka Nasťa Kuzminová vyhrá zlatú olympijskú medailu pre Slovensko a všetci im odrazu kašľú na ich trápne rusofóbne hejty. A potom ruskí hokejisti naložia Američanom – ich drahým Američanom. A práve Rusi! Ach, úzkosť a plač. Rusom ide karta. Kisku musí roztrhnúť 

Nedeľa vyzerá byť pre liberálov ešte horšia. Robert Fico dnes vyhlásil, že sa treba učiť od komunistov, ako organizovali školstvo (duálne vzdelávanie) a netreba sa báť centrálneho plánovania, vďaka ktorému – ako dopĺňam – dosiahli svoje hospodárske úspechy po vojne napríklad Francúzi či Japonci. Zároveň vyhlásil, že sa netreba hanbiť za robotnícke povolania. Liberálom musela zabehnúť kávička. Každý, kto nie je zaslepený liberálnou ideológiou, vie, že Fico má v tomto všetkom absolútnu pravdu – potrebujeme plánovať, potrebujeme štát, potrebujeme vrátiť úctu k robotníkom. Čo je však dôležitejšie – konečne sa prelamuje tabu, podľa ktorého sa v stredoeurópskom priestore nemohlo vysloviť, že komunisti niečo robili dobre. A dnes to už nehovorí len Blaha, ktorého chcú nálepkovať ako komunistu, extrémistu, boľševika či-čo-ja-viem-čo-ešte. Dnes to úplne v pohode hovorí slovenský sociálnodemokratický premiér a ja som mu za to vďačný.

Do tretice, Fico dnes na zjazde českej ČSSD zdôraznil svoj robotnícky pôvod a odmietol „pravicové kecy“ aj bruselské „bláboly“ a vyhlásil, že musíme byť ľavicovejší. A čo musí byť pre liberálov úplná katastrofa: delegáti českej sociálnej demokracie ho za jeho slová vytlieskali. Som rád, že Fico chce ísť doľava a nie v zmysle bruselskej kultúrnej ľavice, ale v zmysle klasickej ekonomickej ľavice, ktorej ide o obhajobu pracujúcich ľudí. Nech z toho liberálov trafí aj šľak. V tomto má Robert Fico moju plnú podporu. Pekný zvyšok víkendu, priatelia! 


 

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
9 thoughts on “Ľuboš Blaha o rusofóbii, západných médiách a politickej situácii: Kto vedie hybridnú vojnu

 • 21. februára 2018 at 10:10
  Permalink

  Reči sa hovoria / už dosť dlho/ , ale chlieb sa je. Pre veľa ľudí poriadne horký.

  Reply
 • 21. februára 2018 at 10:17
  Permalink

  … a tak sme sa v evanjeliu dozvedeli, že „Fico chce ísť doľava“. A čože tak zrazu? A doteraz tam nebol? A aké budú odteraz tie ľavicové kroky? Žeby zrušil druhý pilier? Veď ho už každý normálny štát zrušil a pokiaľ viem, Smer ho postupne zvelebuje na 6% (áno, ten zlý Kaník ho zaviedol 9%-ný). Alebo žeby konečne zaviedol tú sľubovanú jednu štátnu zdravotnú poisťovňu? Alebo dokonca – priam strašná predstave – žeby namiesto kozmetických sociálnych balíčkov urobil konečne aj nejakú serióznu systémovú zmenu?
  Ubezpečujem Vás, pán Blaha, že zo smeráckych „zmien“ liberálov šľak netrafí.

  Reply
  • 21. februára 2018 at 14:59
   Permalink

   Ale veď to je za storočie už odratý fígeľ, že sociálna demokracia stáča pred voľbami slovesnosť prudko doľava, aby zas a znova po voľbách dokázala, že pracuje v prospech dolných tried ( po starom proletariátu ) do tej miery, pokiaľ jej popustia reťaz ekonomické elity ( po starom veľko-kapitalisti ), ktoré si ju vydržiavajú.

   Opakujem to do nemoty – pokiaľ sa ľavicové strany budú držať pôvodných ľavicových tém, a za žiadnu cenu sa nenechajú vtiahnuť do „riešenia“ pseudo problémov, nemajú šancu prehrať s buťžoáznymi stranami. Pri pravicových demaskujú ich asociálnosť, a pri tzv. ľavicových zas demaskujú ich prepojenie na veľkokapitál, konzervovanie kapitalizmu a ich neochotu robiť systémové zmeny v spoločnosti. Demaskuje to, že boj skupín veľkokapitálu o moc sa preniesla prostredníctvom týchto buržoáznych strán aj do politického boja , ktorý maskuje to, „o čo tu naozaj ide“ .

   Reply
 • 21. februára 2018 at 14:43
  Permalink

  Buržoázna politika sa mimo iného vyznačuje tým, že funguje na tzv. štvorročnice. Slovensko už 30 rokov nemá akúkoľvek výziu za horizont najbližšších volieb. A pýtam sa – je Smer, takzvaná sociálna demokracia výnimkou ?

  Husákove deti v 90. rokoch prijali s nadšením spoločensky liberalizmus a ekonomicky kapitalizmus – Škôlky ? načo, nie sú deti, šetriť, zrušiť. Učňovky ? Načo? Nie je robota – šetriť, zrušiť! Starobince ? Načo? O svojich nech sa každý postará sám. Šetriť, Zrušiť ! Byty pre mladých v mieste práce ? Načo ? Veď mladí nezakladajú rodiny. Šetriť, Zrušiť ! Si strojár ? Na Slovensku ? Odstreliť ! ……

  A dnes, po štvrťstoročí kapitalistického rozkvetu neviem či mám plakať alebo sa smiať, keď vidím, že sa Husákove deti dostali na pokraj plodnosti a v poslednej chvíli „riskli“ deti, zrazu zistili že nemajú škôlky a o ich rodičov odkázaných na opateru sa kvôli práci nemôžu postarať a nemajú ich kam „odložiť“. Alebo jedine za poplatok rovný ich celému mesačnému príjmu !!!
  A keď buržo-kapitalistickí súdruhovia s veľkou pompou objavili teplú vodu a znovu zavádzajú učňovské školstvo s praxou, lebo čuduj sa svete nemáme strojárov ( ktorých svojho času vyhlasovali za nepotrebných ), alebo keď začínajú uvažovať nad tým, že by bolo asi ASI AASSII dobré začať s bytovou výstavbou v mieste pracoviska.

  No a pozor priatelia – prichádza vrcholný výdobytok karpatského kapitalizmu – plechové KONTAJNEROVÉ ŠKOLY !!!

  Tí zaostalí komunisti sa zmohli len na akési svetlé celorepublikové typizované železobetónové budovy jasiel-materských-základných škôl, ktoré mali , veľký pozemok, množstvo tried, telocvičňu, atletické ihrisko, jedáleň, malú úžitkovú záhradku, skleník, dielňu, chemické a fyzikálne laboratórium – no skrátka dokonalé mučiarne úbohých žiakov, ktoré mali hlavu a pätu – sviňe komunistické !

  Na Slovensku sa musí začať znovu plánovať – strednodobo, ale aj dlhodobo – cezgeneračne za horizont 20 rokov. A to aj v takých ( „intímnych“ ? ) oblastiach ako je pôrodnosť ( lebo pôrodnosť/dôchodci … ). A z tohto až liberálov šľaktrafí. Pán Blaha.

  Plánovať, súdruhovia – plánovať !

  Reply
 • 21. februára 2018 at 15:56
  Permalink

  A komu majú plánovať? Štátne podniky/akciovky alebo družstvá nie sú. A zahraničným investorom tak môžu akurát naplánovať daňové stimuly alebo daňové prázdniny. To aj robia, ponížene na kolenách prosiac, aby vôbec prišli. Tak sa patrí na dobrú kolóniu.

  Reply
  • 21. februára 2018 at 16:13
   Permalink

   Máme to v rukách.
   Musí nás byť ale určité „kritické“ množstvo.

   Samozrejme že socializmus a štátne vlastníctvo dáva vláde do rúk inú moc, ako toto ich kapitalistické príštipkárstvo.

   Ale nemyslím si že by ( sociálnodemokratická ) vláda v súčasnom buržoáznom kapitalizme bola tak bezmocná ako píšete. Koľko by sa dosiahlo už len opatreniami proti vývozu výnosov/ziskov a ochrannou colnou politikou v prospech domácich výrobcov. Aj navzdory (n)eurozväzu ! A pokiaľ by nás začal trestať, a my by sme mu aj tak vzdorovali, ani by sme si nevšimli našu cestu k socializmu…

   Spomínate si- nie tak dávno jeden slávny slovenský mysliteľ svojho času napísal – Kde je vôľa, tam je cesta.
   Bratia a sestry. Ámen.

   Reply
 • 23. februára 2018 at 10:26
  Permalink

  Dobrý link, fakty sú nepopierateľné, súdruhovia vybudovali veľké hodnoty, z ktorých (pokiaľ ich nerozkradli „reformisti“), žijeme dodnes. Chýba tam však zásadný fakt, a to kto to dielo zničil. A boli to zase len súdruhovia. Hlavná hybná sila bola v politbyre v Moskve a postupne to išlo cez celý socialistický tábor. Súdruhovia už nechceli robiť len riaditeľov vo veľkých podnikoch, ktoré vybudovali, chceli ich vlastniť. Veď čo je riaditeľský plat proti dividendám, všakže.
  A tak svoje dielo pustili k vode. Oni a Ich deti sú už kapitalisti. Systém nepadol sám ani nebol porazený kapitalistickým systémom. Systém zradili sami súdruhovia.

  Reply
  • 23. februára 2018 at 11:46
   Permalink

   Ak to bolo tak ako hovoríte, potom sa nejednalo o komunistov, alebo ako Vy mylne hovoríte o ( mojich ) súdruhov.

   Určite však išlo o to, že v hospodárstve bolo potrebných viac riadiacich pracovníkov ako bolo presvedčených komunistov.
   Strana mala na výber – buď pustíme „do funkcií“ aj nekomunistov, a budeme riskovať ideologické narušenie a možný rozpad socializmu, alebo budeme trvať na tom, aby v riadiacich funkciách boli len komunisti, čo sa nevyhnutne zvrhlo na „výrobu kádrov“. Strana si vybrala druhú možnosť ( neviem či horšiu ), čo sa prejavilo hneď v krízových časoch keď sa o rôznych Schusterov, Čalfov a Kiskov už nedalo oprieť. V 1968 to strana ešte ustála, a nespoľahlivé karieristické živly zo strany vyhádzala, ale v 1989 to už bolo naopak. Buď to čo bolo kolísavé a oportunistické tam po 68. aj tak ostalo, alebo následne v 70. a 80. rokoch sa ako „mladé perspektívne kádre“ znovu prijalo. Toš ta marnost snažení lidského…

   Na druhej strane je tu masa občanov. Údajne ľudia chceli zmeny v spoločnosti, no jednoznačne chceli zachovať socializmus. Ako je potom možné že sa 10 miliónom ľudí dá ukradnúť socializmus ?
   http://www.ksm.cz/historie/socialismus-versus-kapitalismus-na-slovensku.html
   Keď boli od 1. stupňa základnej školy až po štátnu skúšku z Marxizmu-leninizmu vychovávaní v socialistickom duchu ? Takže sa aj Vás pýtam – čo ste robili Vy, keď nám Kňažkovce pomaly kradli socializmus ? Pozerali ste s ostatnými Dallas ?

   No a napokon k tej Moskve. Zaráža ma jedna vec. Keď Gorbačov dal po vyhlaséní Perestrojky od socialistických krajín ruky preč ( politika nezasahovania do ich vnútorných vecí ), prečo tu ostávali ich vojská.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *