Maďarský aktivista Miklós Cseh o úrovní bývania za socializmu v Magyar Népköztársaság

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Úvodná fotografia vznikla v roku 1962 v Budapešti. Boli tu vtedy cyklistické preteky. Ale o to nejde, ale o samotné prostredie. Môj panelák bol v dobrom stave, na ulici nebola špina a zasadil sa tu celý rad stromov. Tento krátky príspevok je väčšinou pre tých, ktorí si myslia, že bývanie je jedným z najväčších prekliatí socializmu, jedným z negatívnych dedičstiev systému.

To nie je pravda. Bolo postavených viac než 1 milión panelov na riešenie problémov s bývaním. V tom čase boli tieto byty považované za moderné. Bola to veľká pomoc mladomanželom a starším ľuďom. V roku 2020 je spústa bytov nočnou morou, napriek tomu sú obviňovaní komunisti.

Miklós Cseh, zdroj

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Maďarský aktivista Miklós Cseh o úrovní bývania za socializmu v Magyar Népköztársaság

 • 17. mája 2020 at 16:48
  Permalink

  Protisocialistická propaganda môže účinkovať len pre fafrnkov ktorí nezažili, a ktorých nevzdelali ani rodičia či starí rodičia.

  Pamätníkov socializmu neobabrú, pretože vedia ako ( im ) bolo a sami môžu propagandu vyvrátiť, alebo potvrdiť dľa vlastnej skúsenosti.

  No aká bude pamäť národa po roku 2040 ?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom