Maďarský aktivista Miklós Cseh o úrovní bývania za socializmu v Magyar Népköztársaság

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Úvodná fotografia vznikla v roku 1962 v Budapešti. Boli tu vtedy cyklistické preteky. Ale o to nejde, ale o samotné prostredie. Môj panelák bol v dobrom stave, na ulici nebola špina a zasadil sa tu celý rad stromov. Tento krátky príspevok je väčšinou pre tých, ktorí si myslia, že bývanie je jedným z najväčších prekliatí socializmu, jedným z negatívnych dedičstiev systému.

To nie je pravda. Bolo postavených viac než 1 milión panelov na riešenie problémov s bývaním. V tom čase boli tieto byty považované za moderné. Bola to veľká pomoc mladomanželom a starším ľuďom. V roku 2020 je spústa bytov nočnou morou, napriek tomu sú obviňovaní komunisti.

Miklós Cseh, zdroj

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Maďarský aktivista Miklós Cseh o úrovní bývania za socializmu v Magyar Népköztársaság

 • 17. mája 2020 at 16:48
  Permalink

  Protisocialistická propaganda môže účinkovať len pre fafrnkov ktorí nezažili, a ktorých nevzdelali ani rodičia či starí rodičia.

  Pamätníkov socializmu neobabrú, pretože vedia ako ( im ) bolo a sami môžu propagandu vyvrátiť, alebo potvrdiť dľa vlastnej skúsenosti.

  No aká bude pamäť národa po roku 2040 ?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *