Ľuboš Blaha: Oni nepochopili, že pre mňa je česť, ak ma nazývajú jakobínom (+prečítajte si voľné knihy o jakobínoch z knižnice DAVu)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Pozrite, ja tomu rozumiem. ESET na mňa podal žalobu a tak, logicky, ich noviny od rána do večera chrlia proti mne nenávistné články. To je v poriadku, dáva to perfektný zmysel. Veď na to si Denník N kupovali – aby slúžil.

Ale preboha, prečo tam zamestnávajú takých nímandov. Pri všetkej úcte, v čom ma môžu títo duchoprázdni panáčikovia ohroziť?

DENNÍK N PROTI MNE POSTAVIL TIE NAJŤAŽŠIE KALIBRE

Nejaký Tomáš Hudák vypisuje, vraj som dezorientovaný v geopolitike.

Hovorím si, fajn, mohlo mi niečo ujsť, mám síce načítaného Mearsheimera, Waltza, Krejčího aj Wallersteina, o globalizácii som naštudoval stovky kníh, sám som k téme napísal niekoľko politologických kníh, študujem týždenne všetko od Economistu cez Guardianu až po Foreign Affairs… Ale beriem, jasné, môže sa stať, že sa v niečom mýlim a profesor Hudák z Denníka N ma opraví.

Pre istotu kuknem, čo má z geopolitiky profesor Hudák odpublikované a bum – zisťujem, že je to slovenský stand-up komik. Fíha.

NIČ PROTI KOMIKOM A HERCOM, ALE TROCHA POKORY BY NEZAŠKODILO, TRDLÁ

Ako, ehm, ja nemám nič proti stand-up komikom ani hercom, osobitne obľubujem hysterické záchvaty Paviána Stankeho… Najmä tie o slušnom Slovensku s 0.75 promile za volantom. Na zdravie, Riško!

Ale, pri všetkej úcte, tváriť sa, že som ťažký odborník na geopolitiku a poučovať politológa, čo má predsa len niečo od publikované, vyhral dáke vedecké ceny a tak, ehm, nuž tak by som asi aspoň zvolil nejaký skromnejší slovník – akože, „mám iný názor preto, lebo“, alebo „myslím si iné, lebo verím tomuto a tomuto“… A tak.

Ale „dezorientácia v globálnom svete“? To fakt vyčíta Blahovi stand-up komik, ktorý zrejme slovo Waltz mimo hodín tanca ešte v živote nepočul? Trocha pokory, hoši z N-ka, trocha pokory.

ESET BY SA MAL NAD SEBOU ZAMYSLIEŤ

ESET do toho leje ťažké prachy a oni potom proti mne postavia takéto smutnosmiešne postavičky. No jasné, že sa im potom vysmievam.

Nie preto, že sú nevzdelaní, však existuje milión povolaní, v ktorých jednoducho politológiu nepotrebuješ, však načo by bola komikovi Hudákovi? V dobrom.

Ale, prepánakráľa, tak sa potom netvárim ako Jürgen Habermas. Kde sa v takýchto ľuďoch berie odvaha poučovať, mudrovať a predstierať, že sú Sokratovia 21.storočia?! Ešte raz – stand-up komik. Z Denníka N. Waw.

ĎAKUJEM, ŽE MI HOVORÍTE „JAKOBÍN“, SOM DOJATÝ

Ešte lepšie je, ako sa hrozne dobre zabávajú na tom, že mi Kukan vynadal do „jakobínov„. Chcú, aby mi to prischlo, tak sa to snažia omieľať dokola. Nechcú pôsobiť tupo ako Kukan, tak to dávajú bez jeho vulgarizmu. A strašne mi chcú tým „jakobínom“ ublížiť.

Oni vôbec nechápu, že v ľavicovom prostredí je slovo „jakobín“ lichôtka. Pre mňa je česť, že mi tak hovoria. Teší ma to rovnako, ako keď ma označujú za Che Guevaru či Marxa.

Uvádzame knihy z knižnice DAVu na tému jakobínov a významných predstaviteľov francúzskej revolúcie

Raplh Korngold: Robespierre… by on Scribd

Babeuf, Gracchus: Projevy, … by on Scribd

Červinka, F.: Kto je Grachc… by on Scribd

Marat, Jean Paul: Vybrané s… by on Scribd

PIPPICHOVÁ, Jaroslava: Kdo … by on Scribd

PRE ĽAVIČIARA JE TO KOMPLIMENT, MILÍ MOJI

Jakobíni predsa vo Veľkej francúzskej revolúcii reprezentovali ľavé krídlo stredných vrstiev, ktoré sa v rozhodujúcej chvíli spojilo s chudobnými sanskulotmi a vytvorili revolučnú ľavicovú tradíciu, ku ktorej sa neskôr hlásili aj mnohí parížski komunardi a ku ktorej sa dodnes hrdo hlásia moderní ľavičiari.

Mohol by som o tom písať dve hodiny, ale skrátim to. Prosím, slniečka, hovorte mi „jakobín“, imponuje mi to. Nie je to filozoficky presne to, čo vo svojich teóriách obhajujem, ale má to v sebe úžasný politický romantický nádych. Ďakujem za to!

ČÍM VIAC MA DENNÍK N HEJTUJE, TÝM SA CÍTIM LEPŠIE

To, že vy vidíte v jakobínoch len teror Robespierra a nevidíte napríklad to, že zrušili otroctvo vo francúzskych kolóniach ani to, že zásadne prispeli k zrušeniu feudalizmu vo Francúzsku – to je váš problém.

Aj to, že v Che Guevarovi vidíte len popravy vrahov a násilníkov, no nevidíte partizánsky boj proti krvavej diktatúre Batistu…

Aj to, že v komunistoch vidíte len gulagy, ale nevidíte modernizáciu, pomoc robotníkom, sociálne výdobytky, porážku fašizmu…

To všetko je len vaša intelektuálna obmedzenosť a historická nevedomosť – nie moja. V skutočnosti ide všetko o revolucionárov a bojovníkov za spravodlivosť. A ja som hrdý na to, že mi dávate takéto vznešené nálepky.

Nech sa páči, ďalej do mňa páľte, ako len viete – mne to fakt imponuje. Nikto ma nedokáže pochváliť tak, ako keď ma Denník N kritizuje.

UČIŤ SA, UČIŤ SA, UČIŤ SA

Len chlapcov z ESET-u by som poprosil, že by sa trochu zamysleli nad tým, čo za teľce to tam v redakcii zamestnávajú.

Nevedia si poradiť s jedným Blahom. Čo – poradiť. Oni doteraz nevyprodukovali jediný argument, len sa vždy nejaký komik vyzúri na Ficovi a Blahovi ako posledný anonymný feťák na Zomri. To za toto berú prachy?

Milý Denník N, mám pre ctenú redakciu malú iľjičovskú radu a nedávam ju slovenským liberálom prvýkrát – čítať, čítať a čítať ?

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Ľuboš Blaha: Oni nepochopili, že pre mňa je česť, ak ma nazývajú jakobínom (+prečítajte si voľné knihy o jakobínoch z knižnice DAVu)

  • 12. júla 2019 at 18:34
    Permalink

    Pán Ľuboš Balaha! Širák dolu pred Vami! Keby sa našlo viac takých múdrych a odvážnych ako Vy, spoločnosť by sa uberala správnym smerom. S úctou milan

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *