Ľuboš Blaha píše list nemeckému europoslancovi Manfredovi Weberovi

Nemeckému europoslancovi Manfredovi Weberovi posielam tento list:

Vážený pán Weber,

na Slovensku pred dvoma týždňami zavraždili dvoch mladých ľudí a slovenskou spoločnosťou tento brutálny čin mimoriadne otriasol. Každého Slováka táto tragédia hlboko zasiahla, a to bez ohľadu na to, či je voličom koalície alebo opozície. Možno si to dostatočne neuvedomujete, ale pre nás na Slovensku je to veľmi citlivé, ide o obrovskú tragédiu a všetci túžime po tom, aby bola vražda čo najskôr vyšetrená a páchatelia potrestaní. Nikoho viac nebolí vražda dvoch mladých Slovákov ako práve slovenských občanov.

Je nešťastné, že na tejto vražde sa veľmi agresívnym spôsobom priživuje opozícia na Slovensku a namiesto toho, aby podporila štát v nezávislom vyšetrení za podpory zahraničných vyšetrovateľov, vyvoláva kvôli tejto tragédii politický rozvrat a zneužíva ľudskú tragédiu na súboj o moc. Brutálne vraždy sa stali aj v Nemecku, Francúzsku, na Malte či vo Veľkej Británii, kde dokonca zavraždili opozičnú političku. Nespomínam si, že by opozícia v týchto krajinách na základe ľudských tragédií volala po predčasných voľbách a zmene vlády. A už vôbec si nespomínam na to, že by sa na takýchto kauzách priživovali poslanci Európskeho parlamentu z Nemecka či iných štátov do tej miery, že by volali po personálnych zmenách vo vládach dotknutých štátov.

Vážený pán Weber,

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Manfred Weber
Manfred Weber, WikiCommons CC
 vy ste sa svojím politickým postojom, v ktorom kladiete personálne požiadavky a obviňujete vládu s prepojenia na mafiu, priamo zapojili do politického zápasu na Slovensku, čo je mimoriadne nevhodné, necitlivé a najmä nemorálne, pretože Vy ako občan cudzej krajiny nedokážete precítiť to, ako zasiahlo našu spoločnosť, že sme prišli takto brutálne o dvoch mladých ľudí. Nedokážete precítiť ten smútok, ktorý prežívame. Ak sa na tejto tragédii politicky priživuje politik z cudzej krajiny, je to urážkou našej spoločnosti a verte, že to tak vníma podstatná časť slovenskej verejnosti.

Vaše vyjadrenia sú popretím nielen suverenity, demokracie a subsidiarity ako základných hodnôt Európskej únie, ale z Vašej strany ide aj o veľmi agresívne vstupovanie do vnútorných záležitostí Slovenskej republiky, čo nemá v Európe precedens. Ak by ste vyjadrili sústrasť a ľútosť a povzbudili naše orgány pri vyšetrovaní, bolo by to určite múdrejšie a štátnickejšie. Vaším postojom ste sa zapožičali politickej kampani europoslanca Ivana Štefanca a jeho ďalších slovenských opozičných kolegov, ktorí majú na Slovensku mimoriadne pochybnú povesť a žiaľ, zneužili Vás a inštitúciu Európskeho parlamentu na otvorený politický boj na Slovensku.

Čo je asi najsmutnejšie, veľmi ste ublížili aj myšlienke európskej integrácie na Slovensku. Nielenže ste svojím otvoreným zasahovaním do vnútorných záležitostí nášho štátu opäť nabili na smeč všetkým politikom na Slovensku, ktorí nenávidia Európsku úniu, ale čo je horšie – naštrbili ste dôveru tých, ktorí EÚ doposiaľ vyjadrovali podporu. Vaše vyjadrenia môžu prispieť k ďalšiemu výraznému nárastu euroskepsy u voličov koaličných strán, vrátane Smeru, SNS a ďalších politických subjektov, ktoré aj v dnešných dňoch odmietajú rozvrat Slovenska opozíciou a obávajú sa negatívnych zahraničných vplyvov do slovenskej politiky. Vy si to možno neuvedomujete, ale ľudia na Slovensku, s výnimkou voličov KDH, vnímajú Vaše vyjadrenia ako hrubé porušenie všetkých pravidiel, ktoré platia v Európskej únii. Vážne ste poškodili meno Európskeho parlamentu a nechali sa zneužiť slovenskou opozíciou.

Odporúčam Vám čo najskôr sa ospravedlniť slovenským občanom za to, že ste znevážili vraždu dvoch našich spoluobčanov a zneužili túto tragédii na útok proti slovenskej vláde, na čo z pozície poslanca Európskeho parlamentu nemáte žiadnu právomoc ani morálne právo.

S pozdravom,

PhDr. Ľuboš Blaha, PhD.
predseda Výboru NR SR pre európske záležitosti

Zdieľaj tento článok:

14 thoughts on “Ľuboš Blaha píše list nemeckému europoslancovi Manfredovi Weberovi

Pridaj komentár

close

Pomôžte nám s propagáciou: