Ľuboš Blaha: Pravda o festivale Pohoda – brainwashing a Brave new world!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Festival Pohoda. Rok čo rok sa deti hamburgerov spoločne stretnú, aby sa mohli bohapusto schlastať. Zopár si ich ide vypočuť hudbu, no zmysel Pohody je iný. Je to neoliberálny odvar „Festivalu politickej piesne“.

A vlastne, je to ešte lacnejšie než v bývalom režime. Žiadne veľké hodnoty, žiadne spoločenské ideály. Kariéra, konzum, prachy, žúrky a individualizmus. A samozrejme, máš byť „slušný“ – čiže nenávidieť Fica. Nič iné netreba. Už stačí len piť a vrieskať. Brave new world!

Kaščák, ktorý od Kisku dostal za organizovanie týchto politických žúrok dokonca štátne vyznamenanie, každý rok poctivo robí všetko preto, aby propagoval americké vojny, nenávisť voči Rusku či neoliberálne trapošiny. Lebo o to v skutočnosti ide. Hudba je vedľajšia. Aspoň pre organizátorov.

Niekedy s brainwashingom vypomôže Kiska, inokedy Radičová a prakticky vždy – Hríb. Ten deťom vysvetlí, že vrahovia nie sú vrahovia. A že americké vojny nie sú vojny. A že za všetko zlo na svete môže Putin, Fico a tak. Detičky Ameriky budú po jedenástom poháriku oduševnene prikyvovať. Ó, áno, slastný kapitalizmus, slastná Amerika. Do toho hrá dobrá muzika, ktorá je výbornou kulisou pre tieto politické vymývačky mozgov. Kaščák to vymyslel ako húževnatý aparátčik z 50.rokov – je to taký Karol Bacílek neskorého kapitalizmu.

V minulosti sa na Pohode trepotali ukrajinské vlajočky. To bolo, mimochodom, len pár týždňov potom, čo Ukrajinci upálili nevinných ľudí v Odese a spustili občiansku vojnu. Lebo však zabíjať Rusov je úplná pohoda, cool, chichi, chacha. Mládež sa smeje, mládež sa zabáva. Čo na tom, že umierajú ľudia.

Tento rok sa Kaščák ďalej vystatuje svojou rusofóbiou – pozval si na pomoc Pussy Riot. Šťandy síce nevedia hrať ani spievať, ale znesvetili pravoslávny kostol v Rusku, takže sú waw.
Základom je kopnúť si do Ruska. Či do Slovenska. To je trendy, to letí.

Mimochodom, z ruských kostolov si vraj treba robiť terč výsmechu, ale mešity, pozor, pozor, tam končí všetka sranda – mešity sú cool! Kaščák jednu postavil na festivale. Lebo je spolu s Pussy Riot až taký veľký bojovník proti náboženskej bigotnosti, že takto veľkolepo oslavuje islam – lebo islam je to najliberálnejšie náboženstvo sveta. A keby „pussinky“ znesvetili mešitu v Saudskej Arábii, určite by im neodrezali ruky, nohy, naopak, mávli by rukou a dali by im možno aj vodičák. Lebo Saudi sú super a zlí sú Rusi, ktorí až tak likvidujú punk, že Pussy Riot si veselo koncertujú po Európe…

Takže, aby sme tomu rozumeli: kostoly treba znesvecovať, ale čím viac mešít na Pohode postavíme, tým lepšie. Lebo sme hrozní „liberáli“… Bravó, Kaščák vyhráva súťaž o motovidlo roka.

Kedysi som prirovnal Pohodu k nacistickým festivalom z 30.rokov. Liberáli išli púknuť od zlosti. Lebo do Ruska môžeš kopať. Aj do Slovenska môžeš kopať. Ale znesvecovať Pohodu?! To predsa nejde. Tolerancia platí, iba ak nejde o nich. Ak ide o ich modly, liberálni fanatici nepoznajú zľutovanie. Ale nie, oni nie sú extrémisti. Nijééé…

Želám deťom hamburgerov veľa zábavy. Nech si užijú najväčšiu politickú žúrku roka a hlavne, nech sa nebúria proti tomu, kto si z nich robí nástroj pre svoju politickú kampaň. Vlastných vodcov treba milovať, detičky, búriť sa treba voči tomu, čo nakážu tí hore. Lebo to je to skutočné hrdinstvo. To je tá sladká rebélia, aj pivo po nej chutí lepšie.

Len jedna rada na záver, milí mladí priatelia. Keď to preženiete s alkoholom, nech to neskončí na Kaščákovej mešite. Všetko je v pohode, len toto nie. To už by nebol liberalizmus, ale xenofóbia ?


Ľuboš Blaha

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
10 thoughts on “Ľuboš Blaha: Pravda o festivale Pohoda – brainwashing a Brave new world!

 • 5. júla 2018 at 14:25
  Permalink

  A čo hovoríte ne jedinečný jav, ktorým prispelo Slovensko do svetového kultúrneho dedičstva, v podobe slovenského PRAVICOVÉHO punku ?

  Reply
 • 5. júla 2018 at 23:13
  Permalink

  No, tu sa ukazuje bieda účinného pôsobenia Smeru SD – kde sú festivaly s trampskou, folkovou muzikou? Nie ľudovou v zmysle folklóru, ALE folkovou, kde sa spieva Pole s bavlnou, We shall overcome, If I had a hammer, Imagine, Power to the people, ale aj Venceremos, pre mladých čo sú vľavo…to by museli poslanci za SmerSD „pustiť žilou“ – nuž ale inak to nezatraktívni festivaly, kedže Pohoda a podobné sa zvrhli na tú „vymývačku“…napríklad za taký text že tam „černý záda taky znaj“…čo je Pole s bavlnou od Rangers 1970, za to by dnes organizátori kvôli korektnosti zavreli celú Pohodu…

  Reply
 • 6. júla 2018 at 9:01
  Permalink

  Arogantné vyjadrovanie smeráckeho génia, ktorý všetko vie a vždy má pravdu.

  Vyjadruje podporu ruskej inkvizícii voči Pussy Riot, ale nezabudne si kopnúť do islamu. Naznačuje akési zvýhodňovanie islamu, akoby nevedel, že jeho strana už deckám na školách vštepuje kresťanstvo a tým pádom aj nenávisť voči všetkemu čo je „nekresťanské“.

  Aspoň že sa tento raz vyhol svojim obvyklým tvrdeniam, že je marxista a ľavičiar.
  Blaha svojimi článkami zosmiešňuje DAV; a to za výdatnej podpory redakcie.

  Reply
  • 8. júla 2018 at 10:31
   Permalink

   S Ľubošom Blahom súhlasím. Inkvizícia? Vy ste zrejme typický buržoázny liberál, ktorý nepripúšťa iné hodnoty od svojich. Od Pussy Riot je to jednoducho násilné vnucovanie svojich zvrátených hodnôt veriacim Rusom.

   Reply
 • 6. júla 2018 at 15:08
  Permalink

  Dobrýýý článok, pán Blaha!

  Reply
 • 6. júla 2018 at 18:23
  Permalink

  Google nesklamal, napíšem do mobilu priamo festivalovej besedy s Kemkom a Vecom “Blaha Pohoda” a je to tu!
  Prispevky pána Blahu sa stali pohoďáckym folklórom a tradíciou – ďakujeme!
  Ľuboš, nech Vám ten zmysel pre rafinovanú nadsádzku vydrží čo najdlhšie, bez vás by tu bolo o milimeter smutnejšie!

  Reply
 • 8. júla 2018 at 8:57
  Permalink

  Po tých niekoľkých kritických komentároch som si článok pána Blahu prečítala ešte raz a zistila som, že nie je dobrýýý, ako som napísala, ale výýýborný!

  Reply
 • 10. júla 2018 at 10:15
  Permalink

  Blaha napisal pravdu, ale zas nič nove, čo by nebolo o festivale politickej piesne davno zname.
  A mozgy ziakom na ZŠ s SŠ vymyvajú tak akurat sorošovske mimovladky, ktoré tam majú otvorené dvere a volne širia na školach svoju multikulty genderovu agendu.

  Reply
 • 31. mája 2019 at 13:37
  Permalink

  Jaaj, ty Blaha si ale pekny curak, vsetko prekrucas a len klamstvami nenavist siris.
  ale vime ze tieto tvoje clanky vlastne pise viac autorov, lebo ty si smerackym stvacom.
  Tak ste za to isto dobre plateny, lebo kebyze to robite lacno (viem je vas viac) tak ste pekne hlupi.

  Dufam ze skapes.

  Reply
 • 31. mája 2019 at 14:08
  Permalink

  Ešteže tu máme ten slnečný pravicový odpad, šíriaci pravdu a lásku …

  … aj skrz skapatý pravopis …

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *