Ľuboš Blaha uvádza tretí diel svojich Krátkych správ: Pán premiér, ponížili ste hlavu štátu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ľuboš Blaha uviedol ďalší diel zo svojich Krátkych správ. „Postaviť k múru a zastreliť,“ takto by riešil kritikov predseda vlády SR“ pripomína Matovičov najnovší citát Ľuboš Blaha.

Krátke správy. Tretí diel. Dnes o tom, ako premiér Matovič neuveriteľne ponížil prezidentku Čaputovú – až tak, že jej prišlo ľúto dokonca mne, a to je už čo povedať. Spomenieme Matovičov pubertálny nápad na celoplošné testovanie, ktorý za desiatka miliónov zabezpečuje malá chalúpka z Trnavy. Ale Matovič celý víkend študoval príbalový leták, takže nemajme obavy, všetko bude fajn. Zamyslíme sa nad tým, či je normálne, aby Matovič svojich kritikov chcel stavať k múru a strieľať – lebo toto včera povedal v jednej televízii. Istý Adolf by bol naňho hrdý. A v správach sa dozviete aj o protestoch proti vláde – vraj tam boli samí extrémisti. Ja len, že jedným z týchto prítomných „extrémistov“ bol aj Sulík – aj on je fašista a futbalový chuligán?

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


8 thoughts on “Ľuboš Blaha uvádza tretí diel svojich Krátkych správ: Pán premiér, ponížili ste hlavu štátu

 • 20. októbra 2020 at 13:15
  Permalink

  zhromaždenia a početnejšie protesty sú zakázané … blíži sa plošné testovanie na covid, možno dobrovoľné a takmer isto so sankciami (karanténa, pokuty a ktovie čo ešte tí „šamani“ vo vláde vymyslia) …. asi sa veľa ľudí „dobrovoľne nasilu“ zúčastní … PERFEKNÁ PRÍLEŽITOSŤ ABY SME MASOVO PREJAVILI VZDOR !!!

  Ako: najlepšie by bolo ak by sa dokázala vytvoriť pomerne širokospektrálna jednota tých čo sa zúčastnia testovania a chcú vyjadriť odpor/nesúhlas s krokmi terajšej vlády napr. v jednotných znakoch odporu (stužka, znak, alebo nejaký podobný symbol) …

  Reply
  • 20. októbra 2020 at 13:40
   Permalink

   Navrhujem, lebo to bude práve v dušičkovom období a asi znovu bude obmedzené cestovanie, zapáliť sviečky na verejných miestach, hlavne kde sa títo pajáci pohybujú. V mestách okolo hlavných ciest, okolo diaľnic, železničných tratí, pri obchodných strediskách. Nech vidia, kam sa pohnú, že ľudia s nimi nesúhlasia.

   Reply
   • 20. októbra 2020 at 13:54
    Permalink

    tie sviečky sú zaujímavé, ale majú jedno úskalie …. neukážu koľko ľudí prezentuje odpor (jeden človek zapáli aj sto sviečok…) lepšie by bolo aby sa stalo transparentné a adresné na prvý pohľad koľko ľudí (v rúškach) nesúhlasí …

    Reply
    • 20. októbra 2020 at 14:15
     Permalink

     aby som bol presný: mám na mysli aby tí, ktorí sa zúčastnia plošného testovania, tam prišli s nejakým pokiaľ možno jednotným symbolom jasne vyjadrujúcim a znázorňujúcim vzdor a odpor k mátohe „Matelko“ …

     Reply
     • 20. októbra 2020 at 16:28
      Permalink

      Týmto smerom mám isté zábrany kvôli tomu, že tú negatívnu energiu protestu by si „zlízli“ tí, čo by vykonávali testy. Mnohí s tým sami nebudú súhlasiť, ale budú musieť, a ešte by museli slúžiť ako hromozvod. Lebo ani nikomu nebudú hlásiť, koľko ľudí malo pri teste nejakú stužku. Protest by sa mal smerovať cielene proti vláde a tým, čo ju iniciatívne podporujú. Z toho istého dôvodu tiež nie som priaznivcom bitiek s políciou.

 • 20. októbra 2020 at 17:00
  Permalink

  chápem … ale myslim to trochu inak: mal by to byt taky tichy symbolicky protest bez reci kriku a tak. taky masivny vizualny symbol. dam obrazny priklad: predstavte si ak by brutalne pravicova vlada nariadila vsetkym ze musia ist volit pricom by predtym zakazala a rozpustila vsetky lavicove strany; a na volby by „povinne“ prisla velka masa ludi oblecena v trickach s kosakom a kladivom a cervenou hviezdou … (nieco viditelne a lahko rozpoznatelne a jasne symbolicky vyjadrujuce iny nazor) bez reci bez kriku slusne a iba by odvolila (je jedno koho) a odisla. Na jednej strane by splnili vydieracsku povinnost volit a na druhej strane by ale dali najavo svoj jasny iny nazor. pouzit dobry symbol nech je vidiet na kamerach na foto a pod. …..

  Reply
 • 21. októbra 2020 at 12:35
  Permalink

  Trikolóra, stužka, páska na rukáve, čokoľvek viditeľné vo farbách biela, modrá, červená.

  Reply
  • 21. októbra 2020 at 13:51
   Permalink

   symbol by mal byt jednotny, dojem by bol potom obrovsky

   ale obavam sa, ze 2 dni ukazali ze tu len toto uz nepomoze …

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *